Jaké máte zkušenosti s porodnicí v Kyjově?

elisss
9. srp 2007

ahoj holky!Je tady někdo kdo se chystá rodit v Kyjově v porodnici nebo už má v kyjově odrozené?

boobinka
14. zář 2009

holciny, me se v Kyjove libilo jak ze strany komunikace, tak i na sestinedeli... jen u toho porodu mi dali malo pohybu a vetsinu casu jsem prolezela... nakonec jsem rodila akutnim cisarem, po operaci bolest zadna, snazili se bolest utlumovat coz jsem jim byla vdecna... jizva opravdu tenka, na to jsou profici. 😉

ashlee
17. led 2010

ahoj, zajimalo by mě zda se musí registrovat v porodnici v kyjove?,měla bych rodit v červenci 2010.dik za odpověd

doorka
19. led 2010

ashlee,registrovat se nemusíš. Když budeš chtít na předporodní kurz,tak se musíš objednat,ale na porod ne.
http://www.porodnicekyjov.cz/

luli82
8. únor 2010

Ahojky, já mám termín 30. března a jelikož jsem první mimi rodila v Kyjově a spokojenost obrovská, jdu tam znovu. Snad se nezklamu...

anettte
11. dub 2010

ahoj,
zajimalo by mě jak to probiha v kyjově v porodnici,když tam přijedete a rodite?to vas vezmou na přijem a pak ?

anettte
11. dub 2010

dik za odpověd

ashlee
18. dub 2010

ahoj, dělaji v kyjově ambulantni porod?

zevina
21. dub 2010

ashlee, mám obavy že ne 😒 pokud vím, tak standartně trvají na 5-ti dnech (pouští se čtvrtý den+den porodu)

anettte, jestli tě to ještě zajímá, takže příjem, monitor, vyplnění papírů, příprava, klystýr (zeptají se na souhlas), sprcha, přesun na sál, kde strávíš celou dobu, jak první dobu porodní, samotný porod (jen se přepolohuje postel) i 2 hodiny po porodu (pokud je mimi v pořádku, zůstává s tebou), pak vyčurat, vysprchovat 😉 a přesun na šestinedělí

anettte
21. dub 2010

zevine,takže miminko je u maminky celou dobu hned po porodu?miminko ošetřujou hned na porodnim sale nebo je odnašeji a za jak dlouho přinesou?chci mit miminko u sebe.U toho porodniho salu neni sprcha?Chtěla bych rodit na porodni stoličce ale to asi nepujde že.Musi se ležet tu prvni dobu porodni?dik za info

zevina
21. dub 2010

anettte, k ošetření mimčo na chvilku odnesou do vedlejší místnosti, tam může tatínek, jedná se opravdu o pár minut, zvážení, měření, prokápnutí očiček atd, zabalení do zavinky... za pár minutek je zpátky 😉

ležet určitě nemusíš, krom doby kdy ti budou točit monitor, můžeš dělat co ti vyhovuje, chodit, sprchovat se, je k dispozici míč (osobně jsem na něj neměla chuť, nejvíc mi vyhovovalo špacírovat a při kontrakcích se věšet na mažela, prodýchávat a drtit mu ruku 😅)

myslím že jsem někde četla, že stoličku mají, obě děti jsem rodila v polosedě, kdy jsem si nohy držela pod koleny
a sprcha i wc u sálu je (ale u každého asi ne, syna jsem rodila na jiném sále, wc bylo hned vedle, ale do sprchy jsem musela přes chodbičku, u dcery jsem byla na větším sále a obojí měla při ruce, s přístupem přímo ze sálu

anettte
24. dub 2010

zevina,a jak probiha v porodnici vizita?

zevina
26. dub 2010

která, dětská nebo ženská?

nejdříve zavolala sestra telefonem, že si máme připravit miminka, tzn. rozbalit ze zavinky, svlíknout, zachumlat pod duchýnku a čekat, přišla sestřička a mimča převážila, zapsala (dříve se to dělalo při večerním koupání, nově ráno), pak Dr. mimčo prohlídla, poslechla, měření žloutenky, příp. ošetření pupíčku... dotaz na kojení, jestli už nastoupilo mlíčko atd

u ženské vizity prohmatání břicha, mrknutí na stehy, očistky, dotaz na problémy, bolesti při zavinování dělohy, stolici... obvykle nějaký žertík, povzbudivé slovo, na přístup si opravdu nemůžu stěžovat 🙂

anettte
26. dub 2010

zevina,
myslela jsem tu gynekologickou.To musím ukazat vložku,sundat si kalhotky při te vizitě?To se nedělaji kontroly v nějaky ordinaci?

anettte
26. dub 2010

zevina,a kolik dr. a sestřiček chodi na ty gynekologicky vizitě?i studenti ze zdravky?

zevina
26. dub 2010

ne, ležíš na posteli, popotáhneš trochu gaťky na stehna, sestra malinko odchlípla vložku takovýma kleštěma, doktor mrkne a je to 😉 většinou chodí 1 sestra s doktorem, velká vizita je teď nevím jak často, tak to bylo větší procesí (ale tu chytneš asi jen 1x za pobyt) a študáci nebyli žádní

mimisko3
3. kvě 2010

Ahoj má někdo TP ke konci srpna,nebo začátkem září2010?A bude rodit v Kyjově?A je tam něco nového?Můj gynekolog je dr.Malý a vidím,že ho tady chválíte,mám z toho radost,že jsem si dobře zvolila ošetřujícího gynekologa 🙂

ashlee
25. čer 2010

ahoj,
´pujčuji v porodnici nočni košile a oblečeni na miminko?

boobinka
25. čer 2010

ashlee... košilku dostaneš hned na příjmu erární a oblečení na miminko zapůjčí automaticky. K dispozici máš i kosmetiku pro mimčo, akorát plenky musíš mít své. Poporodní vložky dávají jen během porodu na šestinedělí musíš mít své 😉

zevina
25. čer 2010

@ashlee ano, půjčují, každé ráno dostaneš čisté, v případě potřeby si můžeš požádat o výměnu i kdykoliv v průběhu dne, stejně tak košilku a kabátek pro mimčo

ashlee
4. črc 2010

ahoj ,jak dlouho nechavaji v kyjove přenašet?

syll.
9. črc 2010

@ashlee možná se tam potkáme, jdu taky asi do Kyjova, ale ještě zvažuji i Břeclav. Taky nechci přenášet, ale nejdýl do 42. týdne nechají myslim.

adelinka
9. črc 2010

ahojy
ja mam termin az mooooc daleko ale prvni jsem rodila v UH ve stare porodnici a nic moc..ted chci vyzkouset kyjov kdyz ho tak pekne chvalite 😵

ashlee
9. črc 2010

syll.,tak to doufam že přenašet nebudu.me zbyva do terminu 13dni,a to mi přijde že je to dlouho.

zevina
9. črc 2010

@ashlee první porod mi nechali týden po termínu, osmý den, v pondělí jsem měla mít nástup na vyvolávačku, ze které jsem měla takový vítr, že prcek dostal rozum a přijela jsem už s rozjíždějícím se porodem 😉 😅
mmch, cos zjistila o tom ambu porodu, jde to? sice si myslím, že už mám odrozeno, ale zajímalo by mě to 🙂

většinou se nechává přenášet tak kolem 10-ti dnů, záleží i na velikosti mimča, kondici maminy, stavu plodovky...

holky, přeju pohodové porody a zdravé miminka 🙂

ashlee
10. črc 2010

zevina,jěště nevim jestli delaji ambulantni porod v kyjově.

syll.
10. črc 2010

@ashlee já si myslim, že ambulatně se rozhodně nedělá 😉 většinou když je vše ok, si tam pobudem 3dny a pak domů...

mirus20
15. črc 2010

Ahojte holky no abych vám pavdu řekla já rodila v kyjově 17.3.2010 a nic moc jela jsem tam jen na běžnou kontrolu a zrovna si mě tam nechali termín jsem měla 12.3 a 15.3 jsem tam jela. Ležela jsem den na gynekologickém a tam to bylo supr moc těhotných a podonbě,ale druhý den si mě zavolali dali mi vyvolávačku aniž by mi něco bylo nebo mi někdo řekl proč ji mám dostat. A pak to začalo ukrutné bolesti které trvali od osmi ráno a pokračovali do porodu,to jsem chodila každou hodinu za sestřičkou a ona nic že to je normální ani od bolesti mi nic nedali. Nakonec mě o půl šesté převezli na porodní sál,kde jsem podila malou ve 3:20 takže si vemte skoro 20 hodin mě nechali v bolestích a aby toho nebylo moc tak mě pan primář zašil tak skvěle že jsem jim tam málem vykrvácela! Tak abych to zhrnula vyvolávačku jsem dostala o půl osmé ráno,malá vyšla na svět ve 3:20 a ze sálu mě vezli o půl jedné odpoledne,takže já bych se do porodnice Kyjov už nikdy nevrátila a radím to ted každé známé at jde rači do Břeclavi.

syll.
15. črc 2010

@mirus20 díky za info, já rodim každým dnem a nevim zda Kyjov nebo Břeclav, a vypada to na vyvolavačku taky 😔 , tak asi fakt vyberem tu BV nakonec. Ten primář...na něj jsem slyšela hodne negativ 😒

leni96
27. črc 2010

Do Kyjova nikdy 🙄 . Co se týče porodnice jako takové, dobré, ale profesionalita některých doktorů ž 🙄 žádná. Po porodu jsem měla rupturu pochvy a byla jsem docela dost potrhaná. Doktor mě špatně zašil, krvácela jsem dovnitř ☹ , nebyla jsem 4 hodiny po porodu vůbec shcopná vstát, točila se mi hlava a to teda pořádně, šílené bolesti ve spod, horší než u samotného porodu. Syn se narodil ve 13.35 a ve 21.00 ten den mi muselo být šití revidováno. Takže pod narkózu, hodinu na sále a pak na JIP. Odtud mě naštěstí následující den odpoledne převezli na šestinedělí za synem. Takže pěkně děkuju MUDr. Malému 😖 😖 😖 🙄 🙄 🙄 , díky němuž jsem tohle musela podstoupit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No nejsem jeho pacientka, těch si váží víc a když je žena po porodu v takovém stavu, jako jsem byla já, tak se tyto případy řeší pod narkózou, aby se předešlo zbytečným komplikacím. Ještě, že je to za mnou, ale Kyjov nedopuručuju 😖 .

adelinka
27. črc 2010

leni96...ono si dneska asi nevyberes..ja byla v UH a nikdy uz bych tam nesla 😝 😝 😝 🙄 🙄 🙄 🙄 vsude se neco muze stat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru