Jaké máte zkušenosti s porodnicí v Kyjově?

elisss
9. srp 2007

ahoj holky!Je tady někdo kdo se chystá rodit v Kyjově v porodnici nebo už má v kyjově odrozené?

pamal
14. lis 2012

@ashlee @malamanelka Já jsem měla druhý porod po císaři taky vyvolávaný, protože mi praskla voda a den se nic dál nedělo a taky jsem měla epidural - a sami mi ho nabídli. Pod vlivem informací, že se to po císaři nemá, jsem zprvu odmítla, ale pak jsem byla šťastná, že jsem ho měla. Nevím jak bych tu bolest osm hodin vydržela. Ono je to fakt asi o tom, že v těch menších porodnicích mají z normálních porodů po císaři trochu obavy. Stejně tak z porodů koncem pánevním. Moje první dítě bylo KP a můj gynekolog mi radil, že jestli chci císař ať jedu do okresní nemocnice, že v Brně mně nikdo kvůli KP císař neudělá. Nakonec jsem ho sice měla, ale hlavně díky velikosti dítěte.

ashlee
14. lis 2012

@malamanelka oprava .napsala jsem 28mesicu ale budu rodit 32měsicu po cisaři. 😅

ashlee
14. lis 2012

@pamal v kyjově taky rodi přirozene kp.vim to protože tak rodila kamardka me kamaradky.

pamal
14. lis 2012

jo a ještě upřesním, že ten epidural jsem měla asi nějaký slabší, protože jsem kontrakce i bolesti cítila, ale šlo to vydržet ,i když jsem asi 5 hodin musela ležet, protože malý měl na hlavičce připnuté čidlo na měření ozev

lenny7
13. led 2013

Ahojky holky jak to chodí v v porodnici v Kyjově na příjmu? Čekám první miminko tak chci být na vše připravená 🙂 Díky..

ashlee
4. únor 2013

tak mi řikala znama že pry ted rodila jeji segra v kyjově a že malej se narodil s dvakrat omotanou šnurou,celej modorčerny.rodila 20hodin.

jana21278
4. únor 2013

@ashlee já si myslím, že tohle se stává ve všech porodnicích. já jsem v kyjově byla spokojená a děkuju jim, že máme naši holčičku. strávila jsem na gynekologii i s porodnicí celkem skoro dva měsíce a já ani alenka jsme toho neměly málo a teď mi spokojeně spinká v postýlce.

miriamkad
21. únor 2013

Je tedy nutná registrace v Kyjově?? a jak je to z placením???

jana21278
21. únor 2013

@miriamkad registrovat se nemusíš. a platí je regulační poplatek 100 kč za den. otec u porodu je za 400. nadstandart je tuším 500 za noc. jinak nevím o ničem co by se platilo.

miriamkad
21. únor 2013

děkuji 🙂
😉

jennyska
14. kvě 2013

Ahoj všem!

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s porodnici v Kyjově, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/porodnice-kyjov/ . 🙂

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a třeba i samotném rozhodnutí, zda si porodnici vybrat. Děkuji Vám, že si navzájem pomáháme! 😉

Mějte krásný den!
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

kuko7
6. srp 2013

Ahojte baby 🙂

citam tu o tej porodnici a som v nemom uzase 🙂 velmi by som chcela zazit prirodzeny porod a nie taky ako bol moj prvy,,,,preto silno silne zvazujem tuto porodnicu 🙂 Prosim baby zo SR, ktore tam rodili, aka je cena veskerych sluzieb vratane porodu a vsetkeho? Ako je to potom s obcianstvom? Moc dakujem za kazdu info 🙂 maju aj den otvorenych dveri, ci sa treba objednat? ci ako to je? vdakaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

nasekuratko
4. zář 2013

Holky, rodila jste nektera v Kyjove planovanym cisarem? Muze u nej byt manzel? Jak dlouho pred terminem se planuje a jak to tam probiha? Ja jsem rodila prvniho syna v Breclavi-taky cisarem-a ted prave nevim, pro kterou porodnici se rozhodnout...

ashlee
5. zář 2013

@nasekuratko ahoj .Proč musíš na cisaře?
Koukni se na emimino do diskuze o porodnici kyjov ,tam jedna o tom piše že muže byt otec u cisaře.že to stoji 400kč.

jana21278
5. zář 2013

@nasekuratko já rodila císařem tak napolo akutně. měla jsem spinál a manžel seděl u mé hlavy na sále. až šli ošetřovat malou tak šel s nimi a vrátil se za mnou. platil 400,. jako u normálního porodu.

jana21278
5. zář 2013

@nasekuratko jinak já si nemůžu na nic stěžovat. nějaký čas jsem proležela na gynekologii a 12 dnů po porodu i na šestinedělí. sestry jsou super a pokoje na porodnici skoro luxusní. jen dostat informace od doktorů je na delší běh. ale když jsem se zeptala tak jsem odpověď dostala. jinak sami od sebe toho moc neřeknou. na plánovaný císař je nástup den předem. udělají ozvy, přípravu a jde se spinkat. réno zase ozvy, kapačka a s věcma na jip¨. pak tě převezou na sál a ze sálu zase na jip. malá se narodila ve čt odpoledne. v pá odpoledne jsem vstala a v so ráno na pokoj na šestinedělí. šestý den vytáhou stehy - ustřihnou dva uzlíky a hurá domů pokud není komplikace. pokud je mimi v pořádku tak ho nosí na jip na kojení.

nasekuratko
5. zář 2013

@ashlee protoze prvni porod byl cisarem a ted je prcek otoceny KP a to je risk rodit vaginalne 2 roky po cisari :-/ Do toho mam venkovni krecove zily na trislech a mam je i vnitrni na deloze a hrozne to boli a beru na to leky na srazlivost krve. Tech komplikaci je bohuzel vic. ☹

nasekuratko
5. zář 2013

@jana21278 a citilas neco u spinalu? Ja totiz u prvniho citila vsechno, hrozny tlak, cukani, tahani apod. Bylo to strasne neprijemny. A nevis, jestli tam povoli bonding, ze by si prilozil miminko na hrud manzel, kdyz ja bych nemohla? A jak tam pristupuji ke kojeni po cisari?

ashlee
5. zář 2013

@nasekuratko aha.
tak co vim tak v kyjove davaji mimčum mliko lahvičkou.a na jipku vozi pry po 4hodinach a v noci pry nevozi.
ja jsem tam byla v roce 2010,mela cisaře a me maleho na jip nedovezli,nemeli pry čas.radši mimčum daji lahvičku.

nasekuratko
5. zář 2013

@ashlee praveze tohle udelali i mne v Breclavi. Dovezli mi na kojeni maleho az za 30 hodin ☹ A ze by se s kojenim pretrhli, tak to vubec ne! Spis naopak, nikdo mi nic neukazal, nikdo nic nerekl, maly porad plakal, ja jsem mela vrele, ztvrdle prsa, bolest jak prase a kdyz jsem na to upozornovala sestricky, tak to nikoho nezajimalo. Az jedna se me ujala a poslala okamzite na obklady a na odsavacku. Ja jsem tehdy celou noc bolestma nespala... byla to sila. Uplne se na me vykaslali. Tak jsem myslela, ze v Kyjove je tohle praveze lepsi.

ashlee
5. zář 2013

@nasekuratko ja podruhe rodila v hradišti a tam mi laurinku vozili na pooperačni po třech hodinach i v noci.mala se narodila cisařem ,prvne jsem to zkoušela přirozene ale mala měla abnormalní rotaci.v patek se narodila a v sobotu jsem šla na pokoj a v nedeli jsem malou už mela u sebe.sestra malou vozila po třech hodinach na kojení.

no v kyjove je blbe že ty miminka jsou v jinem patře.ta jipka neni na 6nedělí .me tam maleho naučili na lahev a prso nechtěl.

nasekuratko
5. zář 2013

@ashlee aha, tak to jsem netusila. V breclavi je JIPka na sestinedeli a miminka jsou na stejnem patre jako maminky...

jana21278
5. zář 2013

@nasekuratko taky jsem cítila tlaky, tahání, ale bolest žádnou. mě na jip malou nevozili, protože byla v inkubátoru, ale paní co tam ležela se mnou tak jí vozili holčičku. ve všední dny to je dobrý, protože to je tam laktační poradkyně a ta děti vozí. dělá do dvou a pak už sestry z dětského. některá na to trochu prděla, ale myslím si, že když budeš neodbytná a pořád se kojení dožadovat tak ti mimčo budou vozit. každý ráno tam přišel i doktor - ka z dětskýho poreferovat o miminku. tak bych tlačila i na ně. jinak bonding se snad domluvit dá. pokud dítě nemusí do inkubátoru tak si myslím, že by to neměl být problém. mě v kyjově přišli opravdu hodně vstřícní. a kojení - mě mlíko naběhlo až čtvrtý den, je tam laktační poradkyně, která několikrát denně obchází pokoje a nabízí pomoc. byla za mnou i na jip a ukazovala jak masírovat, aby mlíko začalo. a musím říct, že teda to byla šílená bolest, když naběhlo. už neměli volnou odsavačku tak jsem celou noc chodila na elektrickou, profesionální na sesternu. bylo to maso, ale přežila jsem. takže příště už bych bez svojí odsavačky nejela.

ashlee
5. zář 2013

@nasekuratko určitě si nechej dat spinal protože ja měla celkovou a měla jsem srusty,po prvnim cisaři, u močaku a nemohli se dostat k male,minutu ji oživovali.ale pak ani nebyla v inkubatoru,protože byla v pořadku.

nasekuratko
5. zář 2013

@ashlee ja mam se spinalem hroznou zkusenost, takze to uz nechci, netroufam si na to ☹

nasekuratko
5. zář 2013

@ashlee jinak ja mam taky srusty a navic mam v deloze krecove zily

ashlee
5. zář 2013

@nasekuratko a jak to víš že máš srusty?u me to zjistili až u druhyho cisaře.musel mi dr. udelat vetší T(obraceny T)řez na děloze.

nasekuratko
5. zář 2013

@ashlee mne to rekl doktor, i o tech krecovych zilach. Protoze ja mela od zacatku tehotenstvi bolesti v podbrisku dost silny a mam to cele tehotenstvi. Tak doktor rekl, ze to vypada na srusty a ze me to boli, jak se to natahuje.

ashlee
6. zář 2013

@nasekuratko takže pujdeš do celkové narkoz?me praveže anestezilog přemlouval abych si nechala dat spinal a ja z neho měla strach a nakonec jsem toho litovala,protože jsem mela ty komplikace a taky me musel intubovat.cisař trval dlouho.
me teda občas zabolelo břicho.tak jsem si myslela taky že mam srusty a proto jsem chtěla rodit přirozene.

nasekuratko
25. zář 2013

@ashlee
@jana21278 Holky, je v Kyjove na porodnim internet? At vim, jestli mam brat notebook nebo ne (budu mit nadstandard a bude tam se mnou manzel, tak asi treba muze pustit film nebo neco). Dekuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru