Jaké máte zkušenosti s porodnicí v Kyjově?

elisss
9. srp 2007

ahoj holky!Je tady někdo kdo se chystá rodit v Kyjově v porodnici nebo už má v kyjově odrozené?

leni96
27. črc 2010

@adelinka jj, já vím, že všude může člověk natrefit na blbce ☹

yennifera
28. črc 2010

Holky já mám termín 30.8. a taky jsem zvolila Kyjov, snad to bude v pohodě i po tom všem, co jste napsaly :(

adelinka
28. črc 2010

yenni...ja taky mam vybranny kyjov..nebo mozna i zlin..ale do UH uz nikdy

syll.
30. črc 2010

Tak já mám čerstvě po porodu, a vzhledem k tomu co jsem slyšela v Kyjově, kdy je nepostupujíci porod a rodičku nechají dost vytrápit, jsem se rozhodla pro Břeclav, a měla jsem přesně ten nepostupující porod a mudr. mne nenechal trápil, a udělali mi císaře...takže pro mne Břeclav je jednička. Kyjov nevím, neměla jsem odvahu tam jet 🙂 Možná díky hrozné recenzi od známých rodiček.

lenulab
5. srp 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s těma kurzama co dělají v nemocnici v Kyjově ve 4 lekcích?? Mě to docela zajímá, ráda bych tam chodila, chtěla jsem s kámoškou, ale ta nechce. Tak se ptám tady, protože se do toho vrhnu sama. Prý je to zbytečný. Mně ale nepřipadá nic zbytečný co se dozvím kolem porodu a a porodnice navíc. A taky mě ještě zajímá jak je to s výběrem doktora, když tam budu rodit? Jakože si ho vyberu už jak mě tam mudra pošle z ordinace a ozvy a kontroly? Nebo až jak tam dojedu rodit? 🙂 Nebo mi ho prostě přidělí?? Nic moc o tom nevím ☹ Děkuji moc za každou radu a odpověď 😉

lenulab
5. srp 2010

Když jsem ležela ve špitále tak tam zrovna 1 kurz byl a připadalo mi, že je to zájem, protože tam bylo fakt hodně maminek 🙂 Nevím taky jak dlouho dopředu se musím nahlásit, když rodím za 10 týdnů. (jestli už není pozdě 😝 )

adelinka
5. srp 2010

lenula...tak s kurzem moc nevim..ja chodila do UH a moc se me to nelibilo...
jestli se tam musis hlasit to nevim taky tam asi pujdu rodit...premyslim i breclav ale to mam skoro 50km...
ty bydlis kde?

lenulab
5. srp 2010

Já to mám do Kyjova kousek, 14km. Všechno ostatní je pro mě daleko... ☹

adelinka
5. srp 2010

ja do kyjova 17km a do UH taky 17km ale hodne si chvali i zlin a breclav ale tu mam 50km

lenulab
5. srp 2010

hm tak to máš dobrý, já vůbec asi na výběr nemám. Těžko se mnou někdo pojede třeba až do Brna 🙂

jankar
5. srp 2010

ahoj holky, těm předporodním kurzům,nevím jak v Kyjově,myslím,že je to všude podobné.Já absolvova v Břeclavě a po pravdě říct vyhozené prachy 😒 člověk si myslí,jak je na všecko nachystaný,že ho nemůže nic překvapit a jak dojde na věc tak dělá všecko špatně,teda aspoň já,při prvním porodu jsem byla tak vyhukaná,že na nějaké zprávné prodýchávání jsem si ani nevzpoměla 😅 je dobré se do té porodky jako podívat,aby člověk věděl co a jak...to je jen můj názor...
Jinak pokud bude potřeba u porodu lékař,tak tam bude zrovna ten co má službu,pokud nejsi domluvená se svým gynekologem k porodu.To si myslím...
Já mám Břeclav i Kyjov na stejno,ale pojedu směr Břeclav,znám to tam a vím jak to tam chodí a před třemi lety jsem byla spokojená,tak snad nezklamou ani teď 😉

rubika
5. srp 2010

Myslím že všude se může přihodit něco... během minulého roku mi v Kyjově porodily čtyři kamarádky a v prosinci i já 🙂 .
Na doktory si nemůžu stěžovat, na pana primáře už vůbec ne. Sály hezké, šestinedělí moc hezké. Jen laktační sestra mi moc nepomohla, to byla asi nejslabší stránka. Jinak jizva po nástřihu se krásně zahojila a podle Gyn. vypadám jako bych ani nerodila... A zdá se že za 8 měsíců pojedeme rodit zase do Kyjova 😵

jankar
5. srp 2010

@rubika ahoj,ségra si taky Kyjov nemůže vynachválit 😉 a řeknu ti,máš můj obdiv,tiše gratuluju 🙂

@leni96 ahoj Leni,četla jsem to,prostě smůla no 😒

adelinka
5. srp 2010

me se to zda taky za kurz zbytecne vyhozene penize pac u porodu stejne jako jankar jsem uplne zapomela co nam rekla a byla jsem rada ze jem rada 😀

adelinka
5. srp 2010

rubika..teda mas holka odvahu..tichounce gratuluji 😵

gabina79
5. srp 2010

Ahojte holky, jen jsem nakoukla a nedá mi to...taky jsem rodila v Kyjově a taky chválím...Oník šel zadečkem, tak to bylo těžký, ale všichni byli super. Co se týče těch kurzů, tak pokud vím, jsou dva - první pondělí v měsíci kojení a druhé pondělí v měsíci porod a nic se za ně neplatí (absolvovala jsem je v lednu a na začátku února, tak se na tom snad nic nezměnilo). Vcelku se tam zase až tak moc nedozvíte, ale zase dobré něco. Jde spíš o info, pro někoho, kdo naprosto nemá páru o co jde. A ten kurz porod - tam je dobré, že si prohlídnete, jak to vypadá na porodním sále a řeknou vám takové ty základní infomrace, co sebou, kdy dojet, co se děje po porodu atd. A doktora si samozřejmě nevybíráte, rodí ten, který má službu...možná asi funguje, že za poplatek odrodí vybraný lékař, ale to nevím, já měla štěstí, rodil mě ten můj 😉 Jinak porodní sály ještě nejsou rekonstruované, ale prý by to měli tento nebo příští rok dělat. No ale to bych řekla, že už je to pak i jedno, kde člověk heká 😀
Rubika, můžu se zeptat, ty už si po pordou měla ms, že jsi tak brzy otěhotněla? Já jen, že bychom rádi taky brzy další, ale pořád kojím a zatím jsem ms neměla a nevím, jestli bez ní můžu ovulovat 😕

rubika
6. srp 2010

@gabina79, zeptat se můžeš 😉
Malý se v šesti měsících přestal chtít kojit, prostě jakýsi zlom. Prsa ani vidět. nějakou dobu jsem to pak ještě zkoušela ale bylo to o nervy. No a jak to kojení začlo být jen jednou, dvakrát denně a málo, tak za dva týdny došla první MS. Myslím že pokles hormonů, které provází kojení způsobil ovulku a rozjel MS cykly. Byla bych ráda ještě kojila, ale prcek nechtěl.
Dneska jsem se zkoušela znovu testnout a čárka nesílí je furt stejná, taková slabá, žádná dálnice jako to bylo u prvního mimi, možná to příroda zařídí aby ty děti nebyly tak brzo po sobě... Asi by se mi i hodně ulevilo, Nemohla jsem z toho spát, při představě že se mám starat o rok a pár měsíců starého prcka a o novorozeně. Stavíme totiž dům a ještě do toho musím příští rok odstátnicovat....

rubika
6. srp 2010

Chtěli jsme se začít snažit o druhé až na jaře příští rok.

ashlee
7. srp 2010

ahoj,kyjov je nejhorší porodnice .hrozny sestry.ale dobří doktoři,,porodni asistentky taky hruza,detsky sestry taky.

adelinka
7. srp 2010

ashlee..teda to jsi me moc nepotesila 😲 ja se tam chystala jit pac v UH to bylo podobne jak pises 😔

mimisko3
13. srp 2010

Já rodila 2x v BV,po první dobré,po druhé hrůza.Pak jsem změnila při třetím těhu gynekoložku za gynekologa,do BV mám teď strach jet,je to dál a hlavně mi minule vůbec nepomohli,porod strašně dlouhý a bolestivý,nikde žádná sestra,která by pomohla a poradila co a jak.Když jsem si řekla o něco od bolesti,prý není třeba,ještě mám počkat,pak jsem zakřičela,že rodím a ona mi řekne,že to není možné,tak se podívala a hlavička se drala ven,doktor Bambas jich tam musel zase pořádně zprdnout,navíc mě nastřihávala učnice a nechtějte vidět co mi dole za jizvu zůstalo.

Takže jsem si řekla,že zkusíme Kyjov,mám to 15min cesty autem z domu,oba s manželem tam pracujeme a můj gynekolog tam denně je.Sice jsem slyšela,že je problém s epidurálem,ale to nevadí zkusíme bez něj a pak třeba bude i něco proti bolesti,to mi doktor slíbil.A slyšela jsem,že se vám porodní asistentky věnují,doktory moc neznám,na sále jsem nikdy nebyla a pokoje na 6nedělí jsou krásné a nové.Pokud mi to vyjde tak bych chtěla nadstandart.A co se týče dětských sester tak ty jsou v BV úplně protivné a to snad všechny,takže tady to horší být snad ani nemůže,jelikož čekáme třetí dítko tak se toho po porodu až tak nebojím,naopak se těším až nám to v porodnici rychle uteče a budeme brzy doma.Tady pouštějí i o něco dřív,v BV nás drželi jen kvůli TBC očkování,v úterý jsem rodila a pustili nás až v pondělí,přitom bylo vše v pořádku.

Takže všude je něco,jsem zvědavá jaký názor si udělám na Kyjov,je to můj poslední porod,tak uvidíme.

monterka
13. srp 2010

já rodila v Kyjově loni v listopadu a nemůžu si stěžovat. Super PA u porodu sem měla skvělého mudra Pechu a se sestřičkama na šestinedělí bez problém!!!!!!!!!!!!! Pokud příjde druhé, budu v Kyjově zase rodit 🙂

lenulab
15. srp 2010

mimisko3-nastřihávala tě učnice?? Proboha??? ☹ a byl u toho doktor??

mimisko3
18. srp 2010

@monterka tak doktora Pechu neznám vůbec,pon tam pracuje na hlavní úvazek,nebo si jen bere služby?Díky za odpověď.

mimisko3
18. srp 2010

@lenulab u mého porodu byla porodní asistentka a studentka na porodní asis.,lékaře nikdo nevolal,pak náhodou přišel a zjistil,že rodím,nikdo mu nic neřekl,navíc mě nasřihává studentka bez lékaře,to se prý nesmí,on ji má ruku vést,no hrůza.No celý ten porod byla hrůza,to šití hrůza,doktor se snažil jak chtěl,ale bolelo to a výsledek hrůza.

mimisko3
18. srp 2010

@ashlee a ty máš takový hrůzný zážitek teď z nedávného porodu v Kyjově?No teda to je mazec,nestraš,mě to čeká za pár dní 😨

mimisko3
18. srp 2010

Jo a ještě se vás zeptám na váš názor,rodil vás pan doktor Malý,nebo Kostka a nebo primař Maruška?Znám jen tyhle,tak se ptám na váš názor jací jsou.

ashlee
18. srp 2010

@mimisko3,pecha me operoval,měla jsem cisaře.maly,kostka ,pr. maruška i pecha jsou dobři dr.

monterka
18. srp 2010

@mimisko3, řekla bych že tam pracuje na plný úvazek.....aspoň za mě tam byl skoro pořád. Je to sympaťák a strašně mi pomohl 😉 Nemyslím si že je to tam tak strašné jak napsala @ashlee. Kdykoliv sem od někoho něco potřebovala tak byl ochotný a milý. Je to 9,5 měsíce co sem rodila, ale pochybuju že by se to tam tak pohoršilo.

mimisko3
19. srp 2010

Tak Pechu fakt neznám,uvidíme 🙂 Kamarádka tam teď v úterý porodila holčičku,tak jsem zvědavá co mi řekne,nebo se tam ještě potkáme,doufám,že už brzy porodím.Pak napíšu jaké to tam bylo a zkusím si to srovnat s BV,ale stejně je to těžké,protože naštvaný doktor,nebo sestra se najde v každé nemocnici,jako sama zdravotnice vím,že jsou dny,kdy není do smíchu,vím,že se musím přetvařovat,ale někdy opravdu nejde,ale jsou taky doktoři a sestry,kteřou jsou protivní pořád.A s tím se nedá nic dělat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru