Jakou porodnici v Praze si vybrat?

andulaaa
30. črc 2010

Holky,tak nejak koukam na vsechny diskuze a fora o porodnicich a porad nevim jakou porodnici v Praze vybrat...Chtela bych si vybrat porodnici kde muze byt partner u me celou dobu,kde to bude trosku domacky a ne boxy ...Prvne jsem chtela rodit v Motole ale asi to nebude to prave orechove ☹ poradite mi jakou porodnici by jste zvolily vy???

mpavlinka
14. lis 2010

Rodila jsem u Apolináře, ačkoliv měli utz že je plod velký a já úzká, rodila jsem přirozeně, na konci malá nešla vytlačit, málem šla kleštěma, výsledek trhlej čípek, několiknásobně pochva a trhlá hráz včetně ruptury 3. stupně - konečník. Opravdu peklo. Takže v mém případě absolutní podcenění situace. Doporučit nemohu.

ladybugie
14. lis 2010

ahojky, sice to není v Praze, ale zkus se mrknout na Mělník. Letos v březnu tam otevřeli novou porodnici. Ležela jsem tam jako jedna z prvních. Mají tři porodní boxy, které mají vlastní sprchu a wc. Byla jsem na vyvolávaném porodu. Voda m praskla sama na pokoji, ihned jsem volala manžela. On mi sbalil na pokoji věci a přešli jsme na por. box. Sestra mi dala vybrat zda a jakou přípravu chci. Na porodním boxu jsem byla jen s manželem, všechno je ti k dspozici. Žíněnka, žebřiny, balon, sprcha, masážní válečky... An jsem to všechno nevyužila. Celou dobu jsem měla svojí lékařku i porodní asistentku, věnovaly se jen nám. Mohla jsem si sama volit polohy, porodní plán dodržovaly do puntíku. Po porodu Anetku ošetřovali přímo vedle mě, viděli jsme ji oba. Byl tam dětský doktor i sestra. Po prvotním ošetření mi ji dali a odešli, zůstali jsme tam jen my tři 🙂 Sestra chodila na kontrolu po půl hodině 🙂 A péče po porodu? Luxus. Měla jsem nadstandart. Jednolůžák s vlastním soc. zařízením, výběr ze dvou jídel... Sestry gynda i dětské naprosto příjemné ve dne v noci. Za pokoj jsem platila 700,- za noc.
Porod v Mělníku byl úžasný a krásný a klidně bych tam rodila zase a zase 🙂

marcela72
14. lis 2010

Ahoj, já rodila v Motole. Boxy mi až tak nevadily, stejně má každý práci sám se sebou 😉 ale co mi vadilo, že všude psali, že může být partner u porodu, ale když se sejdete dvě, tak taková ta přípravna, kde je sprcha, balon a všechno ostatní, tak tam pak nemůže být chlap. To mi tedy pěkně naštvalo, protože si neumím přestavit, jak bych to tam trávila sama. Musela jsem stále přecházet z boxu do toho pokoje a tahat si všechny věci s sebou, což bych bez chlapa absolutně nezvládla. 😠 Motol jsme zvolili jednak proto, že tam je špičková neonatologie, že to máme blízko a že mám s tou nemocnicí nejednu dobrou zkušenost. Ještě jsem přemýšlela o Podolí. Tam je super, že jsou porodní pokoje, kde je soukromí, ale zase mi tam dost vadilo, že když mají plno, tak rodičku odmítnou přesto, že je registrovaná 😠 Jo a v Motole docela nemohli schroupnout můj porodní plán.

moudivlacek
14. lis 2010

problem u tech prazskych je velmi casna registrace,pri ktere stejne nemate jistotu,ze az to na vas prijde,budou mit volno 😉 ja vahala mezi Neratovicema a Hořovicema,oboje neni daleko od Prahy a jde o velice pratelske skoro rodinne porodnice 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru