Jakou vybrat porodnici? Břeclav nebo Brno Bohunice?

lucie255
12. dub 2012

Ahojte maminky, které už jsme rodily. Kterou porodnici si vybrat? Břeclav nebo Bohunice Brno? Porodnice Brno mám asi 50km a Břeclav 30km od domova :(. Tak nevím podle čeho vybrat. Jaké máte zkušenosti?

lucie255
autor
13. dub 2012

Nikdo nic :(

jop
13. dub 2012

@lucie255 já rodila v Brně-Bohunicích a v pohodě. Na Břeclav jsem slyšela dost strašidelné historky, takže tam bych rozhodně nešla. Zkus si domluvit prohlídku porodních pokojů v Břeclavi, slyšela jsem, že to tam vypadá otřesně. V Bohunicích se mi na porodním líbilo.

veruska007
13. dub 2012

Já rodila dvakrát v Bohunicích, poprvé super, podruhé horor. Potřetí jsem jela do Vyškova a byla jsem ráda, malá porodnice, mohli se mi věnovat (rodila jsem 30h, tak jsem to ocenila), chování personálu bylo nesrovnatelé (Bohunice neosobní, Vyškov super, slušnost, komunikace, klepání při vstupu do pokoje, výměna prádla a cokoli na sesterně nebylo problém, ve dne ani v noci apod.). Osobně bych volila menší porodnici.

jop
13. dub 2012

Vyškov mi kamarádka taky doporučovala, ale my jsme to měli daleko. Obecně bych ale neřekla, že menší = lepší porodnice. Podle mě člověk může dopředu prozkoumat ty prostory, kde porod probíhá a podle toho se rozhodnout. U porodu samotného to závisí na jednotlivých lidech - dr. a PA, jak se k tobě chovají. V Bohunicích na mě byli hodní, milí - aspoň teda na porodním, na poporodním to bylo o dost horší.

karrison
19. dub 2012

ja rodila v bohunicich v listopadu 2011 a nemuzu si stezovat..super pristup na porodnim oddeleni i sestinedeli..rozhodne je lepsi velka porodnice, kde maji vic zkusenosti nez porodnice mala.

vendy26
19. dub 2012

@lucie255 Mám čerstvou zkušenost s Bohunicemi - vše bylo ok, takže je určitě doporučuji. Ale na tvém místě bych jela do Břeclavi, když ji máš blíž. S tou osobní zkušenost nemám, pouze zprostředkovanou a taky velká spokojenost. Zkus třeba pohledat recenze přímo na břeclavskou porodku.

staninka77
21. dub 2012

@lucie255-Já jsem rodila na Obilném trhu v Brně a byla spokojená všechny kluci se tam narodily a nemohu si na nic stěžovat.
Vyškov bych taky brala kdybych mohla kamarádka tam rodila a byla maximálně spokojená. 😉
Kluci se narodily tyhle roky 1999,2004,2009.
Chtěla bych ještě jedno ale to nevím nevím.
Ale zase asi Obilnák bych šla. 😉

syll.
3. kvě 2012

@lucie255 já rodila v Břeclavi a další asi 4 kamarádky taky, a všechny velká spokojenost, takže já doporučuji a nebála bych se. Jestli budem mit nekdy druhé dítko tak určo zasej do Břeclavi pojedu 🙂

kachen
5. kvě 2012

Vyber z techto 2 jednoznacne Bohunice. Na pokoji byla se mnou holcina, ktera rodila v Breclavi. Mela velice komplikovany porod a rodici ji prevazeli do Bohunic...

andrisek07
21. čer 2012

Ahoj,já chtěla rodit v břelavě ale kvůli komplikacím sem u obou těhu musela ležet v bohunicích i tam porodit a doporučuju 🙂 Nebyl problém s epiduralem,PA super!

iwettk
24. čer 2012

ahoj, ja rodila ve Vyškově a super. Rodila jsem 13h a musim rici ze byli PA vysli nam ve vsem vstric .... pritel si objednal pizzu a PA ho s tím pustili za mnou do boxu - což sem koukala 🙂 PA byli milí, usměvaví, rádi si pokecali s námi 🙂 Jedine kde jsem malinko byla nespokojena s pár sestrickami, tak to byla pak na sestinedelim - ale jak rikam, byli tam 2 ktere jsem nemusela, ale slo to. Urcite bych sla zas rodit do Vyškova. Ale to uz bych sla pak na nadstandart pokoj - je to lepší. Z duvodu soukromí a taky večer kdyz sem s malym chtela jit spat, tak pak zacli rvat miminka co byli na pokojich s nami a nebo hulakali celou noc - takze za tech 5dni jsme se vubec nevyspali - až doma.
Chtela jsem rodit v Bohunicich ale na netu jsem cetla hodne spatných zkuseností .....
Ale je to každýho volba kam pujde. Já tu třeba píšu jak jsem byla spokojená a durhá maminka sem třeba napíše že vyškov by nedoporučovala .... taky to záleží na koho zrovna narazíte .......
Ale jak jsem chodila do Vyšova na páse, tak jedna pani doktorka si me zapamatovala, ze jak sem pak sla na prijem ze budu rodit, zrovna mela sluzbu a chovala se ke me mile ......
Jedine kde musim dat minus ve Vyškovske nemocnici jsou návštěvy a pokoje s postely .... U návštěv je zakázáno s miminkami chodit na chodbu, tekze kdyz mate navstevu tak miminko ukazat jen mezi dvere - je to tam jak za kamonistu :D a postele jsou tez jak za komošu ....
Porodni boxe maji super. Rodila sem zrovna v boxu kde byla vana i sprch.kout. ....
Lepší je se do nemocnic podívat at tam pak nejste vyhukamá 🙂

jennyska
28. říj 2013

Ahoj Maminky @lucie255 @jop @veruska007 @jop @karrison @vendy26 @staninka77 @syll. @kachen @andrisek07

mohly byste svou zkušeností s Porodnicí v Brně a nebo jinou, v jiném městě přispět do naší společné, maminkovské Wiki knihovničky Modrého koníka? Píšeme si do ní vždy základní údaje o všem těhotenském, mateřském atd. a vedle toho i cenné zkušenosti, rady, tipy 😉

Pokud svou zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/porodnice-brno-bohunice/ , nebo https://www.modrykonik.cz/porodnice-breclav/ , či do https://www.modrykonik.cz/seznam-porodnic/ pomůžete spoustě těhulkám, které si svou porodnici vybírají a právě zkušenosti jsou to, co hledají! 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den.
Janča

staninka77
28. říj 2013

@jennyska -Ahojky,já rodila v Brně na Obilným Trhu,rodila všechny tři kluky,a kdybch ještě jednou jedině tam.
Co vím v Bohunicích nemají na porodním boxu WC ani sprchy,ale když jsi na pokoji tak jste tam po třech a coještě vím tak na šesti nedělí máš wc na pokoji.
Na Obilnáku máš wc i na porodním pokoji,a na šesti nedělí nejou ale vždy si se sousedkou miminka pohlídáte tak to jde vydržet těch 4-5.dní,jinak si sebou vem porodnické vložky i prsí vložky,pro miminko velkou osušku budeš koupat miminko,a vlhčené ubrousky na prcínku,nějakou mast na opruzeniny,pro jistotu dudlík,ale oni je nemají lékaři moc rádi my je před něma schovávaly,aby nám nenadaly.Hodně ti pomoužou na novorozeneckém rádi ti vyjdou vstříct.I kdyby jsi šla pro dokrm v noci nenadají ti hned ti poradí co dělat. 😉
Já jedině Obilnák 🙂 .
I kdyby se mimísek narodil o pár týdnu dříve pošlou tě na Obilnák.
Jukni na tahle stránky jsou tam i hodnocení pro porodnice i fotky,všech porodnic v ČR.
www.babyonline.cz 😉

staninka77
28. říj 2013

@jennyska -Asi jsem to špatně pochopila,ale myslím že nevadí že.

jennyska
28. říj 2013

@staninka77 Ahojky 🙂 Je potřeba ji vložit přímo zde: https://www.modrykonik.cz/porodnice-brno-obilni... pod článek 🙂 Já sama to takto udělat nemohu, tak Tě prosím, najeď na ten link a zkopíruj svou zkušenost tam 🙂 Děkuji Ti a měj se fajn. J.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru