Jsem odkázaná opět na císař?

babagaga
2. kvě 2018

Ahojky!
Chci se zeptat, zda když jsem rodila poprvé císařem, tak musím rodit tak i podruhé?
Já chci rodit přirozeně, poprvé to byl předčasný porod.
Mám z toho veliký strach, jelikož jsem těhotná. A chci mít klasický porod.
Co jste udělali proto aby jste nemuseli rodit opět císařem??.Doktor mi, říkal, že rodit císařem nemusím, ale záleží na okolnostech... Ale před tím taky říkal, že moje dcera neskončí v inkubátoru a skončila.. Takže vlastně nevím na čem jsem.. Děkuji 🤰

whiteswan
2. kvě 2018

Ne, nemusíš automaticky rodit podruhé císařem. Najdi si info na téma VBAC. A na fb doporučuji skupinu VBAC HBAC CZ.. je zaměřená na ženy, které chtějí rodit přirozeně/vaginálně po CS.. 🙂

babagaga
autor
2. kvě 2018

@whiteswan
Hmm, mrknu. Moc děkuji 🙂

klartes
2. kvě 2018

@babagaga Nikde není napsáno, že když jsi jednou rodila císařem, tak podruhé musíš taky. Ano záleží na okolnostech a to asi nikdo ani neovlivní, ale znám hodně maminek co rodily jednou císařem a podruhé normálně a šlo to v pohodě. přeji hodně štěstí, ať se to povede 🙂.

petula1981
2. kvě 2018

První porod mám sekci - pro nepostupující porod. Druhý a třetí porod vaginální. Podmínky pro vaginální porod po sekci jsou např. rozdíl mezi porody 18 měsíců, váhový odhad miminka musí být do 4 kg a ještě se ultrazvukem měří jizva na děloze a ta musí také splňovat určitá kritéria. Aspoň tak to bylo v Podolí, ale předpokládám, že tyhle doporučení budou všude stejné. Druhý porod jsem měla 22 měsíců po sekci a všechna vyšetření byla OK a tak mě "povolili" rodit klasicky. Třetí porod byl 3,5 roku po druhém porodu, také jsem měla jít na vyšetření (váhový odhad miminka a měření jizvy), ale začala jsem rodit den před termínem vyšetření a vše OK.

babagaga
autor
2. kvě 2018

@petula1981 Já bych to měla mít s rozdílem 17 měsíců. Tak nevím ..

michaela_2
2. kvě 2018

První porod plánovaná sekce - z důvodu polohy KP a přenášení (čekala jsem do termínu, ale když se porod sám nespustil, přenášet už nedoporučili). Druhý porod po 22 měsících, přirozeně, hodinu a půl po příjezdu do porodnice byl malý na světě. Vzhledem k tomu, že první sekce byla z důvodu obrácené polohy, tedy jiné predispozice nebyly, nechali to lékaři na mě - otěhotněla jsem po roce, takže pokud bych chtěla, moje doktorka by mi napsala druhou sekci. Ale nechala mě vybrat - díkybohu.

kkukk
2. kvě 2018

Mně doktoři jednohlasně říkali, že první porod císařem není důvodem k druhému císaři, pokud vše půjde v pohodě, je snahou všech odrodit mě normálně a tak to taky dopadlo 🙂

evakaspar
2. kvě 2018

Pokud je po zdravotní stránce vše v pořádku na císaře nepujdete, nechají vás rodit normálně, spoustu mamin rodí i po dvou sekcích úspěšně. Já také budu rodit po 2 sekcích normálně, Teda aspoň se o to pokusím jestli bude vše o.k. 😉 jinak na Facebooku je skupina VABAC a HABAC tam najdetete všechny odpovědi 😉

sangina
2. kvě 2018

Dobrý den,pokud jste po prodělaném císařském řezu,lékaři velmi rádi navrhují druhý.Není to jejich chyba,jsou si jen vědomi zvýšených rizik pro maminku a miminko.Největší riziko pro oba spočívá v prasknutí jizvy a následném krvácení.Nicméně Vás uklidním,i po takovémto porodu lze rodit přirozeně.Povětšinou z Vás při porodu nespustí oči,dělají velmi často ultrazvuk,kde kontrolují stav jizvy...zda se netrhá.Je tu také nebezpečí,že v místě jizvy po císařském řezu se děloha nebude stahovat tak jak má...a pak přicházejí na pomoc lékaři...a jejich medikamenty a šikovné ruce.....s klidem si o tomto problému promluvte s lékařem či lékařkou.Oni jsou plně k tomuto kompetentní.JÁ osobně měla dva císařské řezy...u první a třetí holčičky...a dva přirozené porody.Ten poslední byl složitější..má děloha se přestala stahovat v místě jizvy,naštěstí byl malý již blízko k narození tak stačily doktorovi šikovné ruce

lucie_j
2. kvě 2018

V porodnici jsme se sešli hned tři, co rodily vaginálne po předchozí sekci. Tak držím palce, ať se vám to taky podaří.

linee
2. kvě 2018

@babagaga nikdo opravdu nerekne,zavisi i jak se zachova jizva po prvnim cisare.Uprimne,u porodu casto nevis,na cem jsi. Kamaradka rodila minuly tyden,prvni cisarem,ted po 3 letech ji nechali i o tyden prenaset,mela vyvolany porod,bohuzel nepostupoval a skoncila cisarem...takze opravdu ti nikdo nic nezaruci.

gnozka
3. kvě 2018

První porod plánována sekce . O dva roky později jsem rodila podruhé . Taky jsem chtěla rodit vaginálne ale osud tomu nechtěl . Někam jsem bolesti dva dny s tím že mě posilali domu ze jsou to poslicci. V pátek byla stará jizva ještě v pořádku , c pondělí jsem rodila oper císařem a děloha jak toaletní papír :( naštěstí se dr rozhodl zase pro císaře . Bůh vi jak by to dopadlo . Už na ne koukali dcerky ucho skrz dělohu . Další dítě už mít nesmím . Ale třeba sestřenice rodila poprvé císařem a po druhé po dvou letech krásný vaginální porod . Takže bych to nechala jak se to vyvine . Příroda si sama řekne .

lussinka88
3. kvě 2018

@petula1981 takze myslis ze kdyz budu mit mezi porody 17mes tak me nenechaji rodit normalne - v podoli? Ja s tim teda trosku pocitam ze dalsi bude dalsi cisar

willaardonn
3. kvě 2018

Ja porodila po císaři vaginálně před pár týdny, ale musela jsem si to vybojovat. Doporučuji najít porodnici, kde tě ve vaginálním porodu podpoří (teď se tak tváří ale asi každá porodnice). Já rodila v porodnici, která podle recenzí s VBAC nemá problém, ale od první poradny v jejich ambulanci ve 36. týdnu mě téměř každý lékař spíše tlačil do druhého císaře, nikdo mi nevěřil, že to půjde přirozeně, dokonce to chtěli udělat ještě v 39+0! Já se ale na vaginální porod připravovala od začátku, věřila jsem si, že to zvládnu a jizvu jsem v průběhu celého těhotenství vůbec necítila (císař před necelými 2 lety).
Nakonec jsem zvolila k císaři na den, když bych byla 40+5 (měla jsem ke konci menší problémy s tlakem) a nakonec jsem porodila 2 hodiny před plánovaným císařem. Porod úplně bez komplikací trval od první kontrakce 4 hodiny, manžel to téměř nestihl.
Takže za mě je potřeba, kromě již výše uvedeného těhotenství bez komplikací a nebolestivé jizvy, abys našla podporu u lékařů a věřila si sama psychicky (některé ženy se můžou nakonec leknout a radši zvolí císaře pro jistotu).

ckei
3. kvě 2018

Já měla první cisarem a druhý přirozeně,strašně jsem si přirozený porod prala a vyšlo to. A rodila bych klidně znovu 😁

2hanah
3. kvě 2018

@babagaga Máš docela malou první dcerku, koukám, že má 8 měsíců a jsi opět těhotná, může být komplikace ten nápor druhého mimča na jizvu takhle brzo, ale uvidíš, zatím neví ani ten doktor, jak se to bude v závěru vyvíjet, to dopředu téměř nikdy není jasné, nejsou jasnovidci a eventuální komplikace, co můžou nastat taky dopředu neví. Taky záleží, jaká byla příčina první sekce.

janawaes
3. kvě 2018

@babagaga Nemusíš znovu rodit císařem, když jsi první měla císařem, to se dělá automaticky až u více císařů, ale pokud jsi měla ten císař a druhé mimčo máš rychle za sebou, tak bych se asi připravila na všechno, ale záleží v jakém stavu je jizva a děložní stěna. Nicméně bych zbytečně neriskovala, jen kvůli normálnímu porodu. Hodně štěstí 🙂.

babagaga
autor
4. kvě 2018

@2hanah A to je špatně, že jsem těhotná? Nicméně, císař byl kvůli tomu, že jsem měla málo plodové vody..
@janawaes Já se tak nějak připravuji, ale přeci jen.. Bych si přála normální porod.

michaela_2
4. kvě 2018

@babagaga tak obecně se po sekci doporučuje alespoň rok počkat 🙂 kvůli jizvě......ale není pravidlo, že budou komplikace, jen tě budou více sledovat ultrazvukem a měřit vnitřní jizvu

vetyver
4. kvě 2018

Rodila jsem 21 m po císaři pro KP, míň plodové vody a horší poloze miminka (přirozený porod nebyl možný), syn měl 4kg,jizvu nemerili,jen se ptali jestli nebolí. Narodil se hodinou a půl po příjezdu do porodnice,celkem trval porod cca 7h. Takže když budeš mít všechno v pohodě, tak proč ne,jizva je srostlá po půl roce mi říkali... 🙂

2hanah
4. kvě 2018

@babagaga To jsem probůh neřekla, taky jsem těhotná a řeším zrovna, jestli po dvou císařích mě také čeká třetí nebo ne. Jen, že pokud od posledního císaře máš méně než rok a čekáš další miminko nemusí být jizva úplně ještě zhojená tak, aby zvládla nápor kontrakcí při přirozeném porodu, ale to všechno zváží pak doktor a jizvu zkontrolují před porodem ultrazvukem. Hodně štěstí!

2hanah
4. kvě 2018

@willaardonn Jenomže první dítko má teprve 8 měsíců a čekají druhé, tak záleží na doktorovi a hlavně stavu jizvy, jak to zhodnotí.

petula1981
4. kvě 2018

@lussinka88 To nevím, když bude rozdíl 17 měsíců, jak to je. Já měla rozdíl 22 měsíců, tak to bylo v pohodě, ale dávali mi různý formuláře na podepsání a těch 18 měsíců tam bylo, jako jedna z podmínek.

beruda
4. kvě 2018

Hodně záleží na porodnici, někde dělají automaticky císaře, někde ne. První dceru jsem měla předčasně taky císařem před 4 lety, druhou jsem přenášela a porod mi vyvolávali (což taky ne všude po prvním císaři dělají). A málem to dopadlo tragicky. Vyvolávání na mně bylo asi moc a hned první den mi praskla děloha. Nikdo to nevěděl, léky na bolest nezabíraly a druhý den jsem dostala další tabletu, z toho dne mám šestihodinové okno, občas jsem bolestí omdlévala a vůbec nevím, co se se mnou dělo. Pak se rozhodli pro císaře, protože by malá neprošla a porod nepostupoval a když mně otevřeli, zjistili, že mám prasklou dělohu a krvácím do břicha. Sám operatér mi přišel ještě na JIP říct, že to bylo za pět minut dvanáct a mohl to být pěkný průser. Hodinu mi šili jen dělohu. Mohly jsme obě umřít. Takže já osobně bych císařský řez, zvlášť po jednom prodělaném rozhodně nezatracovala. Od soboty jsme v pořádku obě doma a jediný následek je, že už nesmím mít děti. Pokud chceš rodit přirozeně, trvej na důsledný kontrole jizvy ultrazvukem i během porodu, mně to nedělali a málem to špatně dopadlo...

pavla555
4. kvě 2018

@beruda a kde jsi prosím rodila?

lucie01
4. kvě 2018

První porod skočil akutním císařem z důvodu poklesu ozev.Druhého prcka jsem chtěla přirozeně, ale samozřejmě bych dala na názor lékařů, kdyby se jim něco nezdálo. Nakonec jsem přenášela a tak mi naplánovali na pondělí císaře, no a prcek se rozhodl, že to bude všechno jinak a narodil se v sobotu,hodinu po příjezdu do porodnice ... a nebyl to žádný drobek 4300 g a 53 cm 🙂

lennus
4. kvě 2018

@babagaga Mám čerstvou zkušenost z minulého týdne z Podolí, porodila jsem přirozeně - vaginálně po sekci minor (sekce v nižším týdnu, o něco rizikovější než sekce ve vyšším týdnu). Poučili mě o rizicích, ale ta jsou i při sekci, ale podmínky byly příznivé - otočené miminko, jizva v pořádku, rodila jsem 17měs. po ní. Jak už tu bylo zmíněno, na FB je moc užitečná skupinka o VBAC a na to téma je hodně článků. Kdyby tě - vás něco zajímalo, klidně napiš.

beruda
5. kvě 2018

@pavla555 v Praze, v Krči

michaela_2
6. kvě 2018

@beruda mazec!!!!! 😞 já rodila v Hořovicích a tam právě mají pravidlo, že po předchozí sekci rozhodně nevyvolávají - pokud by se mi porod nerozběhl sám, měla jsem už termín na druhou. Já jsem strašně ráda za oba porody - jak císaře, tak přirozený, že probíhaly a dopadly takhle pohodově, když čtu zkušenosti ostatních....😞 Tak hlavně že to ještě dopadlo takhle!!! 😘

pavla555
6. kvě 2018

@beruda díky za odpověď (já budu u Apolináře)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru