Jsem znovu odkázána na porod císařským řezem?

nonacek
3. led 2015

Ahojky ženy,potřebují se zeptat........ .👀 ☺
Před 10 lety jsem rodila císařským řezem,důvod? Lékař my řekl,že mám ouskou panev (16cm) 😢
Nyní jsem těhotná a zajímalo by mne zda musím rodit císařským řezem?
Všem děkuji💞

zulitvi
3. led 2015

Pokud půjde vše dobře, tak nemusíš

libara
3. led 2015

Když bude vše ok tak nemusíš. Já rodila poprvé císařem kvůli nepostupujícímu porodu a další dva porody byly taky císařem.......takže uvidíš. 😎

nonacek
autor
3. led 2015

@zulitvi díky za odpověď a budu doufat,že nebudu rodit císařem. Ono je fajn se probudit a Mít mimi venku,ale na druhou stranu mě strašne bylo líto,že jsem to nezvládla a že jsem mimi viděla jako poslední......

nonacek
autor
3. led 2015

@libara a ty dva další porody jsi měla z jakého důvodu císařem?

teraolli
3. led 2015

@nonacek Když by jsi musela znova na sekci, tak pokud to půjde, tak si můžeš zvolit spinální anestézii. Já jsem tímto způsobem musela rodit v listopadu 2014 (3 dny vyvolávání porodu bez úspěchu). Miminko jsem viděla okamžitě a nechali mi ho docela dlouho u hlavy. Manžel si jí okamžitě choval. Celý porod jsem byla při plném vědomí. Na šestinedělí mi ho nosili okamžitě po 3 hodinách na přikládání.

nonacek
autor
3. led 2015

@teraolli jee tam to je krasny😊 a to si byla celý porod při vědomí? nic si necítila? jaky to byl pocit?

nonacek
autor
3. led 2015

@teraolli jee tak to je krasny😊 a to si byla celý porod při vědomí? nic si necítila? jaky to byl pocit?

schnek
3. led 2015

@nonacek Kontaktovala bych některou soukromou PA a popovídala si s ní o tom. Tohle těžko někdo z nás tady posoudí a úzká pánev může být skutečně problém. Ale rozhodně bych se po svých zkušenostech neřídila názorem jediného lékaře 😉

nonacek
autor
3. led 2015

@schnek Děkuji,určíte vaší radu využiju. 🍀

teraolli
3. led 2015

@nonacek Celou dobu vše vnímáš, slyšíš jak na tebe mluví lékaři, manžel a okamžitě jak vyndají miminko, tak slyšíš jak pláče. Pak jsem jí ihned viděla ještě neumytou. Po vpichu necítíš od pasu dolů. Bolest jsem necítila vůbec, jen pak tlak a tahání když vyndavali miminko. Nic strašného. Šítí vůbec. Akorat pak je potřeba cca 24 hodin ležet. Nohy jsem začala cítit cca hodinu po skončení operace. Rodit císařem jsem od začátku nechtěla, ale vzhledem k situaci to byla nejlepší volba. Taky jsem chtěla hned vidět miminko a takto to bylo super 🙂. Nikdy na to nezapomenu.

kkouzlo
3. led 2015

@libara můžu se zeptat, také jsem akutně císařem kvůli nepostupujícímu porodu.... zkoušelas normální porod, enbo jsi měla rovnou v plánu císaře? mě už dvě doktorky nezávisle na sobě řekly, že na 99% zase císař, právě kvůli diagnoze nepostupujícího porodu

nonacek
autor
3. led 2015

@teraolli to ti věřim... to muselo byt krásné,( Já jak mám teď rozhozene hormony tak jak to čtu tak u toho brecim)
určíte se na to přeptám,,, chtěla bych to také tak✌
Děkuji..🍀🍀🍀🍀

teraolli
3. led 2015

@nonacek 🙂. Určitě to chce zvážit všechny možnosti. Dala bych přednost přirozenému porodu, ale kydž to nejde, tak spinální anestezie je fain volba 🙂. Tak klidné těhotenství a rychlý porod!

nonacek
autor
3. led 2015

@teraolli moc děkuji za info.........💋💋💋💋

libara
4. led 2015

@kkouzlo prostě já asi normálně porodit neumím 😀 . Po druhé jsem opět přenášela a ani po vyvolávání porodu nic. Takže epidural. U třetího mi císaře plánovali od začátku. Květen 2014...spinal. Jen mi toho dali míň než měli a když se tam prali s těmi srůsty, začala jsem něco cítit. Tak mě na ten konec uspali. Malá už byla venku u tatínka, já už jsem ji opusinkovala, tak mi to nevadilo. Aspoň jsem se vyhla tomu nepříjemnému pocitu mrtvých nohou. Já je cítila okamžitě. Když ti shrnu...díky za doktory a porody v nemocnici pod kontrolou. Kdybych to nechala na přírodě a trvala na domácím porodu, asi bych moc dobře nedopadla. 😝

libara
4. led 2015

@nonacek stejný důvod při druhém a při třetím už byla sekce plánovaná

kkouzlo
4. led 2015

@libara mě teda rovnou řekli, že mě přenášet kvůli předchozí sekci nenechají, že půjde ven max v termínu, prvně jsem taky přenášela a malej asi nebyl připravenej jít ven 😀 koukala jsem na tvůj profil a i mě překvapilo, že ti doktoři "nezakázali" třetí mimčo. Mě i víc lidí říkalo, že třetí těhotenství by bylo riziko pro matku i dítě. No uvidíme, co tenhle porod přinese 🙂 rodit prvně doma, tak je malej mrtvej, fakt to bylo akutní, takže tvůj názor úpnlě sdílím

libara
4. led 2015

@kkouzlo oni mi ho zakázali, jenže se "stalo" a po 12,5 letech od druhého těhu máme doma holčičku. Bála jsem se jít i k doktoru co mi na to řekne. A on jen "no to je super...gratuluju!" Bylo to nejlepší těhotenství ze všech. Moc jsem si to užívala. Pustli mě domů po porodu 6 den v neděli a v úterý jsem už vezla kluky na prevenci k zubaři a s malou jela k pediatrovi. To bych s prvním nedala 😝 Vzhledem k tomu, že už dávno nejsem dvacítka jsem byla upozorněná na možné problémy a riziko předčasného ukončení. Všechno dopadlo skvěle a my máme doma dva chlapáky a rozmazlenou princeznu.

kkouzlo
4. led 2015

@libara to je moc hezký 🙂 krásně to dopadlo 🙂

melis7
4. led 2015

@nonacek Ono taky zalezi na porodnici.Nekde znamena 1 cisar- pak uz vzdycky cisar.Takze si zjisti,jak je to u vas a pak zalezi na tobe jestli ev. pujdes jinam.A taky zalezi jak moc mas tu panev uzkou a jak bude miminko velike.Ja mam za sebou 1. porod cisarem a pak 2 spontanne.Kdyz jsem rodila poprve spontanne,tak jsem o to moc stala a bylo to uplne jiny,nez ten cisar a ten jsem taky rodila ve spinale.Musim rict,ze ten pocit,kdyz jsem miminko vytlacila byl opravdu uzasny.U nas v HK se ted snazi rodit zeny po cisarskem rezu spontanne,tak jsem za to rada.A tobe drzim palce,at ti to taky klapne.Ja bych ti doporucila se poradit s nejakym gynekologem,jestli to vubec v tvem pripade pujde.Ale urcite bych se pokusila.Kdyby jsi chtela treba nejake konkretni zkusenosti,klidne mi napis i soukromou zpravu.Drzim moc palce a at se dari.

zuzajda20
4. led 2015

@nonacek Já rodila taky císařem a měla spinální anestezií a bylo to v pohodě, malou mi hned ukázali a ještě mě dlouho napínali, co vlastně máme, protože jsem to vědět nechtěla, tak mi jí ukazovali ze vše stran a culili se a já na ni hleděla a snad po 10 minutách jsem se teprve zeptala co vlastně máme 🙂 a pak mi jí hned přinesli na pokoj a měl jí manžel dlouho u sebe. Musela jsem ležet jenom 12 hodin a pak už jsem si šla dát sprchu a na druhý den ráno se stěhovala na normální pokoj

nonacek
autor
5. led 2015

@melis7 moc děkuji,jsi milá. Určíte Tvé zkušenosti využiji! V patek jdu na gindu tak se ginekologa zeptám co a jak ......? A dam ti vědět. Děkuji,💋

nonacek
autor
5. led 2015

@zuzajda20 díky za odpověď!💋 Určíte bych chtěla rodit přirozenou cestou , ale když to nepůjde tak určíte poprosím porodníka , o to abych byla přivědomi.. , protože nechci své Dítě opět vidět jako posledni✌

melis7
6. led 2015

@nonacek Zdravim,jestli chces napisu ti odpoledne soukromou zpravu.Koukala jsem,ze jsi z Chrudime,tja z HK,tak to jsme od sebe kousek.

nonacek
autor
6. led 2015

určíte můžeš kdykoliv😉😉😉😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru