Jste ochotny si připlatit za nadstandard lékařskou péči?

bebinka
2. črc 2008

V jednom tématu, které je ovšem o něčem jiném, už se tahle diskuse malinko rozvinula, tak bych chtěla vědět, jak na to pohlíží i jiný snažilky/těhulky/prostě "pacientky".
Nabízí váš gynekolog rozšířené služby (zvlášť v těhotenství) a pokud ano, připlácíte si na ně? Myslím tím věci jako 3D UTZ, tester na plodovku, nebo vyšetření, které normálně pojišťovny nepokrývají.

Jste ochotné platit si soukromého lékaře, pokud jsou na něj dobré reference a jeho služby a přístup vám vyhovují?

Já se hlásím k připlácečům, ale názor jiných mě taky zajímá 🙂

Adminky - pokud už to tu někde přímo jako téma je, omlouvám se a ráda budu přesměrována 🙂

bebinka
autor
3. črc 2008

Neee 😀 😀 😀

Jednorázový zrcadla jsou k vyšetřování, jsou sterilní a usnadňují a zpřesňují doktorovi vyšetření...jsou hypoalergenní...http://steriwund.cz/index.php?obsah=obchod&akce...

gedren
3. črc 2008

Mne teda taky jednorazovy zrcatko prijde jako zbytecnost (navic jsem zprincipu proti vecem na jedno pouziti...samozrejme tam, kde je mozny si vybrat. Takze bych si spis priplatila za to sdileny zrcatko ;))

Jinak manzrla kamoska se vdala do USA a jednou rocne sem jezdili (navstivit s detma prarodice apod.) a pri ty prilezitosti si tu dosli k zubari oba, on platil cash, ona ted nevim, jstli mela pojisteni...kazdopadne se jim to tezce vyplatilo obema. Samozrejme pokud clovek cestuje jen a pouze za ucelem navstevy lekaru, tak se to asi nemusi vyplatit, ale vetsina lidi jede aspon jednou rocne nejaky ty pribuzny navstivit 🙂

s.arik
3. črc 2008

no jestli táta bude v Irsku do smrti, těžko říct....ale v různých zemích je už pomalu dvě desetiletí, takže se nejedná o sezonní brigádku. finančně se mu dr. v čr opravdu vyplatí. rodinu a děti už řešit nemusí, jsem už velká holka a jinou nemá 😀 navíc to tady má rád a jezdí za kamarády..

zrcátko, jo táááák!!! to je sranda, platit si za to, aby mě doktor "lépe" vyšetřil. ani omylem. (obyč prohlídka) kdyby mi něco bylo, tak možná, ale přijde mi to dost ujeté...tohle by mělo být zadara

len
3. črc 2008

Gedren, sdílený zrcadla 😀

gedren
3. črc 2008

Vono asi jina vec je obehat si v CR jednou rocne planovanou prevenci vseho druhu, to se asi vyplati kazdymu kdo uplne nezpretrhal kontakty s rodnou zemi 🙂, a druha vec je litat sem kazdou chvili kvuli aktunim vecem a neplatit si v zemi pobytu zadny pojisteni, to uz je asi zase blbost 🙂 (a pochopila jsem, ze takhle to ta kolegyne delala ;)).

beruska21
3. črc 2008

Můj doktor taktéž používá jednorázové zrcadla, klidně mu zo to zaplatím, příjde mi to opravdu lepší...a 20 mě fakt nevytrhne, že?Stejně tak vidím neuvěřitelně případy, kdy lidi čekají s akutními připady do druhého dne, než aby zaplatili na ambulanci poplatek 90 Kč...

Za nadstadart si ráda zaplatím, ale myslím, že je to samozřejmě vc finanční situace, těžko bych si mohla platit nadstadartní pokoj v p orodnici, kdyby jsme sotva vyšly s výplatama...ale když to situace dovoluje, příjde mi to normální, si zaplatit za péči navíc...

kristi
3. črc 2008

mne zrcatka nabidl, s diky jsem odmitla.....

len
3. črc 2008

Berusko, nejhorší mi pak přijde, když tímhle (že někdo čeká do druhýho dne se zlomenou nohou, aby ušetřil 60 Kč) argumentujou, jak jsou ty poplatky mizerný a jak KVŮLI NIM doma lidi trpí... Nikoli kvůli nim, ale kvůli vlastní blbosti 😝 No nic, letím domů, evidentně pěkně zmohnu 🙄

jmisa
3. črc 2008

Můj gyndař používá taky jednorázová zrcadla, dřív jsem je platila, letos se na mojí gyndě hradí sponzorský dar 500, ale to bych musela jít na gyndu každej měsíc, aby se mi to rentovalo 😀

Jinak někdy mám pocit, že lékaři vydávají za nadstandard i věci, který dneska pojišťovna běžně proplácí.

johanda
3. črc 2008

Já si hodláma připlatit u gyndařky. Původní byla docela v pohodě, ale strašně mě irituje, že musím pár munit trávit v takové pidikabince - převlíkárně a slyšet vše, co si vypráví doktorka s pacientkou. Tedy hlavně mi vadí, že někdo poslouchá mě, když sděluji dr. své problémy. Chtěla jsem k jedné místní špičce, ale po pokecu s pacientkami - mými známými, jsem trochu rozpačitá. Vlez 2000 Kč (to jde), ale platby za každou návštěvu v rozmezí 150 -200 Kč (sponzorský dar) i za standardní, pojišťovnou proplácené vyšetření, je to košer? Přístup je velmi profesionální a vstřícný, péče údajně skvělá, no, zvažuju, jen fakt nechci platit standard, páč z platu mi na něj jde nemalá částka.

A jaký je rozdíl mezi jednorázovým a opakovaně používaným zrcátkem? Že nestudí 😀

gedren
3. črc 2008

Ja bych si zaplatila tak leda za polstrovany zrcatko, ten silenej kovovej profil, to jsou muka 🙂

jmisa
3. črc 2008

ty jednorázovky jsou z plastu, nestudí.

jmisa
3. črc 2008

Ono to není jen o gyndě.
Máme s mužem každý jiného zubaře, oba zubaři fungují na pojišťovnu, u obou zubařů se běžně čeká, oba dva mají hezký přístup, oba dva při ošetření píchnou injekci, ale já jí své zubařce neplatím a manžel ji platí vždy.

s.arik
3. črc 2008

uf, johando!!!
2000 ti příjde ok? mně ne. od čeho platím zdr. pojištění??? (teď ho neplatím, ale 3 roky mi z platu brigádnice strhávali procenta 😠 )
u svého gyndaře jsem neplatila ani vlezné, ani kontroly, ani těhu vyšetření - vůbec nic. vím že u něj jen ženské platily za ty zrcátka nabo fotky mimča z utz....

s.arik
3. črc 2008

jo a v kabince čekám a hovory z ordinace neslyším, jen u sestřičky - jaký má těhule tlak, zda otoky a tak 😀

upřímně, je mi to šumák, kdo slyší můj tlak a váhu....možná bych se styděla za nějaké kvasinky, v hloubi pochvy zapadlý kondom nebo tak něco, ale takový trapas jsem zatím nezažila 😀

zanett
3. črc 2008

sarik, aha, tak v tom pripade je ale tvuj tata velmi nestandartni pripad 😉 Jj, gedren, presne tak, ja jsem tu znamou uvadela jako priklad jeji financni (ne)gramotnosti 😀 , protoze ona jezdi do CR snad 10x za rok (no a k tomu zubari jede samozrejme extra)....takze suma sumarum se ji to fakt nevyplati...

noangel
3. črc 2008

kristi: mas stesti u nas ve firme mimo sve hlavni pracovni naplne na me nak vysel/zbyl i nabor novych zamestnancu 🙂 akorat ja se asi z MD vratim o neco pozdejs nez ty 😉

a u nas ve firme je tech benefitu mnohem vic a to hlavne diky programatorum aby sme je udrzeli my ostatni se s nima jen vezem 😉

noangel
3. črc 2008

a muj gyndar ma zrcadla v teple vode nebo v tom roztoku takze nestudiiiiii 😉

kristi
3. črc 2008

a mate pobocku v Praze? 😀 😀 😀

noangel
3. črc 2008

byla v brnadyse nad labem ale ted uz je vsechno v brnisku, vlastne cast vyvojaru tam zustala, coz by ale myslim pro tebe nebylo ☹

gedren
3. črc 2008

jee ja jsem programator ;) Ale do Brandejsa by se mi asi nechtelo 🙂

noangel
3. črc 2008

gedren: brandejs uz neni ted bude jen mensi kancl nekde na pankraci v nakym mrakodrapu co se tam stavi nebo uz mozna stoji presne nevim

a jeste dostavame kazdej mesic flexipassy 800 kc, stravenky 90 kc, notas i mobil pro soukromy ucely - mobil 400 kc kredit na soukromy hovory a sluzebni auto vzdy k dispozici pokud dane pozici nenalezi 🙂

potrebujem nutne momentalne ucetni, recepcni a projektaka a 2 Javare

schnek
3. črc 2008

já platím u gynekologa roční polatek 200,- (normálně 400,- ale studenti mají slevu 😉 😀 ) a jsou v tom započtený 30Kč poplatky, jednorázový zrcadla, prostě tak nějak všechno z běžných věcí. Ale ne vždy tyhle věci fungují - platila jsem si v porodnici nadstandart 2000,- (to platila každá mamina, bylo to braný jako porodnice komplet nadstandart, ne jako že máte nadstandartní pokoj) a bylo to peklo...

loylii
31. říj 2020

@bebinka já se mám ráda a když mi lékař nabídne něco lepšího, nadstandartniho i za příplatek, jdu do toho. Jsem člověk, který lékaře uznává jako autoritu. Například u dětské lékařky, když mi nabízí něco navíc (včetně očkováni), tak se ji vždy ptám na tělo, zda by to a to dala svému dítěti. A ona mi třeba řekne narovinu NE🤩.. tak ji proste poslechnu.
Co mi teda přijde jako absolutní bojkot a nespravedlnost vůči lékařům a medicíně je antipatie těhotných a rodiček v porodnici. Dobrovolně nechodit na ultrazvuky, věčné prosazování vlastního porodního plánu, ambulantní porod, nedejboze domácí porod a to vše za předpokladu, že to riziko tu vždy je, ze se něco pohnojí. Já si prosadila od 24.tt už kontroly v porodnici, od pozitivního testu jsem chodila každých 14 dni na ultrazvuk, pokaždé jsem chtěla vedet váhu deti, průtoky placenty, zda se vše vyvíjí dobre. A co tedy považuji za svůj nadstandart a nejlepší rozhodnutí - samostatný pokoj v porodnici po porodu. Byla jsem týden a přišla jsem si jak na dovolený. Pokoj v Podolí stál 3300.-/noc, ale moje nejlepší investice. Celý těhotenství jsem trnula hrůzou, ze v tak krásný okamžik budu muset zdílet prostor s někým cizím koho absolutně neznám a ještě s jeho miminem, nedejboze návštěvami. Takže, když to shrnu - věřím své intuici a lékařům. A ano, jestli ze mě někdo ve zdravotnictví tahá peníze? No dyť, v životě jsem přišla o víc a kolikrát utratila za větší blbosti😇😇

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru