Kam do porodnice? Bohunice nebo Obilní trh?

medvidekpu
5. čer 2012

Dobrý den, maminky. Na podzim budu podruhé rodit. Poprvé jsem byla na Obilňáku. Co se týče samotného porodu, byla jsem moc spokojená, jenže se to nedá říct i o oddělení šestinedělí, proto přemýšlím o Bohunicích. Jak se vám tam celkově líbilo? A nevadily vám návštěvy na pokoji od 13 -18 hod? Na Obilňáku totiž návštěvy na pokoj nesměly a byly jen od 15-17 hod. A když jsem tam viděla některé ty početné rodinky, tak si je neumím představit pokaždé na pokoji až do 18 hodin. Jinak Bohunice nemají na porodním boxu záchod, což Obilňák má, ale zase Obilňák má koupelnu na šestinedělí pro všechny na chodbě, což taky není žádná výhra. Máte někdo i možnost srovnání obou porodnic?

jop
5. čer 2012

ahoj, já rodila v Bohunicích a pocity mám stejné jako ty z Obilňáku - porod super, šestinedělí hrůza. Takže těžko radit, je to asi o lidech. Ale společné koupelny na šestinedělí jsou opravdu asi nepříjemné. Jinak já jsem rodila na porodním sále za příplatek, kde byla vana i sprcha se záchodem. Těch 500 Kč navíc za to opravdu stálo, zvlášť teda ta vana byla pro mě dost nepostradatelná, hrozně se mi v ní vždycky ulevilo. Na šestinedělí jsem byla taky na nadstandartu, takže tam jsem byla sama s manželem. Taky si neumím představit, že by nás někdo otravoval od 13 do 18h!

andrisek07
5. čer 2012

Ahoj,já rodila v bohunicích 2krát.Neměla sem na výběr,byli komplikace takže sem tam musela ležet už i měsíc dopředu.Vše bylo super,o těhulky se starali moc dobřě.Porody úplně boží,v obou případech sem měla super PA,dali mi epiduarl vůbec mi ho nevymlouvali,spíš doporučovali,pořád se o mě starali,říkali jak dýchat.pomáhali mi prostě super!Ale to to odělení po porodu mi fakt vadilo :( Po prvním mi to ani epřišlo,páč sem porodila 13:30 a přišli komplikace,musela sem do narkozy takže mě na pokoj odvezli až po 7 večer takže sem se mohla nádherně vyspat,odpočinout si po tom všem.Ale druhej fakt děs,rodila sem 11:30,malého mi jen ukzali a hned odnesli,na pokoj mě dovezli jak začali návštěvy kolem 2.Já poporodu,zašítá,krvácejícím,unavená,ubrečená bez dítěte a tam milion lidí na pokojích!jako fakt mě to štvalo,normálně tohle by měli zakázat.Chceš si jít vyměnit vložku a musíš to tam přede všema vatahovat,sotva sem chodila,spat se mi chtělo,no hnus!Jinak si ale nemůžu stěžovat.Pak sem byla ještě 3 týdny na pokoji pro kojící matky(malej byl na jipce a já choila kojit) a to bylo fakt super,je skvělé že tm ta možnost je být s dětmi.

staninka77
5. čer 2012

@medvidekpu-Já rodila třikrát na Obilnáku a nemohu si stěžovat jen teda toho třetího jsem chtěla rodit v Bohunicích ale za tu celou dobu mého těhu jsem rodila zase na Obilnáku a fakt si nemohu na nic stěžovat moc byli ke mě hodní.Jak na porodním i na odělení šstinedělek.I když se chodíš koupat na na WC na chodbu těch pár dní to tam vydržím,sestřčky byli hodné a na novorozeneckím taky malej mě tam chvílu ležel měl žloutenku a dva dny jsem ležela na Hostinském pokoji kvuly malému,ale i tam byli hodné sestřčky alespon jsme nemusely chodit daleko měli jsme to jen přez chodbu.
Kdybych byla znovu těhu jdu jedině tam. 🙂 .
A po celou dobu jsem docházela do rizikové poradny na Obilnák.
A na odber plodové vody a pupeřníkovou krev my braly v Bohunicích.
Ale víber necháme jen na tobě jak se rozhodneš je to jen tvoje rozhodnutí a držím ti palečky 🙂

leeela
8. čer 2012

Ahojky, já rodila v Bohunicích a nemůžu si stěžovat ... Ty návštěvy byly o domluvě , já měla prcky já JIPce a když mi tam dovezli mámu po porodu tak jsem vzala návštěvy na chodbu nebo dolu na čokoládu. Sestřičky byly jak na šestinedeli tak na JIPce super. Na Obi jsem ležela v 15tt - byly to 2 pokoje s jedním vchodem a bylo nás tam 7... Vzadu maminky po porodu a bylo mi jich líto jak vždy valily na chodbu do sprch a na WC .... Za mě jedine buhunice 🙂

kachen
15. čer 2012

Taky jsem rodila v Bohunicich. Porod a PA super, mela jsem teda porodni box s vanou, sprchou a WC (zadara, pac nebyl volny normalni 😀 , ale ja bych si tenhle nadstandard stejne vzala). Oddeleni sestinedeli bylo desivy (mysleno mancaft na sesterne). Jinak pokoje po 2 se zachodem a sprchou. Nedovedu si predstavit chodit se sprchovat X krat denne nekam pres chodbu. Podtrzeno secteno, sla bych zase do Bohunic. Kvuli komfortu a i kvuli tomu, kdyby se ,nedej boze, neco stalo, tak je tam hned vsechno pri ruce.

terkaz
15. čer 2012

Ja myslim, ze vsude je neco. Ja rodila v Bohunicich dvakrat, pokud bych mela jeste rodit, pujdu zase do Bohunic 😉

petrusew
15. čer 2012

Já rodila v Bohunicích a byla jsem moc spokojená jak na porodních boxech tak na od. šestinedělí. Všichni v pohodě. Mám toho poleženo v různých nemocnicích hodně a můžu srovnávat. Sestřičky na šestinedělí i na novorozeneckém hodné, ochotné...já teda spíš potřebovala sestry na novorozeneckém...ale i na šestinedělí to ušlo. Pokoje s wc a sprchou, paráda. Mám to hoodně z ruky a nelituji toho. Příště zase Bohunice.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru