Kam do porodnice? Kdy se registrovat?

mysljaja
1. srp 2013

Ahoj holky ,řeším a stále řeším a totálně se ztrácím..vubec nevím do jakeho tydne se mam registrovat ,dále kterou porodnici by jste mi doporučili(bojim se že budu mít rizikové ,jelikoš mam glaukom ,astma a žíly: 😢 samé lepší věci. ale třeba take ne. 😲 ,děkuju zatím předem všem .. ☹

speedygon
1. srp 2013

No, záleží taky, kterou porodnici máš nejblíž, jak jste na tom finančně, co od porodnice očekáváš, atd...

lucieandrlova
1. srp 2013

Pokud jste z Prahy, tak se musíte registrovat ve 14 týdnu. Porodnice, kterou si vyberete, bude závazná. Tam Vás přijmou na porod. Pokud budou mít plno, mají nasmlouvanou jinou porodnici. Změnit porodnici je problém. Všechny pražské porodnice mají k registraci info na svých www stránkách. U Apolináře a Podolí se musí čekat ve frontě na zápis. Kterou zvolit porodnici je těžké. Na internetu (např. E-mimino) jsou dlouhé diskuze. Záleží co preferujete. Každá porodnice má své pro a proti a zkušenosti rodiček jsou různé... A myslím si, že v každé porodnici se najdou hodné sestry a taky špatné. Důležité je, aby porod proběhl v pořádku a byl tam školený personál. Taky záleží, jak chcete rodit, zda normálně nebo císařem, jestli budete chtít epidurál (podání léků se v porodnicich liší...). Určitě je důležitá vzdálenost od bydliště. Nemusíte mít strach z rizikového těhotenství/porodu. Pokud nastanou komplikace, přeřadí Vás automaticky do Podolí, kde je specializované pracoviště. Pokud má po porodu větší komplikace miminko, odváží ho do Motola. Takže nemusíte mít strach. Já osobně jsem rodila v Krči. Důvod byl, že tam dělali odběr pupečníkové krve, který jsme chtěli. Po profesionální stránce bylo vše OK, lidsky byly některé sestry nelidské (mírně řečeno). Ale to je všude... Navíc jsem rodila v srpnu po bouřce a to se rodí hodně dětí, takže jsou otrávení a unavení... 🙂 Tak přeji šťastný výběr!

mysljaja
autor
2. srp 2013

děkuji vam,Lucieanderlova-za vyčerpávajicí zprávu,taktéž speedyon, 🙂 finačně jak se to řekne ... mohlo by byt lépe ,ale proč se sem pletou finance ?přítel tedy chtěl abych mela nějaky ten lepší pokoj ale ja si myslím že je to zbytečné.ale o tom bych ješte popřemýšlela.podolí jsem si chtěla vybrat je to favorit č 1 ,ale nemyslela jsem si že kdyby se nahodou neco stalo s mimi že pojede do motola: 😲 ,jsme z prahy a nejblíže mam Apolináře a podolí ,vč dopravy a dostupnoost i pro rodinu. 😉 ,rozhoduji se mez těmihle. moje segra rodila u Ap.2x, s toho jednou v ní nechali zarust tampony a dost ji to bolelo,hnisal ji dolejšek ,no proste děs ☹ a asi ji to dost bolelo,jak si vzpomínam.co se týka personálu oten mi moc nejde ..všude jsou hodní a zlí.. 😉 ale stejne pořad váham..:((( jinak co když se zaregistruju třeba v 16 tydnu bude to pozde

speedygon
21. srp 2013

@mysljaja finance tam pletu, jelikož se např. v Podolí platí nemalá částka za doprovod k Porodu, to samé epidurál....
A třeba takové Vinohrady, kde chci rodit já, mají obojí bezplatně, takže dobrá volba pro někoho, kdo si výdaje nemůže dovolit 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru