Kde jste rodily? Dali vám mimi po narození na břicho?

karotky
13. lis 2010

Já rodila obě děti v Pard.porodnici a nepoštěstilo se mi to ani jednou. ☹

camelinka
19. lis 2011

ja rodila v Čáslavi a hned mi ji dali pritulit neumytou. Pak na chvilku odnesli a hned dali na prisati 🙂

ined77
19. lis 2011

Já jsem rodila ve Zlíně, chlapečka mi hned nedali, narodil se o 3 týdny dříve, takže ho hned nesli na zahřátí do inkubátoru, ale holčičku jsem dostala na bříško hned po porodu ještě neumytou 😵 .
oba ale byli přiložení k prsu do 30 minut po porodu 🙂 .

madormi
19. lis 2011

ano dali, rodila jsem v Kyjově a ještě než přestřihli pupeční šŇůru tak mi jí dali 🙂

bocinka
19. lis 2011

rodila jsem v Krnově a dali mi ji hned, rozplakala se až na mě.... 😵 😵

angetha
19. lis 2011

Benešov, ukázali, pak mám výpadek, nejspíš miminko zvážili, zabalili a hned donesli tatínkovi, který seděl vedle mě. U druhého určitě budu trvat na položení na břicho..

evulinkab
19. lis 2011

Olomouc. A ano, hned jsem dostala malého na břicho a bylo to krásný 🙂

lenka16
19. lis 2011

rodila jsem v Ivančicích a jak u prvního tak u druhýho mě jí ukázaly, pediatr jí prohlédl a dali mě ji nahatou jen v pleně na prsa. Za chvíli jí zvážily, změřily a oblékly a pak jí měl po celou dobu tatínek v náruči, než jsem porodila placentu a zašily mě. 2 hod. po porodu jsem ležela s holkama na pokoji sama, zkoušeli jsme přikládat k prsu a pak si jí odnesly na umytí.

llluckaaa
19. lis 2011

Rodila jsem dvakrát císařským řezem ve Zlíně a tak asi není divu, že mi mimčo jen ukázali a řekli, že je v pořádku, a pak ho odnesli. Přiložili mi ho až když mě odváželi ze sálu.

janinka1987
19. lis 2011

Česká Lípa - prcka mi dali hned po přestřihnutí pupeční šńůry na pomazlení a okoukání, pak ho s tatínkem umyli, změřili a vyfotili a dali mi ho k prsu...Co u mě čekali na placentu a následné šití byl u taťky a pak ho odnesli do inkubátoru. Na pokoj mi ho pak dali cca po 2 hodinách, co jsem tam dorazila...

boobinka
19. lis 2011

Kyjov- rodila jsem císařem v celkové anestezii, takže pochopitelně ne, ale mrzí mě, že taťka si mohl udělat jen jednu fotku a ani ho pořádně neviděl ani u ošetření nemohl být a už ho nesli do inkubátoru. Syna jsem viděla druhý den od porodu a první kojení až na šestinedělí myslím že čtvrtý den. Ale měl nízkou váhu.

Uherské Hradiště - ano, dali hned na břicho, taťka přestříhl pupečník, ve stejné místnosti ošetřili a pak jsem dostala "vánočku" k sobě do náruče.

xvitk101
19. lis 2011

Podolí - nedali. Možná to zapříčinilo fakt, že tlačení trvalo skoro 2 hodiny. Malej se narodil, hned ho vzali na ošetření na sále. Otřeného a zabaleného mi ho asi po půl hodině dali. Zkusili jsme přisátí a malý si dal od mě už na sále. Pak ho držel tatínek a říkal, že ho po dvou hodinách neskutečně bolely ruce. Mně mezi tím došili.

lucie777
19. lis 2011

Apolinář - nedali, ale museli jí dát kyslík, takže by to ani nešlo, potom ji manžel přinesl zabalenou, nicméně příště bych to chtěla rozhodně jinak a mít miminko pořád u sebe! 🙂 Malou nesli ještě na další vyšetření, ale mně nikdo nic neřekl, nevěděla sem, kde je, pak mi ji donesli, ale na noc sem ji dala k sestrám, abych se trochu vyspala, to už bych příště taky neudělala..

pelenka
19. lis 2011

V Čáslavi - ihned po porodu malého odnesli na vážení a mytí, po pár minutách si přizvali taťku na vyfocení, pak ho odnesli na prohlédnutí pediatrovi, to mi ho na vteřinku ukázali v plence a pak mi asi po 30 minutách larvičku přinesli na přisátí (nepřisál se vůbec), nechali nám ho asi 15 min na pomazelní. Po 2 hod jsem šla na pokoj, malého mi přinesli přiložit asi až za 4 hod na 30 min a pak ještě jednou za 4 hod před půlnocí a pak až nad ránem.

niikkyy
19. lis 2011

Podolí - 1.dítě dali po ošetření,pač byl přidušený,2.dítě okamžitě jak vylezl 🙂

blanches
19. lis 2011

Krč - hned po narození nahatého špinavého mi ho dali na bříško 😝 , pak ho odnesli, tatínek šel s nima a celou dobu u něj byl pak ho přinesli zabaleného aby mu nebyla ziminka a byl s náma na po porodním sále.

Druhé chci také hned na bříško, je to nejlepší zážitek, vidět toho malinkatého šmudínka jak vyleze a ještě má hlavinku jak mimožemšťánek.

erika9110
19. lis 2011

Rokycany - a ptali se jestli chceme a nevadí nám to. Takže dali a záleží na Vás:D

martaska78
19. lis 2011

V Hradci Králové -1. nedali ale to už je 11 let, kdo ví, jestli se to vůbec tenkrát dělalo
2.automaticky ano , hned jak vykoukla!!!
Možná je to na doktorovi, jak je zvyklý a hlavně na stavu miminka 🙂

marhulinka
19. lis 2011

V Hradci Králové a ano

fram
19. lis 2011

1. v Jaroměři a nedali (před 14-ti lety), takže se to ještě nedělalo a porodnice už je zrušená.
2. Náchod - ano, dali, mm přestřihl pup.šňůru, pak ji odnesli na umytí a nahou mi ji vrátili na tělo. Nádherný zážitek. 😵

olicek
19. lis 2011

Most- 2 porody a hned mi dali kluky na břicho, pak je šli očistit, zvážit a zase je přinesli a už u mě zůstali 🙂

ismet
19. lis 2011

Rodila jsem v roce 2009 v Podolí a v porodním plánu jsem měla napsáno, že vše nechávám na zdravotnickém personálu, kromě toho, že nesouhlasím s přítomností studentů (proto jsem si ho také napsala). Když syn po téměř 40 hodin trvajícím a ke konci dost dramatickém porodu přišel na svět, viděla jsem jen, jak jeho nafialovělé tělíčko odnášejí zvážit a očistit. Byla jsem hlavně šťastná, že žije a také tak rozbolavělá, že jsem se spíš bála, aby mi ho nechtěli položit na břicho. Když mi ho za pár okamžiků podali, jen jsem ho pohladila a odevzdala k dalšímu ošetření. Prostě jsem o víc nestála, touha dotýkat se ho a mazlit se s ním se ve mně probudila až v noci toho dne.

zoozkha
19. lis 2011

Praha-Bulovka, áno. Mala som to v pôrodnom pláne 😉

kfitecko23
19. lis 2011

Krnov, rodila jsem císařem. Filipka mi ukázali jen na mžik umytého zabaleného. Nalokal se plodové vody tak ležel v inkubátoru a já musela být 24hod nacevkovaná tak jsem se nemohla ani na něj podívat. Na první kojení mi ho donesli po 13 hodinách!

romcovaklarka
19. lis 2011

Benešov. Přála jsem si mimi ihned na bříško (v porodním plánu) a bylo mi to přislíbeno. Nakonec ovšem vše dopadlo jinak - rodila jsem akutní sekcí, ale Samíka dali - ještě nemytého a neměřeného, jen zabaleného - tatínkovi do náručí. Mně donesli na kojení krátce po probuzení, asi 1,5 hodiny po porodu a pak poctivě nosili. Druhý den mi ho dali na odpoledne na pokoj (a chodili se ptát, zda něco nepotřebujem) a další den již plný rooming-in. Velká spokojenost s benešovskou porodnicí 😵

asaka
19. lis 2011

motol. Ano dali. V prubehu porodu jsem si o to rekla, aby na to nahodou nezapomneli. dr rikala ze kdyz bude vse ok tak mi ho na bricho daji, Nastesti to tak opravdu bylo 🙂

lucyjanek
19. lis 2011

Bulovka a nedostala, protože malý měl šňůru kolem krku, po ošetření (naštěstí mu nic nebylo) a umytí a zabalení, ho tatínek přinesl a 2 hodiny jsme si ho osamotě užívali a PA přišla jen pomoci s přisátím 😵

luczinek
20. lis 2011

Třinec-první porod císař,jen ukázali,druhý porod přirozeně,dali hned 🙂

andelka
20. lis 2011

FN Ostrava - Poruba - porod rychlý, přirozený, ale malého mi na bříško nedali, hned šmikli šňůru a odnesli ho na ošetření. Dali mi ho pak zabaleného na přisátí a pak na vyhřívané lůžko.

eveluska
20. lis 2011

Jablonec - malyho mi na bricho dali, i jsem darovala pupecnikovou krev, jak jsem chtela, ale ja byla mimo, takze si to pamatuje jen manzel 🙂

jasminy
23. lis 2011

Praha - Podolí. Dali mi malou hned po porodu. Porodní plán jsem žádný neměla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru