Kde jste rodily? Dali vám mimi po narození na břicho?

karotky
13. lis 2010

Já rodila obě děti v Pard.porodnici a nepoštěstilo se mi to ani jednou. ☹

marcet
29. lis 2011

Praha- Krč.Malého jsem dostala na břicho.

stepankakrat
29. lis 2011

Já Apolínář dvakrát. První nedali a u druhého ano.

veruska007
29. lis 2011

Brno - Bohunice, dali, ale pak malého odnesli, k prsu ho nechali přisát sotva na pět minut.
Vyškov - na břicho nedali, ale zato u prsu ho nechali sát celou 1,5h! Takže se to vyrovnalo 😉

katcha21
29. lis 2011

Hradec Králové - dcerku mi dali na břicho okamžitě po vykouknutí na svět 😵 Pak následovalo ošetření, zvážení, změření malé, vše v přítomnosti partnera. Pak se vrátili ke mě, dali mi dcerku přisát a krásný dvě hodiny jsme odpočívali všichni tři 😵 😵 😵

hedvika89
29. lis 2011

Most a me mimco na bricho hned nedali. Hned ho vzaly zvazily a umyly a pak za 10minut mi ho prinesly oblecenyho ☹

monny89
29. lis 2011

Pardubice, akutní sekce, takže až po probrání z narkózy... první přisátí až 24hodin po porodu.. ☹

maxi.smile
30. lis 2011

Apolinář - jako ostatní shora psali, po porodu ukázali, odnesli ošetřit, omýt, zvážit, označit - vše za účasti manžela. Ten mi také hned malou donesl již zabalenou. Mně osobně se to líbilo, vidět jak je pyšný. Dodnes na to vzpomíná, jak mi jí mohl přinést a dát mi jí do náruče. PA mi přišla pomoct s přiložením do pár minut, nevím..určitě to byla chvilka. Rodila jsem v 8:33 a určitě hned dopoledne mi malou dali (zeptali se mě, jestli se na to cítím jí mít hned u sebe, nebo jestli si chci odpočinout) a od té doby byla se mnou. Mně osobně to takto vyhovovalo 😉

zanis
30. lis 2011

Apolinar - po porode mi dali malu do ruk, ale po ca. 1-2 minutach ju uz brali v pritomnosti tatinka osetrit. Doniesli ju pochvili (neviem, ako dlho to trvalo, lebo zatial som rodila placentu) zabalenu a sestricka (z neonatologie) jej pomohla prisat sa. Potom ju zobrali (okolo 23:30), ja som sa osprchovala a sla na oddelenie sestonedelia. Tam sme ju este raz mohli vidiet v inkubatore. Doniesli mi ju rano okolo 8:30 a odvtedy sme boli spolu... Bolo to skvele 🙂 . A este musim dodat - skvela gynekologicka MUDr. Germanova....

sussanah
30. lis 2011

Prvni Bohunice, mladeho mi dali na bricho, ale nejak mi zapomneli rict u prijmu, ze si mam sundat tricko, takze kontakt kuze na kuzi se bohuzel nekonal ☹ Za 5min ho odnesli, zvazili, zmerili, zabalili a pak vratili uz jako zabalenou housenku.
Druhy porod doma, PA mi maleho dala do naruce hnedka, nikam ho neodnasela 😀 Maly byl nahy (az na plenku) asi 3 dny, takze tuleni kuze na kuzi bylo prakticky 24h denne 😵

p.e.t.u.l.k.a
1. pro 2011

Zlín a hned mi malého dali a na to nikdy nezapomenu 🙂

arianka
2. pro 2011

Podolí, sekce a na pár vteřinek dali jednoho po druhém ke mě, abych jim mohla dát první pohlazení a pusu 😵

sookie
7. pro 2011

Motol, nedali. Ale abych byla upřímná, byla jsem ze všeho tak mimo, že si ani nepamatuju, jestli křičela, jestli mi ji ukázali... Vybavuju si, až když mi ji manžel přinesl zabalenou k prvnímu přiložení, asi 10 minut po porodu🙂

werunqa
20. srp 2012

Ja rodila letos v KROMĚŘÍŽI a malou mi dali 😉 .Ptali se mě jestli chci BONDING, a já řekla samozřejmě ano 🙂 .
Ale loni to tady ještě nedělali..segra rodila loni v lednu a malou ji nedali....

petrajavor
21. srp 2012

Zlín porod cs,spinální anestezie,malého mi dali na oňufání,přitulili ho ke mě a mohla jsem mu dát pusu 😵 😵 😵

katyxq
21. srp 2012

Vyškov - dali, ale jen na chvilku, protože malá už už spěchala se nadechnout a řádně si nasála plodovku, špatně se jí dýchalo, začla měnit barvu a museli jí tu plodovku odsát a dát k nosíku trochu kyslíku. Pak ji zkontroloval pediatr, celou dobu byl s malou manžel, hned potom mi ji přinesl a dvě hodiny jsme se na sále tulily tělo na tělo a manźel s námi (kdyby nebylo třeba to odsávání, tak by kontrola byla až po těch 2h).

palomitacheca
10. zář 2012

1. porod v Olomouci - syna mi dali na břicho ještě s nepřestřiženou pupeční šňůrou a bylo to nádherný! Po ošetření jsem ho u sebe na lůžku měla celý 2 hodiny.
2. porod v Motole - dceru mi na břicho položili s přestřiženou pupeční šňůrou. Po ošetření mi ji na chvilku přiložili k prsu, pak ji dali na hodinku do inkubátoru vedle lůžka a potom mi ji odvezli pryč a já byla na porodním boxu jen s přítelem.

mamacita2
13. zář 2012

Já rodila v Neratovicích. Malého mi dali na bříško ještě s pupeční šnůrou, nechali jí dotepat a tatínek stříhal, poté ho odnesli na ošetření a hned na to mi ho zas přinesli abych ho přiložila k prsu. Byl unavený a lehce modrý tak ho dali na vyhřání do inkubátoru. Jen co jsem se vrátila na pokoj, přivezli ho ke mě a byl se mnou už po celou dobu. Měla jsem porodní plán a ve všechno možných a dostupných bodech ho akceptovali 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru