Kde jste rodily? Dali vám mimi po narození na břicho?

karotky
13. lis 2010

Já rodila obě děti v Pard.porodnici a nepoštěstilo se mi to ani jednou. ☹

zdezli
14. lis 2010

Porod v Nemecku - dcerusku jsem dostala v podstate hned na bricho, pote co manzel prestrihl pupecnikovou snuru, tak ji PA osetrila, zvazila a zmerila primo na porodnim sale, pak jsem ji dostala hned zpatky a dve hodinky jsme se s ni s manzelem mohli na sale nerusene mazlit 🙂

kristi
14. lis 2010

Podoli - nedali. Pritom jsem to mela napsany v porodnim planu. Tak snad priste 😉

lu777
14. lis 2010

obě děti v Podolí.... u obou jsem měla napsáno v por. plánu, že miminko hned chci k sobě, u prvního to chvilku trvalo, ale dali mi ho dost brzo, ale pak si ho zas odnesli že ho ohřejou atd.... bych si nafackovala, že jsem je nechala ho vzít, protože ho vrátili asi za 5 hodin když jsem na seterně už skoro křičela kde je moje dítě 😠

u druhýho porodu jsem byla v plný zbroji, že si tohle už nenechám líbit a měla jsem domluvenou dulu, která mi i moc pomohla s por. plánem a všechno jsme probraly... nakonec to byl bleskovej porod, dula ani muž to nestihli, ale miminko jsem na sobě měla hned, byla jsem tam jen s PA a ta byla fantastická a já si teda všecko vydupala, lépe řečeno jsem se nebála být asertivní a tím pádem jsem malou držela hned, hned mi ji přiložili, dula pak dorazila a moc mi pomohla ještě i s tím a povídali jsme si tam i s mužem.... malou jsem si pak vzala i do postele, i když jedna komunistická sestra z toho měla málem infarkt 😀 a je to moje nejkrásnější vzpomínka za celý mateřství zatím, jak jsme se tulily a ona na mě koukala těma očičkama 😵 😵 😵 😵

super je pokud není žádný problém, člověk má sílu si věci vydupat a ozvat se.... mě dodneška mrzí jak jednali s mým prvním miminkem, když byl kvůli silné žloutence pod světlem, z koupání ho vždycky přinesli šíleně ubrečenýho a úplně zničenýho.. taky se pak doma bál koupání...
u mladší jsem si napsala do plánu, že koupat budu jen já sama, až se rozhodnu (poradila mi to dula, že se nemusí hned koupat)..... vykoupala jsem ji 2. den po porodu, v klidu a sama a malá vodu miluje 🙂
přijde mi děsný, že ve 21. století člověk musí bojovat o základní práva!! u staršího se mnou jednali, jako kdyby to bylo "státní dítě" 🙄 u mladší jsem si to nenechala líbit.... byla jsem i u odběru krve z patičky, i u prohlídky pediatrem, která byla na moji žádost až ráno po porodu (narodila se v 1 ráno), protože jsem odmítla ji budit uprostřed noci, když byla unavená po porodu a dávat jí injekci vit. K... takže dostala vit. K na lžičku, vyšetření bylo v klidu ráno až se vyspala a najedla a nic se nestalo, jen jsem musela vydržet asi tři sestry co do mě hučely, naštěstí muž neodešel dokud neviděl, že je všecko v pořádku, takže mě podpořil .... mám z toho moc dobrý pocit, celkově.... bylo to ale asi i jednodušší, protože jsem už měla druhé miminko, tak mě tak nedusily...

holky fakt se nedejte, ozývejte se!!!!!
narození je nádherná věc a i když má člověk další miminko, tak zopakovat a opravit si to s tím prvním už pak nejde 😔

kvetinkaivanka
17. lis 2010

Bulovka-nedali,neukázali,vůbec nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jenom řekli manželovi,že může se sestřičkou!!!!!!

nejinka
17. lis 2010

Brno Bohunická nemocnice. Dali a byl to ten nejkrásnější pocit na světě. Měla jsem strach že mi sklouzne jak měl na sobě hodně mázku. Vím že jsem ho držela jednou rukou za prcinku a druhou ho jistila. Jinak si pak nic moc nepamatuju protože po odrození placenty jsem omdlela vyčerpáním.

sayast
17. lis 2010

Nemocnice Strakonice. malou mi dali, jeste nemela prestrihlou ani snuru, uplne nahatou na moje brisko. pak sel manzel s nima a malou si fotil a popsal. pak mi ji prinesli na prisati a uz byla jen se mnou. odnesli ji pak jen na vykoupani a jinak se ode me nehla 😵

achalteke
18. lis 2010

V Českém Krumlově, ano hned na břicho, i bez porodního plánu

brusinka.pusinka
18. lis 2010

Havířov-Kluka né protože jsem byla v celkové narkóze a viděla jsem ho po 2 dnech( pohodlnost lékařského personálu, byl víkend a neměla jsem co otravovat ☹ )
Ostrava -Vítkovice- Dcerka císař se spinálkou s doprovodem manžela a oba jsme měli malou po vytažení z bříška špinavou na hrudi já chvilku neměla jsem ji jak obejmout a muj muž na holé hrudi si ji odnesl k omytí označkování a zavinutí a samozřejmě i k focení. Bylo to nezapomenutelné a krásné 😉 😵

janca.k
18. lis 2010

Boskovice - tatínek přestřihl šňůru a hned mi Martínka dali na břicho, asi po pěti minutách ho odnesli na zvážení a změření a během šití jsem ho zase měla zabalenýho zpátky a dávali ho k prsu. Porodní plán jsem neměla, dělají to tak pořád.

lenkabu
18. lis 2010

Hradec Králové

poprvé...nedali,neřekla jsem si a porodní plán neměla,navíc měla 2x pupečník kolem krku tak asi i proto
podruhé...ano řekla jsem si a měla to v plánu,ale držela ji i sestra a nepustila a po půl minutě nesli pryč......jinak to tam holt neumějí.

andara
18. lis 2010

Česká Lípa-přestřihnout šnůru tatínka nenechali a hned jí odnesli přestože byla naprosto v pořádku a nebyla přidušená, nic. 😒 Bylo to strašně rychlé- vykoukla, doktor přestřihl šnůru a podal jí hned setře, která jí odnesla ošetřit-tatínek šel s nimi.Já jí viděla už zabalenou jako kukličku. Asi tam záleží an doktorovi, když vím, že Pikusce malého dali 😉 Ale spokojená jsem jinak byla.

ladybugie
18. lis 2010

Mělník - po porodu prvotní ošetření těsně vedle mě ( to jejich ošetřovací lůžko pro mimi bylo hned vedle mě) bylo nutné, malá měla pupečník 2x kolem krku a byla lehounce fialová 🙂 Ale do 5 minut jsem jí měla hambatou u sebe a nikdo nás už nerozdělil 🙂

baradisk
18. lis 2010

v nachode a hned me ho dali na bricho 😉

sonisek
18. lis 2010

Nymburk...a malého mi dali na břicho hned

j.kriv
18. lis 2010

Břeclav - na břicho dali hned, potom odnesli vyšetřit vedle, tam šel i tatínek, potom přinesli a už jsem ji měla napořád u sebe 🙂

jasekd
18. lis 2010

Jablonec nad Nisou. Nedali. Ani nevim, zda ukazali, konec porodu byl narocnej, moc si toho nepamatuju a nemela jsem na to brejle 😀 Manzel sel s Martinkem, udelali zakladni osetreni, trochu ocistili, zabalili a prinesli mi ho. Mezitim me zasivali a to uz jsem mela malyho u sebe. Zkusili jsme kojeni a 2 hodiny byli na sale vsichni 3 spolu. Narodil se ve 14 hodin. Pak jsem dala sprchu a odvezli me na pokoj a byl se mnou uz porad. Koupali ho navecir na pokoji s moji asistenci, abysme se to rovnou naucili. S porodnici jsem byla spokojena, uvidime jak ted, snad to pujde lip a uziju si malou hned po porodu na brise, ale musim rict, ze tim nijak netrpim, ze to nedopadlo, hlavne ze byl Martinek v poradku.

marselina
18. lis 2010

prostějov a obě miminka mi dali po očištění hned k prsu,na sále jsme ještě leželi dvě hodinky a pak mimi odvezli na novorozencké odd.ráno jsem je měla zase hned u sebe,jeden se narodil v 19h a druhý v 1h ráno

mili84
18. lis 2010

Hradec Králové - akutní císař. Syna jsem viděla poprvé za 24h ☹

ojo
18. lis 2010

Klatovy, obě dítka mi dali hned po prvotním rychlém ošetření hned na přisátí 🙂 pak je dali na ty 2h, co jsem byla na sále vedle mě do inkubátoru a pak už byli pořád se mnou na pokoji 🙂

staninka77
22. lis 2010

Já jsem všechny tři děti rodila v Brně na Obilném Trhu.
Byla maximálně spokojená nedám na tuhle porodnici dopustit.
Hned po porodu všechny děti byli položené na břicho ten prostřední se narodil na porodní stoličce jen jsem měla co dělat abych ho udržela na sobě šíleně klouzal a prej jsem ho i dusila 😒 ale to bylo tím že mně ho dala celého mokrého na bříško tak tm pádem jak klouzal dolu tak se zřejmě zachytnul o moji ruku ale vše doladlo dobře.
Přiložení teda bylo až druhej za dva dny po porodu ☹ byl hned v inkubátoru měl nějaké problémy ☹ .
Ten poslední byl pohodně přiložení hned po 20.minutách po porodu.
První porod trval od pul desté hod a skončil za 4.hodiny se narodil od prvních konterkcí.
Druhej trval celou sobotu jely do porodky večer ale poslaly mně domu že jsem na tom uplně stejně.
Pak mně to zbudilo 2.hod a kolem pul třetí jsme jely do porodky znovu a za pul hodiny se narodil 3.30.hod.
A ten třetí jsi mně nechaly v porodnici 3.11.2009.
V kolem 21.00.hod začaly bolesti a malej se narodil 23.25.hod.
takže docela rychlé porody jsem zažila. 😉 🙂
Nemohu si stěžovat.

pismenko
22. lis 2010

Ahoj, přesto že mi porod vyvolávali a rodila jsem přes 30 hodin (nakonec za použití vaxu), dali mi malou hned na bříško, sotva se narodila. Potom klasické procedúry a do půl hodiny jsem ji měla na prsu.

Rodila jsem v Krnově a když všechno dobře dopadne, v červenci se tam chystám zase 😵

johnatanka
22. lis 2010

Rychnov nad Kněžnou obě děti, prvního syna mi nepřiložili - měl 2x pupečník kolem krku a běželi ho hned profouknout, pak se mi Dr. za to omluvil, což jsem nečekala, ukázal mi ho hned jak "vykouknul" na svět a sestra s ním odběhla. Dceru mi přiložili ihned a byl to úžasnej zážitek. S péči tam jsem byla max spokojená, ať už novorozeneckých sester, PA a i sester na oddělení 6ned. Paní doktorka super u porodu, perfektně mně naváděly a u druhého porodu jsem byla jen 45min na sále než byla malá venku, bez nástřihu, sice jsem tím rychlým porodem dost krvácela, na nohy mně postavily sestry až večer (malá se narodila v 9hod ráno), ale celý den mi ji nosily na přikládání a manža ji měl na sále snad 2hod v ruce....musela jsem tam být déle ....takže vřele doporučuji tuto porodnici 🙂

andy80
22. lis 2010

První porod Praha Apolinář, malého hned odnesli ošetřit a vykoupat, ještě na sál mi ho přinesli a mohla jsem ho mít hodinu u sebe, pak mě ale převezli na gynekoligické odd. a malého dali na novorozenecké. Rodila jsem v pondělí ve 22:30 a když se v úterý uvolnil pokoj, tak mi ho přinesli ve 14:30, takže jsem ho mohla mít u sebe až po víc než 12ti hodinách. Ten stres co jsem ráno zažívala, když jsem vůbec netušila, kde je malý se podepsal na tom, že se mi vůbec nespustilo mléko ☹

Druhý porod Havlíčkův brod, ihned po tom, co malá vykoukla na svět mi jí dali na bříško a ošetřovali jí na mě. Asi po hodině jí odnesli jen obléct a zabalit a hned mi jí zase dali. Pak nás společně převezli na pokoj. Ráno jsem jí dobrovolně odevzdala na dvě hodiny na sesternu, abych se mohla trochu prospat, protože jsem celou předešlou noc nespala, malá se narodila ve 4:25 ráno. Další noc mi nabídli, že by si jí vzali zase k sobě, abych se pořádně vyspala, ale já jsem to odmítla. Nechala jsem si jí u sebe. Vzbudila se mi za celou noc jen jednou, takže jsme se pěkně spolu vyspinkaly 😵

jajina.c
22. lis 2010

Strakonice - malýho mi hned vzali ☹ , přivezli ho umytého a zabaleného vedle mně po šití v tom nemocničním košíku, tak, že jsem na něj ani nedosáhla, poprosila jsem sestry, aby mi ho dali blíž, abych na něj aspoň dosáhla. Jednání doktora děs asi proto, že se střídala směna nebo nevím....

slavkah
23. lis 2010

Ja rodila v Nizozemi, malyho mi dali hned na bricho a u toho me zasili, pak ho ve stejne mistosti zkontrolovali a umyli a dali mi ho zpet, pak nas takhle s pritelem nechali samotne asi 3 hodiny jen se chodili ptat jestli neco nepotrebujem a az potom me odvezli i s malym na pokoj kde mohl pritel zustat do 10 do vecera. Takze jsem ho vlastne ani na chvilku neztratila z oci .... byla jsem moc spokojena.

jonuska
23. lis 2010

3 porody v Prostjěově...a spokojenost..miminko hned ukázali a hned po ošetření mi je dali🙂byli s náma na sále

beruska1989
23. lis 2010

Benešov - jen ukázali asi na vteřinku, takže jsem stejně vůbec nevěděla jak vypadá, a odnesli na zvážení. Myslela jsem si že mi ji hned přinesou, ale to jsem se spletla 🙄 . Odnesli ji na chodbu taťkovi, mě šili 20minut, který pro mě byli teda nekonečný. A malou jsem viděla pořádně až pak. Na chodbě narychlo první přisátí, které se v té rychlosti ani nepovedlo, a pak mi ji dali až ráno. Bohužel jsme měli asi díky tomuto přístupu problémy s kojením. Malá v porodnici skoro nic nevypila takže nepřibírala. poslední den maličko přibrala, tak jsme mohli jít dom. A doma jsem odsávala a krmila z láhve, protože to vůbec nešlo 😠

ciernavila
19. lis 2011

hned mi ho dali a este po odvazeni a merani sme s nim boli s manzelom 2 hodiny sami, bolo to krasne, odporucam porodnicu v Slanom

marteska
19. lis 2011

Sokolov - ano

weri
19. lis 2011

3 porody v Praze - Thomayerce a pokaždé mi mimčo narychlo ukázali, řekli pohlaví a pak donesli zběžně očištěný (zvážený, změřený a popsaný) asi po 20-30 minutách na první přisátí 🙂. Mě to tak vyhovovalo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru