Kde jste rodily? Dali vám mimi po narození na břicho?

karotky
13. lis 2010

Já rodila obě děti v Pard.porodnici a nepoštěstilo se mi to ani jednou. ☹

berynka
13. lis 2010

V Motole - dali 😉

makak21
13. lis 2010

Ústí nad Labem... nedali, dost jsem krvácela, hned po ošetření šel do inkubátoru, ale měla jsem ho celou dobu nadosah 🙂

aknel2002
13. lis 2010

Opava - dali 😵

luckyhoney
13. lis 2010

Ústí nad Orlicí - ne (ale asi moje chyba, rodila jsem pak nějak nečekaně rychle a s PA jsem se nedomluvila), ale přinesli mi ji hned po zvážení, jen zabalenou a pořád krááásně špinavoučkou, takhle nám ji nechali na sále 2 hodinky a než jsem se při odchodu ze sálu vysprchovala, tak mi jí očistii a ustrojili a na pojoj jsem si jí už vezla sama 😀

cora
13. lis 2010

Ostrava-Poruba Fakultka, nedali :( a lituju toho,ze jsem si to neuvedomila a nerekla si o to predem.Maleho osetrili,zabalili a zavinuteho dali na "vozicek" vedle meho luzka.Kdybych si nerekla,tak jej snad ani neprilozili na kojeni. U druheho ditka budu vedet co a jak....

daee
13. lis 2010

Brno-Bohunice, malého mi dali hned na břicho ještě s pupeční šňůrou, ale na svět se prodíral těžce, tak mi ho po minutce vzali a odnesli do inkubátoru na cca 3 hodiny až potom byl poprvé přiložený...

moudivlacek
13. lis 2010

Neratovice,dali ihned,pak jen umyli zvazili zmerili a sup do inkubatoru,takze jsem pak mela chvilinku na oddech 😉

momis
13. lis 2010

Fakultka Ostrava-Poruba, rodila jsem zde 2x a u obou dali hned na břicho a pak teprve myli a ošetřovali 😵

pehaka
13. lis 2010

Karlovy Vary - dali mi ho hned na bříško -mezitím tatínek stříhal šňůru 😉

kauculacek
13. lis 2010

Ve Vsetíně a nedali, měl špatný Apgar a byl předčasně, takže ho nejdřív dávali "dokupy".. 😉

kijonkova.k
13. lis 2010

Nové Město na Moravě,malou mi po porodu ukázali,pak odnesli na vážení atd. a manžel mi ji přinesl v zavinovačce ukázat.Pak ji odnesli Dr.na vyšetření,mezitím mě Dr.zašila a malou mi pak přinesli na kojení,kde s náma byla celé 2 hodiny.Pak jsem ji dostala na pokoji šestinedělí.A jsem zvědavá,jak to bude za dva měsíce 😀 Jestli stejně nebo jinak.

ivasad.
13. lis 2010

Já teda rodila stejně jako zakladatelka tématu v Pardubicích, a malou mi hned po narození dali na břicho na poňuchání 😵 pak za chvilku jí odnesli osušit, ošetřit pupík, zabalili jí do plenky a zase přinesli. Pak ale začala špatně dýchat, tak šla na hodinu nebo dvě do inkubátoru se ohřát. Bylo mi to líto, ale zdraví miminka je přednější 😉 . A kojení to určitě nekazí, jak se říká že se musí kojit do půl hodiny po porodu - u nás se prvně kojilo asi po 4 hodinách, a plně kojíme doteď 🙂

sunea
13. lis 2010

Brno Obilni trh (2009).

terreza
13. lis 2010

v Třinci. Poprvé mi ho dali na břicho až potom,když mu museli přliožit dýchací masku, a on se rozplakal /tzn.nadechl../ a na mně se pak krásně uklidnil.. U druhého porodu ho chtěli nejdřív umýt a pak mi ho dát,ale řekla jsem že ho chci hned. Sestra ještě říká:"ale budete celá od krve a špinavá.." to bylo opravdu to poslední co mě zajímalo.. 😉 🙂

kikimaruska
13. lis 2010

Ústí nad Labem, předčasně, akutní císař. Tatínek viděl, jak s malým běží ze sálu už po prvotních úkonech na sále (kortikoidy, kyslík,....) a mohl jít s nimi na JIRP, kde se díval jak ho ukládají do inkubátoru, intubují, ošetřují atp. Já malého viděla až 2 den večer, když mě z JIP přeložili na pokoj a mohla sem se tam nějak dostat (mimi bylo v jiné budově a patře). Na bříšku a poprvé v ruce jsem ho měla po 14 dnech na klokánkování, když už mohl na chvilku ven z inkubátoru 😵 .

mpavlinka
13. lis 2010

Apolinář, malou mi nedali, mrzí mne to, dokáži si to vysvětlit jen tím, že konec porodu byl hrozný, byla jsem opravdu na konci sil, trhla jsem se do konečníku, dostávala jsem transfuzi, pak šití v narkoze. Malou dostal manžel a přinesl mi ji ukázat než mne šili.

kesurka
13. lis 2010

Zlín dali dřív než dotepala pupeční šňůra

anieanne
13. lis 2010

Slaný, a dostala jsem ho hned na břicho. Jen si nějak zpětně nevybavuju, jestli ještě předtím přestřihli pupečník... 😅

lukza
13. lis 2010

Prostějov-císař takže nedaly ale hned ukázaly, ale manža byl semnou na sále a hned mohl jít snima na vážení atd.malý musel na hodinu do inkubátoru a manža tam mohl být celou dobu sním aji si klidně chovat já musela na jip a pak mě malého dovezly až večer.

tercie
13. lis 2010

Ostrov, a maličkýho jsem na břicho dostala na chvíli, než ho šli ošetřit 🙂

shaula
13. lis 2010

Ostrava-Poruba, nedali - oba museli rozdýchávat, takže je nejdříve ošetřili, zabalili, jednoho ukázali a odnesli do inkubátoru (OK, tady to chápu), druhého přiložili až na mou žádost asi na 2 vteřiny 😠 a odnesli na novorozenecké 🙄 (Proč mi ho nemohli nechat u mě?) Kluci se narodili ve čtyři odpoledne a dali mi je až ráno 🙄 Možná je to i jeden z důvodů, proč jsme měli takové problémy s kojením...
Stejně jako Cora, teď mě to zpětně mrzí, příště bych už věděla, co a jak si mám pohlídat - tenkrát jsem ale byla ze všeho vyplivnutá a na porod si ani moc nepamatuju.

schnucki
13. lis 2010

ja jsem rodila v nemecku ... malou mi dali pote co tatka prestrihl pupecni snuru a co ji odsali vodu hned na hrud ... sestricka se dokonce pak ptala jestli ji muze na chvili vzit a zvazit, coz bylo na porodnim sale, takze jsem malou mela celou dobu na ocich ... a pak uz stale u sebe 😵

petulka77
13. lis 2010

Syna až po ošetření, zabaleného, bývalá Porodnice FN Ostrava-Zábřeh, dnes FN Ostrava-Poruba (přestěhováno do nové budovy). Pak mě odvezli na pokoj a malého na novorozenecké a vrátili mi ho až druhý den okolo poledne. Už jem byla dost nervózní, co s ním je 😠
Dceru ihned po porodu, dali mi ji na holé břicho - nezapomenutelná nádhera 😵, než dotepal pupečník, pak ji manžel odstřihnul a vzali ji na zvážení a změření atd.. a pak nám ji už vrátili zabalenou a po porodu placenty, mi ji přiložili k prsu a snažili se, aby se přisála, ale vůbec se k tomu neměla 😅 Porodnice Ostrava-Fifejdy.

suik
13. lis 2010

Já jsem rodila v německu, měla jsem porod do vody, tak jak ji vytáhli, tak jsem po ní hned šáhla a vzala jí do náruče....čekali jsme na dotepání pupečníku a až porodím placentu a i jsme se ještě muchlovaly, pak ji dali na nahou hruď tatínka, zatímco mě PA vyšetřovala. Poté ji ošetřili a lehce zabalenou v ručníkách jen v pleně mi ji daly k prsu pod deku a tak nás vezli na pokoj. Takže samotná byla asi 5 minut.
jak píše schmucki, taky ji ošetřovali v porodním pokoji, tak jsem ji měla stále na očích...za celou dobu pobytu mi ji vlastně jen jednou v noci na vážení, nebejt vyřízená, tak jdu s ní.

meo
13. lis 2010

Praha Podolí, hned po porodu mi mimčo dali hned na hruď, ještě bylo od krve a zkoušeli jsme hned přisátí. A když ho omyli, tak zabalený ho dali taťkovi do náručí vedle mě, já bych se asi stejně bála, abych ho neupustila, byla jsem zesláblá

afiserova
13. lis 2010

Apolinář. Jenom rychle ukázali. Pak mi ho přinesl už umytého a zabaleného manžel ukázat. Bohužel mi hned potom dávali celkovou narkózu, když jsem se probudila, miminko bylo už na novorozeneckém. Pořádně jsem ho chovala až dvě a půl hodiny po porodu, přikládala ještě později (až večer - ale nesál, spíš spal). První noc byl na oddělení, napořád u sebe jsem ho měla až od druhého dne. Lituju. Podruhé si ho k sobě vezmu hned. Ale kojení to nijak nenarušilo, rozpil se hned druhý den a odstavovala jsem až skoro ve dvou letech...

petullek
13. lis 2010

Usti nad Labem, maleho odnesli osterit, videla jsem na nej a pak mi ho prinesli po osetreni, pak byl v inkubatoru, mezi tim prisla sesstra prilozit.. po 2hod jsme byli uz jen spolu 😵

kozinka
13. lis 2010

Karviná a dali mi malou ihned po porodu na bříško 😵 😵 😵 (nahatou 🙂 )

petruna
14. lis 2010

Porodnice Bulovka. Jen ukázali a hned odnesli, mám to trochu v mlze. Donesli až ošetřeného.
A to jsem měla v porodním plánu, že ho chci na břicho...Nevím, proč to neudělali a dodnes mě to mrzí.
Byla jsem hrozně dlouho šitá (nástřih i nátrh), takže jsem ho do náruče dostala až na první přiložení a to byl celý zabalený 😒

U příštího dítěte si to doufám vydupu , pokud bude vše Ok.

denisia
14. lis 2010

Tiez Bulovka, obidve deti. Prvy porod sice ok, ale ku koncu trochu problemy, takze maleho vytiahli, vzali dozadu a priniesli spat az osetreneho. Druhy porod uplne ukazkovy, maleho mi dali hned na brusko a nechali mi ho len tak prikryteho plienkou, kym vysla placenta a zasili ma ... takze super. potom ho vzali na vysetrenie a zabalit ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru