Kde v Brně dávají na výběr mezi císařem a norm. porodem?

ssimmikk
24. čer 2011

Ahoj maminky, máme polohu KP, sice jsem druhorodička, ale u prvního porodu sjem omdlívala, hrozil nám akutní císař, ale i přesto si doktoři stojí za svým, že budu rodit spontáně, radši bych na císař, už pro rizika co jsou pro miminko a děsí mě představa, že miminku zůstane hlavička uvnitř a já třeba omdlím, lítá mi tlak, jak se mu zachce.....vím, že svoje rizika má i císařský řez, ale i přesto bych mu dala přednost....kde v Brně a jeho okolí vám dali i jako druhorodičce na výběr mezi porodem KP a císařským řezem,kde je možná domluva?

ffiinnkkaa
24. čer 2011

Nejsem z Brna, ale dle mého to u nás v ČR na přáni nejde, jen pokud to tak stanoví lékař.
Taky nejsem zastánce císařů, ale co se dělo před tím, než se vůbec doktoři pro císař rozhodli bych nepřála nikomu. Někdy je to bohužel nejlepší řešení, takže tě chápu.

ssimmikk
autor
24. čer 2011

nechci císař na přání,jak by se to dalo nazvat, prostě mám strach o miminko,vím, jak na tom jsme a jak dopadl první porod, ale ohledy na to neberou, prej dkyž něco, tak bude akutní císař, ale to je ještě horší než jít rovnou na císař, navíc si myslím, že při poloze KP by mohla mít rodička na výběr jde o její miminko....

ffiinnkkaa
24. čer 2011

@ssimmikk Já to chápu, mě taky nechali trápit tři dny než opravdu uznali, že to asi normálně nepůjde, a ani nešlo spíše o mě, ale malý byl taky v blbé poloze, ale jim to bylo jedno, čekali jestli se to nespraví ☹

ssimmikk
autor
24. čer 2011

@ffiinnkkaa je hrozný co se děje a co se dočítám na netu...

blueapple
24. čer 2011

@ssimmikk a co doporučení Tvého gynekologa ? Můj malý byl KP a moje gynekoložka mi proto automaticky doporučila (písemně, takže se tím v nemocnici museli řídit) císaře. Tvrdí, že KP rodit vaginálně jde, ale musí to dělat zkušený porodník, který to umí. Jinak hrozí velká rizika pro miminko. Samozřejmě tu najdeš spousta maminek, které to v pohodě zvládly, ale ta rizika za to opravdu nestojí, to je můj názor.
Pokud takového "fundovaného" porodníka nemáš domluveného, zjisti si v konkrétní porodnici, kde chceš rodit, jak se stavějí k porodům KP. Když by slepě trvali na vaginálním porodu, změnila bych porodnici, případně lékaře a našla takového, kdo mi to napíše. 😉 I když koukám, že máš nejvyšší čas.

ssimmikk
autor
24. čer 2011

@blueapple moje gynekoložka mi řekla, že se nemám bát, že porodit vaginálně Kp jde, že to mám projednat vše v porodnici, ale tam se k tomu nestaví jinak než, že chtějí, aby to každej alespoň zkusil rodit a kdyžtak akutní císař, což si myslím,že je mnohem horší než plánovaný císař, tak se k tmou staví tady v brně ☹ po rozhovoru s primářem, kterej teda nebyl vůbec příjemnej mi odkývl, že mi císař udělají, dkyž na tombudu trvat, ale ten způsob jakým to vyjádřil mě nenechává klidnou, vím, že je to možná blbost, ale aby se mi nevymstil při operaci 😲 nejvyšší čas mám, to máš pravdu, bojím se i císaře, ale furt lepší než riskovat miminko....můžu se zeptat, kde jsi rodila?

blueapple
24. čer 2011

@ssimmikk jsem také z jihu....ale Čech, rodila jsem v Č. Budějovicích. U nás na porod konkrétního lékaře domluvit nejde. Pokud nejsi VIP nebo nemáš známé... Prostě Tě rodí ten, co má službu. Což je na nic, protože tam bývají i mladí nezkušení lékaři těsně po škole a tomu bych se s KP chtěla každopádně vyhnout.
Nemáš v dosahu nějakou jinou porodnici, kde se k tomu stavějí jinak ? Zkus nějaké obvolat. Nepíšeš, jestli čekáš chlapečka nebo holčičku. U kluků se rodit KP vůbec nedoporučuje ! Na Tvém místě bych bojovala. S těmi komplikacemi mě trochu postrašila gynekoložka, takže jsem pak o ničem jiném neuvažovala.
A přesně jak píšeš, akutní císař je ta nejhorší varianta porodu, to je jasná věc. Když to jinak nepůjde, byla bych sice za hysterku, ale zkusila bych si císaře po příjezdu do porodnice vydupat. Nediv se tomu "odporu" nemocnic, pořád se zveřejňují statistiky, kde se kolik dětí rodí císařem a ty porodnice, kde je procento císařů menší, jsou hodnoceny lépe, prostě jako "přirozenější porodnice".

blanka.k
24. čer 2011

@ssimmikk Já měla malýho otočenýho KP v 35tt a v Bohunnicích říkali (řed rokem), že tam rodí KP holky i kluky běžně (stejně jako ženy s cukrovkou, Crohnovou chorobou atd., že to nechají na mamince, že jsou ale spíš výjimka, že jinde mimo Brno právě hned ženou maminy pod kudlu,). Já chtěla tak i rodit, malej se ale pár dní potom naštěstíotočil.... 😉 Stejně mi to bylo "prd" platné, po 3 dnech útrap na sále to skončilo akutním císařem 😀 Kdybych měla někdy rodit znovu, tak bych šla do klasického porodu (pokud by doktoři nebyli proti), i kdybych tam měla tlačít týden 😉

ffiinnkkaa
24. čer 2011

@blanka.k taky bych chtěla

ffiinnkkaa
24. čer 2011

@ssimmikk Takhle se chovají i tady u nás ve Frýdku

ssimmikk
autor
24. čer 2011

no tak ono je to o přístupu, jinde jsem slyšela, že prvorodičky posílají hned na císař a druhorodičkám naznačí, že mají na výběr, málokde nutí do přirozenýho porodu, bohužel zrovna v brně je to na ho.no, protože se pyšní, jak jsou nejlepší v ČR 😠 a nevím co je nejlepšího na tom riskovat zdraví.....

svatule
24. čer 2011

@ssimmikk moje malá byla taky KP, zevní obrat jsem odmítla, měla jsem strach, aby se jí třeba neomotala šňůra apod. rodila jsem CS, moje dr mi ho doporučila a v porodnici, kde jsem rodila je výběr při poloze KP vždy na rodičce, ať se jedná o první či třeba třetí dítě. Sice preferují přirozeně, ale pokud odmítneš, nic se neděje a dělají CS. Já teda byla prvorodička, takže CS byl skoro jistý, ale i jako druho a více rodička bych ho volila, taky jsem měla panickou hrůzu z toho, že se mi miminko "sekne" v cestách.
Takže bych zkusila vybrat nějakou porodnici, kde to takhle taky mají zařízené. Osobně si myslím, že poloha KP by měla být indikací k císaři

ssimmikk
autor
24. čer 2011

@svatule přesně moje řeč 🙂 hledám takovou porodnici, ale moc času už nemám ☹ snad najdeme a vše stihneme 😉

svatule
24. čer 2011

@ssimmikk určitě to dobře dopadne, hlavně na tom trvat, protože jde o zdraví toho miminka v první řadě!
Ještě mám zkušenost, že doktorky, ženy, prostě preferují císaře při této poloze, muži by to rádi rodili normálně, jde na tom poznat, že prostě muži nerodí 😉 , takže možná není od věci najít nějakou doktorku v porodnici
moc držím pěsti, ať je vše v pořádku!

ssimmikk
autor
24. čer 2011

@svatule no tak tady v porodnici je jedno zda doktorka nebo doktor, stojí si všichni za tím stejným ☹

ffiinnkkaa
24. čer 2011

@ssimmikk To nechápu a do kdy budou jako čekat?

svatule
24. čer 2011

@ssimmikk asi to mají příkazem, tak moc držím pěsti, aby jsi našla porodnici, kde to bude v pohodě!

ssimmikk
autor
24. čer 2011

@ffiinnkkaa do té dobynež porodím 😒 mají na vše čas a nechci aby to došlo k tomu, že miminko bude ve mně a přidušený ☹

ffiinnkkaa
25. čer 2011

@ssimmikk Blbci, když je mimi KP vždy by měli naplánovat císař..

martja007
25. čer 2011

@ssimmikk To je hrozny, uplne s tebou soucitim..
Ja jsem tez od Brna, ale nastesti ziji permanentne v zahranici, kde KP je automaticky cisarem. Kdyz mi v 36 tydnu potvrdili KP, dali mi na vyber otoceni ci CS, ja otoceni zamitla ihned a tak mi dali automaticky datum sekce.
A to mi mati rikala, at prijedu rodit do Brna, jake to bude bezpecne! Nedovedu si to predstavit jak by to dopadlo, mala ma /mela protahlou hlavicku dozadu, od toho prave jak byla otocena KP a to bylo nemozne vytlacit!
Proste se nedej, jinak nevim co poradit...dej vedet klidne I ip co a jak....

ssimmikk
autor
25. čer 2011

@ffiinnkkaa taky si myslím, že buď naplánovat nebo dát alespoň na výběr, ale né, tak jak to dělají ☹

ssimmikk
autor
25. čer 2011

@martja007 nj,tak to buď ráda, že jsi to tady ani nezkoušela, nechávají tak rodit i prvorodičky 😲 myslela jsem, že se zapojí někdo, kdo na tom byl nebo je stejně a poradí porodnici, dke je to bez problémů-někde v okolí....

ffiinnkkaa
25. čer 2011

@ssimmikk jsou to blbci ale ti s tím nic nezmůžeš, hledej si jinou porodnici, přeju hodně štěstí 🙂

ssimmikk
autor
25. čer 2011

@ffiinnkkaa děkuju, hledám, v týdnu tam jedu na konzultaci...

loafeer
25. čer 2011

V Bohunicích bych to zkusila konzultovat. A dala bych najevo, že nejsem na spont. porod nachystaná ani fyzicky, a už vůbec ne duševně. Trošku třeba přihrát.

loafeer
25. čer 2011

Jo a z primaře si nic nedělej, on je prostě takový...Navíc u té oparace nejspíš vůbec ani nebude, takže se nemusíš ničeho bát, že by udělal naschvál. Císař je ale velká operace, riziko je jak pro tebe, tak i pro malé, tak jen třeba s tím počítat, že komplikace můžou nastat i tehdy...( ale nestává se to moc, tak tě nechci strašit:o)

ssimmikk
autor
25. čer 2011

@loafeer vím, že je to operace a má svoje rizika, ale rozhodně menší než samotnej porod KP a pro mě příjemnější než mít dítě co bude mít následky celej život....jinak si z primáře celekm nic nedělám, ale mám od te´d chodit k němu, tudíž mě vzal do své péče a věřím, že by se třeba operace zúčastnil....no nevím, dobrej pocit z toho nemám.....zkusím Ivančice, Vyškov, Břeclav, jen škoda, že nikdo kod to zažil nepíše.....a že těch maminek není málo....

blueapple
25. čer 2011

@ssimmikk zkus ještě svůj dotaz hodit do témat "císařský řez" a "porod koncem pánevním", tam je víc holek, třeba se tam nějaká z Brna ze stejnou zkušeností najde 😉

loafeer
6. črc 2011

On má v péči tolik žen...No já Ti rozumím, kdybych měla malého KP, tak to taky nechci rodit spontánně- ani kvůli němu, ani kvůli sobě....Dej vědět, jak si dopadla...Pokud budeš mít váhový odhad víc jak 3500kg, myslím, že Tě nutit nebudou

ssimmikk
autor
29. srp 2011

Tak nakonec jsme skončila v Břeclavi na plánovaným císařským řezu, tam je dělají a jejich přístup je moc pěkný, byla jsme nad míru spokojená, jak chování personálu na sále, tak na oddělení 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru