Kde v Praze nejlépe porodit? Poraďte

oililygirl
19. únor 2013

Ahoj všem maminkám, těhulkám a snažilkám,

poraďte prosím, kde v Praze nejlépe porodit? Čtu diskuse, hodnocení a všude najdu jak výborné hodnocení, tak názory jako hrozné, už nikdy a podobně...
Jsem z toho trochu zmatená.
Někde se musí registrovat už 14. týden a registrace jsou často závod o to, kdo tam bude dřív, to mi přijde taky hrozné.
Nepotřebuju luxusní vybavení, spíš ochotné a milé doktory a sestřičky a výbornou péči o mmiminko i maminku.
Děkuji za vaše názory.

lrg
19. únor 2013

Taky jsem z toho byla jelen 🙂 Na každou porodnici najdeš jak dobré, tak negativní komentáře, stejně jako je to u kočárků, u aut a u všeho ostatního 🙂 Někdy mají mamky fakt smůlu na personál, nebo jsou trochu přecitlivělé, nebo se něco pokazí a dávají to za vinu lékařům....... Já jsem se nakonec rozhodla tak nějak pocitově pro Krč. Mám ji nejblíže a našla jsem tady na koníkovi téměř samé dobré zkušenosti z poslední doby, právě co se týče toho personálu. Zatím tam chodím do poradny, byla jsem na předporodním kurzu a jsem se vším spokojená, lidé jsou milí. Taky se mi líbí, že tam nefunguje žádná hekárna, ale celou dobu jsi na uzavřeném porodním sále s partnerem a až to přijde, tak to přijde 🙂 To pro mě bylo hodně důležité. A taky pokud si nevezmeš nadstandard, tak na klasickém šestineděli jsou pouze dvou, maximálně tří lůžkové pokoje. Myslím, že v Praze se moc šlápnou vedle nedá, Podolí, Apolinář, Krč, Vinohrady, všechno je to prý na stejné úrovni, tak už záleží, jaké prostředí ti bude bližší.

lrg
19. únor 2013

Ale vlastně jedno velké negativum je, že pokud nebudeš mít nadstandard, tak návštěvy na pokojích jsou zakázány, takže se s nimi můžeš sejít pouze na chodbě, což není moc příjemné, i když to chápu.

monaida
19. únor 2013

Ahoj, já jsem registrovaná také v Krči, chodila jsem tam léta k závodnímu lékaři, od 99 a myslím, že může aspoň gynekologii hodnotit docela objektivně - taky člověk se lecos po nemocnici dozví, pozitivního i negativního. Jsou tam velice ochotní, prostředí se dost zvedlo, ikdyž to není Hilton. A od našich lékařů vím i to, že mají mít velmi dobrou novorozeneckou JIPku, kdyby nedej bože něco. Našemu doktorovi tam rodila podruhé manželka, žádný nadstandard, pokoje prý po dvou a byli velmi spokojeni. (už v Krči dávno nepracuji, takže reklamu jim nedělám a dělala jsem úplně jinde 😉 )

kamino
19. únor 2013

Ja rodila na Vinohradech a pokud by se zadarilo,chci znovu tam. Nevyhoda byla a to podstatna,ze kdyz jsem rodila,bylo nas tam 6 a jen 3 saly,tak vetsinu casu jsme travily korzovanim po chodbe a na pripravne. Ale pristup personalu az na vyjimky skvely. Pokoje po 3,vlastni soc.zarizeni,navsevy na pokoji. Mela jsem stesti na skvele detske sestricky,pomohly pri kojeni,ovsem kamaradka zas tak spokojena nebyla..je to tom,na koho natrefis. Ale jak uz tu nekdo psal,at se zaregistrujes kamkoli,tak neslapnes vedle. Vsude jsou skveli doktori a sestry,stejne jako protivky...

antymania666
19. únor 2013

ahoj ja jsem taky registrovana v krci,mam to kousek z Branika a ted je to tam zrekonstruovane chvili a slysela jsem od kamadadek jen chvalu 🙂

arrowka
19. únor 2013

Já jsem se zaregistrovala v Podolí a to, co mě přesvědčilo, byly soukromé porodní sály. Je pro mě důležité, aby byl manžel od začátku se mnou a přítomnost otce u porodu si opravdu nepředstavuju tak, že ho zavolají na poslední hodinu na tlačení. Jinak já to mám nejblíž na Bulovku, ale tam jsem z výše uvedeného důvodu rodit nechtěla. Apolináře a Podolí mám tak stejně daleko, takže z hlediska vzdálenosti jsem se rozhodovala mezi nimi. Moje gynekoložka mi doporučovala Motol, prý je to tam moc pěkné hlavně na šestinedělí a kdybych to neměla přes celou Prahu, tak bych o ni asi také uvažovala.
Jinak chování personálu bych vůbec neřešila a nesrovnávala, člověk opravdu neví, na koho natrefí. Moje gynekoložka to trefně okomentovala "S dobrým personálem budete spokojená i kdybyste rodila pod mostem a na blbce můžete narazit i v té nejlepší porodnici."

werumka
19. únor 2013

@oililygirl Já bych to shrnula asi tak:
Všechny pražské porodnice jsou na dobré úrovni, některé z nich jsou specializované na rizikové pacienty (Apolinář, Podolí, Motol). Pokud by se něco dělo s matkou nebo dítětem, není problém do jakékoli z nich kohokoli rychle převézt.
Rozdílnost je dnes opravdu hlavně v té stránce komfortu.
Samostatné porodní sály, kde je rodička od začátku do konce má nyní Podolí, Krč a částečně Motol (jsou tam oddělené porodní sály, ale stále funguje hekárna). V těch ostatních porodnicích jsou oddělené sály spíše nadstandardem.
Pokud jde o šestinedělí, tak v tomto mají výhodu samostatné porodnice, které nejsou spojené s nemocnicí. Například v Motole se často stává, že pro velké množství porodů je žena po porodu umístěna na gynekologii, která je od novorozeneckého docela daleko.
Osobně, pokud nejsi riziková těhotná, volila bych porodnici, kde se nespecializují na rizikové pacienty. Ti totiž v takových porodnicích mají přednost a je jich tam také mnohem více (delší čekací doba v poradnách apod.)

ivular
19. únor 2013

@arrowka Já jsem rodila v Podolí v r. 2011 ze stejného důvodu, ale nakonec to s manželem nebylo tak snadné 😖 Byla jsem hospitalizovaná už den před porodem. Když mi odtekla plodová voda a několik hodin jsem měla silné bolesti, nastaly přesně ty okamžiky, kdy jsem MM moc potřebovala. Bylo mi ale řečeno, že je ještě příliš brzo - takže manžel čekal na chodbě a já se v bolestech nemohla ani pohnout 😔 Pustili ho za mnou až na porodní box, což bylo necelé 2 hodiny před porodem 😔

pajuska87
19. únor 2013

Já jsem rodila r. 2011 na Bulovce a nemůžu si vůbec stěžovat. Měla jsem nakonec rizikový porod, zažila jsem 2 směny a všichni byli ochotní a milí. Tento rok tam budu rodit zase. Pokud nejsi na luxus atd, tak je asi jedno kam půjdeš. I u Apolináře a tak může být nesympatická směna a všechno je jinak.

alikorcakova
19. únor 2013

Rodila jsem v roce 2012 u Apolináře. Jsou tam profíci, porodní asistentky byly skvělé. Ale manžel se mnou byl až na porodním boxu, takže jsem si celou noc odhekala sama (teda vlastně se 3 dalšíma ženskýma) na pokoji. Šestinedělí mají některé zrekonstruované, jiné ne. Sestry většinou v pohodě. Pediatři jsou výborní.

suzanna123
20. únor 2013

Já se rozhodovala mezi Vinohradskou a Podolím, nakonec jsem se rozhodla pro Podolí. Obrovská výhoda je, že jsou tam vlastní sály - fakt si nedovedu představit, že bych rodila někde "hromadně". A brala jsem to tak, že "kdyby něco", tak jsem v nejlepších rukou. Co se přístupu týče, tak žádný zázrak a poplatek za otce u porodu 1500 Kč mi přijde jako nehoráznost (obzvlášť ve chvíli, kdy by se žádné poplatky vybírat neměly..). Rozhodně neoplývám nadšením, ale zase kdovíjak by to probíhalo jinde..

zuzkaamichal
20. únor 2013

Rodila jsem na Bulovce. Co se týce profesní stránky nemůžu si stěžovat (zachránili dceři život). Po lidské stránce nic moc. Taky jsem zažila dvě směny a obě byly stejné. Nikdo se tam se mnou nebavil a jedna pstarší sestra byla nepříjemná. Byla jsem dost v šoku protože jsem rodila předčasně a nebyla jsem na to připravená. Na hekárně nic moc, ale na sále byli v poho. Aspon myslim. Moc jsem je nevnímala, bylo tam asi 8 lidí, z toho 4 doktoři. Pak ležela dcera na neonatologické jipce a tam byli všichni super (sestry i doktorky). Takže bych neměnila, ale mohli být milejší.

mijave
20. únor 2013

Já sem se nakonec zaregistrovala v Motole - mají v Praze nejlépe vybavené neonatologické oddělení a říkala jsem si, že kdyby byl nějaký problém, tak se to může hodit. Kamarádka totiž rodila v Krči (kterou si moc chválila!), ale malou ji hned po porodu odvezli do Motola a ona z toho byla chudák úplně na prášky, protože uplynulo pět dlouhých dní než jí mohla vidět. A Motol taky nemá špatně reference. I když uznávám, že tam skutečně fungují závody o registraci.

oililygirl
autor
20. únor 2013

Moc všem děkuji za příspěvky a názory. Máte pravdu, že personál může být kdekoliv jak dobrý, tak protivný.
Já chci, aby mi řekli, co se děje a co se mnou budou dělat a tak. Když se se mnou nikdo nebude bavit, tak to bude ještě horší.
Já bych chtěla asi Podolí. Bojím se té registrace. Můžete tam přijít víc dnů za sebou? Když to jeden den nestihete a už vás nevezmou?

oililygirl
autor
20. únor 2013

@monaida Prosímtě, jak probíhá registrace v Krči? Nemají vypsány konkrétní hodiny. Píší tam buď osobně nebo telefonicky v kanceláři, tak z toho jsem zmatená. Vždyť mi musí dát razítko do průkazky, tak jak telefonicky?
Díky.

gepe
20. únor 2013

@oililygirl Registrace v Podoli se bat nemusis, nikdo tam nekouse - max. Ti co prisli k registraci po Tobe a cekaji 😀 ja si prosla registraci dnes, pani na registraci hodne prijemna. Ted maji i "bonus" pro prvorodicky, zadarmo utz panevniho dna do 15tt, pak po porodu nezavisle na druhu porodu a kdyby cokoliv, umi vse i spravit 🙂 Nemuzes tam prijit vic dni za sebou, specialne Podoli prozatim jako jediny trva na podmince 14+00tt ani den pozdeji. Registruji 12 rodicek denne.

monaida
20. únor 2013

Normálně si tam cinkni a oni tě zaregistrujou a pro razítko si tam někdy skákneš. Je to tam v pohodě, tak ikdybys šla na blint osobně, tak to je bez velkýho čekání a v klidu. Čim dřív, tím líp. 😉

cutie_01
20. únor 2013

@oililygirl No ten "bonus", který zmiňuje @gepe, by se měl uvádět na pravou míru. A to bohužel na kartotéce nikdo napřímo neřekne, o co jde. UTZ pánevního dna udělají zdarma jen tomu, kdo vyplní jejich dotazník. V něm jsou poměrně dost osobní otázky vč. toho, zdali zažíváte sexuální touhu, orgasmus apod. Já měla registraci v sobotu a to tento "bonusový" UTZ nedělají, tak jsem tam, aniž bych tušila oč jde, jela extra a byla jsem dost naštvaná, protože takovéto osobní informace "z ruky" pro účely nějaké studie rozhodně dávat nikomu nehodlám. A bez vyplnění dotazníku vám samozřejmě žádný UTZ neudělají. Takže žádný bonus pro vás se rozhodně nekoná....

gepe
20. únor 2013

@cutie_01 Tak k tomu bonusu, na kartotece mi to pani rekla - ze je to dobrovolne 🙂 a ano, zapomela jsem napsat - je to dobrovolne! 😀 Sla jsem po registraci hned na nej a nebyla jsem jedina. Ja si procetla k cemu to je - A4 info na podepsani, projela si dotaznik - ano osobnejsi otazky, ale na gynde se da i neco takoveho ocekavat, kor kdyz se jedna o panevni dno. 🙂
Takze z meho pohledu to bonus je, na otazkach ohl. sexuality na gynde nevidim problem - dotaznik jsem ani nepodepisovala 🙂)

oililygirl
autor
20. únor 2013

@monaida tak Krč asi padá, nemusela bych se vejít do termínu té jejich uzavírky ☹ To bych musela porodit přesně v termínu a tomu nevěřim.
Asi zkusím Podolí a když to nepůjde, nevejdu se, zaregistruju se v Krči a risknu to. Někam mě snad musí odvézt, když začnu rodit, ne?

gepe
20. únor 2013

@oililygirl Podoli - budovu oteviraji v 5:00 hod., registrace zacina v 10:00hod. My tam s muzem dnes prisli tesne po ctvrt na sedm a byli jsme sedmi... 11 osoba na registraci chvili pred sedmou, 12tku jsem nejak nezachytila.
Jj odvezou Te tam, kde Te prijmou, bud je to nejbliz spadove, nebo kde je volno.

palomitacheca
20. únor 2013

@oililygirl já chtěla rodit v Hořovicích, ale porod u nich mi nedoporučili kvůli mé poruše srážlivosti krve a skončila jsem v Motole. Do Motola jsem od začátku nechtěla, ale musím říct, že to tam bylo fajn.
Porod jsem měla vyvolaný, takže jsem se podívala i na oddělení Rizikového těhotenství. Tam jsem teda narazila na jednu trošku nepříjemnou sestru, ale vzhledem k tomu, že mě přijali asi ve 13 hodin, ve 14:45 mi zavedli tabletu do čípku a v 15:45 mi praskla voda, tak můj pobyt na RT byl krátký a sestra mi nevadila.
Na porodním boxu to bylo dobrý. Rodila jsem zrovna v době, kdy probíhala rekonstrukce, takže jsem se dostala na jejich provizorní porodní oddělení. Vypadalo to tam celkem hezky a měla jsem jenom pro sebe i sprchu a záchod, to taky bylo fajn. Když na box přišel někdo nový z personálu, hned nám podával ruku a představil se, to se líbilo příteli. Od příchodu na porodní box jsem porodila do 2 hodin, tak ani tam jsem moc dlouho nepobyla.
Po porodu jsem měla štěstí, že bylo volno na šestinedělí, tak jsem ještě ten den dostala dceru k sobě a byly jsme spolu. Na šestinedělí byla jen jedna sestra, která mi trochu nesedla, ale jelikož jsem byla už po druhém porodu, tak jsem sama věděla co a jak a tolik jsem ji nevnímala. Při ženské vizitě se mi taky líbilo, že vždycky když přišel doktor, nebo doktorka, tak nejdřív podali ruku, představili se a pak až kontrolovali 🙂
Jestli ještě budeme chtít třetí dítě, šla bych rovnou do Motola, ale já jsem pro ně riziková rodička a moc možností volby nemám...

cutie_01
20. únor 2013

@gepe Dobrovolné to sice je, ale mají říct rovnou, že je třeba vyplnit dotazník, jehož data se použijí do nějaké studie...

gepe
20. únor 2013

@cutie_01 Ale oni to reknou, kdyz jdes na ten utz, daji i k tomu ten papir, kde si clovek precte a podepise souhlas s tim, ze vyplni dotaznik a data budou pouzita pro tu danou studii. Pokud nesouhlasis, tak holt proste nebudes zahrnuta do studie, rozhodne to neni povinnost. 🙂 To ze to nerikaji na registraci, asi nejsem tak utlocitna, ale podle me to k registraci nepatri 😕 to by jinak nedelali v kartotece nic jinyho, nez info stanek... Chapu Tvoje rozhorceni, z toho pohledu, ze jsi tam sla dodatecne a zrejme ciste kvuli tomu, ja jsem vsak ten typ, co se radsi predem zepta a zjisti, nez pak byt nazlobena no.

vanisek
20. únor 2013

Ja jsem si odrodila obě děti na Vinohradech a byla jsem spokojena. Můžu jen doporučit 🙂

oililygirl
autor
20. únor 2013

Máte někdo zkušenosti s elektronickou registrací u Apolináře?

cutie_01
20. únor 2013

@gepe No já jsem se právě v kartotéce ptala, oč jde a o dotazníku a spol. nic neříkali. Kdybych tam šla a zjistila to hned po registraci, tak mě to tolik nenaštve, jako když že jsem tam právě kvůli tomu jela extra a zabila tím celé dopoledne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru