Kde vyvolají porod po předchozím císařském řezu?

ozzieboo
16. srp 2012

Ahoj holky, mohli byste mi poradit.....chtela bych rodit prirozene ale mam tehotenskou cukrovku a tak mi hrozi 2. cisarsky rez v terminu. bydlim v praze. Neratovice nevyvolavaji, to vim. Ale co nejaka jina porodnice ve stredoceskem kraji?
diky

gasha
16. srp 2012

Obávám se, že po císaři se standardně další porod nevyvolává, protože se výrazně zvyšuje riziko prasknutí dělohy. Ptala jsem se v Podolí a tam po termínu dělají opět císaře. Pokud je to do termínu a mimčo se rozhodne "jít ven", tak se za určitých podmínek spontálnímu porodu nebrání.

ashlee
16. srp 2012

nekde vyvolavaji ale podle toho jak jsou porodni cesty připraveny

zupik81
16. srp 2012

Souhlasím s gashou, pokud máš za sebou sekci,porod by se rozhodně neměl vyvolávat z důvodu zvýšeného rizika ruptury dělohy. Osobně bych se porodnici, která porod po sekci vyvolává (a že takové jsou) obloukem vyhnula. Jinak já mám za sebou už 3 císaře 🙂

sarinka123
16. srp 2012

Súhlasím zo zupik ! Teraz som rok po porode a som opat tehotna. Som po cisarskom. Gynekolog sa ani nezmienil o vyvolani porodu, ale o vcasne naplanovanie cisarskeho a jazva sa bude stale sledovat. Nechceme riskovat rupturu maternice. I ked mam zevraj vnutornu jazvu podla sona pekne zrastenu. Ja by som mala strach mat kontracie, ked
mam maternicu oslabenu.

rebelie
16. srp 2012

Jak píšou holky, po císaři by se nemělo vyvolávat... Na Tvém místě bych asi zavolala nějaké porodní asistentce (Olga Riedlová se vyloženě věnuje ženám po císaři, ale je jich x dalších) a zeptala se jich, zda je něco, co bych mohla udělat pro podporu porodu, nebo zda se s touto kombinací (po císaři a s cukrovkou) musím smířit s druhým císařem... Myslím, že to taky dost odvisí od toho, jak to s tou cukrovkou vypadá - daří se kompenzovat? Jaký je váhový odhad? Protože podle mě, pokud je vše OK, není důvod vyvolávat každé cukrovkářce porod předčasně, jak se to rutinně dělá... Ale samozřejmně u cukrovky je větší riziko zrychleného odumírání placenty.

2hanah
16. srp 2012

Ale oni by ho i vyvolali, já jsem z Olomouce a tady to nebyl problém, ale nejsem si jistá, jestli víte, co děláte, ona docela komplikace může být spíš ta cukrovka, ale nevím, kolik toho o problematice víte, tak nechci poučovat. Tohle rozhodnutí bych fakt nechala na doktorech, chcete přece mít zdravé miminko. Pokud budou komplikace nebo miminko uvízne v porodních cestách, může se třeba ošklivě přidusit a nebude mentálně v pořádku, já bych tady doktorům věřila.

laska.nezna.hranic
16. srp 2012

jsem z jihu, ale dovolím si se vyjádřit. já měla prvního kluka akutním císařem, protože z nějakého důvodu ho nebylo možné protlačit ven. brala jsem to jako své velké selhání. dva roky po něm přišel druhý mazlík. kvůli jednorázovému krvácení jsem poslední měsíc před porodem strávila na riziku, kde se rozhodli mě zařadit mezi cukrovkářky (proč, to je mi dodnes záhadou, protože všechny odběry měly výsledky v normě). i když všechno bylo ok, nechali mě jen do 38.tt, ale zeptali se mě, jak bych chtěla rodit. protože chci další děti, chtěla jsem to zkusit normálně. jizva byla ukázková, odhad 4 kg štěstí, takže mi porod vyvolali a až na ty ukrutné bolesti (už po první hodině jsem je prosila, ať mě uspí a malého vyříznou, ale to už bylo pozdě, svou volbu jsem vyřkla 🙂), které jsem z prvního třináctihodinového porodu neznala, to bylo úplně v pohodě. a i přesto, že jsem byla braná jako prvorodička a rizikovka, porod trval od vyvolání se vším všudy pět hodin. jako vyvolávaný porod je kruťárna, ale o to rychlejší. pokud nechceš další mimi, já bych raději volila císaře, protože po něm jsem fungovala hnedka po vyspání, kdežto druhý porod zanechal menší traumata, ke kterým se mi vlivem tlačení přidružily další komplikace, ze kterých se dostávám ještě teď. ale od dalšího porodu mě to neodradilo 🙂 ale rozhodně bych nevolila císaře jen proto, že už mám jednoho za sebou. jsem ráda, že jsem si zkusila obě možnosti a dveře k velké rodině mi stále zůstávají otevřené. a to ani nemluvím o tom, jak mi stouplo sebevědomí, že jsem to taky dokázala jako jiné maminky 🙂
nemůžu tedy souhlasit s tím, že jeden císař, navždy císař. pokud vám tohle někde doktor tvrdí, není to odborník na svém místě, tenhle názor už je dávno přežitý. naopak právě v tomhle případě bych se porozhlížela jiinde já. netvrdím, že ruptura neexistuje, vždy to záleží na konkrétním stavu maminky, její schopnosti se hojit, doby od předešlého porodu apod., ale už se z toho stává strašák a tím jsou maminky tlačeny do sekcí, které by v mnoha případech byli jinak úplně zbytečné. i kdyby se během porodu něco dělo, je tam dost odborníků, kteří včas zasáhnou. pokud se cítíš dobře a chceš to zkusit, jdi do toho. nenech se odradit. je to zážitek, kterého se ti už nemusí dostat 😉 samozřejmě ale jen za předpokladu, že tím neohrožuješ miminko.
hodně štěstí, ať jste zdraví, ať už to dopadne jakkoli 🙂

melis7
16. srp 2012

Já jsem rodila druhé dítě po prvním císařském řezu normálně.Sice nejsem ze středočeského kraje,ale z Hradce Králové.Porod se tedy rozběhl sám,ale myslím,že v Hradci Králové ti ten porod by i vyvolali,když o to budeš stát.Záleží tedy na tom,jak jsou porodní cesty připravené.Sice to není středočeský kraj,ale po dálnici je to v podstatě kousek. Navíc to je fakultka,kdyby se něco dělo,je tam všechno po ruce.To i kvuli té cukrovce.Zkusila bych se tam domluvit.Kdyby jsi měla zájem o nějaké další informace napiš mi do IP aresy.Zkusila bych se domluvit asi rovnou s primářem.Moc se mi líbí,že to chceš po cisaři zkusit normálně,já jsem taky chtěla a klaplo to.Držím palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru