Kdo nedávno rodil v Olomoucké porodnici?

lindoska
26. bře 2013

Ahojte maminky...mám rodit v půlce května a zajímalo by mě hodně věcí okolo porodnice a celkově celý průběh porodu a tak...co si vzít sebou, na co bych neměla zapomenout, na co bych si měla dát pozor,atd.???

miatia
26. bře 2013

Ahojky a kde se chystáš rodit? 🙂

salomee
26. bře 2013

V květnu to bude rok..je to nedávno?🙂
Jestli můžu pomoci, klidně napiš dotazy do ip...já rodila cisarem, na predporodni kurz jsem nechodila a u porodu se mnou nikdo nebyl...tak tyto záležitosti zzmaknute nemám..ale jinak si všechno pamatuji, tajak by tobylo včera

salomee
26. bře 2013
evulinkab
26. bře 2013

@lindoska Tak já sice nerodila nedávno, ale už pred 4 lety v Olomoucké porodnici..Ale myslim, že se až tak mnoho nezmenilo, mám kámošky, co tam rodily nedávno a je dle vypráveni porad stejné 🙂
V Olomouci jsem byla moc spokojená, přístup sestriček, porodni asistentky a vsech byl moc fajn🙂
JInak prubeh..no to záleži na situaci.Ale pokud budes rodit prirozene a pujde vse bez problemu, tak budes trávit dobu pred porodem na porodnim boxu, bude te chodit kontrolovat porodni asistetnka, mužeš tam mit samozřejme manžela..
Samozrejme by jsi mela mit sebou sbalenou tašku do porodky, těhu prukazku, občanku.Dát si pozor..tož to nevim, záleží co od porodu očekáváš, jaká jsou tvá přání(jestli si nepřeješ být nastřižená, jestli budeš chtit epidurál, atd..)to jim musis zkrátka říct zavcas, vse je myslim o dohodnutí.

lindoska
autor
26. bře 2013

@miatia stačí si přečíst název

lindoska
autor
26. bře 2013

Tak já vám všem děkuji za odpovědi...mě třeba zajímá, jestli jste si sebou vzaly i oblečení pro miminko? A nemyslím pro odchod z porodnice

miatia
26. bře 2013

@lindoska jéé sorry já už blbnu 😅 mateřská demence asi 😕 Já v Olomoucké porodnici rodila v létě pro prcka jsem si brala jen věci na odchod z porodnice a plenky vše ostatní pro mimčo bylo k dispozici na oddělení šestinedělí 😉

lindoska
autor
27. bře 2013

@miatia aha...já bych si chtěla hýčkat malou už ve svých oblečcích...přijde mi že oni v porodnici mají jen obrovské velikosti na ty miminka. A co zavinovačku?

miatia
27. bře 2013

@lindoska no mají i malé velikosti, ale jako to oblečení je děs co si budem povídat 😒 vůbec se ti nedivím, že chceš vlastní oblečení! Zavinovačku měli celkem slušnou ještě na ní mívají pro jistotu vysačku se jménem prcka, aby to měli na očích a nemuseli mu pořád koukat na zápěstí na kroužek 😉 Já si říkala, že dalšího prcka chci rodit už ve Štemberku 😀 a tam si 100% vezmu na prcka vlůastní oblečení už 😉

lindoska
autor
28. bře 2013

Halooo maminky...teď se děti nerodí v Olomoucké porodnici?

hanickaa.d
28. bře 2013

já rodila v srpnu a byla jsem spokojená, vystřídala jsem krásně poctivě 3 směny a nikdo nebyl nepříjemný či arogantní. Je to o lidech i o našem přístupu a jednání. Manžel se mnou spal na porodním boxu, vše jsme konzultovali. Po porodu na šestinedělí dobrý, všechny sestry OK, malou si nechaly i přes noc, radily, povzbuzovaly...návštěvy nehrotili, manžel tam přišel i kolem 19hod. Co se týče oblečků, moje malá měla jen 45cm a 2500kg a měla hezký neflekatý růžový overálek, zavinovačka v pohodě, jsem ráda, že jsem ji nemusela oblíkat bodýčka apod, byla hrozně křehká, ale to je tvoje věc jestli si vezmeš svoje, jen sestry někdy děti převlíkají a automaticky to hodí do prádelny a nevěřím, že by ses ke svým věcem dostala 🙂

brouckova
28. bře 2013

Rodila jsem v červenci a byla jsem ve FN spokojená. PA milá, ochotná, naprosto úžasná paní. I ostatní sestry, doktoři a jiný personál většinou v pohodě, někoho přímo nepříjemného jsem nepotkala. Oblečení na miminko si můžeš samozřejmě vzít vlastní, jen na to musíš upozornit dětské sestry aby pak třeba špinavé oblečení neposlaly do prádelny ( toto mi řekla sestřička při exkurzi porodnice). Jinak na mimi ti dají vše, vlastní potřebuješ jen pleny a vlhčené ubrousky. Co konkrétněji by tě zajímalo. Spíš jak to je na porodním nebo na šestinedělí?

lindoska
autor
30. bře 2013

@brouckova Ahoj...byla si na exkurzi i s manželem? a co vám ukázali a máme si vzít něco sebou?

lindoska
autor
30. bře 2013

@hanickaa.d Ahoj...tak to asi riskovat nebudu abych přišla o své věci na mimi...jsem ráda, že jsi byla spokojená už mám celkem strach...pořád někde slyšíš dobrý a špatný.

ajinkafo
30. bře 2013

@lindoska Já jsem tam rodila v listopadu minulý rok a maximální spokojenost. Byla jsem v těhotenství dost přecitlivělá, umrčená. Nemocnice nenávidím, pobyt v Šumperku na gynekologii jsem probrečela, ale v Olomouci jsem se nesetkala s protivným člověkem, i to prostředí se mi zdálo fajn 🙂 Jinak já měla malou 3.den ve svém oblečení a když měla jet někam na vyšetření, tak jsem jen upozorňovala, že má své oblečení a problém to nebyl 🙂 Jediný, co bych si vzala navíc, by byla nějaká zavinovačka nebo teplá deka pro mimčo ( ty jejich se mi moc nezamlouvaly 🙂 )

brouckova
30. bře 2013

Na exkurzi jsem byla i s manželem. Sestřička nám ukázala porodní box, toalety a sprchy na porodnici, ukázala kde budou mimi vážit a tak. Dozvĕdĕli jsme se například že u porodu můžu mít až 2 osoby zdarma, epidurál ve FN taky zdarma. Pak nám ukázala odd.šestinedĕlí, jak vypadají pokoje, nadstandard a tak. Určitĕ doporučuji si na prohlídku nemocnice zajít, zodpoví ti veškeré otázky a i tatínek pak bude vĕdĕt kde tĕ s mimi hledat 🙂 Sestřička i povĕdĕla co zabalit do porodnice (např. nezapomenout vlastní toaleťák) a co dostaneš od nich.

hanickaa.d
30. bře 2013

@lindoska my byli taky na prohlídce sálů a málem jsem se vyvrátila, já měla z porodu hrozný strach a jak jsem to viděla, že TAM budu rodit, to byl můj konec. 🙂 všichni se těšili až porodí a já jsem to chtěla oddálit 🙂 nakonec jsem měla vyvolávaný tak jsem věděla den D a nebylo úniku 🙂 ve finále musím říct, že jsem rodila sice 2 dny, ale naprosto v pohodě, bez šílených bolestí, s epiduralem a bez poranění...

lindoska
autor
4. dub 2013

Holky moc vám děkuji za vaše zkušenosti...na tu prohlídku jdu s manželem 15.4 a jsem dost zvědavá hlavně na sál protože mě asi čeká císař tak budu mít asi dost otázek 🙂

lindoska
autor
18. dub 2013

Rodila jste teď některá císařem v OL fakultce?

jennyska
29. říj 2013

Ahoj Maminky @lindoska @salomee @evulinkab @miatia @hanickaa.d @brouckova @ajinkafo

mohly byste svou zkušeností s Porodnicí v Olomouci, kterou jste napsaly i zde do fóra (stačí klidně zkopírovat 🙂 ), přispět do naší společné, maminkovské Wiki knihovničky Modrého koníka? Píšeme si do ní vždy základní údaje o všem těhotenském, mateřském atd. a vedle toho i cenné zkušenosti, rady, tipy 😉 Knihovnička je daleko přehlednější než fórum a maminkám se v ní lépe orientuje i hledá...

Pokud svou zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/porodnice-olomouc/ pomůžete spoustě těhulkám, které si svou porodnici vybírají a právě zkušenosti jsou to, co hledají! 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den.
Janča

sarlotte09
1. srp 2016

Holky jak je to s porodnicí v Olomouci? Musím se tam přihlásit,když tam chci rodit,nebo nemusím.Teda je pravda,že se tam chceme jít i podívat... a jistě mi řeknou,ale ptám se už ted..Děkuji... 🙂

hanickaa.d
1. srp 2016

@sarlotte09 nee není potřeba zadne registrace

sarlotte09
1. srp 2016

@hanickaa.d děkuji moc

beltina85
16. zář 2016

Ahoj holky, rodila jste nedávno některá v porodnici v Olomouci? Zážitky, rady, zkušenosti? Příp. se chystáte? Za měsíc mě čeká porod a začínám z toho být nervózní, na jednu stranu slýchám, že se to dost zlepšilo, na druhou stranu se bojím, že mě nenechají rodit přirozeně a udělají ze mě klasickou pacientku. Díky za vaše zkušenosti a názory.

cinula
16. zář 2016

@beltina85 ahoj, rodila jsem ve FNOL v Olomouci teď 21.8. a nemůžu si to vynachválit. Taky mě od FNOLu zrazovali, ale přístup všech (od doktorů, porodních asistentek, sester až po uklízečky) byl špičkový.

beltina85
19. zář 2016

@cinula Ahoj, díky moc za reakci. Můžu se zeptat na detaily? Jaký jsi měla porod/jak jsi chtěla rodit? Porodní plán ano/ne? Partner u porodu ano/ne? Co absence toalet a sprchy na porodním pokoji, jak ses s tím poprala?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru