Kolik stojí gynekologické služby v Praze?

ciernavila
25. dub 2012

Zdravím, chcem sa spýtať koľko platíte u doktora počas tehotenstva v Prahe? Moja doktorka ponúka pri druhom tehotenstve balíček za 2800 Czk, mne to príde veľa. Sú v tom nejaké vyšetrenia, screening, fotky keď robí UTZ. Ale keď ma posielala pri prvom tehotenstve do Gennetu tak to som platila tam zvlášť. Sú tieto ceny pre Prahu bežné, alebo odporúčate hĺadať lekára v manšom meste kde žijem? Mám dilemu lebo aj cestovanie do Prahy vlakom to sú ďalšie peniaze ale s doktorkou som na druhej strane nadmieru spokojná, tak mám dilemu. Vďaka.

hasky24
25. dub 2012

Za mě je to dobrá cena já za balíček platila přes 6000,- pokud je to tedy za dobu celého těhotenství tak je to o.k 😉 ale někde se neplatí třeba vůbec nic jen fotky z ultrazvuku a podobně

palomitacheca
25. dub 2012

Já teda nemám doktora v Praze, ale nemusím platit nic. Jen fotky na přání - 2D za 50Kč, 3D za 200Kč 🙂 Ale nedávno mi sestřička říkala něco o balíčku pro těhotně za 800Kč. Jestli ještě půjdeme do 3. dítěte, tak se na to zeptám už na začátku těhotenství, co to obnáší 🙂 Jinak v rámci běžné péče mě vždycky prohlíží vnitřně a pak mi dělá i ultrazvuk. To taky není všude.

timbouctou
25. dub 2012

@ciernavila ahoj, já měla prvního dr v Praze a neplatila jsem nic, ale zas je fakt, že mi nikdy neřekl nic, na co jsem se nezeptala. A teď mám gyndařku v Černošicích u Prahy, je výborná, o novinkách mi vždy řekla, ale všechna vyšetření, i screening, vnitřní i vnější utz, odběry a pod jsem měla zadarmo. Pouze platím fotky a jednorázová zrcadla. Na přání dám kontakt 😉

takyja
25. dub 2012

@ciernavila Já mám v Praze privátního lékaře a platím 800,- Kč za každou návštěvu. (Těhotná nejsem, zahrnuje o prohlídku a vše, co se při ní musí udělat.)

romcovaklarka
25. dub 2012

Já mám bezvadnou Dr a platím 300,- Kč ročně a v tom je úplně vše, ať jsem těhu nebo ne. Žádné těhu balíčky nemá. Tak když jsem chodila jednou ročně na prevenci, tak se to tak nevyplatilo 😀 ale v těhu třeba při každé návštěvě fotka z utz, jakékoli testy apod., na NT screening mě poslala do Apolináře a nic jsem neplatila, jen fotku tam... Jo ale nemá monitor, takže od 36tt jsem musela už chodit do porodnice.

hasky24
25. dub 2012

@takyja a není plešatý a opálený ? 😉

takyja
25. dub 2012

@hasky24 Já nevím, opálený bych neřekla... ale vlasů moc nemá. 🙂

berenika39
25. dub 2012

@ciernavila myslím, že víc, než 2800,- káčé je ta důvěra, možnost se na všechno vyptat, čekat odborné odpovědi..pokud s ní jsi spokojená, neměň jí. Ta cena je ok, za každé vyšetření u svého gyndr (soukr.klinika) platím 500,-, v těhu už ani nevím, ale nebylo to nic, co by položilo rodinný rozpočet a za ten klid a pohodu to stojí.

levata
25. dub 2012

já platila 900,- měsíčně a pak za těhu 6500,- děs běs- sice se pak už nic neplatilo, ale ...., teD´už si to nemůžeme dovolit, takže jsem musela změnit a platím jen 50,- za fotečku z UZ🙂

hasky24
25. dub 2012

@takyja 😀 tak to asi nebude ten samý 😀

clloi
25. dub 2012

@ciernavila tak tohle vše sem měla v těhu zadarmo ani těch 30Kč poplatku po mně nechtěla 🙂 při každé návštěvě UTZ, vyšetření + fotka a věnovala se mně jak dlouho sem potřebovala...ale nejsem z Prahy

ciernavila
autor
25. dub 2012

@clloi a si aspon z okolia? Ja som zo stredoceskeho kraja okres Melnik. Rovnako ako do Prahy by som to mala este mozno do Slaneho - tam som aj rodila.... No neviem, vidim ze su tu dva tabory, jedny platia vela, jedny skoro vobec nic okrem fotky. No spokojna som s nou nadmieru, dalsie plus je ze ma detsky kutik v cakarni a aj v ordinacii kde mi pocas vysetrenia sestricka zabavi maleho...cize baby friendly....a ordinacne hodiny ma aj vecer. Preto to tazke rozhodovanie.

berenika39
26. dub 2012

@ciernavila tak to bych se nerozhodovala ani chvíli, takový servis nemá jen tak některá ordinace, vážně.

reruna
26. dub 2012

tý jo, tak já docela hledím - co to je ty těhotenské balíčky? Já jsem ani při jednom těhu neplatila svému gyndr. nic - všechny prohlídky jsou pro těhotné zdarma, teda akorát za těhu test jsem platila 100,-Kč, ale jinak tripple test zdama, všechny odběry, UTZ 3X za těhu (samozřejmě NT screening, veký UTZ ve fakultní nemocnici zdarma - jen jsem platila za fotky a dvd - a na 3D jsme jeli extra, to jsme platili. A to jsem od svého gyndr. dostala 3 kufříky se vzorky...Co je součástí těch těhotenských balíčků?

reruna
26. dub 2012

A jinak celkově teda hledím na ty ceny - já chodím taky k privátnímu gynekologovi, ale za prohlídku 1X ročně preventivní neplatím nic - a jinak 30,- Kč a vy píšete 500,- Kč za prohlídku - jak je to možné? Nemají smlouvy s pojišťovnou či co?

reruna
26. dub 2012

Aha - tak už mi to došlo - to platí asi pro Prahu... ale takové rozdíly? Ne ale je pravda teda, že náš dr. nemá utz v ordinaci - tak to je asi i kvůli tomu, ta cena, že?

jmisa
26. dub 2012

Já musím platit 500 ročně, běžně chodím 1x do roka, takže se mi to moc nelíbí, ale co naplat.
V těhotenství jsem platila jen za fotky z ultrazvuku a jinak teda ještě jednorázová zrcadla platím vždy - asi 50 korun.
Těhotenský balíček mi nenabízel, ale to neznamená, že za tři roky ho už nemá.

jmisa
26. dub 2012

Smlouvu s pojišťovnou má - roční poplatek 500 je "sponzorský" dar.

reruna
26. dub 2012

@jmisa a za co to jako platíš? já to pořád nechápu - asi jsem naivní, ale jsi přece pojištěná, u lékaře se platí podle mě jen za vyšetření, přece u pediatra nebo zubaře či praktického lékaře se taky neplatí ročně jen za to, že mě drží ve stavu - nebo i to se v Praze platí???

reruna
26. dub 2012

@jmisa aha, dočítám - sponzorský dar? no to mě podrž!

jmisa
26. dub 2012

@reruna bohužel, v Praze se běžně platí sponzorské dary, ikdyž si na pojišťovnu. 😝

reruna
26. dub 2012

@jmisa tak já jsem vážně teda děsně naivní, tohle by mě nikdy nenapadlo, já teda neplatím lékařům -žádným - žádné sponzorské dary, nikdy jsem se s tím ani nesetkala, nikdy po mě nikdo nechtěl více, než těch 30,- Kč, a to se ještě i někteří omlouvají....

garfie
26. dub 2012

Já teda taky jen zírám...chodím k soukromému lékaři, má v čekárně hračky pro děti, ultrazvuk i monitor, během druhého těhotenství jsem k němu chodila co 14 dní, někdy i po týdnu-vyhodnotil mě v mém věku jako "starou matku" 😉 všechna potřebná vyšetření jsem měla zadara, včetně fotek (i když oficiálně na ně má vyvěšený ceník-nikdy po mě nic nechtěl-první mi dokonce vytiskl 2x-i pro babičku 🙂 Ale teda taky nejsem z Prahy....

garfie
26. dub 2012

@jmisa Tak to je masakr! 😒 Tady u nás teda vím o jediném praktickém lékaři, který má nějaký balíček-ale zahrnuje návštěvy doma a tak....

lenka5731
26. dub 2012

@garfie tak nějak... utz v těhotenství při KAŽDÉ kontrole (špičkový přístroj), v ordinaci EKG, kardiotokograf, fotky zadarmo, v čekárně hračky pro děti, sestřička v případě potřeby dítě pohlídá, velmi vstřícný přístup - a neplatila jsem ani korunu, vše na pojišťovnu - a nebo z jeho dobré vůle 🙂

jarkalada
26. dub 2012

😨 no já teda taky koukám. Sice taky nejsem z Prahy. Ale vše jsem měla v těh. zdarma. Všechna vyšetření, jako dvojčatová jsem chodila co 14 dní, pokaždé UTZ, fotky z utz zdarma, a jako po těhotné ani těch 30kč že se nevybírá. Má komplet vybavení, i monitory, vše vysvětlí, věnuje se, jak jen je třeba, .. To teda zírám, za ty sponzorské dary.. 😕

kalipso
26. dub 2012

Bydlím v Brně a na první gyndě kam jsem chodila chtěli 500 Kč za rok (také jako sponzorský dar), jelikož mi bylo 16 a penězi jsem neoplývala jsem přešla jinam a tam platím jen těch 30 kč + jednorázové nástroje (40 kč). Teď v těhotenství dávám ještě navíc 20 kč za fotku z ultrazvuku pokud ji chci, ale jinak zatím nic jiného jsem neplatila.

berenika39
26. dub 2012

@reruna no to je asi všude - jsou i soukr. zdravotnická zařízení, kdy zřizovatelem není stát, ale nějaká soukr. společnost, a tam se za všechno platí. smlouvu s poj. mají, dost úkonů je hrazených pojištovnou, ale mají i vlastní ceník 😉 . fakt je, že kdo nechce, nemusí tam chodit, je to jen alternativa k státním zdr.zařízením. a je to dobře.

elana
26. dub 2012

tyjo, těhotenský balíček, co to jako je?...to mi přijde normálně amorální a sprostý, jestlipak to vůbec ví pojišťovna 😕 - pokud teda není úplně čistě soukromý, že s ní nemá smlouvu a skutečně vše, co vydělá, bere od pacientek per ruka.

každá těhotná v tomhle státě má nárok na péči, 3x za těhotenství uzv (v I. trimestru na prokázání těhotenství, určení toho, že je embryo v děloze, u dvojčat se určí zygozita; ve II. trimestru na vývojové vady-okolo 20.tt, tzv. "genetický" uzv a potom ve III. trimestru, okolo 30.tt, na stav placenty, polohu plodu, množství vody atd.), kontroly tuším do 20.tt co 4 týdny, 20.-30.tt co 3 týdny, 30.-36.tt co 2 týdny, 36+tt. každý týden, spolu s monitorem srdíčka. Do toho náběry krve, v 36.tt stěr na streptokoka. Tohle všechno je plně hrazeno pojišťovnou a spousta slušných a pečlivých gynekologů udělá semtam i nějaký ten uzv navíc a zdarma (stále víc se dělá např. cervikometrie mezi 25.-30.tt), max. si nechá dát 50kč za fotku a tyhle "nadstandardy" (jakože točí třeba video atd.) musí mít vypsané v čekárně.

myslím že typicky státních gynekologů (ostatně jako praktiků, zubařů atd.) už moc není, většina je soukromá, případně sdružená v nějaké společnosti (s.r.o) a ti prostě s pojišťovnou smlouvy mají, takže to rozhodně nějaké balíčky a paušály neomlouvá.

lenka5731
26. dub 2012

@berenika39 dnes ještě existuje "státní" doktor? 😕 kromě nemocnice? řekla bych že ne ... všichni jsou soukromí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru