Kterou porodnici v Ostravě radíte?

veronix20
22. led 2013

Ahojky maminky chci se zeptat kterou porodnici v Ostravě by jste mi poradily dosud jsem chtěla do Vítkovic jen během dne mi řeklo hodně lidí že ta už není jak bejvavala a že fifejdy jsou lepší,ale o fifejdach jsem slyšela kdysi že to tam je šílené a že by tam nikdo nešel tak fakt nevím kam ☹ ☹ ☹ ☹

barucca
22. led 2013

@veronix20 ahoj, já pocházím z Ostravy a mám tam kamarádku jejíž táta je gynekolog a šla rodit do Vítkovic, že prý tam jsou nejlepší. Další kamarádka zase rodila na Fifejdách a byla taky maximálně spokojená. Fifejdy měly šílenou pověst, ale za poslední roky se to tam prý hodně zlepšilo. Doporučuju zajít se podívat do obou a pak se rozhodnout podle toho, která na Tebe udělá lepší dojem.

andelka
22. led 2013

podle mě ani jedna možnost není špatná..každé pracoviště má svoje pro aproti, hodně záleží na koho člověk narazí, a taky jaké má rodička představy a potřeby a preference. osobně bych se zašla podívat. přece jen je pozitivní pro porod, když se odehrává tam, kde se žena cítí dobře.
já rodila 2x v porubě a spokojená jsem byla, poprvé vcelku, podruhé maximálně. u mě hrálo roli i to, že to mám prostě nejblíž, chodila jsem tam na různá vyšetření, takže jsem to tam znala a byla jsem pychicky v pohodě.

veronix20
autor
22. led 2013

asi máš pravdu🙂 a děkuji

elielizabeth
22. led 2013

My dojeli rodit až na Fakultku a cítila jsem neskutečně spokojená. Byli jsme tam týden a všechny sestry milé, usměvavé, prostředí příjemné,... Prostě stálo to za to ani se mi nechtělo domů 😀

petrajurinova
23. led 2013

Všechny porodnice v Ostravě nabízejí možnost prohlídky, zajdi tam, prohlídni si prostředí, vyptej se na vše co tě zajímá a rozhodni se podle svého vlastního pocitu. Já rodila obě děti ve Vítkovicích - první před rekonstrukcí, druhé po rekonstrukci a byla jsem naprosto spokojená. Na Fakultce jsem se byla podívat a asi jsem natrefila ve špatnou dobu na špatnou osobu, ale způsob jakým tam se mnou mluvila a jednala zdravotní sestra, která mi tam měla vše ukázat mě naprosto znechutil a Fifejdy nemám ráda z osobních důvodů, které s těhotenstvím ani s porodem nemají nic společného, ale prostě pokud to jde, tak se té nemocnici vyhýbám.

gammaray
23. led 2013

@veronix20 ahoj,já byla na fifejdách a supr přístup 😉 zkus tam zajít na prohlídku ,uvidíš a pak se rozhodneš 😉 zatím mrkni třeba na toto....
http://www.virtualtravel.cz/ostrava/porodnice-o...

veronix20
autor
23. led 2013

děkuji🙂

bellka
29. led 2013

@veronix20 já chtěla rodit ve Vítkovicích a po návštěvě jsem si to rozmyslela a šla na Fifejdy, byla jsem maximálně spokojená a šla bych tam znovu 🙂 🙂 🙂

jetynka
29. led 2013

Já jedině Vítkovice 🙂

ia.
30. led 2013

@veronix20 já obě děti Vítkovice, velmi individuální přístup, hlavně ke kojení, fakt supr, o jiné porodnici bych znovu neuvažovala 😉

maxiiim
31. led 2013

Ve všech si můžeš zajít na exkurzi,prohlédnout sál,novorozenecké oddělení.
Na dr nebo sestru,kteří zrovna nebudou mít náladu můžeš narazit kdekoliv a to tvůj pocit ovlivní...
Já jsem byla před třemi lety na fifejdách,teď se chystám opět tam.

megy
31. led 2013

já rodila na fifejdách a musím říct, že lepší přístup jsem nemohla zažít. na porodním sále - jak to říct, ať to není reklama 😀 ale za mě a přítele jsem zažila nejskvělejší holky, usměvavé, žádné blbé kecy, pomáhaly, dokonce i masírovaly při kontrakcích, vlídné, skvělé, nejlepší - já nemám na personál vůbec žádné špatné vzpomínky 🙂
jinak pracovala jsem ve vítkovicích a bohužel přístup nebyl podle mých představ. když pominu už jen začátek, kdy jsem přišla v předklonu s prasklou 6cm cystou a dr. to vůbec nezajímalo, tak i po zkušenostech ostatních kolegyň , co u nás rodily, tak by již nikdy tam nerodily, bohužel :-/ za mě fifejdy

jacksonville
18. únor 2013

Já se nemohla rozhodnout mezi Fifkama a Vítkovicema.Nakonec jsem rodila na Fifejdách a byla jsem se tam i předtím podívat, takže jsem věděla, že tam mají jeden porodní box s relaxační vanou, která se používá na první dobu porodní...měli jsme štěstí a mohla jsem ji použít, pokoj byl zrovna volný. V ní šel porod dobře a otvírala jsem se, doktoři jen nevěděli, jestli mi odtekla plodová voda, což je konraindikace pro její použití, takže jsem v ní strávila asi polovinu z celého porodu a zbytek už mimo ni. Mohla jsem ale použít sprchový kout s balonem, porodní vak. Dále brali ohled na můj porodní plán, který jsem si připravila dopředu, odevzdávala jsem ho při příjmu a všechen personál s ním byl seznámený, včetně dětské sestry, která přišla až těsně k porodu. Chtěla jsem být s malou už od první minuty, prožít si bonding, nechat dotepat pupečník...to se mi nesplnilo úplně, protože malá měla zkalenou plodovku, takže si ji potřebovali umýt a odsát a prohlídnout. Dostala jsem ji pak ale umytou vzápětí. Porodnice je zrekonstruovaná, takže potud je prostředí příjemné. O něco méně je to pak hezké na oddělení šestinedělí, to je opravdu těch 30 let staré. Mně osobně to ani tak nevadilo, spíše jsem postrádala různé úložné a odložné prostory na věci, protože člověk se jde za den pak xkrát umýt do sprchy a nemá si kam pověsit ručník aby oschl a kam dát kartáček, pastu a mýdlo...pořád to nosíš sebou... čili spíše mi tam chyběly ty funkční věci. Ale porodnice není hotel, tak co🙂 Rozhodla jsem se pro Fifejdy proto, že tam brali ohled na mé přání( samozřejmě se musíš zařídit pak i podle situace která nastane) a pak proto, že jsem slyšela hodně chvály na personál ohledně podpory kojení. V tomhle je prý Poruba spíš taková továrna,kde se moc nehledí. No a ještě do třetice důležitá věc-pokud by se začalo něco dít před 32 nebo 33 týdnem těhotenství, musíš jet tak jako tak do Poruby- mají tam nejlíp vybavenou dětskou neonatologii . Po 33 tt si s miminkem poradí i na Fifejdách a právě že Vítkovice takové oddělení nemají, pouze novorozenecké, takže pokud by se nedejbože něco stalo, nebo se jim něco nepozdávalo, pošlou Ti ho stejně někam jinam-buď do té Poruby nebo na Fifejdy a nemůžeš u něj být. Tohle taky byla třetí věc, podle které jsem se rozhodla pro Fifejdy. Jinak ještě dodám že personál byl milý a ochotný.

barbarosaa
21. únor 2013

Ahoj ted jsem lezela na porodnim v Porube Fno a jsem nadmiru spokojena. Pristup lekaru a sester uzasny. Vse vysvetli pred jakymkoliv zakrokem. Rodit budu rozhodne tam. Na protivneho blbcenarazis vsude ale za me rikam Poruba. 🙂

jessi13
21. únor 2013

i já doporučuji Porubu 🙂

jessicaa
1. bře 2013

Ahoj holky, můžu se zeptat, uvažuji o porodu ve FN Poruba a zajímalo by mne, zda berou rodičky v jakémkoliv týdnu těhotenství. Tedy aby se nestalo, že bych třeba rodila dříve a oni mě nevzali jelikož berou až od toho a toho týdne. Děkuji Vám moc, popř. by mne to zajímalo i u okolních ostravských i neostravských nemocnic.

eldwen
7. bře 2013

@jessicaa v porube berou vsechny, z tech jinych porodnic by te preposlali prave tam.

zuzasim
13. bře 2013

Já rodila na Fifejdách,a super přístup a tak.Určitě bych volila znovu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru