Kterou porodnici vybrat v Ostravě, Fifejdy x Vítkovice?

rumelkalu
12. únor 2014

Chtěla bych se zeptat na Vaše názory na Ostravské porodnice a kterou si vybrat?

kukuss
28. led 2015

@veri0007 Nonebyla jsem tam s nimi, ale věřím jim, věřím, e je ignorovali na šestinedělí, protože znám mnoho žen, které nebyly sokojené s přístupem na šestinedělí. Nadávky, upřímně neptala jsem s ekonkrétně, jestli to byly hanlivé slova, ale možná to byly spíše urážky. To už nevím, mě říkala nadávky, ale přímně je to jedno. Ta druhá říkala, že ji prostě shazovali, typu - dělejte, musíte, nevymýšlejte atd. To rodičce moc nepřidá.

veri0007
28. led 2015

@kukuss dělejte a musíte k tomu patří. Nějak si neumím představit, že by mi PA říkala, jestli bych byla tak laskavá a dýchala tak a tak... Nebo doktorka by mě žádala o zatlačení...No nevím. Třeba tvé kamarádky mají opravdu špatné zkušenosti a nebo zveličují... Vlastně z toho co píšeš nejsem chytrá co se jim vlastně dělo a já mít před porodem tak to od nich právě vyzvídám... Ale jak říkám, skutečně jsem se nesetkala vůbec s žádnou šikanou ať už při porodu nebo na šestinedělí. Akorát sestry na šestinedělí by mohly být trošku preciznější jinak skutečně nemohu mít výtku

jess20
28. led 2015

@kukuss to je nejaky divny fakt ...to sestinedeli je tam 100% lepsi nez ve vitkovicich kde ste na pokoji 3 apod. na fakultce ste 2 a dnes sem na vlastni oci videla ze jedna z maminek nebyla se svou navstevou na pokoji ale venku aby prave nerusila tu druhou maminku. Tohle si myslim ze je mezi zenskyma na pokoji neni to problem sester...pokoje maji navic o hodne hezci...s tim pristupem u porodu nemuzu soudit doufam ze na zadnou kravu nenarazim ale zacinam si dle diskuzi myslet ze je jedno kde rodite kdyz se proste nekdo spatne vyspi muze byt neprijemny kdekoli.. ja to asi prubnu s tou porubou pak vam dam vedet . Sem totiz hysterka 😀 jestli si poradi se mnou tak s kymkoli 😀

jess20
28. led 2015

@veri0007 tak doufam ze budu mit stejnou zkusenost.taky neočekavam ze me budou o vše prosit dneska i rikala sestra ze pokud bude porod trochu slozitejsi ze jim jde o to udelat to co nejlepe a kdyz je potreba neco udelat rychle a je tam hysterka tak ze ji proste reknou ted neni cas na dohady a tlačte. Což zas chapu. Me staci videt kdyz ted chodim na jeden predporodni kurz jak jsou vsechny matky alternativni chtej tohle a tamto a pak si u porodu vsemozne vymysleji ze se tem sestram ani nedivim ze jim obcas ujedou nervy.

hohe
28. led 2015

Já teda rodila na Fifejdách CS 3/2013 a byla jsem spokojena, jak z přípravnou, JIPEM, šestinedělím a dětským... NIkde žádný problém, velká podpora sestřiček... Hodně mi lítaly hormony a tak jsem furt brečela a sestřička na noční mi řekla, že až malá usne, že se můžu stavit na kafe na sesternu, že si pokecáme... Ukazovaly mi kojení, polohy, měla jsem poškozenou bradavku, tak mi ji ošetřovaly a naučily mě jak odstříkávat ručně... V březnu se chystám opět rodit tam...

barusak1
28. led 2015

@jess20 já rodila ve Vítkovicích. Na pokoji po dvojicích. Ani nevím kde by se třetí postel vešla. Za to jsem byla 2x na návštěvě v Porubě a tam byly maminky po 3. Tak nevím za mě Vítkovice 🙂

veri0007
29. led 2015

@jess20 tak pozor, s tím počtem na pokoji nejsi úplně správně informovaná. Já byla na pokoji s dvěma maminkama. Když jsem ještě před porodem byla na prohlídce porodních sálů a šestinedělí, ptala jsem se na počty. prioritně se snaží dávat maminky tak, ať jich je co nejméně na pokoji, nenašla bys pokoj, kde je jedna maminka a v tu samou chíli na jiném pokoji tři maminky, to ne, prioritně to rozhazujou tak, ať mám maminka co největší komfort a snaží se, aby byly na pokoji max. 2 maminky, ale když je babyboom, tak jsou na pokoji i maminky tři, to byl můj případ. A dokonce kamarádka rodila tak blbě, že už nebyo místo a ležela v posteli i s malou na chodbě, takovej babyboom zažila... Ani to odd. šestinedělí není nafukovací😉
Ale jednu noc jsem spala i sama, další dvě mamči už byly propuštěné domů😉

megy
29. led 2015

já mám zkušenosti u obou z fifejd a po pravdě kdybych mohla mít další tak opět fifejdy. Ten, kd osi stěžuje na porodnici - tak asi tam nikdy nerodil, neboť po pravdě tak úžasný přístup jsem nikde jinde nezažila. DOkonce mi masírovaly záda samy asistentky, pomáhaly, rozptylovaly, vždy přicházely s úsměvem, žádné blbé kecy kolem. když bylo potřeba byly rázné - je důležité je taky poslouchat, a´t je vše o.k. Pokud někdo řekne mamince, teď musíte tlačit, dýchejte tak a tak a vidí, že rodička prostě je neposlouchá a je to kontraproduktivní, tak se nesmí nikdo divit, že holky reagují rázně nahlas a příkazově.Mě samotnou v době, kdy jsem nebyla ještě úplně otevřená a měla nutkání tlačit a snažila se tlačit, tak mi řekli rázně nesmíš a i když jsem oponovala, tak prostě jsem je poslouchala, jelikož jsem věděla, že je to pro dobro věci.
První porod nakonec i přes vyvolání a bouřlivý průběh skončil akutní sekcí - měli taky baby boom a musela jsem po císaři ležet na intermediálu a žádný problém nebyl - na jipce jsem nebyla a holky byly skvělé. Malého jsem viděla asi kolem šesté, kdy jsem se konečně nějak trochu probrala - manžel byl celou dobu při mě i při probouzení - nikam ho nevyhodili, ještě dokonce mu dali můj oběd v průběhu porodu 🙂
šestinedělí - tam jsem byla taky moc spokojená - je pravda, že pokud trefíte na slepici, tak nenaděláte nic - ale já měla to štěstí, že holky byly fajn a je to vše o komuinkaci. Za mě rozhodně fifejdy. Vítkovice? ač jsem tam pracovala - nevím - už jen proto, že nemají novorozeneckou jipku v případě potřeby . tak ne

jess20
29. led 2015

@veri0007 asi mas pravdu zalezi kolik je tam zrovna maminek...mozna sem nevidela ty pokoje po 4rech...ja stejne neresim co bude na 6tinedeli ale spise ten prubeh porodu at to co nejlepe preziju 😀 fakt mam strach z te bolesti a vseho...

petrajurinova
30. led 2015

@jess20 odkdy jsou ve Vítkovicích na šestinedělí maminky po 3? Já tam rodila 2x a vždycky tam byly maximálně 2 mamky a 2 miminka v pokoji. Ani si nějak neumím představit, kam by vecpali tu třetí postel a postýlku, na to tam není místo.

jess20
31. led 2015

@petrajurinova No minulou středu jsem tam byla na exkurzi a videla sem pokoj a v nem 3 postele. Poradte radeji jak a kde porod nez to 6 nedelí.

sibara
31. led 2015

@jess20 rodila jsem dvakrát ve Vítkovicích - mohu doporučit vřele. Přístup lékařů, lékařek, porodních asistentek i sester na porodních sálech i šestinedělí perfektní - nesetkala jsem se - bez výjimky - s nikým neochotným, nepříjemným apod., naopak všude perfektní přístup.
Pokoj se třemi postelemi - pokud vím, mají tam pokojík, kde se chystají předestlané postele, které se pak už nachystané převezou maminkám na pokoj, ty leží opravdu po dvou, jen když šestinedělí praská ve švech, můžou ležet krátkodobě tam - stalo se mi u druhého porodu, byly jsme s dcerou na tomto pokojíku cca 4 hodiny, než se uvolnilo místo po odcházející mamince na běžném pokoji. Ale když je plno, je to tak holt všude - někde pak ukládají maminky na gynekologické odd., někde, jak tu padlo třeba v Porubě, na chodbu...Standardně jsou ve Vítkovicích pokoje po 2, polonadstandard po 2 a nadstandard po 1.
Nevýhodou je, pravda, jak tu padlo, že Vítkovice nemají JIPku, ale při nekomplikovaném těhotenství bych se toho zas tak nebála, procento novorozenců, kteří ji potřebují, přece jen nebude velké, že...
Jinak samou chválu jsem slyšela od kamarádek rovněž na Fifejdy, zvlášť co jsou po rekonstrukci.
Na Porubu jsem slyšela reakce smíšené, jak pozitivní, tak negativní (právě to ležení na chodbě, přístup sestřiček na šestinedělí atd.).
Tak držím palce, ať vyberete co nejlíp a vše proběhne hladce😉

smardik
31. led 2015

oba jsem rodila ve Vítkovicích - 2008 a 2010 a spokojenost naprosto se vším - od porodního sálu po dětské, žádný problém, příjemné, zajímali se jestli něco není třeba

zabzulka
31. led 2015

obecně řečeno, všechny tři ostravské porodnice jsou velmi vysoké úrovni,nemůžeš šlápnout vedle. Já rodila na Fifejdách ještě před rekonstrukcí, sice prostředí nic moc, ale přístup bezvadný, teď v dubnu tam jdu znovu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru