Kterou porodnici vybrat v Ostravě, Fifejdy x Vítkovice?

rumelkalu
12. únor 2014

Chtěla bych se zeptat na Vaše názory na Ostravské porodnice a kterou si vybrat?

kocka5
12. únor 2014

Já byla na Fifejdách a byla jsem spokojená

mili00
12. únor 2014

Rozdíl tam moc není,spíš jídlo mi nechutnalo na Fifejdách 😖 😀 , a ve Vítkovicích si o den déle, jinak mi to přišlo stejné 🙂
Jo a v Porubě jsem nebyla.

rumelkalu
autor
12. únor 2014

No o jídlo mi nejde :D Spíš o zkušenosti, jaký byl personál, jak se chovali atd...

smardik
12. únor 2014

oba kluky jsem rodila ve Vítkovicích a spokojenost-na sále, pak i na oddělení - chodili se ptát jestli nepotřebuju pomoct

petrajurinova
12. únor 2014

Já byla ve Vítkovicích, lékaři i sestřičky se ke mně chovali při obou porodech výborně a ochotně, všechno vysvětlili, trpělivě odpovídali na otázky, které asi dostávají od rodiček pořád dokola. Na šestinedělí za náma na pokoji byla laktační poradkyně zeptat se jestli nemáme nějaký problém s kojením, sestřička z novorozeneckého mi pro syna ochotně chystala porci mléka z mléčné banky i o půlnoci (po sekci se mi laktace rozjela až 4. den a syn byl hladový a mlezivo mu nestačilo). Nic o co jsem požádala sestru nebo doktora nebyl problém.
Fifejdy nemám ráda - ale to je jen můj osobní subjektivní a zaujatý názor, který nemá co dělat s péčí lékařů nebo sester.

rumelkalu
autor
13. únor 2014

@petrajurinova No já fifejdy tky moc nemusím, ale jedna doktorka mi je doporučila, druhá zas ne. Navíc jsem tam musela ležet na udržení těhotenství a chovali se skvěle, ale prý na šedstinedělí a při porodu je to hrůza. Tak nevím. První syn ve Vítkovicích a nebyla jsem moc spokojená, ale bylo to před 10 lety. Tak nevím. Asi půjdu do těch Vítkovic.

jija
13. únor 2014

Ja jsem byla 2x ve Vitkovicich a pokazde jsem byla spokojena, sestricky fakt ochotne i v noci se chodily ptat jestli neco nepotrebujem, nebyl problem aby prisly na zavolani
Poprve jsem mela cisare a taky dobre, nosily mmaleho na krmeni, pomohly prilozit k prsu, kdyz jsem se moc nemohla hybat.
Pokoje jsou po dvou coz pry jinde neni zvykem.

gwennie
13. únor 2014

Fifejdy jsou super na porod samotny, maji vyborne moderni porod.saly, kde jsi celou dobu, nemusis byt s vice rodickama v hekarne. Maji taky vyborny personal, byla jsem tam 3x (2x porodnice a 1x detske odd. s dcerou) a ve 100% pripadu byli opravdu vyborni, napomocni, mili.... Plus jsou taky relativne levne nadstandardy, okolo 750 kc/ noc (oproti napr.Porube, kde je skoro dvojnasobek). Jedinou nevyhodou je opravdu to jidlo. To je tam fakt desne. Jak co se tyce druhu potravin, tak velikosti porci. Ji se jen 3x denne, a to je fakt na padnuti, zvlast, kdyz treba kojis... A to nejsem zadny jedlik, a mela jsem presto hlad 🙂 Ale to je v podstate uplna banalita, staci, kdyz ti rodina doveze neco dobreho, kdyz prijede na navstevu.

kocka5
15. únor 2014

@mili00 jo jídlo na Fifkách bylo fakt hnusné .......... 10 dní jsem tam jedla jen ovoce a zhubla 13kg😀

valea
15. únor 2014

Já rodila na Fifejdách a byla jsem MOC spokojená. Hlavně tam mají oproti Vítkovicím novorozeneckou JIP, pro všechny případy. Z Vítkovic by ti miminko museli odvést buď na fakultku nebo na Fifejdy...

veri0007
15. únor 2014

Já mám jasně vybranou Porubu. Mám hodně známých co jsou s Porubou spokojené a taky říkají že by jinam nešly. Personál a porod naprosto v pořádku. O Vítovicích nevím nic, ale jsem naprosto proti Fifejdám. Nerodila jsem tam, ale byla jsem tam na jiném zákroku, nicméně bylo to na gynekologicko-porodnickém odd.

Když jsem tam přijela, nikdo se se mnou moc nebavil, pak si pro mě přišel týpek že si mě odveze na sál, načež jsem mu sdělila že přece ještě nemám hotové testy a on na to prý že o to se starat nemusím. Na sále jediné co mohu pochválit byla jedna slečna která vycítila můj strach a že je ve mně zmatek, tak mi okamžitě dala narkózu. To udělaala dobře. Jakmile jsem se probrala po zákroku, ležela jsem cca 2 hodiny a nikdo se na mě nepřišel podívat. Na pokoji jsme v takovém podobném stavu byly 3 a nikde nikdo z personálu. Je jasné že po narkóze jsem byla unavená tak jsem pořád jen pospávala a musím podotknout, že mé poslední jídlo bylo předešlý den v sedm večer, právě kvůli plánované narkóze. Se spolupacientkami jsem se probudila k večeru a strašně jsme se divily že ještě není večeře. S kolegyňkami jsme tedy šly do sesterny, kde na nás koukali jak kdyby jsme právě přiletěly z Marsu že večeře byla před hodinou. Pod pohrůžkou že tu sestřičku sním nám uctivě dala jeden balíček salámu a tři rohlíky, pro každou jeden. Samosřejmě že jsem další den zjistila že balíček měla mít každá svůj a pečiva kolik chce. Vůbec nám neřekly kdy je tam jídlo. Nestarali se o nás, neoptaly se jestly je nám vše jasné s chodem nebo jestli je nám dobře. Nic. Další den jsem už byla hlady protivná na všechny kolem a chtěla jsem na vizitě okamžitě propustit domů, že tam je o mě celková péče lepší. Ale prý že tam mám ještě zůstat na pozorování, že by mohla hrozit tromboza. Zůstala jsem. Bylo to zbytečné. Do druhého dne se na nás nepřišel podívat už nikdo. Kdyby tromboza nastala tak sestra stejně neví.

Taková je má zkušenost s Fifejdami a tam už nikdy více. Ale je jasné že názor si musí udělat každý svůj😉

mariapetakiki
1. bře 2014

Dobrý den, a můžu se zeptat na porodnici v Porubě? Přemýšlím právě nad porodem buď v Porubě nebo na Fifejdách. Děkuji

kukuss
1. bře 2014

Ahoj, já byla před týdnem na Fifejdách 4 dny na gyn.-por. Nemužu si stěžovat absolutně na nic. Doktoři vstřícní, sestřičky taky. Velmi mě to překvapilo. Samozřejmě vše je individualní. Já zase slyšela samé negace na Porubu a mohu jen potvrdit.. Nedávno tam rodila kamarádka a říkala,že má trauma, ale faktem je,že mají nejlepší vybavení, protože jsou prostě fakultka 🙂

formelina
1. bře 2014

Za me Fifejdy ;)

aja12345
1. bře 2014

Ahoj,já rodila před 9ti měsíci ve Vítkovicích a opravdu spokojenost,mám zdravotní problémy,hrozil mi císař,nakonec jsem rodila normálně a klidně bych si to zopakovala🙂První dcerku jsem rodila ve Frýdku 4roky zpátky a hrůza,proto ty Vítkovice...Jela jsem tam až z Kopřivnice.Kamarádka rodila nedávno v Porubě,byla spokojená,ale stěžovala si na dost neosobní přístup,jsou to profíci,ale to je všechno..

mariapetakiki
3. bře 2014

Příští týden se tam jdeme podívat na Fifejdy i na Porubu, tak jsem zvědavá. Jelikož jsem do nedávna pracovala v nemocnici a vím, jak to funguje i z druhé strany, mám trochu obavu asi z jakékoliv nemocnice.

kikus8
1. dub 2014

@aja12345 mohla bych se tě zeptat jak to ve vítkovicích chodí po porodu s mimčem? přiložili ti ho hned nebo ho odnesli umyli a pak dali zpátky? Vím od sestry, že v porubě ji ho na chvilku dali ale pak odnesli a přinesli už umyté a oblečené a pak leželo vedle ní v postýlce. A rozhoduju se kde rodit jestli Vítkovice nebo Poruba

petrajurinova
1. dub 2014

@kikus8 ve Vítkovicích jsou porodní pokoje kde se o miminko postarají v přítomnosti maminky - nikam ho neodnášejí. Dají ti ho hned po porodu ještě než porodíš placentu, pak ho v místnosti kde jsi otřou, ošetří, zváží, změří.... a vrátí ti ho. Nějakou dobu zůstáváte ještě oba v tom pokoji a pak vás společně převážejí na oddělení šestinedělí. Pokud není nějaký problém vůbec miminko neodnášejí od matky.

andelka
1. dub 2014

@kikus8 stejně jak píše petrajurinova jsem měla porody v Porubě. Akorát já nikdy neměla vyloženě potřebu mít mimčo přímo u sebe (hned po narození jo, ale pak ty dvě hoďky nějak ani ne), nicméně oni pak chodí jen sem tam kontrolovat jestli něco nepotřebujete, takže mimčo si klidně z postýlky můžete dát k sobě. Ještě před 2lety podpora bondingu samozřejmá nebyla, to je potřeba si ohlídat, říct co chcete a jak a stát si za tím. Před 4lety dát miminko hned na bříško samozřejmé nebylo, o dva roky později už ano. Před 4lety mi prcka dovezli 4h po mém převozu na šestinedělí, před 2lety ho přivezli 30minut po mně.Před 4lety mi sami nabízeli že si malého vezmou na noc k sobě, předloni už ne. Mění se to. Ale je pořád potřeba si říct, neočekávat že všechno bude automaticky, dost záleží na koho člověk při porodu narazí.

aja12345
1. dub 2014

@kikus8 Hned po porodu mi dali Market na břicho,muž během nějaké doby přestřihl pupeční šňůru a pak jsem měla malou u sebe asi 15minut,potom ji za asistence tatínka změřila a zvážila sestřička,všechno probíhalo na pokoji,nikdo mi ji nikam neodnášel,mohla jsem se rozhodnout jak moc chci Market zabalit,během chvilky jsem ji měla zpátky a po zašití jsem si ji poprvé nakojila a měla u sebe celé cca 2 hodiny,pak nás převezly na šestinedělí.Přístup všech byl opravdu fajn,nic mi nikdo nenutil,vše bylo podle mě,kdybych chtěla třetí mimi určitě rodím zase tam,i oddělení šestinedělí je fajn,personál příjemný,ve všem poradí....oproti prvnímu porodu ve Frýdku to byl opravdu příjemný zážitek🙂tak doufám,že jsem pomohla v rozhodování🙂a zapoměla jsem napsat,že dětská sestřička nám udělala moc pěkné rodinné fotky hned po porodu🙂

kacuulka
1. dub 2014

Za mě Fifejdy... Musím říct, že ani jedna negativní zkušenost u mě nenastala. Od první minuty na příjmu až po poslední minutu dne odjezdu domů, jsem si nemohla na nic ztěžovat... A ani to jídlo nebylo tak hrozné... Porodní sály jsou nádherné, já jsem chytla zrovna sál s porodní vanou a musím říct, že je to výborná věc. Jen tím že jsem malá, tak jsem se nemohla normálně opřít zády a zapřít za nohy, když na mě šly kontrakce, tak jsem vždycky klouzala pod vodu 😀, ale to je taková věc, na kterou vážně vzpomínám s úsměvem 🙂. Já vlastně na celý porod vzpomínám s úsměvem. po porodu mi dali miminko hned na břicho 🙂 ,,škaredé,, krvavé, pomačkané a přesto to nejkrásnější co jsem kdy viděla... po chvilce ho vzali aby ho umyly označkovaly, vše dělaly pod mým dohledem, i když mě pan doktor zašíval, krásně jsem viděla, co se synem dělají 🙂 takže nemusíte mít strach že by vám ho odvedly... 2 hodinky po porodu, jsem jsme leželi pořád na tom sále, takže se nikam nemusíte stěhovat. 6ti nedělí luxusní personál, pokoje i když né nové, tak čisté. Personál Na 1* 🙂

hankatrdlinka
3. dub 2014

Ahojky maminky...já mám sice na porod čas, al taky jsem už měla dotazy, kde budu rodit.....budou to buď Vítkovice nebo Fifejdy, ty mám teda blíž....ale chci se zeptat spíš na to, jestli se v nemocnicích něco dává po porodu, co se nemusí vracet. Slyšela jsem třeba, že dají komplet na oblečení, první kosmetiku a tak.....je něco takového někde????Děkuji moc 🙂

lenkalenulka
3. dub 2014

Ja jsem byla v roce 2010 v porube, vyvolavali mi porod byla jsem moc spokojena,porod probehl bez poraneni, velmi prijemny personal, sestinedeli jedna protivnejsi sestra(mlada zrejme bez zkusenosti) jinak maximalni spokojenost, jo a po porodu nas nechali o samote dve hodiny, pak mi malou odvezli na novorozenecke abych se vyspala , mala se narodila 1:52,takze mi o neprislo a v devet rano mi ji dovezli a prelozili nas na pokoj sestinedeli, a uz jsme byly spolu.. ja se rozhodla pro porubu protoze ji mam blizko a maji vybornou novorozeneckou jip atd..

nikousek1
7. led 2015

@mariapetakiki FIFEJDY = VYHÝBAT SE OBLOKEM. Vše ostatní = OK. Rychlé, srozumitelné :D

veri0007
8. led 2015

@hankatrdlinka V Porubě jsem měla erár noční košili a malinkou tubičku bepantenu. Jink jsem dostala ještě nějaký kufřík s různýma vzorkama ať už krémů či plenky😉 I když dotaz už asi není aktuální😀

veri0007
8. led 2015

jinak Porod proběhl v Porubě a nemohu si stěžovat. Při příjmu doktorka semnou sepsala papíry do kterých uvedla mé požadavky, že nejsem proti epidurálu, chci bonding ihned po porudu a nevím co ještě jsem si navymýšlela🙂 A splněno bylo naprosto všechno. Po porodu si přítel přestřihl pupeční šňůru, popsal malou, zvážili jí a změřili a já jí dostala ještě nahou na prsa. Při porodu personál super, na odd. šestinedělí dětské sestřičky taky super, jen některé sestřičky pro maminky by mohly být přijemnější a preciznější. Co mě ale sklamalo byla strava. Čekala jsem vyváženou stravu pro kojící matky. Občas mi tam přistála paštika či šunkový udělaný ze všeho možného ale určitě ne z masa🙂 A zeleninu tam neměli vůbec za celé 4 dny co jsem tam byla (kromě řepy k obědu).

hankatrdlinka
10. led 2015

@veri0007 jste hodná, i když malý bude mít 5 měsíců 😀...Fifejdy super, příště zase tam 😀

jess20
28. led 2015

@kukuss A z ceho ma trauma me prave zajima jestli je to opravdu porodnici nebo spise prubehem porodu ze by mela treba trauma i jinde. Co bylo konkretne za problem? Taky se rozhoduji a nevim kde rodit diky za odpoved

kukuss
28. led 2015

@jess20 Ahoj, no už má další dvě kamarádky, které by tam nešly. :D Ta první - šílený přístup na porodním sále, kdy po ní ječeli, že je matka a musí mět rodit. Na oddělení 6ti nedělí uplný nezájem, nikdo jí neporadil, nepomohl a bylo tam moc maminek na pokoji, takže prý návštěvy byly děs a hruza. Ta druhá kamarádka, taky při porodu chtěla něco jinak a zase - hnusný přístup, nadávky a šestinedělí to samé. A té třetí řekli, že má jet domu, at si nevymýšlí že rodí, protože podle ozev nerodí (rodila) za hodinu tam byla znovu.

veri0007
28. led 2015

@kukuss nezlob se ale nějak se mi to nezdá. Já po příjezdu ozvy taky neměla (a ani mi nepraskla voda která by taky značila porod) a dali mě na porodní sál a chovali se ke mně velmi vstřícně. A nadávky?? To jako za ní přišli a říkali jako roď krávo nebo co?? a na odd šestinedělí mi odpověděli vždy na co jsem se zeptala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru