Mám rodit v Plzni u Mulačů nebo na Lochotíně?

caricia1
12. pro 2011

Ahoj,nemůžu se rozhodnou kam jít rodit,zatím je sice ještě čas,ale prý na Lochotín je třeba se zavčasu registrovat...Slyšela jsem řeči o tom,že na Lochotíně super,ale musí se rodit v termínu.Na předčasný porod prý nemusí mít místo.Je to pravda???A zase u Mulačů prý není tak dobře vybavená kdyby nastaly komplikace.Co si o tom myslíte,nejsou to jen řeči?? 😒

marketa137
12. pro 2011

Ne registrace na lochotíně neni nutná, ale přednost mají riziková těhotenství a kdyby bylo plno tak posílají k Mulačům pokud nejsou nějaké problémy. Já na lochotín budu už docházet do rizikovky a jelikož mam dost problémů tak jinde rodit ani nesmim 😒

finlay
12. pro 2011

@caricia1 Ahoj, bohužel ti nemůžu poradit, každopádně je tohle pro mě taky aktuální. Čekáme mimčo 1. srpna, a ráda bych na Locháč, možná i porod do vody. A o registraci jsem teda vůbec neslyšela....?
I když teď, jak plánujou zavírat různé malé porodnice tady kolem, bych se nedivila, že tam bude narváno. Pevně doufám, že aspoň někde v hodině H místo bude 😒

caricia1
autor
12. pro 2011

@marketa137 Takže když jsou nějaké kompikace tak automaticky na Lochotín????

caricia1
autor
12. pro 2011

@finlay No prý je třeba se registrovat tak nevim...Každopádně zítra tam jedu na cévní tak se tam stavim když už tam budu a přeptam se. 😉

finlay
12. pro 2011

@caricia1 dobře, tak mi pak dej vědět 🙂

caricia1
autor
12. pro 2011

@finlay jasně 😉

marketa137
12. pro 2011

@caricia1 pokud je rizikové těhu tak na lochotín, je tam i neonatologie takže je to pak super a registrace fakt nutná neni ale když bude hodně plno a porod nebude úplně rozjetý a těhu nebude rizikové ani komplikace při porodu tak posílají k Mulačům ale kdyby byl nějaký problém tak nechávají na lochotíně ale tim že tam jezdí rizikový těhotný z celých západních čech tak je někdy plno ale já když tam byla minule tak celkem volno 😉

caricia1
autor
12. pro 2011

@marketa137 A byla jsi tam spokojená??

marketa137
12. pro 2011

@caricia1 no já nebyla an šestinedělí tak to nemůžu říct jaký to ej tam ale na porodnim super 😉. jen to je fakt fakultka takže nic moc soukromí, ale zase jsme věděla že péče o malýho bude super a já měla akutní sekci a všichni byli fajn, najednou se tam vyrojilo šílený množství doktorů 😕, jsou tam fakt profíci ale někdo má zase raději menší porodnici, domáctějští prostředí což tady neni ale mě šlo aby vše dopadlo dobře a neonatologie je na vysoké úrovni a stejně jiná porodnice by mě ani nevzala 😒

helenah82
12. pro 2011

Rodila jsem na Lochotíně před třemi týdny. Registrace nutná není. Porod do vody, ale na Lochotíně nelze provést, tuto možnost neposkytují. Byla jsem moc spokojená, jak na porodním sále, tak na šestinedělí. Personál byl moc příjemný a ochotný na obou místech. Kromě pondělního dopoledne, kdy mi to přišel trochu frmol, tak to bylo hodně v pohodě. Takže jestli v budoucnu budu rodit znova, určitě chci znova na Lochotín (ačkoliv s Mulači nemám zkušenost).
Jinak dělají předporodní kurzy nebo tzv. maxilekci asi na dvě hodiny, kde vám porodní asistentka vše ukáže a řekne, jak to u nich chodí, za což jsem pak byla ráda, že jsem vše od někoho slyšela předem a věděla, co se děje. Myslím, že jsou tady diskuze k oběma porodnicím, tak se tam lze podívat na zkušenosti 😉

jennyska
21. led 2014

Ahoj @caricia1 @helenah82 @marketa137 @finlay a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v U Mulačů - Plzeň do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do /porodnice-plzen-mulacova-nemocnice/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

finlay
31. led 2014

Za sebe jen mohu říct, že už bych k Mulačům nikdy dobrovolně nešla!!!

lenkaste
6. únor 2014

@finlay Ahoj já rodila u Mulačů v r. 2005 svou první dceru a nemůžu si stěžovat, vše bylo ok.

markisss
6. únor 2014

Ahoj, taky me to ceka. Jedna svagrova rodila u Mulacu s stav te nemocnice a vybava je silena. Kamaradka rodila na Lochotine a je to pasova vyroba. Ja lezela v rokycanech a pristup personalu uzasny a pokoje uspokojive. U me asi vyhraje lochotin, protoze to mam kousek.

zuzinka1205
9. únor 2014

Ahojte mamicky abo buduce mamicky.potrebujem poradit som z tachova a neviem sa rozhodnut pre porodnicu aby bola bizko lebo nemame auto a hlavne aby bola dobra.dakujem za pomoc a pekny den prajem

gauntes
9. dub 2014

Moc všechny zdravím! Ráda bych vás pozvala k návštěvě stránek projektu Srdci blíž, který společně s kamarádkou budujeme. Kromě jiného jsme založily šestou podpůrnou skupinku pro kojicí maminky u nás, snad jich bude přibývat (na Slovensku už mají podpůrných skupinek díky působení o. s. Mamila přes 80!). S maminkami, tatínky a jejich dětmi z Plzně a okolí se moc rády potkáme na některé z našich akcí 🙂 Těšíme se na vás! Lucka

http://www.srdcibliz.cz/
https://www.facebook.com/srdcibliz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru