Mám si po přestěhování hledat nového gynekologa?

vevina14
7. lis 2012

Ahoj, mám dotaz, na který si sama neumím odpovědět a nechci urazit ani svého nynějšího doktora, ale přestěhovala jsem se z Prahy pryč, kde mám všechny doktory, jelikož předpokládám, že jednoho dne budu rodit třeba zrovna v Táboře, myslíte, že má smysl si již teď najít nového gynekologa? Na toho svého jsem zvyklá a je super, ale mé blízké kamarádky mi říkají, že jestli chci pak otěhotnět, je lepší mít gynekologa tady. Navíc je lepší, když k němu zajdu než otěhotním. Jak byste poradili? Asi to není nikterak těžké rozhodování, ale je mi líto opouštět pana doktora z Prahy. Tak pokud uslyším nějaké opravdu správné argumenty, třeba mi bude v tom rozhodování lépe. Díky!!

mirunda
7. lis 2012

Já mám gynekologa jen v jiné části Prahy a štvalo mě tam v těhu dojíždět, přála jsem si ho mít blíž.. jestli jsi až z Tábora, rozhodně bych si před otěhu zařídila nového dr. v místě bydliště, mnoho ti to usnadní.. 😉

ange_de_la_morte
7. lis 2012

Ahoj, já jsem se přestěhovala ale gynekoložku mám furt na staré adrese, cca 35-40 km od místa současného bydliště ... říkala sem si že si najdu nového gynekologa tady u nás ale nechtěla jsem jít k někomu jen tak hned, říkala sem si že až mi kamarádky někoho doporučí a nechala sem to plavat ... pak sem otěhotněla a v průběhu těhu se mi gynekologa měnit nechce, ale teď sem ve 31tt. a na poradny jezdím čím dál častěji a už mě to začíná docela komplikovat život, teď ještě jezdím sama ale poslední měsíc mě asi bude muset vozit manžel, protože už teď se taktak vejdu za volant .... taklže zpětně si říkám že sem si gynekologa asi změnit měla 🙂

llluckaaa
7. lis 2012

Ahoj, já jsem se v průběhu těhotenství stěhovala z Prahy 300 km daleko, takže jsem gynekologa změnit musela. Neumím si představit, že bych pak dojížděla na každou prohlídku k původnímu doktorovi do Prahy. Změnit doktora nebyl problém, včas jsem si u té nové doktorky "zamluvila", že mě přijme (i těhotnou). Nevím, jak je Praha - Tábor daleko a jaké je tam spojení, na tom bude záležet asi nejvíc. S výměnou nemusíš spěchat, zkus hledat nějakého vhodného doktora v novém bydlišti a až přijde těhotenství, můžeš měnit.

eficenka
7. lis 2012

já se provdala 250km daleko kde sem měla svého super gynekologa... na znamylekar.cz sem si vyhledala gynekology v mém novém bydlišti a mám ještě suprovější gynekoložku než původně, což sem si myslela že ani nejde 😀

petrusew
7. lis 2012

já bych si gynekologa asi našla. Já teda měnila gynekologa v průběhu těhu - teda na začátku těhu. Vlastně mi jeden doktor vzal krev a už jsem k němu nešla a druhý mi potvrdil těhu utz. Rozhodně je lepší mít doktora v blízkosti (pro mě 100% ) v těhu budeš chodit na pravidelné kontroly a někdy i každý týden (tak jsem chodila já) tak tohle myslím bude lepší.

pegynka
7. lis 2012

ahojky, taky bych asi radila najít si v místě nebo aspoň okolí....Já jsem začala jezdit 25km ke gyndr, ale protože se bojim řídit, nevýhodou je, že mě musel někdo vozit 😠 ..A v těhu jezdíš třeba každý měsíc..Ale dojíždět pomalu 100km......to by mě asi kleplo 🙄

naomi6
7. lis 2012

Taky se přikláním spíš k tomu najít si lékaře v místě bydliště. Ale zase pokud jsi s ním spokojená, tak bych to zatím nechala a pak až otěhotníš, můžeš ho změnit. Ono je celkem problém najít dobrého doktora, se kterým je člověk fakt spokojenej. Držím palce, ať ho najdeš. 😉

sabuse1
7. lis 2012

no já bych ho změnila protože dojíždět pak jako těhotná nebo pak narychlo shánět asi nebude úplně ono. I když tedy na druhou stranu švagrová z Prahy dojížděla za gyndařem právě do Tábora protože se ho nechce vzdát🙂

ivarei
7. lis 2012

Pokud to není vyloženě daleko, já bych neměnila. Dojíždím 50 km a v těhotenství se to v pohodě dalo, odměnou mi pak bylo, že jsem nemusela čekat a hlavně jsem měla doktora, který zná můj zdravotní stav a kterému plně důvěřuji. Na druhou stranu, pokud bych byla nekomplikovaný případ 😀, asi bych to tak neprožívala.

blahova_andrea
7. lis 2012

Já se přestěhovala z Brna do Tišnova a všechny doktory jsem si nechala v Brně. Občas je to sice komplikace, ale stojí mi to za to. Dokonce i pediatra máme v Brně. Tišnov jsme zkusili a díky, nechci. Raději sázím na prověřenou jistotu. Co se ale týká toho otěhotnění, tak si tu změnu lékaře fakt vyřeš ještě před, protože gynekologové velice neradi přebírají těhotné pacientky.

zvalentova
7. lis 2012

a co to vyřešit později? Baví tě jezdit do Prahy? Jezdi si k tomu svému. Stejně časem zjistíš, jestli ti to vyhovuje či nikoli. A řešit co bude až budeš těhotná je také trochu mimo mísu. Kdo říká že budeš v jiném stavu během chvíle.
A hlavně, je to to tvoje rozhodnutí, ne někoho z internetu. 😉

kikimaruska
7. lis 2012

Stěhovala sem se několikrát a zůstala u svého gynekologa, jelikož je opravdu dobrý a spolehlivý a navíc i vnímavý člověk. Už tedy ze začátku sem hledala hodně dobrého i za cenu dojíždění a vlastně sem za ním dojížděla (20-60 km) .. Nyní už konečně bydlím kousek od něj...ale říkala sem si stále, než odrodím druhé, příp.další dítko, zůstanu určitě u něj. Tenkrát sem jako dívka měla gynekoložku v místě bydliště a byla to katastrofa, nebyla sem spokojená, ale vy tam máte jistě více možností....je dobré dát třeba i na doporučení kamarádky nebo známé (mě byl dr.také doporučen a díky němu mám synka a čekáme další 🙂 )...a novým maminkám ho doporučuji dál zase já. 🙂

tehulka12
7. lis 2012

Já se taky přestěhovala a musím říct,že bylo dost problém dobrého gynekologa najít.Ne,že by nebyli,ale ti dovří nebrali,protože měli plno.Pak mi domluvila kamarádka uplně supr paní doktorku.Takže,když seženeš v místě bydliště někoho dobrého,ber.Je opravdu lepší jít k němu před těhotenstvím.

palomitacheca
8. lis 2012

Po 1.porodu jsem se se synem prestehovala k priteli do Prahy, ke gynekologovi to mam 220km, ale nevymenila jsem ho, protoze jsem na nej zvykla a vyhovuje mi. Jezdila jsem k nemu v 2.tehotenstvi a bez problemu, cestovani mi problemy nedelalo. Cestu tam jsme vetsinou spojili s navstevou mych rodicu. Naposled jsem u nej byla v 31.tydnu, to uz se mi cestovalo hur, takze jsem se domluvila na predani do pece porodnice, abych uz k nemu nemusela. Mesic po porodu jsme zase jeli na navstevu k rodicum, tak jsem se rovnou objednala na kontrolu po porodu...

breberkaa
9. lis 2012

Já jsem se také přestěhovala a hned jsem si hledala nového lékaře. Pak Tě postihne i blbý zánět a pojedeš x km do Prahy? To asi ne. Vždy je lepší mít lékaře v místě bydliště. Jinak já si po doktorovi našela doktorku a jsem spokojenější než jsem byla. Navíc pokud bych čekala druhé, tak má i 4D UZ což můj dr. neměl ani 3D :D A také jsem hledala na znamylekar.cz

garfie
9. lis 2012

Já bych asi hledala nového-a to ještě před otěhotněním, ale je to věc názoru. Kamarádka dojížděla (i s těhotenstvím) z Hradce do Olomouce a taky v pohodě....ale já chodila na kontroly co 14 dní, ke konci obou těhotenství mi hrozil předčasný porod....nedovedu si to představit. Taky jsem u prvního těhotenství měnila doktora cca v polovině, protože moje skvělá dr, šla do důchodu...a v pohodě.
Svého lékaře tím neurazíš, můžeš se s ním dokonce poradit, jestli někoho nezná v tvém okolí, koho by ti doporučil-tak jsem to udělala já a dostala osobní doporučení-normálně po mě poslala mému současnému doktorovi dopis 😀

maxinkaa
2. bře 2015

Holky, když se přestěhuji do jiného města, budu těhotná a na neschopence, nechá mě na neschopence i nový gynekolog nebo se může stát,že mi ji zruší? Děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru