Mám vzít dudlík do porodnice?

ffiinnkkaa
13. zář 2010

Ahoj, všichni mi říkají ať si vemu do porodnici dudlík..sestry, to ale prý nemají moc rádi...jaké to bylo u vás?

katka82
13. zář 2010

Ahoj no tak my ho do porodky neměli a ani nám nechyběl 😉 vzít si ho můžeš a pak uvidíš 🙂 ono taky né každé mimi dudlík chce-my ho měli jen asi 3 měsíce 😉

benjik
13. zář 2010

@ffiinnkkaa Já ho s sebou vzala a sestry mi ho úplně v klidu pro malou vyvařily (stejně ho nějak nechtěla). Záleží na jakou sestru narazíš.

verusinek
15. zář 2010

Já ho s sebou měla, ale nepoužili jsme..... spolubydlící ta ho holčičce dávala a nikdo jí nic neřekl 😉

schnek
15. zář 2010

ahoj,
pokud rodíš v BabyFriendly, tak to nechtějí, ale řeknou ti, ať dáš dítěti malíček... což je pěkná konina, pže se naučí na malíček a musíš přeučit na dudlák (to jsem měla s prvním synem). S druhým jsem rodila v "obyčejný", na dudlík nepadlo jediný slovo, ale kdyby někdo něco namítal, oznámila bych mu, že se svým dítětem budu dělat, co uznám za vhodný. Takže můj názor - dudlíka vzít a pokud bude třeba, tak dát, případný prudily vykázat 😉

lamarika
15. zář 2010

měla jsem sebou a třeba na dětskou vyzitu se hodil aby malej neřval a mohl ho doktor vyšetřit. Po návratu z porodky už ho ale syn nechtěl ani vidět a nedudlal. Teď ho pro jistotu vemu zas kdyby to bez něj nešlo, ale doufám, že zase nějak pujde.
Takže pro jistotu vem a buď použiješ nebo ne 😉

monstri
15. zář 2010

Ahoj, tak já ho sebou neměla ale hned jak jsem po císaři měla malou u sebe přes noc , tak jsem pro něj vyslala manžela, protože přesně, jak tady někdo psal, mi celou noc cumlala malíček, jinak řvala 🙂 ale dudlík jí bohužel nezaujal ( vyzkoušeli jsme mnoho tvarů a značek) a malíček jí naštěstí nevydržel 😉 takže jsme to potom celou dobu zvládli bez dudlíku i bez palečků... 🙂 🙂
ale klidně bych si ho tentokrát vzala pro jistotu sebou hned... 🙂

miarosa
29. zář 2010

Tak já si ho do porodnice nevzala, a udělala sem velkou chybu, malej mi třetí den začal křičet a chtěl cumlat malíček. Hned jak sme přijeli domů tak sem vyvařila dudánka a s nim byl spokojený celé 4 měsíce teď už ho sám nechce. A sestry? Některé mi řekli jestli ho mám sebou a jiné by to asi rády neviděli, ale jeslti bude něaké přiště, určitě sebou 😀

miarosa
29. zář 2010

@schnek to je správnej přístup, tak se mi to líbí 😀

verisek
30. zář 2010

ja dudlíka vzala a asi 3 den jsem mu ho dala
přesně jak píše schnek je to tvoje dítě 🙂

staninka77
30. zář 2010

Dudlíka jsem brala sebou do porodnice ale to jsem nevěděla že natrefím na sestru ktré všechno vadilo.
Oni z oddělení novorozeňat moc dudlíky nevidí rádi.
Moje spolubydlící dala malé dudlíka a k večeru se došel dr znovorozeneckého podívat na naše děti a když viděl že ho má v pusince tak hned řekl že to neradi vidí at ho dá pryč.
On a pak já jsem malému dudlíka dala šíleně mně plakal a co jsem měla dělat musela mu ho dát.
Došla sestra ta zlá z 😠 novorozeneckého a hned mně spucovala n ☹ a chodbě místo abych koupila kloboučky tak jsem koupila malému dudlík tak na mně křičela přez celou chodbu chtěla jsem si stěžovat ale raději jsem to vzdala.
Ale dudlík jsme nikdy nechtěly takže jsem i ráda že ho nemáme.
Ale bít tebou vezmu si ho sebou. 😉 🙂 .

ffiinnkkaa
autor
30. zář 2010

@staninka77 tak to já bych ji dořvala ještě víc..je to moje dítě...ale co si dovoluje vůbec řvát

staninka77
1. říj 2010

@ffiinnkkaa-Taky bych to udělala ale měla zrovna hned po porodu asi tak 4.hodiny a malého mně dali uřvaného a nic jiného nechtěl tak jsem mu nachvílu dala dudlík ale tohle neměla dělat jedna moje kamarádka byla svědek jak ta dotyčná sestra byla zlá na její spokubydlící dítko jí řvalo a ona už nevěděla co dělat a ta sestra jí povídá proč si to dítě pořizovala když se neumí postrat o něj to je síla. 😒

ffiinnkkaa
autor
1. říj 2010

No to mi říct..tak už mi asi uletí ruka..a asi nejen mě..ale i tatínkovi..děsný..některý sestry jsou hnusný to dobře vím..měla už jsem zkušenosti..ale musí se na ně taky tak

didi07
1. říj 2010

já ho neměla, ale malá od třetího dne neustále ječela, tak se sestřičky smilovaly, dudlík opatřily, vyvařily a bylo ticho 🙂. tentokrát si ho beru 😉

miarosa
1. říj 2010

@staninka77 No to je vážně sílá to bych jí taky seřvala, ale po porodu je každá strašně slabá a unavená a neví co jí čeká, nevím co bych dělala, ale líbit bych si to nenechala. 😎

lojzina
2. říj 2010

ja si myslim ze to je kazdyho vec,rodila jsem v te stejne rporodnici 2krat,s odstupem asi 2,5 let-poprve se sestry moc netvarily ale nikdo nic nerek,a podruhe prisla detska sestra s papirem,at ji podepisu ze davam dudlik 🙄 🙄 ,pry to kazi kojeni a at s eteda nedivim ze nam to nejde.Rekla sem ji klidne do oci ze nejsu povinna nic podepisovat a taky ze nic nepodepisu.Sla pryc 😠

luvie
2. říj 2010

@ffiinnkkaa záleží na tobě, ty jsi matka. Dudlík se ale moc nesnoubí s kojením, takže spíš řeš otázku chci kojit? nebo chci dítěti dávat dudlík a ošidit ho tak o své prso? Každopádně, dítě bude tvoje ne státní, takže by v porodnici měli respektovat tvoje přání.

zdenka33
2. říj 2010

Ahojky já jsem dudlík v porodnici měla...na chvíli jsem byla ráda,že si ho vzala....přes den spinkala...ale v noci to byl horor...takže jsem byla ráda,že jsem ho měla.Kojení v pohodě.....no a když jsme byli doma tak dudlík ne a néééé.....takže ho nepoužíváme 😉 Taky si myslím,že je to každého věc jestli ano nebo né

lidiab
2. říj 2010

Dudlik mi mamka prinesla druhy den. Nikdo nic nerikal. Na sestry prdim 🙂 Je to moje dite

broucek2
2. říj 2010

v porodnici jsem dudlík neměla, pak mi ho ale půjčili přímo sestřičky, protože bych se nevyspala a ani sestřičky už nevěděly, jak Verunku uklidnit. Měli jen obyčejnou kytičku, takže jinej dudlík už naše malá nechtěla. Pokud mohu doporučit, tak si jej pro jistotu vezměte a vezměte si ten, co byste chtěli používat, abyste nedopadli jako my (jen na latexové kytičce).

palenda
3. říj 2010

Mám stejný názor jako @schnek a další - poprvé jsem si ho do porodnice nevzala, ale poprosila jsem manžela, aby mi ho dovezl, protože syn strááášně křičel (některé děti jen tak kňouraly, ale on fakt řval na celé patro 🙂)....byla jsem ale hloupá a vystresovaná prvorodička a dávala jsem mu ho pomalu tajně, aby se sestřičky a doktoři nezlobily (právě proto, že jsem všude četla a slyšela, jak to nemají rádi a že to kazí kojení) - nakonec jsem za dudlík byla neskutečně ráda, kojení nám to rozhodně nezkazilo

... teď si dudlík beru určitě a uvidím, když bude třeba, dám ho ....je to moje dítě a je jen na mě, co mu dám a co ne!

meleri
3. říj 2010

já čekala jak to bude, ale malý od narození dudlat chtěl, takže jsem ho nakonec dala a byl moc šťastný s dulíkem, v porodnici mi dotoho nikdo nemluvil..
např. dcera od kamarádky má už 3 měsíce a dudlík vůbec nechce a ani nedudlá, což mi přijde zajímavé, prostě každé dítě je jiné ale asi je lepší ho mít , pro jistotu! 😅

ffiinnkkaa
autor
4. říj 2010

@miarosa to je, ale naštěstí má u sebe manžela a hlavně dědečka..ten by jim dal 🙂

teri81
5. říj 2010

Ahoj,tak ja si dudlik do porodnice nebrala a sestricka nam ukazala,ze mame male nechat cumlat nas prst kdyz bude knourat. No ale copak jsme mohli mit porad prst v jeji pusince?
Tak partner jel domu,vyvaril dudlik,privezl a dali jsme ji ho a byl klid. Sestricka rekla,ze pry maji za ukol odrazovat od dudliku,ze to pani doktorka nema rada. Pani doktorce bylo asi tak 23,urcite deti nema a zrejme to ma naucene teoreticky. Rekla jsem,ze je to moje dite a ze je to i moje vec.
Nase pani doktorka detska kdyz pak prijela na prvni navstevu domu rekla,ze dudlik neskodi,ze nektere deti maji vic vyvinuty saci reflex a proste to maji radi.
Nase mala dudlicka milovala,ale v necelem roce ho sama pres den uz nechtela a odhazovala ho,chtela ho jen na spani a roce a pul jsme ho proste uz nedali a absolutne bez problemu.
Kdybych mela druhe dite,vezmu si dudlik rovnou do porodnice.
Nase mala ani jako mala neplakavala vubec,dudala si a byla spokojena 🙂
Preju vsem krasna a spokojena miminecka.

romana29
6. říj 2010

🙂 upřímně ani v jednom případě nenapadlo si se sebou do porodnice dudlík brát, myslím, že ze začátku je hodně důležité děti nevysilovat zbytečným dudáním cumlíka a radši přežít prořvanou noc - taky jsem ji v porodnici měla 😀 .
Syn dudlíka dostal, jak jsme přijeli z porodnice po tom, co u nás byla doktorka - byl na něm asi 9 měsíců závislý, pak ho sám od sebe odmítal
Dcera dudlíka nechce - měla ho tak třikrát aj s cestou jak se říká 🙂

JInak rodila jsem v porodnici Baby friendly a paní na pokoji dudlíka měla pro dcerku a dala jí ho. Když to viděla zkušená dětská sestra, tak říkala, že proti dudlíku nic nemá, ale protože její holčička měla novorozeneckou žloutenku a byla i pod modrým světlem, tak tam prý to nedoporučuje, protože dudlání unavuje a žloutenkové děti potřebují být při síle na jídlo a né na dudlání 😀 .

Ale jinak je to každýho věc, každopádně mě to fakt udivilo, že to někoho napadne si ho vzít, nebo že mu to někdo doporučuje

teri81
6. říj 2010

Holky ja jeste zapomnela napsat,ze nam dudlik vubec neovlivnil kojeni,dudlaly jsme i bumbaly a kojila jsem dost dlouho. Mne vubec neprislo,ze ji to unavovalo,naopak uklidnovalo a je to roztomily,kdyz ty deti dudaji.

A jeste jedna vec - dudlik vyrazne snizuje SIDS (syndrom nahleho umrti novorozence),protoze tim jak dite duda je mensi sance,ze prestane dychat,to jsem cetla nekolikrat a prijde mi to logicke. Takze ja jsem pro.
Treba kdyz vidim ale kamaradky dceru,jak ma pomalu ve trech letech dudlika,tak to se mi nelibi,ale to uz je o pohodlnosti te maminky,ze nez aby vydrzela proknouranej den nebo dva,radsi ji ho zase strci.Ale tak do roka,do roka a pul je to v pohode. 😉

adelka89
8. říj 2010

@romana29 ja jsem dudlika v porodnici pro vsechny pripady mela a nakonec za to byly detske sestry na novorozeneckem radi, kdyz Lukasek dostal 3. den silnou zloutenku a musel byt 24 hodin na fototerapii s brylkami na ocich, nelibilo se mu to a jedine cim ho uklidnili byl dudlik, a to podotykam, ze v teto porodnici dudlik taky nedoporucuji kvuli kojeni.
tak nevim co je lepsi, no 🙂

leenikk
8. lis 2010

Ahoj, já dudlík vzala spíš "pro jistotu". Jenže když už mi 2.den skoro pořád dudlala buď malíček nebo prso (ne, že by sála, jenom podudlávala), tak jsem jí ho dala a je to pořád nejlepší uklidňující prostředek. Sestřičky na novorozeneckém mi řekly, že mi to nesmí doporučit, ale taky by ho daly 😉
A ještě že jsem s sebou měla 2, protože moje "spolubydlící" ho neměla a jejímu chlapečkovi přišel k duhu hned první den 😀
Nikdo na to nic neřekl, ani sestřičky, ani doktoři.

salinka87
9. lis 2010

Ahoj, já do porodnice dudlík nebrala, doma jsem měla koupený, ale do porodnice jsem neměla odvahu.-) nakonec mu ho ale šouply samy sestry, když byl na fototerapii. A to jsme měli problémy s kojením, sací reflex v pořádku, ale mlíčko se mi netvořilo, takže byl dokrmovaný přes stříkačkuu. a přesto mu ho sestry daly. Ale je to dobře, pomohlo to, boruček se uklidnil, doma jsme pokračovali a teď už ho ani moc nechce. A kojíme, sice občas dokrmíme, ale je to tím, že mám méně mlíčka a někdy mu to prostě nestačí, laale sání v pořádku. Podle mě je dudlík daleko lepší než to, aby si cucal paleček - i to mi malý dělal, když neměl dudlíka zrovna po ruce 🙂 tak jak jsem to viděla, hned jsem mu šoupla dudla. Příště bych si do porodnice dudlíka vzala, nedávala bych mu ho hned, ale když to pomůže, tak nač trápit sebe i to maličké.

moudivlacek
9. lis 2010

My nebrali a malej dost plakal,zkouseli jsme i doma utisit a po 3 tydnech jsme mu toho dudana proste doprali a bylo 😀 kdyz ho budes mit pro pripad nouze v tasce,tak se taky nic nestane. Maminka, s kterou jsem byla na pokoji mela takovyho savce,ze mel potrebu porad dudat,tak nez aby ji rozkousal bradavky,tak sestricky ji daly dobrovolne dudlika z nemocnicnich zasob 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru