Máte zkušenost s porodnicí v Ústí nad Labem?

lauranavratilova
25. led 2014

Zdravím, jsem prvorodička a zajímá me spousta věcí 🙂 jaké máte zkušenosti s naší porodnicí, jak se k vam choval personál, co jste sebou nemuseli mit (pokud budu v nadstandartu) 🙂 kolik me vyjde cca pobyt s mimiskem cca na 3-4 dny v nadstandartnim pokoji. Jestlli mi sestry budou v zacatcich pomahat treba s koupanim mimiska ( mam jen obavu abych neudelala hned neco spatne) . Rodim skoro za mesic a kdyz jsem byla na sepsani k porodu, celkem me svym pristupem, aroganci vydesili. 😠 az jsem uvazovala jeste o zmene porodnice. Proto vas prosim o zodpovezeni mych otazek a jestli doporucite porodnici v UL či nikoliv 🙂 dekuji 🙂

ajurka
25. led 2014

@lauranavratilova ahoj.. jsem take prvorodicka. Takue ti neporadim.. ale chtela bych se zeptat.. jsem uz ve 35tt takze na sepsani porodu se chystam do konce mesice.. zajima me co si tam potrebovala a teda jeste jak se tam k tobe chovali🙂

marketahe
25. led 2014

holky dělala jsem v porodnici šetření v roce 2012 a vím, že za nadstandard chtěli 1200,-/den...přitom normální pokoje se mi mnohem víc líbily. Nebyly tolik opotřebované jako ty nadstandardy. Na druhou stranu chápu maminky co si raději připlatí...neboť vím, jaký druh maminek v ústí rodí nejvíce!!! no každopádně se prý personál snaží k sobě na ty obyč dvojlůžáky dávat maminky typově k sobě 😉 jestli tam budu rodit já, určitě si nebudu platit nadstandard. Normální dvojlůžáky již mají všechny wc a sprchu na pokojích, takže super 🙂
Naposledy jsem slyšela dost smutný případ porodu právě v UL...pokud budu bez komplikací v těhu, budu rodit raději v TP.

maaxina
25. led 2014

@lauranavratilova Ahoj,já rodila 2010 v Ústí,byla jsem na normálním dvoulůžáku a byla jsem spokojená. Koupání a přebalování Ti ukážou,kor když jsi prvorodička 🙂 Připrav se ale na to,že Ti třeba každá sestra řekne něco jiného,takž budeš nucena používat svůj instinkt.
V prosinci mi tu rodila kamarádka třetí dítě. S dvěma byla na nadstandartu, se třetím na dvoulůžáku a dobrý,akorát to máš levnější. Jako 1100,-/1200,- za den je fakt masakr.... 😠 Chtěla bych rodit příští rok a zase bych šla na normální pokoj.. Máš tam nějaký příděl plen a vložek, takže si určitě udělej zásobu,ať ti to pak taťka donese ;)

bobiska.l
25. led 2014

Ahoj, na sepsání k porodu jsou dvě sestry, jedna štíhlejší tmavovlasá a ta druhá je silná. Tak jestli ta silná byla arogantní tak máme stejnou zkušenost 🙂 naposled jsem myslela že jí trefim 😀 tak mě štvala 🙂

bobiska.l
25. led 2014

Ale jinak porodnice ok, já si nemůžu stěžovat, na poporodnim návštěvy skoro neomezeně, a všechny pokoje svoje sociální zařízení nemají, myslím že šest pokojů má společné sprchy a toalety, ale nicméně to není tak daleko abys nedošla, aspoň se projdeš a provětráš 🙂 a navíc po každém sprchování a každém použití wc se používá dezinfekce ve spreji, takže je čisto 🙂 někde jsem četla že sprchy nemaj závěsy a mají bílé kachličky a že je to hnusný, ale to je všechno z higienických důvodů, závěsy tam nejsou protože by se v nich množily bakterie a na jiném než bílem podkladě by špína moc nevynikla, proto to mají světlé.
Myslím že na nadstandardu je akorát výhoda toho že jsi sama a máš tam tv a možná lednici na pokoji, tady je lednice na chodbě a tv jsem ani nepotřebovala 🙂

jennyska
27. led 2014

Ahoj @maaxina @bobiska.l a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Ústí nad Labem do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-usti-nad-la... pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

lauranavratilova
autor
27. led 2014

@ajurka heleď, asi takhle 🙂 Jedu na sepsani, pani dole na infu me poslala na konec chodby, vytahem do 4.patra. tam tehotenske pokoje, porodni sal a nez jsem nekoho nasla asi 15 minut. Tam od tud me poslali zpet dolu, pro zmenu nadruhou stranu k vytahum a tam zpet do 4.patra. tam je zvonek u dveri, kdyz jsem zazvonila tak se pani pres "zvonek" zeptala, co potrebuji, rikam ji ze jdu na sepsani. Diky tomu, ze me poslali do spatneho vytahu, nemohla jsem nikoho najit jsem cca 15min travila hledanim spravneho mista. Tak se ozvalo ze zvonku " Jdete pozde, mela jste prijit nejpozdeji pred 5minutama, Nashle !" Aniz bych stihla cokoliv rict se pani odpojila. Takze vyrizeno nemam :( protoze nemam jak a kdy tam zajet. Takze taky teprve pujdu 🙂 treba se potkame mame stejny termin porodu 🙂

lauranavratilova
autor
28. led 2014

Jinak vsem moc dekuji, proberu jeste vse se snoubencem 🙂 Jeste se zeptam, jak to je s otcem u porodu? Co kdyz nechci na kurz ? Nebo kurz jiz nestiham ? To ho tam proste nepusti ? :(

ajurka
28. led 2014

@lauranavratilova tak to je od nich opravdu hnusne... a jeste navic vedi, ze mas pred porodem... to te nemohli vzit? ... Oni tam jsou jen do 1, ze?

whiskey007
14. únor 2014

rodila jsem v Ústí 31.1.14. Nemůžu si stěžovat, přístup super, až na jednu sestřičku, ale to je asi všude 🙂. U porodu sjem niko neměla, ale doprovod tam je možný. Nadstandart jsem neměla, uvažovala jsem o něm, ale nakonec mě odradila cena 🙂, al ena normálním pokoji jsem měla super spolubydlicí a byli to fajn 🙂. Sestřičky pomáhají a starají se. Takže za mě porodnice Ústí ANO

ivarei
21. únor 2014

Rodila jsem v Ústí 14.2. po delší hospitalizaci na rizikovém. Dorotka se narodila plánovanou sekcí, u porodu byl pan doktor Hilmi (jeho příjmení si asi nikdy nezapamatuju 😀) a paní doktorka Švecová. Oba byli naprosto úžasní, paní doktorka se na mě před propuštěním byla podívat, jen tak, aby koukla, jestli je všechno v pořádku 🙂... Na rizikovém byli všichni skvělí, nemít doma děti, bez kterých mi bylo strašně smutno, připadala bych si tam jako na dovolené. Po porodu jsem měla nadstandard, aby tam mohl být manžel (všem po císařském řezu fakt doporučuju, mělo to pro nás oba větší přínos, než kdyby byl se mnou doma po propuštění z nemocnice, kdy už jizva nebolí). I tam byly všechny sestřičky i doktorky bezva, jsem z ústecké porodnice vážně nadšená - rozhodně doporučuju 🙂

marketkaturcinkova
18. dub 2014

Ahoj holky, chci se zeptat tech co rodily a mely nadstandart v UL.. Kdyz pisou, ze je mozna 24hodinova navsteva, je mozne aby tam byl partner nepretrzite a zaroven neplatil tech 450 za sebe? Proste by se "nejak" vyspal? Nebo mely jste tam partnera a kolik to stoji presne? Vsude jsou jine ceny nadstandartniho pokoje od 600 a tady koukam a najednou 1200? Uvazuji rodit v Decine, to je za 350 :D bohuzel jsou jen dva pokoje.. :/ coz nemam jistotu, ze bude volno :(

martiina_k
18. dub 2014

@marketkaturcinkova já až jednou (snad) otěhotním, mám v plánu rodit v Děčíně, máš představu, jaký je tam personál? Jestli jsou vstřícní, nebo spíš nevrlí? Máš nějaké info třeba od známých které tam rodily?

marketkaturcinkova
19. dub 2014

@martiina_k noo par kamaradek tam rodilo, spokojene byly povetsinou vsechny, ale mne osobne prijde hrozny, ze na hekarne jste snad ve trech a nepusti ti tam doprovod :/ uz jen tohle me odradilo, to same sal, rodi tam ve dvou, jsou teda nejak oddelene, ale i tak slysite vse.. Coz v tu chvili asi neresite :D ale prijde mi to takovee.. Nevim, ja mam rada svoje soukromi a rozhodne chci, aby partner byl od zacatku do konce se mnou.. Zalezi ale na kazdem.. Nekdo s tim mit problem nemusi 🙂 jinak doktory znam pouze z odd gyndy a to jsou opravdu machri! Opravdu! Stane se, ze vas obcas rodi nekdo tam odsud, ale takove stesti bych urcite nemela :D maji sve doktory jak gynda, tak porodnice a zalezi na smenach proste noo.. Jako vylozene nic spatneho na Dc jsem neslysela, ale Ul je Ul pro me.. Prece jenom tam jsou pripraveni uplne na vsechno a jelikoz mam zvysenou srazlivost krve a mam strach z komplikaci, tak chci byt pod poradnym dohledem 🙂

drahusekuhnova
17. črc 2014

Nevíte prosím jak je to s doprovodem v I.době porodní v ÚL? Děkuju

ajurka
17. črc 2014

@drahusekuhnova U mě byl přítel celou dobu.. pokud zaplatí poplatek (100,-) může tam být s vámi od začátku do konce

petronelka20
17. črc 2014

U me byl manzel take celou dobu, ale musela jsem si ho div vydupat. Sestra mi ho tam nechtela pustit, spustila na me, jak jsem sobecka, ze ho mam poslat domu a nechat ho vyspat, ze tam jsem stejne na dlouho (poprve jsem tam prisla ve 23, to me poslali domu a podruhe jsem tam prisla kolem 3 rano), ze driv nez vecer nebo zitra rano rodit nebudu, no rodila jsem 6 hodin po tom co jsme prijeli. Ted cekam druhy a premyslim, kde rodit, zda tady nebo Decine. Treba naristup na sestinedeli si stezovat nemuzu, ale tentokrat chci nadstandart, ale to hlavne kvuli tomu, aby za mnou mohla mala nepretrzite a kvuli klidu. Ale porodnice pro me katastrofa, pristup hrozny, asi jsem kapla zrovna na blbou smenu, ale stejne me to nejak odrazuje, ale zase si rikam, ze v Decine nemaji takovou techniku, takze kdyby se neco v mem bezproblemovem tehotenstvi pokazilo, tak radeji budu v porodnici, kde se necitim nejlepe, ale maji vse potrebne, takze mam tezky dilema.

a_lexa
17. črc 2014

Byla jsem v UL na nadstandardu v r. 2012 - dostaneš tam jejich každý den novou noční košily (takže si nemusíš špinit svoji), vložek kolik chceš, oblečení na prcka taktéž (košilku + dupačky) - od všeho jsem měla každý den několik kusů + každý den doplňovaly. Taktéž byly na pokoji mycí prostředky pro mimčo, plínky jednorázové a krém na zadeček, také látkové plínky na podložení prcka na koupání a prostěradlo na přebalovák. Na WC je stále doplňován toaletní papír. Snad jsem na nic nezapoměla
Sestřičky určitě nejdříve vše ukážou - poprvé mi prcka koupala sestřička a já jsem jí koukala pod ruce když jsem měla koupat sama prvně, tak jsem si nebyla jistá a sestřičku zavolala. Sestřičky byly v pohodě přijdou na zazvonění a pomohou s čímkoliv. Jinak na nadstandardu máš na pokoji kromě TV a lednice i vlastní WC a sprchu, za což jsem byla neskonale vděčná. Jinak co se týče přítomnosti otce po celou dobu porodu, tak je určitě možná, ale u některé sestry si ho prostě musíš "vydupat" - je lepší se dohodnout předem s partnerem, aby toto řešil kdyžtak sám a trval na své přítomnosti, páč ty budeš mít jiné starosti 😉. Jinak pokud budeš mít problém s kojením tak trvej na laktační poradkyni, ptej se, nech si poradit a pomoci s přikládáním ...... prostě se nenech odradit oni totiž hned nabízí sunar!!! 😠 😠

a_lexa
17. črc 2014

Ups, chtěla jsem to napsat do WIKI a jak mi tu prcek skáče na klíně tak jsem vložila příspěvek sem 😉 ikdyž dotaz ji není aktuální. 🙂 Jo to je tak když máte MK otevřené ve více oknech 🙂

drahusekuhnova
18. črc 2014

Děkuji za odpověď, také zvažuji Děčín nebo Ústí n.L. Moje kamarádky měly zkušenosti, že když byly na "hekárně" (pardon za to slovo), tak tam jejich partner být nemohl, jelikož se tam sešlo víc rodících maminek. Navíc jedna kamarádka rodila na porodním pokoji v "boxu" a vedle ní rodila druhá maminka, tak to asi není moc o soukromí ☹ Tak nevím, chtěla bych tam mít muže hned od začátku a né, že ho sestričky pošlou domů, tak jak to udělaly jedné známé, která bohužel rodila loni v říjnu a porod trval od pátku do neděle

kikimaruska
18. črc 2014

@drahusekuhnova mě pustili manžela půl hodinky před samotným porodem, ale my dorazili v 01.50, ve 2.20 ke mě pustili manžela a ve 3.07 byl malej venku, takže rychlovka. Platilo se 100 Kč za jednorázový mundůr. Porod, přístup-nemohu si vůbec stěžovat, i moje obavy, aby se něco nestalo-rodila sem přirozeně po předchozím porodu císařem...Šestinedělí také ok. Rodila sem dvakrát. 2008 akutní SC a 10 dní před tím pobyt na rizikovém. Pak 2013 spontánně, pobyt na šestinedělí. Potřetí jedině a jedině zase UL. Po zážitcích kamarádek bych rozhodně nechtěla rodit v DC...

kikimaruska
18. črc 2014

@lauranavratilova s tím kurzem a povinou účastí otce to bylo dříve. V r.2008 musel otec na předporodní kurz, platilo se 450 Kč myslím (přesně si už nepamatuji, ale já rodila nakonec dřív,takže se kurz ani neuskutečnil) a po absolvování kurzu pak mohl jít otec k porodu. Ted už je to jak sem psala výše, zaplatí se 100Kč za jednorázové oblečení a to je vše. 😉 . Jinak k SC at je akutní nebo plánovaný v UL otcové nesmí (v některých porodnicích to ale jde).

cherry_cola5
23. črc 2014

Chtěla bych doporučit porodnici v Litoměřicích - rodila tam má sestra a nemohla si jí vynachválit 🙂

atridita
14. srp 2015

Já byla velice spokojená. Zdravotní sestry v pohodě a doktorky také 🙂 Staraly se o mě nádherně na to si opravdu nemůžu stěžovat.
Na sále jsem byla 4 hod, na rajském plynu 😎 sestra mě okroužkovala takže mě nenastřihly za to sem moc ráda.
Byl se mnou přítel, malej i on to zvládly ukázkově 😀
Co se týče stravy a po porodní péče na normálním pokoji. Strava nedosolená ale to je snad všude. Peče úplně nádherná co jsem nevěděla nebo nezvládala mě naučili bez problémů. Mohla jsem se na ně obrátit kdykoliv a s čímkoliv 😅
Co dodat z mé zkušenosti by jsem mohla jen doporučit a další jsi také nechám pro ně ale až tak za tři roky 😀

dc2015
7. únor 2018

Obnovuji téma. Má někdo v posledním roce zkušenosti s porodnicemi Děčín a UL? Já jsem syna rodila v DC a super, ale mezi tím se změnit primář. Kamarádka mě lanaří do UL, že je tam mnohem lepší novorozenecká péče. Názory a zkušenosti??? Ještě mě zajímají pokoje... v UL jsou všechny obyč pokoje 2 lůžkové? Kolik mají nadstandardů?

peyyea
27. únor 2018

Ahoj, rodila jsem v roce 2018 v UL. Pokud jde o samotný porod, měla jsem štěstí na mladou empatickou paní doktorku i porodní asistentku (obě úžasné). Měla jsem možnost být v první době porodní ve sprše, na míči i volně se pohybovat po porodním boxu. Problém nastal.s odloučením placenty a troufám si říct, nebýt paní doktorky, šla bych pod narkózu.
Co se týká oddělení šestinedělí tam je přístup sester takový, že každá má na danou věc trochu jiný názor a člověk musí mít štěstí na prima sestru. Měla jsem problém s kojením vzhledem k poporodním komplikacím a pozdějšímu přikládání dcery a proto mě zaskočil přístup některých sester, první volba byla dokrm. Nakonec jsme také s dokrmem odcházely z porodnice. Naštěstí jsem se pomocí laktakční poradkyně rozkojila a nyní dokrm není třeba, ale kdyby byl přístup personálu jiný, mohly jsme být bez dokrmu.
Byla jsem na normálním pokoji. Mají tam několik 2 lůžkových pokojů a jeden asi 5 lůžkový. Čtyři pokoje mají svoje sociální zařízení, ostatní mají společné.
Rodila jsem již před lety v Ltm. a nyní v UL. Letos to bylo naposledy, ale pokud bych si mohla znovu vybrat, volila bych Ltm.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru