Mostecká porodnice. Jak to tam vypadá? Jak se chovali?

Ahoj holky, je tu neskutečné množství témat a než bych je všechny procházela, radši sem přidám další, jelikož ve vyhledavači mi to nic samo nenašlo.
Zajímalo by mě, jak to dneska vypadá v mostecké porodnici, jak se tam k vám chovali a tak. Díky 😵

ina.b
23. dub 2008

Rodila jsem v Mostě v říjnu r. 2007 a myslím, že docela dobrý. Měla jsem teda z komplikovaného těhotenství naplánovaný císařský řez a vše proběhlo v pořádku.
Určitě bych našla nějaké chybičky, které mi draly nervy (spekulace o přirozeném porodu vs. císařský řez). Sem tam nepříjemný personál, ale "své dny" má myslím každý (také nevstávám denně s úsměvem na tváři).
Potom na odd. šestinedělí to bylo super, nemůžu si stěžovat. O Adélku se mi starali pěkně, když jsem ještě nemohla po sekci, nosili mi jí na kojení, pomohli a poradili... Na šestinedělí jsou i moc hodné sestřičky 😉

romca3
26. dub 2008

Já také rodila v říjnu v Mostě a také sekce. Nejdříve jsem rodila normálně a pak volali primaře a ten rozhodl o akutní sekci. Po porodu mi bylo stále špatně dostala jsem 2,5 l krve a malou jsem dostala až za 5 nebo 6 dní. MUSÍM ŘÍCI, ŽE JSEM SESTRY DOCELA ZAMĚSTNÁVALA, ale chovaly se vždy mile. Opravdu si nemohu stěžovat.
Klidně bych tam šla rodit znovu. 😀

krista
21. srp 2009

sarkal • 2. červen 2008 ve 14:35
Ahoj holky.Sháním informace o Teplické a Mostecké nemocnice.Zajímá mne jestli v Mostě s vámi manžel může být od samého přijetí až do porodu,slyšela jsem že v Teplické nemocnici to není možné a proto pátrám jestli to je možné v mostě.V UL mají prý stopstav takže tam to asi nehrozí.Podělte se prosím o zkušenosti.TP mám 6.11.08

ina.b • 10. červenec 2008 v 16:24
Ahojky. V Mostě jsem rodila v říjnu - sekcí. Měla jsem císařský řez plánovaný na sobotu v 9 h ráno. V nemocnici jsem ležela už 14 dní předem, kvůli případným komplikacím. V plánovanou sobotu manžel přijel už v 8:45 h a mohl se mnou trávit i během příprav (cévkování, apod.) na gynekologicko-porodnickém oddělení. Pak když mě odváželi (s postelí) připravenou na řez, po celou dobu mě doprovázel. Při samotné operaci být nesměl, čekal ve vedlejší místnosti. Asi po 15 min. malou vyndali, on si ji hned mohl vyfotografovat a asistovat při ošetřování, oblékání, apod. Pak čekal, až se trochu proberu z narkozy, doprovodil mě ještě na pooperační oddělení a pak jel domu a vrátil se až odpoledne v době návštěv.
Jinak na šestinedělí jsou moc příjemné a hodné sestřičky, které pomohou a poradí. Je tam i pěkné barevné a čisté prostředí, nové sprchy a WC, které si před použitím můžete vystříkat připravenou dezinfekcí... I jídlo mi chutnal 😀 😀 😀

sarkal • 11. červenec 2008 v 09:00
ina.b děkuji.Já jsem z Teplic a tam takové věci neexistují,proto jsem se rozhodla pro Most.Volala jsem tam a dost mě potěšilo,že tam nemusíme jezdit sepisovat žádný porodopis ani na kurz když chci manžela.Sestra říkala,že prostě přijedeme až to bude k porodu a vše se sepíše při příjmu zatímco manželovi vše řeknou a zaplatí poplatek 500kč.Toť vše.Zas mám docela strach,že když tam nebudu zaregistrovaná tak aby mě pak vzali,ale zase si říkám,že mě přeci v bolestech nepošlou pryč.Takže snad to tak je když to říkala vrchní sestra.

ina.b • 11. červenec 2008 ve 21:43
Myslím, že by Tě neměli poslat zpět.
Jo a jeden den v týdnu (myslím v pondělí po poledni?) jsou exkurzní dny. Můžeš si vzít i muže a provedou Vás porodním sálem, hekárnou i oddělením šestinedělí a odpoví na veškeré dotazy. My tam s Manželem byli, takže jsem věděla, jak to tam bude vypadat a do čeho vlastně jdu 😀

sarkal • 12. červenec 2008 v 15:18
Jé tak to by bylo super,ale to se tam asi musí nejdříve zavolat viď.Já chci nadstandart(samozřejmě pokud bude zrovna volný).Takže tam tak za měsíc zavolám abychom se tam mohli jet podívat.Jsem moc ráda,že mi to tak vyšlo,protože u nás v Teplicích je to s prominutím jak za krále koňe a hodně si tam ztěžují na přístup personálu atd.Ale mě hlavně jde o to aby semnou manžel mohl být od začátku,sem hrozná posera a vím,že bez něj bych ten všechen zmatek nesla mnohem hůř.

ina.b • 13. červenec 2008 v 16:09
Já neměla nadstandart, protože nebyl volný a ani jsem neměla potřebu. Byla jsem na dvoulůžáku s jednou maminkou a alespoň jsme probraly různé věci ohledně miminek. Na nadstandartu je dobrý, že tam může přijít kdokoliv kdykoliv (v jakoukoliv denní i večerní hodinu).
Jinak na tu exkurzi porodnice jsem se nemusela objednávat. Ale možná bude lepší brnknout si tam, aby ses ujistila, že Tě tam v ten den opravdu provedou, když jsi Teplická (abys nejela zbytečně do Mostu).

sarkal • 13. červenec 2008 v 19:22
Jasně já tam určitě zavolám.Když by nebyl volný nadstandart tak mi to až tak vadit nebude,co taky nadělám,že jo,ale mě jde hlavně o toho manžu aby mohl být semnou odzačátku.

haniczkaa • 1d, snž • 22. srpen 2008 v 16:44
ja rodila v tp malou jsem 14dni prenasela tak mi musely porod vyvolat rano daly tabletku za hodinu bolesti trvaly az do 6h do vecera mala nechtela ven... az se zacala dusit takze cisar..
manzel byl u porodu. kdyz mi zacaly bolesti a byla jsem otevrena rekly at ho zavolam...ale fakt uz nikdy vic.. neni to jako ve filmu predstava fakt jina realita husta poslala jsem ho pryc byly to vazne muka. a muj nazor priste radeji sama, tohle si musi zenska vytrpet a ne kazdy ma na tohle zaludek..ale taky kazda ma junej porod,jiny bolesti atd...ja ho mela tezkej takze pri druhym nechavame tatinka radeji doma jj

haniczkaa • 1d, snž • 22. srpen 2008 v 16:47
Ale priste volim radeji most,znama tam rodila a prej super..teplice nic moc i pristup sester na prd.njn

romca3 • 1d, 39tt • 25. srpen 2008 ve 21:47
Tak já jsem z Teplic a rodila jsem v říjnu v Mostě a dobrý až na jednoho pana doktora, který už tam není. Všichni se chovali dobře. měla jsem docela problémy a sestry kolem mě museli pořád lítat, ale nedali to vůbec znát. Jinak manžel byl od začátku u mě, ale po 6 hodinách jsem musela na císař, tak pak musel pryč. Nadstandart jsem také chtěla, ale bylo plno. ležela jsem na 2lůžku a nakonec jsem byla ráda, protože mi fakt nebylo dobře a tak jsme si s maminou vedle vypomáhali. Pokud půjdu rodit ještě jednou, tak asi zase Most.

sarkal • 26. srpen 2008 v 06:43
romca 3 díky!Už to mám za dva měsíce 😉 a pro Most jsem pevně rozhodnutá,asi tak za měsíc se tam pojedeme podívat ať víme kam máme jít a tak.Tak díky za názory.

zelva • 1d • 24. září 2008 v 11:55
Přidávám své zkušenosti. Chtěla jsem hrozně moc rodit v Chomutově, ale bohužel jsem rodila předčasně, takže jsme šupajdili k nám do Mostu. U porodu jsem měla dr. Kocku - vypadá celkem jako suchar a zdál se mi nejdřív nic moc, ale nakonec nebyl špatný. Na porodním sále pěkná zima (normálně tam foukalo od oken), pozdějc jsem slyšela, jak se o tom baví i sestřičky. Nějaká paní co porodila měla z toho sálu dost podchlazené miminko, takže ho dali do inkubátoru, našeho prcka také, ale toho spíš proto, že byl mírně nedonošený. Jinak jsou zde oddělené porodní boxy, takže soukromí tu je. Oddělení šestinedělí také ujde, sestřičky jsou moc milé a ochotné pomoci i s kojením, opravdu poradí. Hygiena je slušná, ve sprchách máte i dezinfekci ve spreji, takže můžete před každým použitím sprchy vystříkat dezinfekcí. Jinak ovšem to co se říká o mostecké porodnici je pravda - je tu hodně romských spoluobčanek - opravdu moooc hodně! 🤐 Toť mé zkušenosti!

sarkal • 28. září 2008 ve 14:45
zelva díky za příspěvek,s těmy spoluobčany máš pravdu,ale v dnešní době kdy rodí jak na běžícím pásu je potkáš asi všude,nedávno kamarádka rodila v Teplicích a také si na to stěžovala,takže v tomto směru si asi nevybeeš 😒

zelva • 1d • 30. září 2008 ve 14:16
sarkal: není zač. Jo to je fakt, tady na severu Čech je to všude děs. Teď jsem četla v nějakých novinách, že v Teplicích v porodnici mají několik nadstandardů a vychvalovali to tam až do nebes. Tak nevim no...Já byla v Mostě na normálnim dvoulůžáku a naštěstí jsem měla štěstí na slušné paní. Ty nadstandardy jsou věčně zaplněné, hlavně maminkami co mají miminka na nedonošeneckém oddělení a jsou tudíž v té porodnici hodně dlouho.

sarkal • 6. listopad 2008 ve 12:04
Ahojky holky.Není někdo nový kdo v téhle době rodil v Mostě nebo se chystáte rodit a právě v Mostě.Protože mě to čeká každým dnem tak bych si o tom chtěla pokecat a zjistit jestli tu náhodou není nějaká nastávající maminka s kterou bych se tam mohla potkat 😅

sarkal • 24. leden 2009 v 08:07
Ahojky tak konečně můžu napsat o Mostecké porodnici.Nakonec jsem se tam dostala,od přijetí spokojenost,manžel mohl být od začátku semnou což bylo k nezaplacení!Všichni byli hodní a milý přestože tu noc měli opravdu nával.Porod né a né pokračovat tak mi daly infuzi,ale nic..Trvalo to čtyři hodiny já už nemohla,brečela sem,chvíly křičela,bylo to hrozný a nemít tam manžela nevim,nevim,nedovedu si to bez něj představit.Ještě než sme šli na sál vodil mě na wc,do sprchy..byl prostě úžasnej.Pak mi daly druhou infuzi nic..Byla u nás moc hodná porodní asistentka,hladila mě.Byla jsme jen na 8cm takže to prostě nešlo.Malý měl nějaké špatné nalýhání hlavičky,pak mu začaly i klesat ozvy tak rozhodly pro císaře,mě už to bylo jedno,byla jsem téměř bez sebe,něco si ani nepamatuju,manžel mohl být i během cévkování...semnou,držel mě za ruku a já jsem se jen těšila až mě konečně uspí ☹ .MAnžel byl ve vedlejší místnosti a byl u měření,vyšetřování malého.Když mě vezli na jip tak mi daly injekci na probuzení a manža na mě čekal,jen jsem se ho ptala jestli je zdravej a on,že jo,že je krásnej.Na jip hrozně milé sestřičky,jedna mi přinesla fotku Tomáška a vzadu byla napsaná váha,jméno a míry.To bylo úžasný když mi jí dávala a říkala,máte krásnýho chlapečka a má krásný jméno Tomášek.Já bulela jako želva.Jinak pak na normálním pokoji jsme byli po dvou ještě s maminou,která měla také císaře jen hoďku předemnou,takže všude,všechno spoulu,wc a sprchy ušli no,dobrá byla ta dezinfekce,že si to člověk může nejdříve vystříkat,pak jsem měla na poslední dva dny nadstandart.Dětské sestry hrozně hodňoučké a ženské taktéž.Prostě si nemůžu stěžovat a to s tou fotkou jak mi přinesly,to bylo krásný.Tak přeju všem hodňě štěstí při porodu!!

ewikk • 27. leden 2009 v 16:48
Sarkal:Rodila jsem v mostecké nemocnici 6/2006 a tehdy jsem prohlásila, že mne tam viděli naposledy.Zážitek byl přímo šokující.Nyní jsem znovu těhotná a zvažuji kam půjdu rodit.Jsem ráda za Váš příspěvek, kde píšete, že jste měla jen nejlepší zkušenosti.Jsou tomu pomalu 3 roky, kdy jsem tam byla a tak čověk trochu zapomene, promine a odpustí.Díky vašemu příspěvku budu doufat, že se tam opravdu hodně změnilo a možná svůj názor přehodnotím a tzv. to risknu. 😅

sarkal • 28. leden 2009 v 09:12
Ewikk,to chápu,ale jak píšeš je to tři roky a určitě se hodně změnilo.Na mě byli moc milý a sestřičky na pooperačním byli přímo úžasný.Na šestinedělí taky a dětské sestřičky-lidi na svém místě.Jen každý říkal něco jiného,nejhorší bylo když se vyměnily směny.Jinak fajn.Jen ty sprchy no,bylo tam jako čisto,ale večer kdy bylo sprchování tak naši spoluobčanky moc čistotní nejsou tak si to dovedeš představit..
Já měla poslední dva dny nadstandart a tam teda super.
Jinak si myslím,že hodně záleží na tom jestly je u porodu manžel,že si nic nedovolí.
Držím palce!!!

martulikk • 1d • 5. červenec 2009 v 19:33
Ahoj holky, chtěla jsem tu trošku oživit téma PORODNICE MOST. Rodila jste tu některá z vás letos? Jaké máte zkušenosti? Mě to čeká každou chvíli... Prohlídka zdejší porodnice mě dost vzala, přišlo mi to jak cesta časem zpět o desetiletí ☹ Sestřička, která nás provázela nebyla špatná, ale po pravdě, čekala jsem něco jiného... Dětská sestřička, která s námi poté poseděla byla skvělá, určitě na svém místě 🙂 Doufám, že takových je tam víc. Bohužel informace, kterými se tato porodnice prezentuje na webu (ať už jsou to fotky nebo info o průběhu porodu) jsou od sebe místy na hony vzdálené... 😠

makulinka • 2d • 5. červenec 2009 ve 20:54
Ahoj martulikk, tak já rodila v Mostě již po druhé. Oba porody za přítomnosti svého manžela. Syn má 8 let a dcerka 7 měsíců. Řekla bych daleko lepší přístup než kdysi. Byla jsem spokojená. Na šestinedělí se to dá i když dětské sestřičky jsou mnohem a mnohel lepší. Ale záleží asi jednotlivě na sestách. Já měla problémy s kojením ☹ u obou /nakonec ani jedno NEkojeno/, ale snaha byla moc maximální jak z mojí strany tak i ze strany sestřiček. Na obou oddělení jsou perfektní staniční. Moc chválím dětskou staniční sestru 🙂 , která u mě trávila opravdu 2 dny a věnovala se mi kvůli kojení. Je pravda, že po dvou dnech jsem se u obou dětí dostala na nadstandart, co stojí za to. I přístup je o trošku ještě lepší než na normálním pokoji. Měla jsme přednost i pak při kontrolách. Poporodní vyšetření, ultrazvuk ... Jinak jak se tady píše, sprchy nic moc, ale určitě si vem s sebou do sprchy žabky. A určitě někoho k porodu. Dcerunka byla velká měla 3.83 a 54 cm, tak to bylo trošku horší i když to byl už druhý porod. Na sále jsme měla jen asistentku, a byla jsem s ní maximálně spokojená, ani jsem nevěděla, že se tady provádí odběr pupečníkové krve, na prohlídku nemocnice jsem nešla. Tak mi to nabídla na sále když jsem byla už po porodu a jsem ráda, že jsem jí darova. Hlavně to VŮBEC nebolí, já to ani necítila, ani jsem nedělěla, že mi něco dělají. Tak hodně štěstí, hladký průběh porodu 😀 😀 😀 . PS jen mi nechtěli tady vyvolat porod, kdyby mi nepraskla plodová voda, ta mi můj gyndař řekl, že prostě musím jít rodit do jiné nemocnice, protože malá musí prostě ven. Naštěsí jsem porodila na poslední chvíli 😵 . Já totiž nechodila do nemocnice do poradny, ale až do samého porodu ke svému gynekologovi.

martulikk • 1d • 5. červenec 2009 ve 21:28
makulinka: moc děkuju za tvou reakci 🙂 mám za sebou předporodní kurz a i tak jsem byla dost (nemile) překvapená realitou na prohlídce... doufám, že mi aspoň vyjde ten nadstandard, protože jinak fakt nic moc... ale nedělám si velké naděje, prý je tam dost nával ☹ s tou pupečníkovou krví teď mají prý stopstav, takže mě se to asi netýká... v úterý se teď v poradně dozvím, jak se mi moje maličká nakonec v bříšku uvelebila a podle toho se bude odvíjet i způsob porodu... bohužel mám málo plodové vody a míma byla pořád hlavičkou nahoru... zatím se mě tedy dost reálně týká CŘ a přestože na webu píšou, že je přítomnost tatínka (u epidurálu) možná, realita je za současného primáře jaksi jiná 😠 no, tak asi tak, uf...

luci1980 • 1d, 37tt • 6. červenec 2009 ve 13:46
Ahojky, rodila jsem v Mostě před dvěmi lety svou první dceru. Absolvovala jsem předporodní kurz, který byl moc fajn, vedla ho příjemná PA a dalo mi to spoustu aktuálních informacích o tom, jak to konkrétně chodí v mostecké porodnici. Prohlídla byla taky moc fajn, člověk věděl, do čeho jde, kde bude rodit, jak vypadá sál a tak.
Celkově jsem byla se vším velice spokojená. Porod probíhal dobře, u porodu byly přítomny dvě PA, obě moc milé, ochotné. Rodil mě dr Kocka a až an to, že jsem mu moc nerozumněla - Slovák a mluvil si tak trochu "pod fousy", bylo vše ok. U porodu byl přítomen manžel. mohl být se mnou po celou dobu od příjmu, na hekárně i sále.
Oddělení šestinedělí úplně skvělé, dětské sestřičky naprosto úžasné, zlatíčka, s kojením a se vším pomáhaly ve dve v noci, vždy milé a ochotné na každou prosbu přišly a pomohly, poradily.
Měla jsem štěstí a uvolnil se nadstandart, takže jsem si užívala i soukromí na jednolůžáku a bylo to prostě vše fajn.

Na porod, porodnici a vše kolem moc ráda vzpomínám a nezažila jsem v porodnici nic, co bych jim mohla vytknout. Ode mě má porodnice jedničku 🙂 Za chvíli se tam chystám zase 😵

klara.t • 20tt • 23. červenec 2009 v 18:26
Děvčata, máte nějaké další zkušenosti s Mosteckou porodnicí? 😉

romca3 • 1d, 39tt • 24. červenec 2009 v 07:46
Ahojky, tak já jdu do Mostu za měsíc rodit podruhé. Jsem z Teplic, ale pocházím z Mostu mám tam i svého doktora. Je to dva roky co jsem tam rodila první dítko, tak jsem zvědavá.
klara- až se vrátím, tak ti písnu.

klara.t • 20tt • 26. červenec 2009 ve 20:20
ok, budu ráda

martulikk • 1d • 1. srpen 2009 v 19:08
Ahoj holky, už to máme za sebou 🙂 Rodila jsem před týdnem v mostecké porodnici plánovaným císařským řezem. Všichni na sále byli naprosto úžasní, moc hodní a milí, a já si odnáším jen ty nejkrásnější vzpomínky! Za to jim všem patří můj velký dík!!! Rodila mě paní doktorka Jůnová. Omlouvám se, ostatní (anesteziolog, sestřička, druhý lékař, dětský lékař) si teď jménem nepamatuji, musím vyzpovídat manžela, ten to všechno má v hlavě 😅
Měla jsem štěstní na nadstandard, takže jsem měla i hodně klidu, když už jsem tam musela strávit týden. Dětské sestřičky jsou všechny moc milé. Sestřičky z šestinedělí jsou také hodné, i když se mezi nimi najdou i ty méně příjemné... No, ale naštěstí tam jsou i ty moc fajn! Takže závěrem bych chtěla říct, že nelituji své volby rodit v Mostě a příště už to řešit vůbec nebudem 😉

romca3 • 1d, 39tt • 5. srpen 2009 v 15:38
martulikk- díky já tam jdu ve středu s tím, že budou zvažovat jak porod vést. Tak jsem zvědavá. O paní doktorce jsem taky slyšela samou chválu, tak doufám, že když už to bude zase CS tak bych jí taky u toho mohla mít.

martulikk • 1d • 6. srpen 2009 ve 21:44
romca3: držím palce! paní doktorka je fakt výborná! chodila jsem k ní i do rizikové poradny a jsem za to moc ráda

joa.n
10. čer 2013

ahoj, chtěla bych trochu oživit téma porodnice Most - prosím o vaše aktuální zkušenosti.
Mám cukrovku na inzulínu, dojíždím tam do rizikové poradny a dnes mi řekli, že by chtěli abych rodila tam.
Bohužel kolem mě jde hodně negativního, tak nevím co si myslet. Další vhodná porodnice je až Ústí a to mám hodně daleko (přes 80km). Hodně mi vaše postřehy pomohou si to rozmyslet, zvláště jména Dr. se kterými jste byly spokojené, co vyvolávaný porod atd...

kimby
17. srp 2013

@joa.n mrkněte sem, co se Ústeckého kraje týče, nejsou-li problémy, tak si holky chválí Chomutov, Kadaň, ale všude je to o lidech, narazit na dobré i špatné můžete kdekoliv, já osobně rodila v Mostě v 3/2010 a spokojenost, sepsala jsem to i sem:
https://www.modrykonik.cz/porodnice-most/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru