Mulačova nemocnice Plzeň. Máte zkušenost?

girl.misel
22. led 2007

tak to vypadá,že nejspíš pudu rodit sem.psaly sme to dnes do papírů,tak by mi zajímalo zda máte některá z vás zkušenosti z touto porodnicí.hlavně by mi zajímalo co všechno má maminka k dispozici.myslím tím třeba kalhotky po porodu atd,protože známá mi řikala že na slovanech vše maminka dostane.

lenik1992
4. led 2011

@lutrest a v jakém jsi tejdnu??já příští sobotu mam termín..a co ty?je to moje první mimčo a mam z toho dost velkej strach ☹

lotysek
4. led 2011

Lenik1992 neměj strach, vše dobře dopadne. Poprvné jsem z toho měla taky strach. Já jsem rodila první holčičku u Mulaču (3/2009) V noci mě praskla voda a přítel mě tam odvezl, nevolala jsem tam. Přijali mě, sepsali se mnou papíry a pak už jsme jen čekala. Přítel odjel domů (když jsem byla na hekárně) i když já jsem celou dobu byla ve sprše na míči, to mi dělalo nejlíp. A pak jsem mu volala když mě přesunuli na sál. S Mulačovkou jsem byla maximálně spokojená. Všichni se mi věnovali. Byli jsme tam ze začátku jen 4 maminky takže na nás měli čas. A teď čekáme druhé mimi, termín mám za 20 dní a pokud mě gynekoložka nepošle kvůli komplikacím (lehčí cukrovka) na Lochotín tak půjdu opět rodit tam. Třeba se potkáme. 😉 Už bych brala aby byl prcek venku, dává mi zabrat.

myschka
4. led 2011

Mulačovka je super, snad nebudou zrovna na můj termín malovat 😀 někdy v létě je každý rok 14 dní zavřeno 😠
Všichni moc milý, já tam mám i doktora tak tam chodim od začátku. určitě budete spokojené 😉

lutrest
5. led 2011

@lenik1992 jsem 33 tt. tak ti držím palce at jve dobře dopadne. ty tam nechodíš na pásy a monitor? zeptej se tvého doktora zda se tam musíš registrovat.

lenik1992
5. led 2011

nu já k němu chodim normálně a zaregistrovala jsem se.....ju chodim tam na pásy jdu tam zase 10.1 naposledy a pak snad malá bude chtít ven od mámy 😀

kufnerkam
6. led 2011

Ahojky maminky ráda bych se zeptala, jestli se musí člověk registrovat v Mulačovce když tam budu chtít rodit a v kterém týdnu je to nejlepší?

flapi
12. led 2011

@kufnerkam Registrovat se nemusíš 🙂

kufnerkam
13. led 2011

@flapi Děkuji moc. 🙂

flapi
14. led 2011

@kufnerkam nemáš zač 😉

lutrest
16. únor 2011

@lenik1992 tak co jak jsi na tom?

kufnerkam
15. bře 2011

Tak dneska návštěva v Mulačovce, prohlídka porodních sálů byla výživná. Paní por.asistentka byla milá a odpověděla nám na všechny otázky. Je super, si to prohlídnout, alespoň člověk ví do čeho jde. Tedy myslím prostředí. I jsme se co si myslí o tom gelu. No potvrdila to co jsem si myslela. K masáži hráze mi řekla, že porod má každá jiný a je to individuální. Manža se koukal kam bude padat až omdlí 😀 , ale pí. asistentka mu řekla, že na to nebude mít čas 😀 😀

audryn
21. dub 2011

@myschka ahoj, mam takovou všetečnou otázku. Kolik si dostala za těhu u Mulačů fotek z utz? Jsem v 18tt a nemam ještě ani jednu, minule jsem si o ni rekla a prd :( chodim teda k primáři Kestřánkovi, tak to bude asi pokaždá jiný... ale už mě to docela mrzí, presto ze jsem tam jinak spokojena. 😒

antarres
21. dub 2011

@kufnerkam Co jste se o gelu dověděla? Někde jsem o tom četla článek...

myschka
21. dub 2011

@audryn já dostávám pořád, vždycky se teda připomínám 😎 Teď mám tedy z první návštěvy z 10tt, pak 12tt, 16tt, 20tt, 24tt a jdu dneska na kontrolu tak počítám s další 😉 pokaždé dostanu dvě tři podle toho jak je miminko ochotné spolupracovat. Chodit teda ke Kunešovi, ten je možná ochotnější 😒
každopádně bych se ozvala 😉

audryn
21. dub 2011

@myschka To jo, Kuneš mi dělal screening a viděla jsem ho i párkrát když sem tam ležela... asi to bude tim, že má primář pokaždý narváno a chvátá :( tak snad příště :( a děkuju za odpověď 🙂

kufnerkam
21. dub 2011

@antarres o tom gelu řekla, že je to spíš na psychickou pomoc, hodně jsem o tom četla a nemám porovnání. Spousta názorů je proti a spousta pro. Někdo prý ho použil, ale porod stejně neprobíhal tak jak měl.Cena se mi zdá taky dost přemrštěná.Těžko říct jestli pomůže u každého porodu.

ivkaa11
11. kvě 2011

@audryn ahoj já jsem ve 29t a mám 3 jakmile si neřekneš tak ti je nedají..já vždy musela poprosit

audryn
11. kvě 2011

@ivkaa11 no já teď byla na velkým utz a dělal mi ho Kuneš, tak ten mi fotečku vyjel v pohodě,příště to zkusim i na primáře :D

ivkaa11
11. kvě 2011

já jdu 31.5 na utz k Junkovi ten je taky na pohodu,ale zase primář je prý kapacita 😉

kufnerkam
10. čer 2011

3.6.2011 se nám v této porodnici narodil Kubíček, 3400 g a 49 cm. Lékaři v této porodnici jsou opravdu na správném místě. Velký dík taky porodním asistentkám, sestřičkám ze šestinedělí a novorozeneckého oddělení. Oceňuji lidský přístup a jednání. Děkuji panu doktoru Humplíkovi za porod našho mimíska. Musel mít se mnou svatou trpělivost, stejně tak por. asistentka pí Dana Hodinářová.

myschka
4. srp 2011

Tak já po porodu naší Elinky musím vychválit všechny. PA Rossi za ohromnou podporu a profesionalitu s jakou zvládla hysterickou a nespolupracující ženskou po 49 hodinovém vyvolávaném porodu 😅 😅 fakt jsem jí moc vděčná, Dr. Jungovi za za ohromnou snahu porod urychlit a empatický přístup a všem sestřičkám na šestinedělí.
Dále svému gyn. MUDr. Kunešovi za péči v těhu a prvním dnu vyvolávání, kdy se mě snažil udržet v dobré náladě.
Už rodit nechci ale kdyby 😉 tak jedině u Mulačů 🙂 🙂

hulda
8. pro 2011

Ahoj, chci se zeptat, jestli je tady někdo, kdo rodil u Mulače teď v poslední době a pamatuje si, co tam maminka s miminkem dostanou a co si musí přinést sami. Já jsem tam rodila první dítě před 3 lety a už si to moc nepamatuju, navíc se to mohlo od té doby změnit 😉

keila
8. pro 2011

@hulda rodila jsem tam v březnu 2011, dostaneš 5 papírových plen na den, občas mi to nestačilo, tak jsem si půjčovala od holek - pokud ti zbydou, tak třeba schovat do tašky - druhý den spočítají, kolik ti jich zbylo a dostaneš jich zase jen do 5, ale nezkoumají to, jestli sis je ulila nebo ne. Vložky tam jsou neomezeně - takové ty vatové, ale fakt je můžeš měnit pořád, takže super.

Mulačovku jedině doporučuji!!!

hulda
8. pro 2011

@keila díky za odpověď 😉 . Já jsem tam tehdy myslim dostala i ty síťované kalhotky, pokud si to správně pamatuju. Rodila jsem nakonec císařem, takže mi dávali i takové polštářky na ten řez. No, kažodpádně děkuju 🙂 .

keila
8. pro 2011

@hulda síťované kalhotky jsem měla svoje, ale spolubydlící na pokoji je neměla, tak jí je dali, ale určitě je nedávají jen tak. S polštářky na řez neporadím, rodila jsem přirozeně. 😉

klouzek
17. dub 2012

Chci se zeptat, jak to chodí v Mulačově nemocnici-může se mnou před porodem být pořád manžel? Nechají nás spolu v této téžké chvíli? Nebo posílají domu a pak zavolat těsně před porodem?Máme to tak cca 1h.z domova do porodnice, tak aby to pak stihl

snuflinka
10. kvě 2012

Ahojky, nevíte, jak je to v Mulačovce se seznamem, co s sebou do porodnice? Na internetu nic nemají, tak abych měla sbaleno vše. Díky moc 🙂

vegal
18. kvě 2012

@snuflinka já se tam prve byla zeptat,a bylo mi řečeno,že si toho nemám brát moc.Na mimčo nic nepotřebuješ to ti tam dají,krom teda těch plenek,kdybys měla větší spotřebu,ale to ti kdyžtak někdo doveze z domova,to samé s oblečením na odjezd domů.Takže pro sebe noční košili,podprsenky a vložky do nich,bepanthen,pantofle...když si ještě na něco vzpomenu<připíšu...je to už přece jen víc jak rok co jsem tam byla 🙂

Jinak chci upozornit,že na nadstandardu je pouze sprcha,na záchod se musí skoro přes celou chodbu,to mě docela překvapilo.

snuflinka
18. kvě 2012

@vegal Díky moc za info, od neděle jsem na mateřské, tak se tam taky zajdu informovat 🙂 Ty jo, to mě taky docela překvapuje, že tam záchod není...no a dá se aspoň sprcha vzít do ruky, nebo je to ta potvora, co je napevno?

vegal
18. kvě 2012

@snuflinka určitě jde vzít do ruky.Chceš jít rovnou na nadstandard?Já byla od soboty do středy na normálním pokoji a od středy do soboty na nadst.,dřív nebyl volný,tak se musíš pořád ptát a nakonec tam na ně vlítnul manžel a ony ještě měly kecy,že třeba půjdu druhý den domů,ale mě to vážně pomohlo.Hlavně to,že návštěvy mohly přijít až tam a já mohla nakrmit malýho s manželem po boku a ne,že seděl venku na chodbě a čekal ☹ Klidně se ještě ptej.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru