Mulačova nemocnice Plzeň. Máte zkušenost?

girl.misel
22. led 2007

tak to vypadá,že nejspíš pudu rodit sem.psaly sme to dnes do papírů,tak by mi zajímalo zda máte některá z vás zkušenosti z touto porodnicí.hlavně by mi zajímalo co všechno má maminka k dispozici.myslím tím třeba kalhotky po porodu atd,protože známá mi řikala že na slovanech vše maminka dostane.

myschka
29. led 2007

🙂 co dostaneš po porodu sice nevím ale určitě se nemusíš bát. Já mám v Mulačovce doktora a to je poklad. Všechen personál je strašně milej a ochotnej a to tam pořád straším, protože jsou pořad nějaké komplikace. Švagrová tam rodila loni v srpnu a chvalila si to. Určitě bych nešla rodit na Slovany, o těch jsem neslyšela ještě nic dobrého.Jinak u Mulače mají krásné nadstandartní pokoje kde je klidek a všechno po ruce a i když je budova stará tak vybavení mají nové a moderní. Já tam za dalších 20 tydnů určitě budu.Tak držím palečky a tak mě ještě napadá, že dole v ordinaci ti sestřičky určitě řeknou co a jak když se zastavíš. 🙂

girl.misel
autor
30. led 2007

ráda bych se tam došla zeptat jenže se teď už do plzně nedostanu a navíc mě teď výlety už zmáhají.stále nevím kam jít.zda na slovany nebo sem.všechny známé co rodily na slovanech si to jen pochvalují tak nevim

myschka
30. led 2007

🙂 tak já jdu osmého na kontrolu tak se ti zeptám 😉 ono je to asi různé, já zase neslyšela nic dobrého. Někdy stačí protivná sestra a celej dojem je pryč. 😢

girl.misel
autor
30. led 2007

to bys byla moc hodná 🙂 🙂 .hlavně jestli sebou musim mít taky kalhotky po porodu a vložky nebo jestli je tam dávají.kdyžtak až to budeš vědět písni mi do interní pošty.pa 😉

klh
3. únor 2007

Ahoj..Rodila jsem u Mulačů minulý duben - pobyla jsem si tam deset dní. Až na jednu sestřičku na porodním sále (nakonec mě naštěstí nerodila) byli všichni hrozně fajn, jestli můžu doporučit, je lepší připlatit si nadstandard, podruhé to určitě udělám 🙂 Člověk si v klidu vychutná první chvilky s mimčem, aniž by trpěl deficitem spánku (mimča pláčou na střídačku celou noc 😎 ) Všechny potřeby jsem tam dostala - od kalhotek po rybí mast pro malého. Akorát je lepší vzít do zásoby pár plenek - příděl byl myslím čtyři nebo pět plenek na den - stačí to, akorát já jsem měla pocit, že bych svýho drobečka měla přebalovat pořád....Ten pocit mě už opustil 🙂 Jinak vybavení skvělé, všude čisto a hlavně žádnej nával budoucích maminek. Pokud sestřičky poprosíš, že nemáš košilku pro mimi nebo chceš monitor dechu,..., určitě ti vyhoví. Akorát jediný...Rodila jsem císařem a moc se mi nelíbil přístup ke kojení, prostě mi malého přinesli, dali k prsu, já se nemohla hýbat a on se hned jak za sestrou zaklaply dveře odsál a já ho po operaci sama k prsu nezvedla, ale nějak jsem si poradili...Kojím ho pořád.... Přeju hodně štěstí u porodu a krásné, zdravé mimi.

girl.misel
autor
4. únor 2007

klh,děkuji za informace 🙂 😉

ykokinecka
24. kvě 2007

No Mulačovku nikdy.Mají tam špatnej přístup k rodičkám,špatnou higienu.

ykokinecka
24. kvě 2007

Kamarádka tam rodila a zacházeli s ní lékaři špatně.Má astma a nechali jí rodit celejch 24 hodin po odtečení plodové vody a malej se narodil skoro udušenej.A k hygieně? Měli tam čaj s mravencela atd.

girl.misel
autor
24. kvě 2008

maminky prosím o pomoc.kamarádku by zajímalo,zda když se zde mimčo narodí zda vám ho dají na břicho a zda po ošetření ho nechají s vámi na por boxu.mooooc děkuji

jirasek
25. čer 2008

Pokud je miminko v pořádku, tak ti ho po narození přiloží k prsu, po ošetření ho odnesou na novorozenecké a přinesou ti ho až potom na pokoj nakojit. Tak to tedy aspoň bylo u mě. Já jsem byla spokojená, personál opravdu super, není co vytknout, jen bych si příště připlatila jednolůžák, protože když za mnou přišla návštěva "nemohli!"se miminka nosit na chodbu ukazovat (sestřičky to sice dovolily ale na dveřích byl zákazvynášení novorozenců z pokoje). A taky když přišla návštěva, tak mimi bylo v pokoji a návštěva na chodbě u stolečků, takže jsem pořád musela odbíhat a z návštěv bylo prd. To na jednolůžáku může návštěva na pokoj.

kristianka
7. únor 2009

tak to mate pravdu protoze,,sem tam mnela potrat,,a tak sem musela jit na vycistiny,,ale ta hygiena nic moc,,nedoporucuji,, 😝

dasshha
9. bře 2009

Ahoj, máte někdo zkušenost z poslední doby z této porodnice? Jak se liší přístup, vybavení, atd. na oddělení šestinedělí a novorozeneckého od porodnice na Lochotíně??? díky

kkvetuska
9. bře 2009

ahoj. Já jsem tam rodila před 6 lety a teď před měsícem. Rozdíl je asi ten, že na Lochotíně je technické vybavení a budova novější, ale co týka péče, hodně maminek říka, že na Lochotín už nepůjdou.

Já si Mulačovku chválím. Malá byla velká, moc se jí nechtělo, tak to trvalo trošku déle, ale pořád mě někdo hlídal, každou chvíli kontrolovali miminko, a maminky chodil kontrolovat i primář. Novorozenecké taky chválím, maminám, které byli po císaři a nemohli si přidržet mimi u prsu, sestřičky moc pomáhali a čekali až se mimi chytí, prvorodičkám všechno vysvětlili a na všechny otázky odpověděli.

jane1122
24. led 2010

Ahoj,
nám se u Mulačů narodila 28.12.2009 holčička a musím říct, že jsem byla na 100% spokojená. Jak s porodním týmem, tak s péčí po porodu.
Před porodem jsem pořád přemýšlela jestli rodit na Lochotíně nebo u Mulačů. Díky zkušenostem mých kamarádek jsem si vybrala Mulače a opravdu nelituji. Další věc, co mi na Lochotíně vadila, jsou návštěvy na pokoj. Představa, že kojím a lezou tam stále cizí lidi, pro mě nebyla přípustná a pochybovala jsem, že bych měla štěstí na nadstandart na Locháči.
Jinak u Mulačů jsem měla své noční košile, jednorázové kalhotky, ale porodnické vložky a vše pro miminko tam dostanete. Co se hygieny týká, tak denně mi na nadstanartu utírali prach a vytírali. Také jsem asi 2x za den viděla uklízečky na WC pro šestinedělky. Tak posuďte sami, jestli je hygiena nedostačující.

Kdyby některá z nastávajících maminek chtěla vidět fotky porodního sálu nebo pokoje, napište 😉

evax
25. led 2010

Ahojky holky,
v dubnu mě čeká porod, chtěla jsem rodit na Lochotíně, u Mulačů jsem myslela, že je to už hodně zastaralé a tak nějak pasé, ale jak to tu čtu, tak se mi to začíná líbit 🙂 No uvidíme.. Na Lochotíně se mi líbí, že má maminka jen pro sebe ten pokoj od hekání až po porod, jak je to u Mulačů? Je to tam taky tak, nebo hekárna společná, a pak se rodička přesouvá na nějaký porodní box? A po kolika jsou tam pak pokoje?
Jane, poslala by jsi mi prosím fotky toho sálu a pokoje? 🙂

jane1122
25. led 2010

Zastaralé určitě ne, ale samozřejmě ne nové.. to znamená, že to tam nemůžou udělat jako ve fungl nové porodnici na Locháči. Já byla od začátku na porodním sále, protože mi píchli plodovku a urychlovali porod díky špatným ozvičkám. Ale hned vedle porodního sálu je místnost, kde mají další monitory, sprchy, míč, atd. To bude určitě pro první dobu porodní. Udělám albíčko o Mulačovce, tak na to mrkni u mě. 😉
Locháč je hezká, moderní porodnice a určitě tam porod zvládneš stejně dobře, jako u Mulačů ... to je velké plus, ale přístup prý nic moc a protože mají věčně narváno, tak posílají brzo domů. U Mulačů je to víc v klidu, nic tam nehrotí a fakt tam byli všichni hrozně milý.

evax
25. led 2010

Jane, díky moc za fotky, nechodíš náhodou k paní dr Khollové? Mám pocit, že jsem tě vídala v poradně 🙂 Moc gratuluji k Lucince, je krásná 😵
K té porodnici, je fakt, že to nevypadá jako na Lochotíně, ale má zase jiné nezanedbatelné výhody, co popisuješ. Moc děkuji za fotky a reference 🙂

jane1122
25. led 2010

Já jsem si to taky myslela, že Tě znám z poradny od Dr. Khollové. Díky za gratulace. Tak ať je vše ok a určitě dej vědět, až porodíš 😉 Držím palečky .. mimochodem ... porod fakt síla, ale když vidím to zlatíčko, hned bych si to zopakovala 😎 Stojí to za to !!!

cernovlaska
25. led 2010

Evax:na Locho jdeš na sál,když už jsi připravená na porod,ale když tam přijedeš s kontra a neotevřená nebo jen málo,tak jdeš hekat na hekací pokoj,je tam 6 míst a já jsem tam byla cca 7 hodin než jsem šla na "svůj" pokoj 😉

evax
25. led 2010

jane, určitě pak dám vědět, trochu se toho porodu už začínám bát.. kdyby jsi měla chvilku, napsala by jsi mi, jak to probíhalo? Hlavně, že to máš v pořádku za sebou a jste obě zdravé 🙂

Cernovláska: dneska jsme byli na prohlídce na Locháči, tak manžel byl z těch porodních pokojů unešen, mně se to tam teda taky líbilo, jen mě překvapilo, že tam nikde nebyla ani jedna těhulka, všude naprostej klid, to jsem nečekala 😀 Jen ten hekací pokoj mě zaskočil, myslela jsem, že člověk má fakt od začátku ten svůj pokoj.. takže pokud se rozhodnu pro Locháč, tak to chce vyčkávat doma co nejdýl, že 🙂

cernovlaska
28. led 2010

Evax:určitě vydrž doma,co to půjde,pěkně hopkej na balonu a sama poznáš,že už je čas 😉 horší je,když ti odteče plodovka a nemáš kontra,to ti nic jinýho,než tam vyrazit,nezbude ☹

kikulienkaaa
17. čer 2010

ahoj holky chctela by se m se vas zeptat jak je to s tym,,kdyz chci rodit v mulacovce,termin mam 6.7.nevim jestli kdy se tam mam nachlasit anebo a rist im termin porodu,,prosim nevim jak se to delaa..dekuji

lutrest
21. lis 2010

@jane1122 Ahoj, jsem téměř rozhodnutá že v unoru jdu k Mulačovi rodit, ráda bych fotky viděla.dekuji

catangoz
22. lis 2010

Ahoj všem!
Tak Td v tom mám zmatek.Můžete mi někdo prosím vysvětlit jak to tedy je?Jak na Locháči a jak v Mualčovce?Taky se nemohu rozhodnout tak trošku řeším ještě Rokycany.Ale tam mi vystrašili s těmi přirozenými porodami že prý když to půjde koncem pánevním porodím to tak pokud lékař uzná za vhodné že to zvládnu tak nevím.Díky moc a rady

jane1122
22. lis 2010

@lutrest No, já už jsem albíčko smázla, ale hned jak budu mít trochu čas, tak ho zase vytvořím a dám Ti vědět. A pokud zapomenu, připomeň mi to... ta mateřská je záhul na mozek 😀

lutrest
22. lis 2010

@jane1122 v pohode dekuju.

lenik1992
17. pro 2010

Ahoj chtěla bych se zeptat někoho zkušeného...je mi teprve 18 za měsíc mam termín porodu a nevím jak to na Mulačovce chodí....chodím tam k doktoru a zatím v pořádku ale mam trochu obavy s porodu,nevím co je to ta hekárna nebo jak se tomu říká...nu prostě nevím jak to chodí...nemohl by mi někdo poradit a vysvětlit pár věcí???a ještě bych se chtěla zeptat musim jim hlasit že chci rodit u nich??nebo až mi praskne voda tak mě přítel může odvést rovnou tam...

marooshka
17. pro 2010

lenik1992: nerodila jsem zrovna v týhle porodnici, takže ti neporadim přesně, ale chodí to všude tak přibližně stejně 🙂 hekárna je čekatelský pokoj nebo jak se tomu teď říká, místnost kde jsi když přijedeš do porodnice a než jdeš na sál. Nejsi celou dobu rovnou na sále. A s tím nahlášením, v některých porodnicích se musíš registrovat, ale to tak ve 12. týdnu 😀 takže jestli v týhle porodnici není nutná registrace, tak nemusíš nic hlásit a rovnou tam přijet. Na to se tam zeptej. A neboj, všechno zvládneš, já jsem to taky zvládla když mi bylo jako tobě (skoro) 🤐 😉

lenik1992
21. pro 2010

Ahoj, tak podle sestřiček u pana doktora už jsem ve 38tt. naše prdka by se tedy mohla narodit dříve 🙂 ještě jednou žádám a prosim má tady někdo zkušenosti z Mulačovkou v Plzni???

lutrest
31. pro 2010

@lenik1992 nemám zkusenost taky se tam chystám.vím jen pár vecí z "druhé ruky"

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru