Mulačova nemocnice Plzeň. Máte zkušenost?

girl.misel
22. led 2007

tak to vypadá,že nejspíš pudu rodit sem.psaly sme to dnes do papírů,tak by mi zajímalo zda máte některá z vás zkušenosti z touto porodnicí.hlavně by mi zajímalo co všechno má maminka k dispozici.myslím tím třeba kalhotky po porodu atd,protože známá mi řikala že na slovanech vše maminka dostane.

snuflinka
18. kvě 2012

@vegal On tam manžel dělá fyzioterapeuta, takže s nima ten nadstandard snad taky vyřeší. Chtěla bych na něj samo co nejdřív, ale tak uvidíme, jestli bude volný...To jsem slyšela, že na normálnípokoj za tebou návštěvy nesmí, jen na chodbu...já musím ještě v úterý na gyndě zjistit, jestli nebudu muset kvůli zdravotním problémům rovnou na Locháč - tam se mi nechce, tak snad nee 🙂

vegal
18. kvě 2012

@snuflinka to je ono...návštěvy nesmí za tebou a ty nesmíš vynášet mimčo na chodbu ☹ samo,že ho tam přinese ukázat každá mamka,ale jak tě vidí dětské sestry,zvláště některé,tak tě krapet sprdnou 😒 tak snad ti to manžel zařídí 🙂
Jinak já pořád říkala,že kdyby šel malej ven dřív,pojedu na Lochotín,narodil se v 36+5tt a já na nějakej Locháč ani nevzpomněla 🙂 K mulačům to máme prostě blíž,ale kdyby jsme se někdy rozhodli pro další mimčo,tak bych možná zkusila Lochotín...třeba bych odtamtud nebyla tak utrápená jako od Mulačů 🙂

snuflinka
18. kvě 2012

@vegal Já ti nevím, ono zas na lochotíně celkem nestíhají a podle toho to vypadá, kamarádka tam rodila na konci března a říkala, že jak měli frmol, tak malýmu psali do karty vyšetření jiného miminka a jeho vyšetření zas v kartě neměl, prý je i dost těžké občas se vůbec dozvonit na sestřičku...no a ačkoli my to máme pro změnu na lochotín blíž, tak na červen a červenec je tam prý hlášeno tolik porodů, že hrozí, že vyhlásí stop stav...takže pokud vyloženě nebudu muset (hlavně kvůli trombofilii, na kterou si budu od půlky června píchat heparin a kvůli tomu, že hodně omdlívám, tak abych neomdlela při porodu), tak jsou Mulači jasnou volbou 🙂

darjanka
18. kvě 2012

Holky a nevítě jak je to u Mulačů s tím malováním ? Já poprvé rodila u Mulačů, chtěla jsem tam rodit zas, ale určitě se trefím do toho malování a Fakultka má být v červnu opravdu narvaná 😝

vegal
18. kvě 2012

@snuflinka tak u mě je to spíš zbytečná úvaha,protože manžel druhé mimčo nechce(zatím 😀 ) a kdyby pak náhodou chtěl,tak asi půjdu taky spíš k mulačům,když to bude ještě fungovat,protože jak říkám,máme to blíž(od Klatov) a manžel blízko pracuje.Tak přeji,abys to měla bez komplikací a mohla rodit tady 🙂

snuflinka
18. kvě 2012

@darjanka Od 24.6. do 4.7. Já se toho taky děsím, že se malá rozhodne ven zrovna v tu dobu...

vegal
18. kvě 2012

@snuflinka to nijak neovlivníš,ale snad se rozhodně nějak rozumně 🙂

darjanka
19. kvě 2012

@snuflinka No tak když budu rodit třeba 23.6. tak mě druhý den vyhostí ?? 😅

snuflinka
19. kvě 2012

@darjanka Ty jo, to nevím 😀 Ale na konci měsíce se tam chci jít mrknout, tak zjistím ;)

snuflinka
30. kvě 2012

@vegal Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to tam s porodnickými vložkami a jednorázovými kalhotkami? Dají mi je tam, nebo je mám mít s sebou?

vegal
30. kvě 2012

@snuflinka porodnické vložky tam jsou neomezeně,na chodbě když jdeš na záchod,ale kalhotky jsem měla svoje.

snuflinka
4. črc 2012

@darjanka Tak dneska otevřeli po malování, jak jsi dopadla ty? Stihla jsi to u Mulačů, nebo jsi musela do FN?

darjanka
21. črc 2012

@snuflinka Ahojky, stihla jsem to, rodila jsem 18.6. 🙂 Děkuji za optání.

jennyska
21. led 2014

Ahoj @snuflinka @darjanka @vegal a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v U Mulačů - Plzeň do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do /porodnice-plzen-mulacova-nemocnice/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

dagik
12. zář 2015

@jane1122 dobry den jane, ctu vasi zkusenost z mulacu, mam dotaz, byla jsem tam je to tam takove mensi, videla jsem 2 sprchy, a naproti 3 postele v male mistnosti pred porod salem , tam ale byt s tatinkem navic kdyz se nahodoz sejdou 2 maminky asi lze tezko ne? Toto mi snad jedine odrszje.jakou mate zkusenost? A jeden porodni sal? To staci? A sestricky jsoz u vas nebo vas jeb prilezitostne kontroluji a jinak nechaji samotnou? Diky dasa

papaja82
31. říj 2015

@dagik Ahoj, já tam rodila letos v srpnu, ano porodnice je to malá, taková "rodinná", proto jsem si ji vybrala. Původně jsem chtěla rodit ve fakultce, ale Mulač se mi líbil víc. První místnost je příjmová (já tam pak trávila pár hodin s partnerem před porodem, dále jsou 2 sprchy a wc (sprchu jsem též využívala). Pak je tzv. "hekárna", tam jsem byla jen chvilku, dokud šlo s kontrakcemi ležet. Sál mají sice jen 1, ale 2 porodní kozy. Upřímně můžeš být v klidu, s největší pravděpodobností se tam s další rodičkou nesetkáš 😉 Sestřička tě bude chodit kontrolovat a nechá tě jinak v klidu. Musím říct, že jsem rodila poprvé a jsem moc ráda, že zrovna tam, byla jsem za celou dobu hospitalizace moc spokojená a vřele doporučuji 🙂 Jooo a byla jsem na nadstandardu 🙂

suzan30
21. bře 2017

Ahoj holky, pokusím se obnovit diskuzi o porodnici u Mulačů v Plzni, máte některá novější zkušenost? Máme ji blízko, je to taková komorní porodnice. Akorát mě zarazilo, že před rokem nepřikládali miminko ihned po porodu.. myslela jsem, ze už je to snad standardem.. a pokud tedy není nějaká komplikace, tak by to mělo být prioritou, ne? Díky za jakýkoliv názor.😉

msimankova
21. bře 2017

@suzan30 rodila jsem tam pred rokem, CS, mam zkusenost skvelou. U mne tedy prilozili az dele, ale u normalniho porodu je to snad jine, nebo se da domluvit?

suzan30
21. bře 2017

@msimankova Právě, že jsem teď u několika maminek četla, že i přes výslovné přání, to neudělali.. tak proto mě to taky zaskočilo... No jdu se tam podívat za tři týdny, zeptám se na to.. 😉

msimankova
21. bře 2017

@suzan30 urcite zeptej, holt zalezi na koho narazis, skoro se vsemi se dalo mluvit 🙂

papaja82
21. bře 2017

Hele já jsem rodila 08/15, chtěla jsem ho hned k sobě, ale protože nešel dlouho ven, tak si ho hned odvedli vedle na ošetření. Přiložili mi ho prvně na sále k prsu. Akurát do dneška mám výčitky, že jsem si měla stát za svým a chtít ho tam celou dobu. No jo no.....

suzan30
21. bře 2017

@papaja82 Moc díky, uvidíme, jak to tedy bude probíhat, ale zkusím si stát za svým, pokud to bude možný, považuju to za důležitý...

papaja82
22. bře 2017

Chápu, i já to tak měla 🙂 Tak budu držet palec a dej pak vědět jak jsi pochodila 🙂 Proč sis vlastně vybrala Mulače a né Lochotín? Já tedy nevím jaký přístup mají tam 🙂

suzan30
22. bře 2017

@papaja82 Těch důvodů je hned několik. Tak nejdříve proč né Lochotín, první důvod je ten, že to je z mého pohledu taková velkorychlo líheň, proto raději menší komorní prostředí. Další důvod je ten, že mám 4 kamarádky, které by tam už podruhé nerodili, dvě z nich chytly při porodu nějakého zlatého stafylokoka, kvůli kterému se jim nehojilo šití, a stejně je pustili domů a vůbec než na to zpětně doktoři přišli, tak to trvalo týden. Další věc je prý přístup personálu, který toho má hodně a logicky se nemůže třeba prvorodičkám věnovat. A navíc mám kamaráda doktora, který mi doporučil spíš Mulače. Navíc Mulače mám od domu pár kroků. Jdu se tam podívat za tři týdny, seznámit se s porodní asistentkou a s prostředím. Takže to jen tak za mě.😉

pavlina212
22. bře 2017

@suzan30 První doba porodní na společný hekárně je moje noční můra. Zlatej Locháč, kde jsme si na porodním pokoji první hodinu měli s partnerem jen zdřímnout na posteli, osobní sprcha, osobní vana, osobní záchod po klistýru, vlastní hudba a soukromí...

papaja82
24. bře 2017

@suzan30 Tak to máme společné. Já se do Plzně přistěhovala 2 měsíce před porodem. Původně jsem byla přesvědčená, že budu rodit na Locháči, bo je to tam moderní. Ale....Byla jsem se kouknout s mojí PA u Mulače (ona tam pracuje) a bylo rozhodnuto. Na Locháč už jsem se ani nešla podívat 🙂 To je to co mne dostalo, taková "rodinná" porodnice 🙂
Měla jsem pak už jen 3 přání. Nerodit zrovna v ty největší tropický masakry (to bylo to léto co bylo stále 30 - 37°C), což jsem se skoro trefila, chtěla jsem rodit přes noc (právě kvůli tomu horku a taky klidu), což jsem se 100% trefila a chtěla jsem, aby byl dodržen můj porodní plán. Tady už to dodržený nebylo, ale já byla tak vyjukaná, že jsem si to neohlídala...Vlastně jsem se taky bála, jestli je syn ok. Na šestinedělí byly sestry v pohodě. Jedna teda na mne něco zkusila, tak jsem ji odpověděla jako ona mně a už to příště nezkusila 🙂 Byla jsem na nadstandardu sama. Nikdo tam za celou dobu nepřišel 🙂 Takže jsem platila jen 300,-/ noc. A jak níže zmiňuje pavlina212, ano společná hekárna je blbá. Já tam tedy byla 3 hod sama a pak jsem šla na sál nebo do další místnosti...Jako úplně spolu jsme nebyly. O sprchu a záchod jsme se dělily, to se dá. Pro mě byla asi největší výhra ten noční porod. Když jsem pak viděla ten šrumec co tam byl kolem 7 hod, tak jsem si říkala, tak tohle ani náhodou!

jaroslavasv
10. dub 2017

@suzan30 Zdravim, pekne prosim, ty kamaradky, co chytli stafylokoka, to bylo nekdy nedavno? Take mam znamou, co si letos v lednu odtamtud po sekci privezla stafylokoka.

pivonka2
10. dub 2017

Ono s tím malováním to není úplně pravda - doktoři si berou dovolenou 😉 A zakrývají to malováním. Není z mé hlavy, ale od mudrů. Jinak by všude malovali každé léto 😀
Obě děti jsem rodila na Locháči a jinam bych ani nechtěla. Soukromí, příjemné sestřičky i doktoři, zázemí hezké. Na to si nemůžu stěžovat. Vždycky poradili, nic nenutili. Co bych omezila je množství návštěv - když tam chodí nalití tatínkové a milion příbuzných, to bych opravdu omezila a redukovala množství návštěv.
Na Mulače jsem žádnou chválu neslyšela - naopak. Kamarádka má z porodu tam trauma (nepříjemní, neprofesionální, nechali ji samotnou rodit až do konce, doktoři nikde a to tam zrovna nikdo nerodil....). Druhou zase v prvopočátcích těhotenství poslali na revizi, že se dítě nevyvíjí, jak má (to byl asi 8. týden) - nešla a má zdravou holčičku. Malá byla jen "později vyrobená" a neodpovídala tabulkám. Prostě tímhle u mě naprosto ztratili důvěru

suzan30
10. dub 2017

@jaroslavasv No, jedne se to stalo uz cca pred dvema lety, ale tu druhou to potkalo pred Vanoci, takze cca 5 mesicu zpatky. Takže relativně nedavno. Nevím no, jako náhoda už to skoro nevypadá.😔

suzan30
10. dub 2017

Je to asi hrozně individuální, mám kolem sebe v poslední době (rozmezí pul roku) tři holky, prvorodičky, které si vybraly Mulače, a údajně by neměnily, lékaři, personál profesionální, přístup i po porodu vic než lidský.. Asi záleží na koho člověk narazí. Uznávám.😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru