Nadstandard v porodnici - výhody, nevýhody?

kacenka1111
21. únor 2012

Jaký přínos pro Vás měl nadstandart, anebo proč jste ho neměly?

elana
21. únor 2012

záleží na porodnici, o kterou se jedná (tj. jaké jsou pokoje běžné a nadstandardní), tam, co jsem rodila já, jsou pokoje pro 3 maminky a záchody společné pro dva pokoje (tj. 6 mamin s očistky), navíc příšerné, nezrekonstruované, utrhaná splachovadla, uklízečky k ničemu (což je v porodnici fakt mazec)-a nejde prosím o žádnou špeluňku kde mají 3 porody týdně, ale o krajskou nemocnici, kde je i kvalitní perinatologické centrum 😅 ...takže já rozhodně o nadstandard hodně stála, byla jsem ráda, že mi vyšel, navíc možnost návštěv na pokoji po celý den byla skvělá, že jsem byla sama (později s prckem) mi nevadilo-naopak, mám ráda svůj klid a na družení mi stačila jídelna; WC a sprcha společná pro dva nadstandardy (tj. pro 2 maminky) byla taky bezva, takže pokud bude nějaké příště, určitě budu zas preferovat tuto možnost.

radusv
21. únor 2012

Nadstandart jsem neměla, ale přístě pokud to bude možné do něj jdu okamžitě, protože mít na pokoji "nepřízpůsobivou osobu" byla jako síla a vůbec nerespektovala pokyny co byly dány jako např. zákaz nošení jídla na pokoj v jejím případě vůbec neplatilo - veškerá jídla jedla na posteli a ještě jí příbuzný nosili jídla typu slepičí polévka apod. a protože měla postel u okna, tak si vše dávala na parapet nad topení, tak si dokážete představit jak nám to tam smrdělo, několikrát jsem jí to řekla i sestry a prd platný 🙄
A dále z důvodu vlastního wc+sprchy a návštěv kdykoliv na pokoj a ne na spojovací chodbě.

llluckaaa
21. únor 2012

Nadstard jsem neměla ani jednou.
Při druhém porodu jsem tam byla většinu doby sama. Koupelnu jen pro sebe, jídlo na pokoj, manžel tam mohl být skoro furt (kdyby nemusel doma hlídat druhé dítě), prostě jako nadstandard, jen jsem za něj nemusela platit 😉 Pak přibyla mladá maminka, se kterou jsme si výborně rozuměly, a já byla ráda, že si mám s kým povídat o "holčičích problémech" a je tam veseleji.

andelka
22. únor 2012

Neměla jsem a ani nechci. U nás jsou i normální pokoje pěkné, sprcha a wc na pokoji, většinou dvě maminky na jednom (maximálně tři, když je hodně porodů), vzájemně jsme si hlídaly děti, radily se jedna s druhou, povídaly,jídlo se nosí na pokoj, návštěvy byly teda jen hodinu denně (teď se prodloužily na 3), ale dalo se...nevím co by tam manžel dýl dělal, nebo celý den, navíc teď máme staršího prcka, takže s emusí starat o něj. A já jsem společenský člověk, takže už teď jsem zvědavá, s kým budu na pokoji 🙂
A nadstandard je u nás děsně drahej.

louherz
22. únor 2012

Já jsem nadstandart měla, ale jen pro to, že v porodnici pracuje má tchýně a tak jsme za něj nemuseli platit, velmi mi vyhovovalo, že jsem tam byla sama, měla jsem po porodu velké problémy a jsem ráda, že se na mě nemusela jiná maminka dívat jak mi bylo zle, manžel mohl přijít kdykoliv a sestřičky si mě víc všímaly 🙂

jankadudova
22. únor 2012

Ja mela nadstandart v Praze Krci. Chtela jsem soukromi, coz se mi splnilo. Nechtela jsem pokoj s ostatnimi maminkami a detmi, nejsem ten typ. v Krci je ovsem nad. predrazeny a nevypada to podle toho...ale to jsem vedela dopredu. Takze jsem rada, ze jsem do toho ty penize dala. Byla jsem po sekci, vsechno me bolelo, sly na me poporodni deprese..a vubec🙂 proste nelituji.

maudn
22. únor 2012

Taky bych si ho přála, ale nepůjdu do toho (budu v porodnici min. 10 dnů) a ty peníze použijeme na něco do domácnosti nebo na plínky. Jinak, co moje kamrádka tam byla, tak se Ti tam více věnují sestry, tvůj partner tam může být jak se mu zlíbí (i rodina) a máš tam klid, pokud na to máš peníze, tak do toho jdi, maminky si to některé velice pochvalují a rády na nadstandart vzpomínají.

adik2
22. únor 2012

Já měla nadstandart rezervovaný dopředu, kvůli tomu, jak píšou holky, chtěla jsem klid a hlavně, aby za mnou mohly chodit na pokoj návštěvy a hlavně manžel. To se jinak u nás v porodce nemůže a musí se chodit na chodbu nebo do jídelny. Ale bohužel když jsem porodila, tak bylo obsazeno. Jenže na pokoji jsem narazila na super maminku, taky prvorodička, takže jsme se pořád radily co a jak a docela jsme se nasmály a vůbec na to moc ráda vzpomínám a hlavně mám novou kamarádku, se kterou se vídáme. Dokonce za mnou třetí den přišli, že je na nadstandartu volno, jestli se chci přestěhovat, ale už jsem nechtěla 🙂 No a ty návštěvy na chodbě se daly v pohodě zvládnout a manžel stejně chodil do práce, tak by zase tak dlouho u nás být nemohl.

lenka5731
22. únor 2012

nadstandard jsem neměla, protože i na obyčejných pokojích je u nás standard dost vysoký (píšu o šestinedělí a gynekologii)

- zrekonstruovaný pokoj, vymalováno vkusně barevně, na pokoji 2 postele
- každý pokoj samostatné zrekonstruované WC a sprchový kout
- TV, lednička, jídlo donášené na pokoj

- na šestinedělí kromě výše uvedeného křeslo s kojícím polštářem, "kuchyňská linka" s velkým prostorem na přebalování a odkládání věcí na miminko a se zabudovaným velikým umyvadlem, ve kterém se miminko dalo vykoupat, půjčování odsávačky

Nadstandard fakt nebyl potřeba. Kdybych věděla, že běžný pokoj je ošlivá kúča se 4 postelemi a WC na chodbě, tak bych nadstandard samozřejmě chtěla 🙂

lutsousek
22. únor 2012

Za mě určitě nadstandart. Měla jsem i nadstandartní porodní box, protože v obyč nebyla sprcha a wc a po klistýru běžet někde po chodbě je hrozná představa. Navíc každou chvilku, kterou jsem nebyla na kapačkách, jsem trávila ve sprše. A nadstandartní pokoj po porodu byl pro mě vysvobození. Měla jsem dlouhý, náročný porod a po noci na jipce s 5 maminama jsem nejvíc ze všeho potřebovala ticho a klid a hlavně svého manžela. Měla jsem svoji koupelnu, svoji lednici, tv (kterou jsem si teda zapínala) a kdybych neměla nadstandart, tak bych manžela díky jeho prac.vytíženosti viděla až při odchodu z porodnice. Takhle manžel po práci přišel, spal s náma a brzy ráno odcházel. Není pravda, že se člověk sám nudí- pořád někdo chodí (vizity moje, miminka, kontroly sester, rehabilitační sestra, matrikářka), něco se děje (píchání do patičky, odstranění pupečního pahýlu, kyčle). Návštěvy jsem měla pěkně na pokoji, nikoho jsme nerušili, mohli přijít kdykoli.
Jediná nevýhoda je jen ta cena. Ale já s tím počítala...

hpaja
22. únor 2012

U nás v porodnici je prostředí moc pěkné i na normálních pokojích, pokoje jsou pro 3 maminky a každý pokoj má svojí koupelnu se sprchou a wc. Jídlo jsme měly na pokoji a i návštěva mohla na pokoj. Cena za nadstandard je 500,- za den, koupelna je tam společná pro 2 pokoje, je tam TV s dvd, lednička, rychlovarná konvice a případně tam může přespat i partner.
Při prvním mimču jsem nadstandard chtěla, ale nebyl volný. Syn byl dost uplakaný, takže jsem měla trochu blbý pocit vůči těm dalším maminkám, že 3/4 noci proplakal. A když konečně usnul, plakaly pro změnu ty 2 holčičky... takže já jsem se nevyspala asi 3 noci (jednu jsem rodila, další 2 pak syn nespal, odpočala jsem si až 3. noc, kdy ty 2 maminky propustili a syn byl pod světlem kvůli žloutence, byla jsem na pokoji sama). Takže hormony + deficit spánku pěkně zapracovaly a zařekla jsem se, že při druhém nadstandard prostě musím dostat 🙂
A to mi taky vyšlo, při dceři jsem nejdřív byla asi 14 hodin na normoš pokoji, noc stála taky za houbelec (ač jsem využila nabídky, že si dceru na noc vzaly sestřičky a nosily mi jí na kojení, tak dětičky ostatních hodně plakaly a já se stejně nevyspala 😒 ), pak se nadstandard uvolnil a to byla paráda, nikdo nerušil nás a my taky ne (dcera taky hodně plakala). Návštěva mohla přijít kdykoliv, synovi bylo 21měs., tak ani on nikoho při návštěvě nerušil 🙂
Takže pokud budu ještě rodit, určitě bych chtěla zase na nadstandard 🙂

moudivlacek
22. únor 2012

ja mela stesti,ze jsme byla na triluzaku jen s jednou maminou,ktera druhy den stejna sla uz domu, koupelna s wc na pokoji,lednicka klimoska,prebalovak a nebyl to nadstandart 😀 u nas stoji 1luzak 1500 a jelikoz jsme nakonec byli 6 dni,tak jako nejsem blazen 😝

amallie
22. únor 2012

já jsem ho neměla, měla jsem dvoulůžkový pokoj se sprchou, záchodem, tudíž to mě nechybělo a byla jsem ráda za společnost, s tou druhou maminkou jsme doteď velké kamarádky a vídáme se každý týden i s dětmi 😉 sama bych se necítila dobře
návštěvy byly na pokoji, takže nadstandard měl vlastně navíc jen samotku, televizi a lednici

jaa
22. únor 2012

Já jsem za nadst.byla strašně ráda..Celé dny jsem po SC prospala.Nikdo mi tam necoural a měla jsem oproti jiným i výběr za dvou chodů.Na klas.pokoj bych nešla..Výhoda návštěv kdykoli,byla také fajn.A,při odchodu domů byl mm semnou na pokoji,až do doby,než jsme mohli odejít..Jiní tatínkové tvdli na chodbě od 9.do 14,než nás pustili..☹((

jana804
22. únor 2012

Já rodila třikrát, vždycky jsem bydlela na standardním pokoji. Na pokoji jsem byla pokaždé jenom s jednou maminkou, bylo tam všechno:
- záchod a sprchový kout jenom pro nás
- televize
-jídlo na pokoj
- večer přišla sestra i s vaničkou a koupalo se tam
- manžel byl buď v práci nebo doma aspoň s jedním dítětem 🙂 , takže by tam se mnou stejně nemohl být od rána dovečera
- to, že by eventuelně plakalo cizí nebo moje dítě mi nevadí, manžel chrápe hlasitěji, aneb kdo chce spát - spí 😀
Samozřejmě záleží na každém, mně to vyhovovalo takhle.

mkr
22. únor 2012

na nadstandartu jsem nebyla ani jednou, vždy na 3 lůžáku a pohoda, nevím, jestli někde je nadstandart mít wc a sprchu na pokoji, ale v Pardubicích to je standart, na pokoji přebalovací pult s vaničkou i váhou, sprcha, wc,TV, jídlo na pokoj, žádné návštěvy na pokoj nesměly, co víc si přát 🙂 700 Kč bych za nadstandart nedala, poprvé jsem tam byla 9 dní a teď 3, takže výhoda nadstandartu jen v tom, že bych tam byla sama, ale při prvním porodu jsem si tam našla prima kamarádku a vídáme se pořád, po druhé to za moc nestálo, byla jsem na pokoji s maminkami co měli prcky v inkubátoru a mně prcek v noci brečel, to mi bylo dost nepříjemné vůči ním

weri1
22. únor 2012

já nadstandart neměla a nechtěla
měla jsem super spolubydlící a hodně jsme se nasmály....já teda u toho trochu trpěla, bolela mě jizva po císaři 🙂

záchod,sprcha na chodbě, to mi nevadilo, a manžel se mnou býval v čas návštěv na pokoji

holubice.petra
22. únor 2012

já jsem nadstandart taky neměla a ani jsem ho nechtěla v naší nemocnici jsou na pokoji jen dvě maminky a mají svojí sprchu i záchod + vanička pro miminko na pokoji...návštěvy za mnou mohli taky kdykoliv a jídlo jsem si nosila taky na pokoj (po šití se mi špatně sedělo na židlích 😉 ) byla jsem ráda že tam nejsem sama, druhá maminka mi pohlídala malého když jsem se chodila sprchovat a zároveň jsme se mohly radit co a jak 😀 televize byla na chodbě ale vůbec mě nezajímala nemohla jsem se nabažit pohledu na miminko 😎

sarihy
22. únor 2012

Poprvé ne, a byla jsem šťastná, neb jako prvorodička jsem nic nevěděla a využívala zkušeností maminky, co byla na pokoji se mnou. Podruhé ano, to už jsem chtěla, a též jsem byla moc spokojená - i kvůli tomu, že za mnou chodil manžel se starší dcerkou, a přece jen ve 2,5 letech dítě neumí úplně šeptat a být v klidu, tak aby nerušila jiné maminky a děti, a taky jsem byla ráda za ten klid, za soukromí a vlastní sprchu a WC.

giselka
22. únor 2012

Já jsem taky pro nadstandart. U nás v nemocnici jsou na celé oddělení tři sprchy a dva záchody, na pokoje návštěvy nesmí, do jídelny taky ne a na chodbě je pořád průvan, takže dovolují jenom donést ukázat ke dveřím a zase odnést. Taky na normálních pokojích nemají pojízdné postýlky s monitorem dechu, jenom ty obyč staré železné. Byla jsem na normálním pokoji dvě noci, než se uvolnil nadstandart a nikdy víc. I ten přístup personálu je trochu jiný, když si to platíš. Ale asi záleží na každé porodnici, někde mají i normální pokoje vybavené a dovolují návštěvy, potom bych asi nadstandart oželela 😉

lucyjanek
22. únor 2012

Já měla nadstandart - teda částečný (400 noc), normálně jsou tři maminky na pokoji a jsou dva pokoje propojený s jedním wc a koupelnou a takhle jsme byly na pokoji dvě (wc a koupelna byla pro čtyři - zase dva propojený pokoje)...a teda sama bych určitě být nechtěla, byla jsem ze všeho tak vykulená, že jsem byla ráda za druhou maminku, která mi poradila, pohlídala malýho a mohly jsme si povídat a když mi odešla domů tak jsem stejně byla hodně s holkama vedle z pokoje (co jsme se znaly)...za úplný nadst. za 1200,-, kam můžou návštěvy na pokoj, nosí vám tam jídlo a tak bych teda nedala...těch pár dní se dá vydržet a hlavně já když viděla malýho tak mi bylo úplně jedno kde jsem 😵

rebelie
22. únor 2012

Já jsem tedy ze všeho nejvíc pro ambulantní porod (nestojí to ty šílený prachy a komfort to poskytuje dokonce větší), ale ne vždy jsou maminka i mimčo v pořádku... bohužel i u nás tomu tak bylo (akutní CŘ) a jsem strašně moc ráda, že jsme mohli využít nadstandardu, a to kvůli tomu, že tam s námi mohl celou dobu být manžel. Pokud by tam manžel být nemohl, tak bych asi klidně byla na standardním pokoji, ale nechtěla bych to bez manžela zažít a jsem moc ráda, že když porod neproběhl vůbec podle našich představ, že jsme alespoň potom mohli být všichni tři pohromadě (24h, ne jen na návštěvy). Peněz jsme tam nechali hromadu, ale nelituju. (Být tam sama, mám mnohem menší kontakt s miminkem, z JIPu by mě pustili později, s přikládáním by to bylo bůh ví jak a depky z CŘ by byly asi mnohem větší.)

llllucka
23. únor 2012

Já jsem měla nadstandard u obou dětí.Největší výhodu jsem viděla v tom,že jsem byla na pokoji sama,tudíž mě nikdo nerušil,návštěvy za mnou mohly kdykoli a sociálky na pokoji jen pro mě byly taky super.

eatygrenee
23. únor 2012

Já nadstandart nechtěla, tam kde jsem rodila jsou sociálky a sprchy na každém pokoji. Výhodou a to obrovskou byla společnost dalších 2 maminek na pokoji, mohly jsme si povídat, ty co měly děti, tak předávali rady, když jsem šla do sprchy, dávaly mi pozor na miminko. Návštěvy jsme mohly mít na pokoji, cizí návštěvy mi nevadily, rychleji to uteklo. Jedinou nevýhodou bylo, že té jedné mamině často v noci syn poplakával a mě to ručilo, ale šla za 2 dny domů, tak jsem to vydržrla krásně 🙂

lucy222
23. únor 2012

Ja chtela a mela nadstandart. I kdyz tam kde jsem rodila, byla socialka na kazdem pokoji a pokoji po 2,tak jsem za nej byla stejne moc rada. Manzel za nami mohl kdykoliv a byt jak dlouho chtel, nerusily mne cizi navstevy, cizi dite, druha maminka... Jako prvorodicka jsem si mohla opravdu jen uzivat miminka 😵
Snad to tak vyjde i u druheho mimca 🙂
A cenove? U nas prijatelne 🙂

mrs.duck
23. únor 2012

Já nadstandart nechtěla, ale nakonec jsem na něm byla a jsem jenom ráda 🙂
Původně jsem ho nechtěla, protože jsem společenský člověk 😀 a chtěla jsem si s někým pokecat. Jenže pak mi přivezli na pokoj mamču... byl to typ člověka, který se zajímal jen o to, jestli dosáhne na porodné, jak vysokou bude mít mateřskou. Její mimčo bylo ve špatném zdr. stavu, takže nebylo s náma na pokoji, ale ona se na něj za první dva dny nebyla ani podívat. Prostě s takovým typem člověka si opravdu nemám co říct. 😔
Navíc jsme měli jednu sprchu + WC pro čtyři mamky a třeba ráno před vizitou to byl fakt mazec 😖 Takže jsem napochodovala na nadstandart a byla jsem nejšťastnější tvor na světě 😵 Vlastní sociálka, neomezené návštěvy, TV, každý den noviny (prcek byl dva dny pod UV lampou a nosili mi ho jen na kojení a bez TV a novin bych se zbláznila 😝), jídlo na pokoji, při popraskaných bradavkách jsem ležela s prsama venku a nekoukal mi na ně nikdo z vedlejší postele 😅
No, já si nadstandart nemůžu vynachválit. I když - kdybych měla nějakou normální "spolubydlící", vůbec by mě nenapadlo do něj jít. Ale teď kdybych čekala druhé, rozhodně do něj půjdu znovu 😉
Jinak cenově se to dalo zvládnout. I když jsme si kvůli Tomkově žloutence poleželi o několik dní déle... S tím se musí počítat 😉

kamusek
23. únor 2012

Já nadstandart neměla. Sice jsem o něm uvažovala, protože jsem měla strach, koho budu mít za spolubydlící, ale pak mi přišlo nesmysl vyhazovat tolik peněz za pokoj. Řekla jsem si, že těch pár dní to vydržím. A měla jsem štěstí. Jen jednu noc a dopoledne tam se mnou byla paní, která byla celkem v pohodě a pak už jsem byla do konce úplně sama. Bylo nás v celé porodnici jen 5maminek, takže každý měl svůj pokoj. Dětská doktorka se mi ještě smála, že mám nadstandart za 50,- (poplatek loni v lednu).
A měla jsem absolutní soukromí, malou pořád u sebe, WC+koupelnu pro sebe, návštěvy se v opavské porodnici taky dají domluvit i mimo návštěvní hodiny, a i kdyby tam někdo byl se mnou, tak se malé kontrolovalo lékařkou i koupalo a přebalovalo na pokoji. Takže ušetřené penízky a ještě soukromí 🙂 A v Opavě v porodnici je všechno krásné nové ať už jde o nadstandart nebo normální pokoj. Takže u druhého mi taky bude stačit obyč pokoj 🙂

mates22
23. únor 2012

Mně to přišlo zbytečné na těch pár dní, navíc jsem byla ráda, že jsem nebyla celej den sama na pokoji, hlídaly jsme si navzájem miminka, že si člověk mohl odběhnout. Jasně je to o tom trochu se přizpůsobit a pokud je někdo zvyklej na luxus jako je vlastní záchod, tak asi ano...no a asi při návštěvách je to lepší, ale i to se dalo 🙂

sebestka
23. únor 2012

Já jsem nadstandart nechtěla-přece jenom to v nemocnici rychleji utíká, když je vás víc. Jídlo na pokoj mně taky donesli, pokud jsem chtěla, sprchy a WC měl náš pokoj taky samostatné, televize byla na pokoji, v jídelně byl automat na horkou či studenou vodu-takže jsem si mohla kdykoliv cokolov uvařit, dále ve vestibulu je automat jak na sladkosti, jídlo , pit i kafeí...takže na co platit nadstandart?
Jinak kamarádka si užívala nadstandart z jednoho důvodu a to z toho-nešlo ji kojení ani u první, ani u druhé a tvrdila, že se nemusela nervovat z toho, že to dítě na pokoji je kojeno, to přibírá a jim se to nedaří.....Jo a taky ty návštěvy neomezené.....Ale mně návštěvy od 8-18. hod. stačily.

crca
23. únor 2012

Nadstandart,jsem neměla a ani o něm nijak neuvažovala,ležela jsem měsíc v nemocnici před porodem a neumím si představit,že bych byla zavřená někde v "izolaci"byla jsem ráda,že se mě střídali maminky na pokoji a líp mě to utíkalo 😀 Když jsem porodila,tak jsem šla na normální pokoj,ale vzhledem k tomu,že jsem měla vdojčátka,ke mě nikoho jiného nedávali,takže jsem vlastně nakonec měla nadstandart zadarmo,vlastní toaletu,vlastní koupelnu a nikoho na pokoji 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru