Nadstandard v porodnici - výhody, nevýhody?

kacenka1111
21. únor 2012

Jaký přínos pro Vás měl nadstandart, anebo proč jste ho neměly?

camelinka
21. únor 2012

já ho vzhledem k "útulnosti" nasi porodky chtela hned jak sem to tam videla. Prvni dva dny sem byla na pokoji a vzajemne sme se s "kolegyni" rusily, hlavne kdyz prcci prorvali pul noci. Pak se mi uvolnil nadst a byla to pohodicka 🙂 ,manza a navstevy mohly prijit kdykoliv a zustat jakkoliv dlouho, jidlo mi nosili na pokoj,mela sem tam notas s netem a celkove to bylo o moc pohodlnejsi 🙂

mmiirrkkaa
21. únor 2012

Já nadstandart neměla z fin.důvodů. Dávat 1500-2000 za noc(!!!) se mi vážně nechtělo 😉

sofieanna
21. únor 2012

Já jsem ho měla. Výhody - byla jsem tam sama, wc+sprcha jen pro mě + tam spal celou dobu s námi přítel. Nevýhody žádné. Možná to, že jsme museli za ty 4 dny hodně zaplatit, ale tak to se dalo čekat ;)

miskadis
21. únor 2012

Já jsem na nadstandartu nebyla, ani jsem nechtěla, přišlo mi zbytečný vyhazovat za to peníze.
Na pokoji jsem byla se super maminkou, která porodila už 3.mimi, takže jsem se jí na něco pořád ptala a ona mi ochotně radila a pomáhala 😉 Byla jsem za to moc ráda. protože jsem nechtěla pořád otravovat ty sestřičky, který fakt moc příjemý nebyly 😝 .....

kacikaci
21. únor 2012

Přínos: příjemné prostředí pokoje, oproti klasickým pokojům, nově zrekonstruované sociální zařízení pro méně pacientek než v klasických pokojích (i tak jsme někdy měly problém se vystřídat), lednička na pokoji - využila jsem maximálně, byla tam i tv a net, ale to jsem nevyužila, ale proč ne..jinak v ostatních pokojích byly i maminky závislačky, apod. takže jsem měla jistotu, že s nikým takovým nebudu muset sdílet společné prostory pokoje..
zápory jsem neshledala žádné..

luciina
21. únor 2012

Tak já chtěla nadstandard, ale nebyl volný a pak jsem byla ráda za normal pokoj. Byly jsme tam 3 a vycházely jsme spolu dobře, děti se nijak zvlášť navzájem nebudily a mamky toho taky samy od sebe 😀 moc nenaspaly. Když se jedna šla vykoupat druhá jí dohlížela na mimi ve vozíku. A radily jsme se ženských věcech a podrbat nějaké nepříjemné sestry bylo příjemné 😀 , takže já určo nebudu příště chtít nadstandard.

veruska007
21. únor 2012

U prvního porodu jsem neměla, nechtěla jsem, přišlo mi to zbytečný, byly jsme na pokoji dvě. Mohla jsem se druhou maminkou pokecat, děti se navzájem teda budily a dost mi vadila návštěva široké rodiny druhé maminky, která dorazila těsně po mém porodu (po porodu mě okamžitě poslali na pokoj, neměli volné porodní boxy) - chtěla jsem spát ☹. A to se opakovalo každý den. No, ale tři dny to šlo přežít.

U druhého jsem rodila 30h ve strašných bolestech, kolabovala jsem vyčerpáním... tak mi manžel zařídil nadstandard (Vyškov, standardní pokoje nic moc, nadstandard s Rodinnými pasy cca za 300,-/den). Byla jsem za něj nakonec moc vděčná, v porodnici jsem se dostatečně vyspala, miminka se navzájem nebudila, šla jsem domů odpočatá, což bylo potřeba, když mě doma čekal dvouletý rarášek. I chování personálu bylo nadstandardní, nemůžu si stěžovat. Tisícovku bych za něj teda nedala, to by mi těch peněz bylo líto... ale za tuhle cenu to určitě stálo! Nejvíc jsem ocenila mikrovlnku a ledničku na pokoji, protože v době podávání jídla jsem zásadně kojila 😀

morgan
21. únor 2012

no zápor je asi jen jediný a to cena 😀, výhody jsou jasné, mě šlo hlavně o hygienu, protože příjemná sprcha a toaleta na pokoji pro jednu nebo dvě maminky je k nezaplacení, na rozdíl od toho, když člověk chodí někam přes chodbu a nemůže si ani nechat veškeré hygienické potřeby u sprchy...a ještě si můžeš nechat pootevříno a slyšet prcka plakat 🙂, ale každá porodnice je jiná, někde asi i standartní pokoje jsou "snesitelné"

takyja
21. únor 2012

+ samostatné a zrekonstruované WC a koupelna
+ návštěvy kdykoliv, nejen v návštěvních hodinách
+ návštěvy na pokoji (ne na chodbě jako u vícelůžáků)
+ jídlo na pokoji, ne v jídelně
+ svítím, mám svůj režim, atd. kdy chci já, neruší mne cizí mimčo
+ koupání mimča a některá vyšetření probíhala na pokoji (ostatní museli děti koupat hromadně jinde..)
+ soukromí při vizitě

- žádný, mně spolubydlící nechyběla, chodil tatínek a návštěvy

elephant
21. únor 2012

Nadštandard som mala v každej pôrodnici, kde som rodila (rodila som v 3 pôrodniciach). Nie vždy od začiatku, takže som zažila i normálnu izbu. Výhody nadštandardu: viac súkromia, WC a sprcha len pre mňa, manžel väčšinou bol so mnou non-stop, (mal tam prístelku), nerušilo ma cudzie dieťa ani ja som nerušila nikoho. Nevýhody ma nenapadajú žiadne.

pmelani
21. únor 2012

Koupelna na pokoji s wc,lepší přístup sestřiček, pohodlnější výbava pro miminko...jídlo na pokoj...návštěvy dlouho a na pokoj...atd.je na každé mamče pro co se rozhodne, měla jsem potíže chodit ..sedět ...a představa,že musím přes celou chodbu na wc a do koupelny a sedět na chodbě s návštěvou...au au

ivarei
21. únor 2012

Já nadstandard měla, aby manžel mohl kdykoli za námi na návštěvu. Pro jídlo jsem si chodila, i když by ho bývaly sestřičky určitě donesly. Taky jsem doufala v to, že tam bude klid, ale nadstandard je bohužel naproti porodnímu sálu. Byla tam asi TV (kdo by ji zapínal, když má mrňouska - ten je 1000x lepší než jakýkoli film), byla tam klimatizace (u novorozeněte ji těžko někdo pustí). Jinak se lišil snad jen v tom, že jsem měla dřevěnou postel (to mi bylo putna) a barevné povlečení (co mi celý týden nepřevlékly, přestože na gynekologii, kde jsem předtím několik týdnů byla na obyč pokoji povlékaly pořád). Je to o lidech a to si člověk nekoupí. Pokud by byly neomezené návštěvy i na klasickém pokoji, brala bych ho. No a ještě dodám zkušenost kamarádky - na pokoji s hlasitou občankou cizí národnosti, která rodila v noci, pak měla bolesti, 3 noci plakala, k mimču sotva mohla vstát, chodila za ní tlupa rodinných příslušníků, i když jsou povolené návštěvy max. po dvou - dělali, že nerozumí 😅 ...

anetadr
21. únor 2012

dost podobně jako ostatní - hlavní důvod pro nadstandard byla pro mě sprcha + WC na pokoji - to je k nezaplacení - hlavně když se sprchuješ skoro po každém kojení a na WC chodíš taky pořád. + u Apolináře mají super polohovací postele - což jsem ocenila hlavně první den po porodu, kdy jsem se kvůli krevní ztrátě nemohla postavit - tak jsem byla ráda alespoň za to polohování (poprvé jsem se postavila až 26 hodin po porodu 🙄 ) na pokoji jsme byli 2, což je super na pokec a sdílení zážitků, ale blbé na ty návštěvy - dost vyčerpávají ty vlastní, natož ještě poslouchat ty cizí... ale co, je to pár dní, člověk to nějak přežije a je to🙂

scai
21. únor 2012

Ona to má každá porodnice jinak. Ale v té kde jsem byla já, tak jsme byly na normálním pokoji 2, měly jsme tam WC a sprchu jen pro nás 2. Taky tam byla televize i lednička. Takže mě to, že nejsem na nadstandartu sama nevadilo.
Manžel by tam se mnou stejně nebyl. V té době byl v práci od rána do noci a za mnou ani denně nejezdil a když tak jen na chvilinku....

Jo a je to porodnice kde nejsou povoleny návštěvy na pokoj, ale chodilo se na chodbu a do speciální místnosti. Takže mě to vyhovovalo, měly jsme tam klid.

editah222
21. únor 2012

Já jsem byla z nadstandartu unešená. Po prvním porodu jsem ho dostala a bylo to super, hlavně to, že jsem měla sprchu a záchod sama pro sebe a taky ty neomezené návštěvy byly super. Jen se to dost prodražilo, protože jsem tam ležela 10dní.

Po druhém porodu bohužel nebyl nadstandart volný a tak jsem šla na normální pokoj. Byla tam jen jedna maminka a nebylo to tak strašné, ale rušily mě její návštěvy a taky mi trošku vadila ona, prostě mi nesedla. 😅

coxa
21. únor 2012

U prvního prcka jsem byla ráda, že ho nemám - výhody pohlídání miminka druhou maminkou (byly jsme na pokoji jen ve dvou) a i to, že bylo s kým pokecat, nějak to všechno probrat a zkonzultovat, u druhého už jsem ho jako "zkušená" 😀 matka chtěla, aby za mnou mohli manža i starší syn přímo na pokoj a kdykoliv, ale nebyl volný. Tím, že u nás v porodnici jsou pokoje pro dvě, takže i na záchod a sprcha je jen pro ty dvě maminy tak to vůbec nevadilo a v pohodě jsme se prostřídaly. 😉

jasekd
21. únor 2012

Ja jsem rodila v te same porodnici jako @scai 🙂 Tam skutecne nadstandard nepotrebujete, protoze ty normalni pokoje tam vypadaji podobne jako jinde drahej nadstandard 🙂 WC a sprcha jen pro 2.
Pro prvni porod byl normalni pokoj lepsi, spolubydlici mela 2.dite, vic zkusenosti, fungovala jako moje podpora, akorat jsme se trochu rusily v noci. Jidlo nosi na pokoje a venuji se vsem stejne, at uz jste na obyc nebo nadstandardu.
Po druhem porodu jsem dostala nadstandard, aniz bych zadala, ze znamosti a ze bylo plno na oddeleni. WC a sprcha jen pro me, krome vlastniho pokoje jeste pokoj pro navstevu. Perfektne jsem si odpocinula, navstevy mohly za mnou na pokoj, coz bylo super, synovi byl rok. Kdyby manzel mel cas, mohl by tam i prespat. Jinak mi taky vyhovuji navstevy na chodbe/v jidelne, nejsem zvedava na pribuzne spolubydlici! A ten nadstandard, pokud bych platila, stoji u nas 300 Kc na den, a spi li tam otec, 700 Kc na den, takze ceny lidove 😵
Jinak pro me neni az tak rozhodujici vybaveni sestinedeli, i kdyz tahat se na WC a sprchu nekam po chodbe by se mi nechtelo, a lednicka se taky sikne,ale clovek prezije leccos. Co ale povazuju pro sebe za nutnost, to je vlastni porodni pokoj s WC a sprchou jen pro me! To mi pripada jako zaklad pohodoveho porodu, plus milej vstricnej odbornej personal, a to vse meli 🙂

kaculetka
21. únor 2012

Já ho nechtěla z důvodu té samoty...přece jenom to rychleji utíká, když je na pokoji alespoň ještě jedna mamča! Ale jak na potvoru jsem skončila na pokoji sama ☹
Plus vidím v návštěvách přímo na pokoji.

popellka
21. únor 2012

Za mě nadstandard určitě ano, nevýhodu vidím akorát jednu - tu cenu 😝 , ale jinak samé výhody - já jsem nejvíc ocenila svoji koupelnu se záchodem a taky jsem měla po porodu komplikace, takže to, že tam se mnou mohl být manžel od rána popř. spát a pomáhal mně hodně i s malou. A návštěvy mohly přijít kdykoli, nikdo nás nerušil a my jsme tím pádem taky nikoho nerušili 😉

lukza
21. únor 2012

já nadstandart nechtěla a sem ráda že sme ho neměla byla sem na pokoji vždy ze super maminkou a ohledně náštěv je to zbytečné protože tady u nás pokud se zeptáš sestřičky tak tam pustí náštěvu vždy jen krom doby vizity né takže muj syn s mojí mamkou chodily zasadně ráno odpoledne mě syn spával a pak odpoledne chodily ostatní takže paráda🙂) a taky mě bylo líto peněz ta 4dny se dají v pohodě zvládnou a já radči někoho mělana pokoji hlavně když sem se šla sprchovat tak sem byla klidná že tam mimi není samo a spolubydlící mě ho pohlídá🙂)

denousek
21. únor 2012

nechtěla bych byt sama.já si ráda pokecám a další mamča mi nevadí.aspon to líp utíká..muj manžel chodí do práce takže tak se mnou stejně pořád byt nemůže... hodka denně stačí 😀 však jde jen o 3-4dny 😉

1983hr
21. únor 2012

Nadstandart jsem měla a super.Návštěvy mi chodily od 8hod do 20hod kdykoliv -mimo vizitu. Jídlo jsem si mohla vybrat,měla jsem své socialy,lednici,velikou tv,přebalovák,krasne pohodlne křesla,fakt super.Pokud jsem šla jíst nebo se koupat tak jsem ho vozila sestřičkám

misi.21
21. únor 2012

Já chtěla,ale nebyl volný a ani mi to potom nevadilo. Na pokoji jsem byla se super maminkou,sociálka pro 2 pokoje,takže nebyl problém,stejně tak přebalovák,vanička a váha. Návštěvy mohly chodit od rána do večera a televizi jsme ani nepotřebovali,ikdyž byla možnost. Takže za mě nadstandart né a za peníze si něco koupit 😀 Ale je jasný,že záleží,koho bys na normálním chytla...

mrsblack
21. únor 2012

Největší výhody - vlastní WC a sprcha, neomezené návštěvní hodiny a možnost přespání tatínka na pokoji. U normálního pokoje nikdy nevíš, s kým tam budeš. Moje švagrová ležela v porodnici 10 dní s Vietnamkou a byla z toho hotová (hlučné a beozhledné návštěvy nosící ne právě voňavé jídlo).

arianka
21. únor 2012

Absolutní klid a soukromí, vlastní koupelna, možnost návštěv kdykoli bez omezení, včetně přenocování, vlastní vanička pro miminka, bezpečnost osobních věcí (zamykání si pokoje v případě nepřítomnosti, žádné cizí a nevítané návštěvy, když maminka / miminko spí.
Za mě pouze a jedině klady a nikdy bych neměnila za běžný pokoj s někým.

helcas
21. únor 2012

nevýhoda snad jen v ceně 🙂 škoda, že vlastní pokoj pro každou maminku není standard..

schnek
21. únor 2012

jednozněčně větší klid, možnost návštěv kdykoli a tedy za mě, když porovnám zkušenosti jiných, mnohem příjemnější a milejší přístup sester. Mínusem byla snad jen ta cena, ale za ten klid mi to stálo.

pavcza
21. únor 2012

Já nadstandart neměla a to z toho důvodu, že ve Varech, kde jsem rodila je tak trochu naprd, protože nemá vlastní sprchu a wc, kdyby ano, asi bych do něj šla, ale bohužel, tak mi to přišlo zbytečné platit, když bych musela stejně do společných, což popravdě taky nic moc, sprchy i wc tam jsou x let zastaralé, naštěstí to nebylo tak špinavé, jak jsem se děsila a jak nás strašili. Trochu jsem se bála s kým budu na pokoji, ale měla jsem štěstí na mladou maminku, která rodila hned po mne (obě císařem), takže jsme tam byly celou dobu spolu už i na pooperačním i na normálním, takže jsme mohly kecat a pohlídat si mimča, když jsme šly do sprch nebo na WC a zprvu panoval i zákaz návštěv, kvůli chřipkám, nesměli ani tatínci, druhý den sice už padl, ale stejně manža chodil do práce (dovku nedostal), takže by možnost přespání apod. nemohl využít. A spíše ostatních návštěv jsem se děsila než z nich měla radost. A ještě je tam i nadstandart předporodní, kde tedy je i vana + wc, ale zase nevýhoda je hned vedle sálu, takže jsou tam porody slyšet. 🙂.

hojda
21. únor 2012

Poprvé jsem ho neměla, nechtěla jsem být sama, ale podruhé už ano. Větší klid, člověk se nemusí ohlížet na druhé.

sabuse1
21. únor 2012

já byla u prvního porodu na klasickém šestinedělí a vyhovovalo mi to - byly jsme tam 2, porodily 2 minuty po sobě takže i děti měly stejný režim, vzájemně jsme si hlídaly děti když šla jedna do sprchy a celkově mi to rychle utíkalo, návštěvy na pokoj nesmí takže jsme strávila zhruba 2h mimo pokoj, na jídlo se chodilo do jídelny a zbytek jsem kojila takže než jsem se rozkoukala byl večer🙂
U druhého jsem měla nadstandart kvůli návštěvám dcery aby tam mohla být, něják jsme si neuměla přestavit jak lítá po tý místnosti kde jsou návštěvy🙂 bylo jí v té době 19 měsíců takže tohle byl pro mě hlavní důvod. Jinak mi vyhovovala samostatná sprcha + wc a že jsem nemusela brát na nikoho jiného ohledy takže jsem se po večerech dívala na telku a hodně jsem spala takže jsem byla asi víc odpočatá než poprvé. Ale zdaleka to tak neutíkalo🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru