Nástřih v Hořovické porodnici. Máte zkušenost?

helena29
30. led 2012

Ahoj, máte někdo zkušenosti s nástřihem v Hořovické porodnici? Jde mi o to, zda tam respektují, že si žena nástřih nepřeje(pokud to neohrožuje ji ani miminko), když se na porod připravuje masáží hráze?

lucik...
30. led 2012

Ahoj, já v Hořovicích rodila a nástřih jsem měla malinkatej, ale myslím si, že to není tip porodnice kde nastřihávají "preventivně", ale až když je to opravdu nutné.. Myslím, že ti vyhoví 😉

helena29
autor
30. led 2012

Taky v to doufá, slyším vesměs pozitava...hele a píchli ti pak při šití umrtvovačku? Nebo to ani na šití nebylo?

evlyn
30. led 2012

@helena29 při příjmu jsem řekla, že bych se nástřihu ráda vyhla, pokud to bude možné. Nakonec nástřih byl (malej měl ručičku přimotanou šňůřou k tvářičce), ale doktorka mi předem vysvětlila, proč by ho raději udělala a jestli teda jo. Na šití umrtvovačka byla - vnitřní i vnější stehy, necítila jsem nic kromě občasného zatahání.

helena29
autor
31. led 2012

Děkuju moc za info 🙂

ferinka
31. led 2012

@helena29 první Mates bez nástřihu 3,24 kg a druhý Áňa bez nástřihu 3,82kg,nemusela jsem nic říkat a i když Áňa dala zabrat,tak čekali do poslední chvíle jestli to dám a preventivní nedělali 😉
Jo a cvičila jse s Epinem 😉

hann83
31. led 2012

Rodila jsem v Hořovicích v srpnu 2010, syn měl 4,13, velkou hlavu a za hlavou ručičku 🙂 Nástřih byl nutný, abych se nepotrhala, nicméně pan doktor se mi několikrát omluvil, že chápe, že jsem doufala, že nástřih mít nebudu, ale že je to pro mně lepší, takže mi ho udělal. A na šití jsem umrtvovačku dostala a stejně mně to trochu bolelo. Když jsem rodila poprvé u Apolináře, mělo to stejný scénář-dcera 3,95, velkou hlavu a za hlavou ručičku, taky se mi tehdy dr omlouval, že mi ten nástřih musí udělat kvůli mně 😀

majinka1981
31. led 2012

Něž se blbě sama natrhnout, tak radši nástřih. Známá nechtěla nastřihnout, pak se jim blbě trhla a ted musí na plastiku.

chlebenka
1. únor 2012

@helena29 Rodila jsem v Hořovicích teď v prosinci, měla jsem v porod. plánu, že bych raději nástřih nechtěla a chtěla bych hráz chránit rukou od toho kdo mě bude rodit, tím se dá poranění lehce zmírnit 😉 , ale že to nechám v průběhu porodu na PA, či lékaři. Museli mě nastřihnout a i tak jsem se ze vnitř lehce natrhla, maličká byla dost velká na mě. Taže 7 stehů z venku a 3 ve vnitř. Taky se mě lékařka, co mě rodila pomalu omlouvala. Jinak porod tam byl super, mám na něj krásné vzpomínky, já i manžel 😉

helena29
autor
1. únor 2012

Jak čtu, tak v Hořovicích to vypadá fakt dobře, moc doufám, že na porod mi zůstanou pěkné vzpomínky 🙂 Podle toho co píšete, tak se zdá, že se snaží vyjít rodičkám vstříct...
Holky nevíte náhodou, jetli se tam dá rodit i do vody? Nebo je tam jen masážní vana?

lucalf
1. únor 2012

@helena29 Ahoj, ještě jsem nerodila, ale chodím do Hořovic do poradny. Byli jsme tam i na předporodní besedě. Tu doporučuju, zodpoví ti veškeré otázky. Do vody se tam rodit nedá. Mají masážní vanu na dvou ze tří porodních sálů - použití za 500,- Kč. Nástřih nedělají rutinně. Jediné, co se mi tam nelíbí, že nepodporují bonding - i když mimčo neodnáší z pokoje a dají ti ho až po ošetření (dle jejich slov do max. 10 min). Jinak si myslím, že se snaží vyjít vstříc a většinu zákroků neprovádějí automaticky, ale dle situace. Samozřejmě jako všude to záleží na tom, na koho narazíš 😉

monik17
7. únor 2012

Rodila jsem v Hořovicích v srpnu. Chlapec vážil 4,O6kg. Nestříhali mě, ale nůžky měli po ruce, protože nevěděli, jak to půjde. Šlo to celkem hladce. Paní doktorka i porodní asistentky byli perfektní. Sice mě nestřihli, ale malej mě trochu potrhal, takže šít mě museli. Lokálně mi to umrtvili, skoro nic jsem necítila. Ale zpětně můžu říct, že bych asi raději byla střižená. Protože mi to šití oteklo a já se mohla nebo spíš nemohla hýbat hůř než maminky po nástřihu. Nemáš se čeho bát jsou tam fajn lidi. 🙂

cabalkova
7. únor 2012

@helena29 Masazni vana tam je na dvou ze trech porodnich boxu, ale da se pouzit jen v prvni dobe porodni, porody do vody tam nedelaji. Taky jsem se chystala na vanu a nakonec by me tam byval nikdo nedostal, furt jsem litala na zachod a to bych asi z vany teda nestihala. 🙂 Kazdopadne ta moznost tam je. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru