Natočený svůj vlastní porod. Jste tu někdo, kdo ho má?

terezkaaa
13. čer 2007

Dobrý ránko. Holky, docela by mě zajímaly vaše názory (jestli se budou shodovat s tím mým), že na tohle by mě teda partner neukecal (naštěstí ho to ani nenapadlo). Mě tenhle trend připadá trochu zvrácenej, že my se se tam budeme svíjet bolestma a manžílek si to bude ještě v klidu kamerovat a nedej bože to pak ještě pouštět druhým. Zdá se vám to normální nebo mám jen zastaralý názor?

niki2
12. črc 2009

Nemam natoceny vlastni porod, ale kdysi jsem byla u kamaradky v Torontu, jeste jako bezdetna, ona male dite a ptali se me, zda chci pustit video. No byla jsem z toho dost prekvapena, ale jelikoz se ptali stylem, ze by asi bylo trapne odmitnout, tak jsem souhlasila.
A bylo to natocene velice hezky, zadny primy prenos rozeni 😀 Zkratka trosku prohlidka porodnice, zaber na maminku, kdyz byla jeste vcelku v pohode, potom tam uz bylo miminko a chovani s nim a tak. Takze myslim, ze hezke vzpominky.
Jinak ja rodila v Motole a tam je zakazano foceni zeny od pasu dolu. Takze predpokladam, ze s videem je to podobne.

0401
12. črc 2009

my jsme v době porodu ještě kameru neměli, tak mě ani nenapadlo, že bysme ho mohli mít natočený 😒 ale teď bysme ji určitě s sebou do porodnice brali. Asi ne přímo na porod, ale těsně po něm určitě! Tak příště 🙂

kacka.va
12. črc 2009

kacerka: můj manžel byl nejprve na pochybách, jestli vůbec porod vydrží, ale nakonec má největší zážitek z okamžiku, kdy malá ještě nebyla venku, ale objevily se vlásky. V sexu žádný blok neměl, ale slyšela jsem, že už jen přítomnost u porodu tenhle blok u některých chlapů vyvolá, já osobně ale nikoho v okolí neznám. 🙂

kacerka
12. črc 2009

kacko, jj, třeba by to na něm žádné trauma nezanechalo, ale prostě nemá potřebu vidět porod bezprostředně z místa porodníka 😉 Na porod se moc těšil, ale stačil mu zážitek bez přímého pohledu 🙂 Takže i kdybych to natočit chtěla, tak by to bylo proti jeho vůli a do něčeho takového bych ho nikdy nutit nechtěla 😉

sabinka1
12. črc 2009

Ahojky holky, ještě když jsem byla těhulka tak jsem váhala jestly natočit nebo ne... ale při porodu jelikož byl přítel na služebce a byla semnou maminka jsem řekla at mi ho natočí... Mám i fotečky když jsem si ulevovala v teplé vodičce byla na monitoru atd... ale samotné video porodu bylo super vůbe jsem nevnímala že mě někdo točí a věnovala se jen sobě a tlačení 😀 máme natočené jak jde hlavčka prostě to hlavní a ošetření Adélky 😲 . a musím říct že se na to pokaždé ráda koukám a ukápne vždy slzička jak to je nádherný..... Tak mamči co máte natočený porod pisněte zážitky budu ráda 😉 a všem ostatním těhulkám i mamčám třeba to jednou dostanete chuť vyzkoušet a PS:STOJÍ TO ZA TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎

konja
12. črc 2009

sabinka1: tak já věřím, že to stojí za to, je krásné mít mimíska natočeného jak se právě narodil, ale přijde mě prostě ujeté to pak ukazovat příbuzným a známým. Jo, když jim budu chtít ukázat mimino jak ho mám položené na bříšku, jak ho ošetřují, jaksi ho poprve ňufám, tak to je fajn, ale aby někdo koukal na moji roztahující se pipku... 😝 . Pokud na to kouká jen maminka s tatínkem, aby si to připoměli, tak jo, proč ne, ale veřejnost toho může být ušetřena. Stejně tak i dítě. Můj syn byl docela dost zaraženej i z toho, že se viděl na fotce i s pupečníkem a ještě neotřenej. Kdybych mu ukázala video jak ze mě leze ven, tak by to bylo pro něj asi docela trauma. 😝

cazadora
12. črc 2009

Tak já bych si to natočit určitě nechala, rozhodně bych to ale nikomu neukazovala jen je tu problém, v kladenské porodnici se smí točit až když už je miminko venku dřív ne(teda bylo to tak před dvěma lety), no a druhej problém je že MM by do toho asi jít nechtěl.

marinka
12. črc 2009

caz, ty jo, to já jsem vůbec nevěděla, že to někde může být problém, to teda musím zjistit, jak je to u nás 😕

marinka
12. črc 2009

Super, tak už jsem to našla, že u nás se porod natáčet může 😵

cazadora
12. črc 2009

mari my jsme se na to ptali u natálky kdy můžem fotit a natáčet a bylo řečeno že natáčet a fotit až miminko, nevim sice proč a třeba je to ted už jinak ale spíš myslim že to platí stále taky mi předtim nenapdlo že by to mohl být problém. tak fajn že to u vás jde a že TM to neva 😉

kacerka
12. črc 2009

caz, jsem slyšela, že je to mnohde zakázaný kvůli tomu, aby to lidi nemohli použít jako materiál proti lékařům a personálu, kdyby se nedejbože něco stalo 😖

wsmoulinkaa
12. črc 2009

tak moje sestřenka to má natočené, ale já byla zvědavá a jukla se-no nářez 😀 ale nenutí to nikomu, kdo chce tak se jukne!!

marinka
12. črc 2009

caz, no já jsem našla na netu prohlášení vrchní sestry z tohoto roku, že je v naší porodnice dovoleno během porodu fotit i natáčet, tak snad nebudou myslet, že jenom něco.. Možná bude záležet i na tom, jaký tam bude dr., minule jsem měla primáře a ten je superní, takový srandista a pohodář, tomu by to určitě nevadilo. Ale je tu i jeden starý a nepříjemný dr. a ten byl měl určitě blbé kecy 😖 No uvidíme, v každém případě kameru vezmem 😉 Jsem říkala manžovi, že musí ale i fotit, až mi dají prcka na břicho, ať nemáme jenom video a fotky žádné, tak říkal, že tam bude jak nějaký paparazzi 😀

jonuska
14. črc 2009

ahojte my máme natočený porod.od přichodu i se stahama.ale já měla supr porod.v pul 2jsem se ještě smála.pak mi dali kapajdu a už to bylo horší.na tlačení to manža vypl a pak točil jen maloujak ji vytáhli🙂))

mirjanka
9. srp 2009

ahoj holky, tak my máme natočené dva poslední porody - jen konec, kdy miminka vycházejí ven, manžel dal kameru na stativ a pomáhal mi tlačit, jsou to moc hezké záběry, hlavně jsem zpětně viděla detaily, jak miminka přišly na svět, jak je z vody vytahovala sestřička, nedávno jsem se dívala na poslední porod a žasla jsem, jak manžel tlačil se mnou - byl od tlačení úplně červený 😀
u prvního syna máme natočeno vše těsně po porodu a tak trochu lituju
záběry by nepřijdou nechutné, ale silně emotivní, jsou to moje nejoblíbenější videa - často u nich slzím

andy80
9. srp 2009

ahoj, ano já mám natočený svůj druhý porod od začátku až do konce, je to úžasné se na to po čase dívat. Vždycky u toho brečím, jak je to dojemný. Natáčel manžel a ještě mě u toho držel za ruku. Mmch dolejšek natočený nemáme. Jen mě při tlačení, a potom, když vykouklo miminko, jak mi ho dali na břicho, pak když ho šel ošetřit atd.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru