Názory na porodnici Nymburk a Mladá Boleslav

bielanevesta
7. únor 2007

Babuľky, veľmi vás prosím o názory na tieto dve porodnice. Každá má totiž niečo pre a proti a neviem podľa čoho sa mám rozhodnúť. Vopred ďakujem za názory 😉

yanik
21. únor 2010

ahoj, tak naše Helenka už je taky na světě - pospíšila si o 2 týdny, ale s váhou 3,9 kg už bylo na čase 🙂

jen krátce: kontrakce po 3 min. začaly v 6 ráno, v 6.30 jsme dorazili do porodnice a šla jsem rovnou tlačit do boxu a Helenka byla v 7.05 na světě 🙂 z toho vyplývá, že jsem doslova nadšená, personál byl taky skvělý (PA Hrdličková moc milá, MUDr. Medonosová) - dával mi jasné pokyny, co dělám špatně a jak to mám dělat, kde se mám chytnout, o co opřít ... no prostě nikdo mi nemusel skákat po břiše jako minule (ale je pravda, že tentokrát jsem se rychle otevírala) a nikdo mi místo rady jen neříkal, že nespolupracuju (přitom tenkrát jsem měla za sebou půl dne kontrakcí a 4 hodiny šílené bolesti na konečník ...) Takže v porodním boxu mi bylo teď moc dobře, taky manžel byl spokojený - ale to mám z pohledu pohodového porodu. Tam, kde jsem porodila, jsem i zůstala ležet, donesli mi malou a po 2 hodinách jsem šla do sprchy, která je součástí boxu.

Pak hned na pokoj - a to byl trochu šok. Prostě tam už to taky potřebuje nějakou rekonstrukci, měla jsem pocit, že ta postýlka s malou spíš zavazí (když jsem ji měla z jedné strany postele, tak to krylo přebalovací pult, když z druhé strany, tak tam zas nemohla vyjít z postele druhá maminka (ta to měla u okna trochu lepší). Co mi ještě vadilo, to byla podlaha - mohla jsem i spát, malá byla hodná, ale když vstala druhá maminka a chodila po pokoji, tak to neskutečně vrzalo ... No ale ten divný pocit z pokoje zase vyvážil příjemný pocit z personálu z dětského 🙂

Koupelna - měla jsem ty staré, rekonstrukci by to už taky chtělo, ale záchod byl za dveřmi, takže tady spokojenost 🙂 raději starou koupelnu, ale sokromí na WC 🙂

Tak nevím, jestli jsem nějak pomohla ... hlavně bych vám chtěla popřát pohodový a bezproblémový průběh porodu, miminko v pořádku, rychlé zotavování a pak bude všechno lepší 🙂

flosmanka
21. únor 2010

Yanik mocinky gratuluji k Helence a hlavně k pohodovému porodu 🙂 To bych si přála taky, ale jako prvorodiičku mě asi čekají hodiny 😒

Děkuju moc za info, jen by mě ještě zajímalo, co je potřeba vzít na mimčo sebou - plenky a ubrousky + kosmetika tam jsou nebo ne? A co pro sebe, měla jsi své košile a vložky, nebo ti dali erár a vložky měli?

Díky a ještě jednou přeju pohodové sžívání 😵

yanik
21. únor 2010

flosmanka, díky 🙂

nemocniční košili dostaneš jen k porodu, po sprše si vemeš už svoji (doporučuju si vzít rozhodně víc - aspoň já se u rozkojování hodně potím, takže jsem měla na každý den jednu + jednu do rezervy)

vložky pro sebe dostaneš hned po porodu jen jeden balíček (jsou sterilní) - až je mineš, tak zase svoje

na mimnko si vem jednorázovky plenky (to ti dají jen 4 do začátku), vlhčené ubrousky a taky látkové pleny ke koupání (do začátku jsem měla nemocniční, ale doporučili mi nechat si donést - manžel hned donesl a využila jsem je - ke koupání mi pak jen nosili čistou zavinovačku a košilku)

co ti dají pro miminko je olejíček, mastička na zadeček a mycí emulze tam taky byla k dispozici

co se oblečení týká - vem ponožky pro mimi a možná bavlněné rukavičky, když by mimčo bylo zimovřivé ...
zavinovačka je nemocniční, košilka taky (já jsem si vzala zavinovací body, ale bylo mi k ničemu - je lepší nechat větrat volný pupík ... pokud bych ještě mohla, vzala bych spíš zavinovací bavlněné kabátky - ty jejich plátěné košilky mi někdy připadaly málo teplé - takže kdyžtak mít někají propínací svetřík nebo ty kabátky svoje, pro jistotu ... no ale pro červnové miminko to asi nebude potřeba 🙂 )

tak snad jsem na nic nezapomněla ...

yanik
21. únor 2010

jo a pro sebe ještě kojící podprsenku (aspoň 2) až se rozkojíš 🙂 a terčíky (ty jsem já ale ani nepoužila ...)

yanik
21. únor 2010

a ještě takový detail 😉 měj u sebe propisku - budeš dělat čárečky do tabulky miminka 🙂

ale to už snad opravdu je všechno ... pěkný zbytek neděle 🙂

mates22
21. únor 2010

yaniku, moc moc velká gratulace.
a díky za všechny postřehy, takový porod bych si taky přála, třeba se mi to jako druhorodičce splní 🙂 třeba si taky pospíším, jako ty a Helenka. jen ještě furt nemáme jména.....

mihule.
21. únor 2010

Ahoj maminy,
dnes jsem se byla podívat v porodnici v Nymburce. Vše relativně v pohodě, jen mi nejde do hlavy jedna věc. Týká se předporodního pokoje, konkrétně toho, který je pro dvě rodičky.
Nevím, jestli jsem to pochopila dobře, ale na tomto pokoji je možné mít doprovod. Takže se můžu do situace, kdy na tomot pokoji rodí žena se svým mužem a do toho přijdu já, jako třetí do party?? Nebo v tu chvíli automaticky otec odchází? Nějak mi to tam nedošlo, bylo toho hodně, takže jsem o tom začala přemýšlet až doma.
No, já nevím, mě nevadí jiná žena na "hekárně", ale připravovat se na porod před cizím chlapem?
A taky - Jak se vám rodilo na křesle, co tam mají?
Díky za odpovědi, budu moc moc ráda, jsem z toho trochu vedle...

rennca
22. únor 2010

Ahoj holky...
tak jsem se taky přišla podívat. už nám je skoro měsíc. je neuvěřitelný jak strašně to letí 😀

yanik: velké gratulace k narození miminka 🙂

rennca
22. únor 2010

tak přidávám svoje zážitky z MB. musím na začátek řící že jsem byla moc spokojená (až na nějaké drobnosti) a jestli bude nějaké příště tak určtě zase Boleslav 😀 😀

rodila jsem CS takže to bude trochu jiné než píše yanik . Jinak rodil mě pan primář a taky paní doktorka Medonosová 😀

Všechno začalo už v neděli 31.1 kdy jsem nastoupila. udělali mi nějaký testy, vzali krev, monitory atd. myslela jsem že to do pondělí nepřežiju nudou ale daly mě na pokoj kde byla televize a byla jsem tam sama takže pohodička.

v pondělí v 5h ráno mě už začali připravovat na CS. v půl 8 mě dovezli na sál. Všichni byli perfektní. několikrát mi vše vysvětlovali a řikali at se nebojí. zvláštní že jsem se vůbec neměla trému ani jsem se nebála.jedna sestřička a anestezilog mě furt hladili po ruce a řikali jak jsem šikovná že se nebojim 😀 ..za to manžel byl na to hůř 😅no a po 8h mi píchli epydurál a v 8:21 byl malý na světě. během toho jsem si normálně s manžílkem povídali.pak šel malého fotit a hned mi ho potom i přenesli ukázat..po CS mě odvezli na JIPKU kde jsem byla až do druhého dne.tam také sestřičky v pohodě. Malého mi tam asi 2x přinesli. ale člověk je po tom CS tak unavenej že mi ani moc nevadilo že tam semnou není. druhý den ráno jsem šla už na šestinedělí. Měla jsem pokoj 208. byla tam i Tv takže super 😀 Sice je tehnle pokoj hned na začátku takže do jídelny a k dětském sestrám docela dálka ale asi to byl záměr 🙂 protože po CS by se mělo hodně chodit tak nás tím trochu nutili se hýbat. měla jsem postel u okna takže mi nic nepřekáželo ve vstávání.

koupelna jak píše yanik nic moc ale každý pokoj má svoji takže se tam s nikým nepotkáte a myslím že se to dá i přežít. Jinak ta podlaha byla teda strašná. fakt to hodně vrže a když se snažíte usnout a někdo přejde tak jste vzhůru

jelikož jsem byla po CS tak jsem malého mohla na noc dát k sestřičkám. první dva dny i přes den. ale ráno mi ho přivezli klidně i v půl 5. Jediné co se mi nelíbilo byl přístup ke kojení. jen jediná setřička mi stím trochu pomohla ale jina jsem si musela poradit sama. mlíko jsem navíc měla až 3 den ( a to mě ještě mučili s dietou)Malý tam nechal 400 g

jinak doporučuji vzít noční košile. já měla 3 a všechny jsem je použila. Taky vlastní vodu. Ty čaje mi moc nechutnali. a pro ty co čeká CS tak do tašky něco malého na zub( třeba bebe sušenky)myslím že ta dieta byla zbytečná. člověk nevěděl jestli ho bolí břicho z hladu nebo kvůli jizvě.

ty jejich vložky jsem používala jen asi 2 dny. pak jsem si vzala svoje. v tamtěch jsem si připadala jak v plíně a navíc hodně prosakovaly

rennca
22. únor 2010

tak snad jsem trochu pomohla v rozhodování. MB fakt doporučuji. kdyby jste měli nějaké dotazy tak se ptejte...

yanik
23. únor 2010

rennca, taky gratuluju k miminku 🙂 🙂
neměla jsi náhodou ten dvoulůžkový nadstandard? že jsi měla TV ...

s tím kojením, to je mi líto, že se ten přístup moc nezměnil ... tentokrát jsem je už nepotřebovala, když jsem kojila prvního prcka 15 měsíců, ale právě ty dva roky zpátky jsem z toho taky byla v šoku - ze 2 metrů se sestra podívala a jen řekla, že kojím špatně, že to prso nemám tak držet a šla pryč ... 😒 z porodnice jsem odcházela s popraskanýma bradavkama a info hledala pak na netu - takže doporučuju už předem si něco načíst sama a aspoň trochu dostat do hlavy pozice při kojení ...

rennca
24. únor 2010

yanik: ne ne měla jsem normální pokoj. byl druhý od sesterny. ale koukala jsem že na některých pokojích TV jsou. sice takový ty staletý ale aspon že to 😀

tak přesně ten přístup jak popisuješ byl i ted a taky jsem odcházela s popraskanýma bradavkama 😅
taky mě docela štvalo že jsem si musela malého jít vážit na chodbu. jelikož jsem byla po CS a neměla mlíko tak malý šel strašně dolů tak mi řekli at ho po každém jídle vážím abych viděla jak pije. na pokoji dig.váha byla ale vážila úplně blbě tak jsme museli na tu starou k sesterně.

mates22
26. únor 2010

tak jsem dneska byla poprvé v poradně v nemocnici MB, na osmou. Strávila sem tam celé dopoledne a ještě i odpoledne- trochu mě teda vylekali. Ráno dobrý, změřili mi tlak, no byl vysokej, to je fakt a odeslali na monitor, ovšem na oddělení rizikovýho těhotenství. Prcek sebou šil jako blázen, měli zrovna v běhu 9 porodů, takže se mi moc nevěnovali a tudíž zápis byl celkem na nic, jak jim furt utíkal......pak mě paní doktorka prohlídla, že vše OK, ale když viděla zápis, tak mě poslala na monitor znovu. To už prcek asi spal, takže ten zápis byl asi taky naprd, tlak furt vysokej, takže sem musela ještě na UTZ a znovu monitor - opět žádný pohyby.....to už bylo jedenáct.

Pak mi přišla sestřička říct, že musím přijít ještě v jednu znovu na monitor a navíc, že si mě přeobjednali už na pondělí (místo pátku za tejden), pokud tedy nepůjdu rodit. Docela mě to leklo. No, nicméně napočtvrté se monitor konečně povedl (sestřička říkala, že 4* tam snad ještě nikoho neměla) a prý je to dobrý. Ale teda termín další poradny mi nechali pondělní, takže sem malinko nervozní. Ale zase to vypadá, že nenechávají nic náhodě a to mě uklidňuje.

Jinak co já ležela na gyndě, tak byla telka na všech pokojích, taková mrňavá a myslím, že k ní ani nefungoval dálkáč, ale byla....na neurochíře taky, tak předpokládám, že to bude všude stejný standartní vybavení

mates22
1. bře 2010

dneska monitor OK, kontrola v pátek, to už mám první termín 🙂

giannag
1. bře 2010

Rennco, můžu se zeptat, jaký sis tam donesla vložky? Moc díky

rennca
4. bře 2010

giannag: vzala jsem si tam klasický alwaysky a taky nějaký ty levnější značky. měnila jsem si to každou chvilku takže vydrželi

rennca
4. bře 2010

mates22: to znám 🙂 já byla teda na monitoru jen 2x za sebou ale stačilo mi to. než se pak zase člověk dostane na řadu tak tam stráví celý den

flosmanka
4. bře 2010

Ahoj holky,

díky moc za tipy a rady, člověk je z toho vyjukaný 😀 My jdeme 16.3. na předporodní kurz, tak jsem zvědavá ..

szkatka
24. bře 2010

Ahoj holky
Sice tady k vám nepatřím 😉 ,ale rodila jsem 2.2. v M.B.
Přístup sester na šestinedělkách celkem dobrý i když jsem měla po císaři potíže a moc je nezajímalo,že mám dost bolesti.Našli se tam jen tři sestry co byli perfektní.Ale všude je něco a já nejsem náročná.
Váha je na chodbě stále,takže nic moc.
Sestřičky na novorozeneckém moc hodné (hodně mi malou chovali na oddělení abych si spočla a sami se nabízeli) ovšem co se kojení týká,tak naprostá katastrof.Sestra na mě koukala jako by nevěděla co mi poradit a jen mi řekla,že bych správně měla dělat to co dítě žádá.Takže jsem domů odcházela s psychykou v prčicích a doma šíleně málo mléka atd. Takže jsem si nakonec volala laktační poradkyni p.Vundrovou a nebýt jí,tak už nekojíme.Vřele doporučuji i když si to člověk zaplati.
Takže jestli nejste náročné tak M.B. klidně doporučuji,ale představovala bych si informovanost trošku jinak.

szkatka
24. bře 2010

rennca:Čtu co píšeš a se vším s tebou souhlasím.Vložky,koupelna a kojení hrozné.Taky jsem tam měla císaře a přítel byl se mnou na sále.Epidural si nemůžu vynachválit.Po druhé bych asi zvažovala kam jít,protože jsem prvního nekojila a tak jsem nic nevěděla.

szkatka
24. bře 2010

mihule: Ještě jsem si všimla i tebe.Byla jsem na info v NB a nám bylo řečeno,že z důvodu prostoru když se tam sejde více rodiček,tak musí tatínkové odejít.Proto jsme tam nešli.Bez partnera bych to nezvládla,takže asi tak.

giannag
23. dub 2010

Ahoj holky, nemáte někdo zprávy z porodnice v MB, už tam rekonstruují ty pokoje šestinedělí?

markettka
14. kvě 2010

Nějaké novinky z mladoboleslavské porodnice??? 😵

mates22
26. kvě 2010

Ahoj, tak my už jsme z MB porodnice doma dlouho, skoro 3 měsíce, ale nějak jsem to musela nejprve vstřebat. tím pádem novinky ohledně rekonstrukce nesdělím, ale zkušenosti můžu...............Tákže, pokoje byly celkem OK, sprcha a záchod nic moc, ale zase přes chodbu pro každý pokoj zvlášť, takže stále volno. Čistota ucházející. Vložky standart, ale málo, jen jedno balení - doporučuju si vzít aspoň jedno balení s sebou. Sestřičky asi jak která, jsou tam sestry zlatý a taky pěkný megery - chce to mít štěstí. Platí jak o dětskejch, tak o gyndě. Asi proto, že sem rodila podruhý, tak se se mnou nepatlaly, např. kojení a koupání mi neukázaly s tím, že to už umím a to mám teď kluka, předtím holčičku. Taky nevím, proč krev z patičky berou o půlnoci a ne třeba až ráno, to nebylo příjemný, courat s řvoucím mimčem na sesternu vprostřed noci. Taky vizity byly dost divný, ani jednou mě neprohlídli, jen jednou mi prohmatali břicho - vždycky se jen ptali, jak se cítím.

A k porodu: v sedum večer praskla voda, do porodnice jsme dorazili v půl osmý, sestra mě nepříjemně sdělila, že maj hodně porodů ať se scivilizuju, jako bych mohla za to, že ta voda stále teče. V půl devátý mě prohlídla doktorka a, přestože sem už začínala mít kontrakce, řekla, že rodit budu nejdřív ráno a poslala manžu domů a mě na na monitor a pak na pokoj ať zkusím spát. No s kontrakcema po minutě to jaksi nešlo. Tak sem šla do sprchy a pak začala odtékat krev - volám sestru a najednou byl frmol. Rychle na sál, volat manželovi. Na sále jsem zalehla a paní doktorka se udiveně ptala, jestli mě to nenutí tlačit. Řekla sem, že strašně a ona na to, tak tlačte. Na dvě zatlačení byl malej venku, v jedenáct hodin v noci. Manžel dorazil za 12 minut od telefonátu, ale to už byl malej 2 minuty na světě, omytej a zabalenej...takže ani žádný fotky ☹
Pak už v poho, manžela, mě i mimčo nechali na sále ještě 2 hodinky. Pak klučíka odvezli na novorozenecké a já šla na pokoj - ale budili mě co půl hodiny, protože mi nešlo čůrat- ve tři ráno se konečně povedlo. V pět přivezli miminka - to mi přišlo brzo, nebyla sem zrovna odpočatá, i když malýho sem u sebe měla ráda.
Ale porod lepší, hlavně kratší, než první, nepotrhala sem se tolik, krásně mě paní doktorka zašila, takže hojení bylo super rychlý a celkem bezbolestný. Dokonce jsem mohla ihned sedět, to s dcerkou tehdy jen na nafukovacím kruhu.

takže suma sumárum, fakt mě naštvali, že manžela poslali domů a on to pak nestihl a ještě musel za přítomnost na sále zaplatit, a že mně tak nějak nebrali vážně, když sem říkala, že už rodím....... ale nakonec vše dobře dopadlo a všude je něco, poprvé sem rodila v Podolí a i tam se nějaké zádrhely vyskytly

takže kdybych ještě někdy rodila, tak klidně zase v MB

markettka
26. kvě 2010

@mates22 popravdě je to přesně popis, který jsem čekala a čeho jsem se bála - že ho pošlou domů a já tam budu sama. Pokud by ještě ke všemu porod nestihl, tak by mě to vážně hodně mrzelo 😖 . Ale kamarádka to v MB měla hodně podobně, manžel to teda stihl na poslední chvíli. Kdyby ji ale nepotkala doktorka na chodbě a neviděla na ni, že už mele z posledního, tak by ani nepřišli na to, že rodí. Pořád prý času dost a nechodili ji na pokoj ani kontrolovat...

Pořád si říkám, že v každé porodnici se najde něco špatného, něco dobrého a to na jaký personál zrovna narazíme taky neovlivníme.... No, jsem zvědavá, co budu říkat, až si to tam "užiju" taky. Snad to bude ok ☹

mates22
26. kvě 2010

markettko, neboj, ono to dopadne dobře, zatím nevím o nikom, kdo by to na sál nestihnul 🙂
nakonec sem byla ráda, že tam se mnou byl manžel alespoň ty dvě hodinky po porodu s prckem - i to bylo důležitý. Ten porod byl tak rychlej, že by mi tam byl stejně houby platnej, jen že u toho nebyl, když se malej poprvé rozkřikl, to mě mrzí. Minule sem rodila 14 hodin a to sem fakt byla ráda, že tam se mnou je. A ještě jedna taková úsměvná historka: když malej vykoukl ven, někdo z doktorek a asistentek povídá "je to holčička, ne je to kluk". To mě celkem pobavilo.

Hlavně, když se ti něco nebude zdát, tak nečekej až potkáš doktorku ale se ozvi - sice budou protivný, ale od toho tam sou !!!!!!

markettka
26. kvě 2010

@mates22 musí to dopadnout dobře 😉 . Mám asi jen zbytečnej strach, ale určitě nejsem sama, kdo má nervíky, že ne? 😀
Nechápu ten odběr, proč ho dělají v noci???

prixxy
29. kvě 2010

Ahoj holky. Já jsem rodila v MB v lednu, byla jsem prvorodička, takže jsem byla ze všeho vykulená. Asi o nejhorší vzpomínky se postaraly sestry z novorozeneckého, které na nic neměly čas a člověk se jich bál na něco zeptat, aby nebyly ještě víc nepříjemné. Díky nim jsem odcházela z porodnice jako nekojící a dodnes jsme s Terezkou na Nutrilonu. Asi je to i o štěstí, která sestra má službu, ale příjemná tam je tak 1 max. 2. Jinak, co se týče pokojů, tak nadstandard jsem neměla, ale příště bych do něj šla, jelikož nikdy nevíte s kým budete na pokoji, u mě skončila paní, která rodila už po páté, chytrá jak rádio, pořád mě poučovala a hlavně jelikož jsou i na normálních pokojích návštěvy od 10h do 19h, tak při návštěvách její rodiny mi stávaly vlasy hrůzou a chtělo si mi až brečet, protože její starší děti lítali po pokoji, oni je vůbec neokřikli. Terezka sebou v postýlce škubala jak se pořád lekala, no prostě hrůza.

kkaterina
2. čer 2010

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit o mojí zkušenost s porodnicí v Nymburce. S manželem jsme se přestěhovali z Prahy do Nymburka teprve nedávno ( to jsem byla ještě v 7 měsíci těhotenství) a velmi jsem váhala jestli mám rodit práve tady v N. nebo mám radši rodit v Praze ( byla jsem registrovaná na Vinohradech). Po velkém rozmýšlení, jsem se nakonec rozhodla rodit právě v Nymburce ( také, že máme nemocnici asi cca 10min. od bydliště) a můžu Vám dnes se 100% jistotou říct, že vůbec nelituji svého rozhodnutí. Byla jsem přijata v úterý 25.5.2010 v půl 7 ráno, kdy mi už začali doma kontrakce a porodila jsem ještě ten den za 2min. půlnoc krásného, zdravého chlapečka Vašíka-3850g a 53cm.
Za celou dobu mého pobytu byli ke mě všechny-opravdu VŠECHNY sestřičky ( i ty z dětského) hrozně moc milé, obzvlášť bych chtěla strašně moc poděkovat dvěma sestřičkám-porodním asistentkám, které mi běhěm kontrakcí, kdy jsem měla velké bolesti a byla jsem už na pokraji svých sil, dali takovou sílu a podporu, pomáhali mi co nejvíc mohli, povídali si se mnou, dávali mě na míč, dávali mi teplou rýži na břicho atd. že jim budu na věky strašně moc vděčná, protože bez nich bych to opravdu snad nezvládla. Přesně nevím jejich jména-myslím že Jana a Marie, ale sloužily obě v úterý, kdy jsem porodila noční a pak ještě obě dvě ve čtvrtek denní. To jsou podle mého názoru opravdové profesionálky na svém místě s velmi lidským přístupem, kerý je v této situaci naprosto k nezaplacení. Pak bych chtěla také strašně moc poděkovat panu primáři Tomanovi, kerý nám porodil nádherného chlapečka a který byl také úplně skvělý, je to prostě profík a ještě panu doktorovi Čapkovi, u něhož jsem našla také jistou podporu. Všem maminkám porodnici v Nymburce na 100% doporučuji a ještě jenou všem zaměstnancům velmi děkuji za nádherný zážitek-sice velmi bolestivý, ale když Vás na konci čeká něco tak nádherného, tak bude v mých vzpomínkách jen ten nejkrásnější. S pozdravem Kateřina Janišová ( syn Václav Musil)

mates22
3. čer 2010

markettko, pokud už nejsi v porodnici, nebo třeba už doma s prckem, tak HODNĚ ŠTĚSTÍ a pak se taky poděl o zážitky. s tou krví nevím, myslím, že v praze to brali přes dn, ale jestli to třeba nemusí dělat jen jedna určená sestra a my měli tu smůlu, že sloužila jen v noci 😒
prixxy, ono je to těžký, když nevíš do čeho jdeš, fakt je, že s kojením se tam moc nepatlaj, ale po pravdě, v Podolí to taky nějak moc neřešily, nebo si aspoň myslím... mě malou dali až třetí den, takže se taky nepřisávala ochotně a ty jejich rady byly k prdu - no nakonec jsem to tak nějak metodou pokus omyl rozkojila. No a teď v MB se se mnou už neprdlali, zeptali se, jestli sem první kojila a tím to pro ně haslo. No a s návštěvama je to taky blbý, já bych byla pro návštěvy celej den, ale někde na chodbě a na pokojích třeba jen hoďku dvě, takhle je fakt, že nemáš chvilku klidu, buď máš návštěvu ty nebo spolubydlící maminka. ale stejně bych do nadstandartu nešla, nemám ráda samotu - i když já měla vždycky teda docela kliku na spolubydlící.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru