Názory na porodnici Nymburk a Mladá Boleslav

bielanevesta
7. únor 2007

Babuľky, veľmi vás prosím o názory na tieto dve porodnice. Každá má totiž niečo pre a proti a neviem podľa čoho sa mám rozhodnúť. Vopred ďakujem za názory 😉

kualcik
23. led 2014

Holky co jste rodily v MB co sebou mám mít zbalené do porodnice? Každý mi říká neco jiného. Když jsem tam rodil před čtyřmi lety na mimco sem nic nepotřebovala. Teď je to prý jinak

kosinka73
6. bře 2014

Dobrý den,budu rodit již po 3..nyní jsem se rozhodla rodit v Nymb. porodnici a to hned z několika důvodů..personál je tam velice příjemný,ochotný 😉 a jak mě maminky dají za pravdu na tom u porodu nejvíce záleží..stačí špatné slůvko a člověk, to v tu chvíli vnímá jinak než jindy..každá psychická podpora a milé slůvko je důležité..dále tam mají hezké prostředí,lékaři s kterými jsem měla tu čest ,byli vždy ke mě vstřícní,milí a hlavně vše v klidu vysvětlily..takže mají mou plnou důvěru a o tu jde..takže díky Nymburské porodnici vím,že vše bude jak má a já jsem v klidu,že se mohu spolehnout na takový personál...a i mé známé,které tam rodily chválily a chválily... 😵 a věřím,že ať rodíte kdekoliv, tak dnes už všem porodnicím jde o dobro maminek i miminek...

bielamacka
16. pro 2014

Takže přidávám i svou čerstvou zkušenost s Nymburkem:

V porodnici Nymburk jsem se poprvé ocitla už ve 36tt, kdy jsem měla poslíčky a malá se tak strašně mlela, že jsem nemohla skoro chodit. Tehdy si mě tam nechali na dva dny a jejich skvělá péče mě přesvědčila, že chci rodit jedině tady. Všichni byli neskutečně milí, hodní, pozorní, sestřičky se chodily každou chvíli ptát, jestli něco nepotřebujeme apod. V žádné jiné nemocnici jsem nezažila nic podobného.

Potom jsem tam začala chodit i do prenatální poradny a ve 40tt jsem byla pořád totálně uzavřená a ultrazvuk odhadl, že miminko by mohlo mít už přes 4100 g a že by mi porod tedy vyvolali kvůli velkému plodu. Podle monitorů i vyšetření nic nenasvědčovalo tomu, že bych měla v dohledné době rodit. Nastoupila jsem tam tedy ve čtvrtek ráno a začali s indukcí (zavádění tablet prostaglandinu), ale bohužel to na mě první dva dny vůbec neúčinkovalo. Třetí den se čípek konečně otevřel a čtvrtý den to vypadalo, že začnu rodit - otevřela jsem se na 3 cm a na monitoru začaly být kontrakce, ale bohužel se to celé zastavilo a zase jsem se zavřela!!!!!

V pondělí jsem tedy měla jít na císařský řez. Zákrok prováděli MUDr. Ladislav Muška a MUDr. Miroslava Sládková. Oba jsem potkávala na poradně i potom v porodnici a stejně jako zbytek personálu oba milí, korektní, profesionální. Na sál jsem šla v pondělí kolem osmé a naše Maruška se narodila v 8:22. Na sále byli všichni na 1000000% profesionální, milí, moc mě uklidňovali a vtipkovali - což dost ulevilo mojí nervozitě. Měla jsem domluvenou epidurální anestezii a manžel se mnou mohl na sále být. Je to dost divný pocit, být při vědomí a přitom vědět, že se vám někdo hrabe v břiše. Malou mi hned potom dali podržet a dokonce mě i manžela s ní hned vyfotili. Měla 3930 g a 50 cm.

Po zákroku okolo mě lítal snad veškerý personál porodnice, sestřičky mi dávaly prostředky na bolest, přinesly mi druhou deku, protože mi byla zima atd. A potom mě po zbytek dne neustále chodily kontrolovat. Malou mi dětské sestry přinesly tak do půl hodiny po zákroku, abych ji přiložila. Na další dny jsem si zaplatila nadstandard a ten je tam tedy fakt krásný a člověk má pocit jako na hotelu. Opět se každou chvíli chodil někdo ptát, jestli něco nepotřebuju, jestli nemám dotaz ohledně miminka apod. Dětské sestry nám ukazovaly přebalování, koupání, kojení, všechno dopodrobna, nikdo se nezlobil, když je člověk pořád zahrnoval dotazy. Příjemné byly jak porodní asistentky, tak sestry na šestinedělí. Když se mi po císaři nemohlo rozjet kojení, tak mi sestřičky chodily udílet rady, půjčily mi odsávačku a moc mě uklidňovaly.

Jediné, co bylo pihou na kráse, bylo tamní jídlo. Domnívám se, že i vězni dostávají menší šlichty. emoticon Takže si asi budete hodně posílat rodinu pro něco normálního k jídlu, abyste neumřely. emoticon

Jinak doporučuji nezapomenout si s sebou vlastní intimní mýdlo (já ho zapomněla a volně k dispozici nebylo), župan (mně byla často zima, kor když jsem lítala na monitory), síťované kalhotky a vzala bych si i svoje gynekologické vložky - ty jejich mi krajně nevyhovovaly, vždycky ze za krátkou dobu v rozkroku zcuchtaly a nebyly k ničemu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru