Názory na porodnici Nymburk a Mladá Boleslav

bielanevesta
7. únor 2007

Babuľky, veľmi vás prosím o názory na tieto dve porodnice. Každá má totiž niečo pre a proti a neviem podľa čoho sa mám rozhodnúť. Vopred ďakujem za názory 😉

giannag
15. led 2010

Děkuji, jsi moc hodná. A neboj, třeba se ještě otočí, má čas a když ne, tak to taky určitě zvládneš, aspoň si ušetříš ty porodní bolesti 😎 , ale určitě vše dobře dopadne, musíš tomu hlavně věřit. Můžu se zeptat, odkud jsi?

giannag
15. led 2010

Lenule11 - moc dík za zprávu, trošku jsi mě uklidnila, i když se stejně budu modlit, aby tu rekonstrukci zvládli než nastoupím 😀

rennca
15. led 2010

giannag: no právě že už moc času nemáme 😒 navíc už je podle moji doktorky velikej a podle mě línej 😀 no ale naděje umírá poslední tak třeba se mu to povede. Jinak bydlím kousek od Prahy. V Úvalech ale pocházím z Mnichova Hradiště takže jsem se rozhodla rodit v MB. Navíc po dálnici to máme mnohem blíž a bude to rychlejší než se trmácet někam do centra Prahy.

giannag
15. led 2010

Tak to máš pravdu. Já se na mateřskou stěhuju za přítelem do Milovic, takže je to podobný - rychlá doprava po dálnici.... Neboj jsou případy, že se otočily třeba až týden před porodem, hlavně se tím nestresuj.

flosmanka
17. led 2010

🙂 giannag, já bydlím v Milkách .. A přijde mi to do Boleslavy rychlý, nedávno jsme to zkoušeli a při dobré dopravě cca 30min přímo před nemocnici.

giannag
17. led 2010

Jé tak to je super, kde tam bydlíš? Tak to můžem spolu chodit pak vozit 😎, nebo se aspoň občas sejít na pokec.My budem bydlet v Topolový ulici. Jana

flosmanka
18. led 2010

😉 v tom Rakouském táboře, v podstatě hned u toho lesoparku .. To se pak domluvíme 😀

giannag
18. led 2010

Rakouský tábor? Tak to nevím, kde je ☹ , ale my to máme taky u lesa, ale on je ten les dost velkej 😀

flosmanka
18. led 2010

🙂 giannag - písla jsem ti ip

markettka
19. led 2010

Ahojík,
včera jsem mluvila s doktorkou, která pracuje v MB porodnici.
Rekonstrukce pokojů se plánuje, ale nijak neomezí provoz. Rodit se bude tak jako tak 🙂 nikoho prý nepošlou pryč. Pokud by měli málo pokojů na šestinedělí, maminku převezou na gyndu a druhý den, hned jak odejde nějaká nedělka, přesunou ji místo ní.
Vždy se opravuje po pár pokojích a údajně z toho není hluk ani nepořádek v nějakém větším množství (říkala i mamka, co v Klaudiánce pracuje), takže to snad bude v pohodě.

Rekonstrukce bude, kdy se neví, ale provoz by to nemělo ovlivnit. Stejně jako když opravovali porodní sály, rodilo se pořád 🙂...
Aspoň mě trošku uklidnila, že nebudu v bolestech hledat jinou porodnici...

giannag
19. led 2010

flosmanko, máš IP 😎

flosmanka
20. led 2010

🙂 Markett, tak to je super zpráva. To mám radost, trochu jsem se bála, abysme nemuseli hledat jinou porodku. Tak to mám radost! Kéž by to do toho června stihli, abysme eventuálně, kdyby nebyl volný nadstandart, měli trochu lepší sociálky 😉

mates22
23. led 2010

Ahoj holky,

tak se taky chystám rodit v MB, mám to za pár, tedy za 6 týdnů. Trochu mě ty sociálky děsí, už jsem tam byla na normální gyndě po zamlklým potratu a to teda byl děs a běs - takže jestli je to stejný tak to potěš. Protože co si pamatuju, po prvním porodu sem se chodila sprchovat skoro každou hodinu - byla jsem hodně šitá. A tak to předpokládám, že budu zas, mi říkala doktorka, že když sem se potrhala, tak se u dalších porodů potrhám možná i víc. Já teda rodila v Praze v podolí, tam sme tenkrát bydleli, ale sprchy tam taky nic moc a docela všude prach - ale aspoň plenty tam byly. Jinak to tam bylo takový...no...při porodu dobrý, všichni ochotní a milí, péče o šestinedělky a mimča už nic moc, ale to je asi jak na kterou sestřičku narazíte. Ne, že by něco zanedbávali, ale tak jako byli trochu nepříjemný. Tak třeba to tentokrát bude jiný - třeba to prostředí vyváží milé sestřičky.

Mám dotaz, nevíte jak je to s tatínkem na porodním sále, když neabsolvuje kurz? To mi jako přijde dost zbytečný, když už u jednoho porodu byl a kurz absolvoval před 3 lety. Ale mám strach, aby ho tam pak pustili ☹

yanik
23. led 2010

mates, z minulého těhulkování mi zůstala průkazka a tam je záznam o absolvování kurzu manžela - v porodnici nám řekli, že toto bude stačit. Ale po pravdě - i když jsem rodila v MB poprvé, tak se ho nikdo na žádný kurz neptal ... když rodila přítelkyně šéfa, tak tam tatínek byl, aniž by nějaký kurz před tím absolvoval ... Nevím jak to "hlídají", ale vaše slovo, že je u porodu už podruhé, bude určitě stačit 🙂
Mimochodem - nejpozději za 6 týdnů (i když možná už za 5 - čekáme obříka) se do porodnice MB taky chystám 🙂 Už se snažím obrnit právě proti těm né zrovna příjemným zážitkům z minula ...

rennca
23. led 2010

Ahoj holky,

tak já 31.1.2010 nastupuju do MB. 1.2.2010 mě čeká císař. Doufám že to proběhne všechno v pohodě. Zatím jsem narazila jen na příjemný personál.¨

Co se týče tatínka u porodu...ještě jsem neslyšela že tam nemůže být když nemá kurz!!!Taky si to zaplatíš že tam bude ne?

yanik
23. led 2010

rennca, přeju bezproblémový císař, rychlé zahojení a pohodový pobyt na šestinedělí 🙂

ještě jsem si vzpomněla - dnes byla hostem na rádiu Jizera primářka dětského oddělení v MB a pro miminka pořídili nové postýlky 🙂 takže už se rozloučili s těma kovovýma, ve kterých krom našeho malého 2 roky zpátky možná ležel i jeho tatínek před 30ti lety 😅 jinak počet porodů v MB neklesá, naopak ... někdy mají i 10 porodů za den, ale zase jindy třeba jen 1 ...

mates22
23. led 2010

díky, uklidnily jste mě 🙂
rennce samozřejmě bezproblémový císař a nám ostatním bezproblémový porod.
Yaniku, taky máme obříka, dokonce podle měření to už vypadá na 36 týden, což je ovšem blbost, vím, kdy sem otěhotněla....tak se třeba potkáme. i když pan doktor povídal, že už je to mimčo otočený a připravený, ale na porod to ještě nění. Průkazku bohužel nemám, ale snad bude čestné slovo a záznam, že už je to druhý porod stačit 😉

markettka
23. led 2010

Rennca: také přeji bezproblémového císaře

Mates22: i Tobě hodně štěstíčka u porodu 🙂 a pak dej vědět, jaké to tam bylo...

Tatínka pustí i bez kurzu, jen prostě zaplatí ten poplatek za přítomnost u porodu 🙂

flosmanka
25. led 2010

🙂 holky super. Oboum držím všechny palečky a pak na nás nezapomeňte a poreferujte 😉

mates22
25. led 2010

ještě se holky zeptám, jak je to s nadstandarty, to jako se po něm musím ptát hned při příjmu, nebo až po porodu, nebo jak? No nemám iluze, že bude volnej, ale jen abych věděla, kdy se dožadovat pozornosti.

Musím se objednat na sepsání porodopisu, můžete mi poreferovat, co to přesně obnáší - co po mě budou chtít za info (protože třeba jména ještě nemáme, manžel se nemůže rozhodnout) 😒

yanik
25. led 2010

mates, jestli si dobře vzpomínám, tak jména chtěli (pro holku i kluka), ale hlavu ti snad neutrhnou, když jim to řekneš třeba až při příjmu před porodem, ne?! ... pak snad chtěli vědět i datum svatby - s tím jsem z hlavy měla chvilku problém 😉, snad i datum narození tatínka ... velikost bytu, ve kterém bydlíte ... no, fakt si moc nevzpomínám ... navíc to se mnou vyplňovali 2x - u mé doktorky, když jsem u ní byla naposledy, než jsem začala chodit do poradny do nemocnice a když jsem byla na příjmu v porodnici, tak sepisovali znovu ...

rennca
25. led 2010

mates22: na sepsání porodopisu se musíš objednat. já tam byla před 14 dny tak to mám ještě v živé paměti. sestra která mě objednávala řikala že by to být do 35 tt. já tam přišla v 36 tt a nikdo nic nenamítal tak nevím.

jinak jména zatím vědět nepotřebuješ. oni ti dají takový papír s jménama které odevzdáš až bude rodit. pak chtěli vědět datum svatby, rodná čísla tebe i tatky, bydliště, no a pak si vypisovali s průkazky nějaký věci, jo a chtěli vědět jméno tvé obvodní doktorky a co si prodělala ty a manžel za dětské nemoci a taky jestli jsou nějaké vážné nemoci v rodině...no prostě vše co si asi řikala u svého gynekologa.

mates22
25. led 2010

Díky moc, aspoň budu připravená 🙂
Musím se zítra objednat, teď jsem 33+6, tak to snad ještě stihnu.....tyhle info jsou furt dokola, už to tam tutově musí mít, hospitalizovaná sem byla před rokem na gyndě, ach jo 😒

a držím Vám palečky, už to máte za chvilku

rennca
26. led 2010

mates22: určitě to stihneš..je dobré ten porodopis mít sepsaný dřív než tam budeš chodit do poradny. a tam berou od 38 tt ale je to i pro to kdyby si náhodou začala rodit dřív tak at to máš sepsaný a nemusíš to smolit v bolestech.

rennca
26. led 2010

Jen pro info: tohle se mi podařilo najít na netu...nevím jestli je to aktuální ale třeba to někoumu pomůže.
😉

Druh porodu

Přirozený na lůžku
ano
Přirozený do vody ne
Aktivně vedený porodníkem ano
Císařským řezem ano
Předporodní a porodní služby
Odběr pupečníkové krve ano
Přípravná cvičení ano
Přípravné konzultace o porodu ano
Prohlídka porodního sálu,
poporodní pokojů ano
Možnost doprovodu ano
Počet osob 1
Vlastní předporodní místnost ano
Vlastní porodní místnost ano
Možnost volby nastřižení
hráze ano
Informační text Porodnice pořádá pro nastávající rodiče 2x týdně kurzy předporodní přípravy, ve kterých se seznámí s průběhem porodu a s prostředím porodnice.
Pro těhotné ženy a jejich doprovod v případě zájmu porodnice pořádá i jednorázová informativní setkání.
Porodinice pořádá pro těhotné ženy cvičení přímo v areálu nemocnice - těhotenská gymnastika a gravidjóga. Cvičení vede porodní asistentka.
Porodnice nabízí i prohlídky porodních sálů a pokojů šestinedělí.

K porodu může ženu doprovodit pouze jedna osoba. Kromě partnera, matky nebo blízkých přátel to může být i vybraná porodní asistentka. Doprovod může být přítomen po celou dobu porodu, a to i v případě porodu císařským řezem.

V první době porodní se rodičky připravují v místnosti, která je určena jen jedné ženě. Porodnice má k dispozici 3 takové místnosti.

Klystýr a holení jsou spíše nutné, personál ale plně akceptuje přání rodičky, pokud klystýr a holení odmítne. Pokud porod trvá dlouho, nezakazuje se rodičkám pití nápojů, popř. konzumace lehkého jídla.

Pokud chce žena rodit s využitím epidurální analgezie, není s tím žádný problém.

Porodnice pro tlumení bolesti a k relaxaci poskytuje metody využití teplé lázně (vana), sprchy, relaxačních pomůcek (balóny, žebřiny, žíněnky), poslech hudby, aromaterapii a relaxační masáž prováděnou personálem.

Druhou dobu porodní žena tráví ve stejné místnosti jako první. Jedna ze tří místností je zařízena jako civilní pokoj, dvě místnosti jsou klasické porodní sály. Rodí v nich vždy pouze jedna žena.

Žena si nemůže vybrat jinou než klasickou polohu vleže, pololeže či polosedě na posteli, bez připevněných nohou nebo s připevněnýma nohama.
Poporodní služby
Možnost návštěvy
přímo na pokoji ano
Informační text Při fyziologickém porodu má tatínek možnost přestřihnout pupeční šňůru a miminko je potom přiloženo matce na břícho. Potom musí dítě podstoupit poporodní vyšetření. Otec u nich může být přítomen. Dítě tráví s matkou dvě hodiny po porodu a poté je převezeno na několik hodin na novorozenecké oddělení.

Do půl hodiny po porodu je dítě přiloženo matce k prsu.
Porodnice dodržuje všech 10 bodů k úspěšnému kojení a od roku 2004 má titul Baby Friendly Hospital.

Návštěvy jsou povoleny na pokojích žen, a to po - pá od 15 - 17 hodin, v so a ne od 14 - 16 hodin.
Extra služby
Extra pokoj ano
Přítomnost otce 24h denně ano
Zdarma výbava pro děti ano
Speciální služby pro
rodičky s postižením ne
Informační text Rodičky mají možnost si vybrat na oddělení šestinedělí z 13 dvoulůžkových pokojů nebo ze 3 nadstandardních pokojů, jenž jsou 2 dvoulůžkové a 1 jednolůžkovýpokoj. Pokoje jsou zrekonstruované, barevné a kromě telefonu zde maminky mají TV, lednici, mikrovlnnou troubu. Porodnice umožňuje 24 hod.pobyt partnera.

Ženy mají k dispozici zdarma základní oblečení pro dítě (košilka, dupačky, zavinovačka, apod.) a dětské jednorázové pleny.

Porodnice neposkytuje speciální služby rodičkám s postižením.

Při spontánním nekomplikovaném porodu odcházejí maminky z porodnice většinou třetí až pátý poporodní den. Po císařském řezu se obvykle propouští 5.-7.den.

Po propuštění domů nabízí porodnice pomoc při kojení.
Ceník
Ceník služeb Ceny za služby:
Předporodní kurz pro rodičku a doprovod: 400Kč
Nadstandardní pokoj pro matku po porodu: 300 - 350Kč/den

mates22
26. led 2010

Rennco, ještě že otravuju, jsem se objednala a paní říkala, že v přízemí v recepci se mnou sepíšou matriku a nasměrujou mě - to ale asi nebude hned ta vstupní recepce, co? Já ještě tuhle nemocnici moc zmáknutou nemám, asi naštěstí 🙂 Jmenuje se to oddělení nějak? Budu to mít tip ťop, tak abych tam nelítala jako blbec. No v nejhorším se zeptám, i když ony ty paní za pultíkem mnohdy vědí taky prdlajs.

Jinak budeme mít stejný kočár- tedy v barvách ne, včera sem se byla juknout a naživo mě úplně nadchnul, tak snad se nám bude dobře jezdit.

rennca
26. led 2010

mates22: vůbec neotravuješ 😉

jj je to ta recepce(takové to okýnko hned u vchodu) tak té paní řekneš že jdeš sepsat porodopis a ona už tě nasměruje. Nejdřív půjdeš tam k ní..jsou to hned první dvěře když vejdeš do té chodby kde jsou ambulance. tak sepíšete to základní. jo ještě budou chtít vědět vzdělání matky, otece a zaměstnavatele....

já jsem šla ještě před tím na záchod a sestra tam chodila a nemohla mě najít 🙂

a pak tě pošle ještě do jiné kanceláře. název ted nevím ale u dveří na chodbě je červená sedačka a i v té místnosti se dělají monitory.

to najdeš neboj 🙂

rennca
26. led 2010

mates22: ten kočárek je super.mě se libil hned o začátku. Jsou na něj docela i dobrý ohlasy tak uvidíme
🙂

mates22
19. únor 2010

rennco, koukám, že už to máš za sebou, moc gratuuluju. Já jdu příští pátek poprvé na poradnu do nemocnice a už se mi to taky chýlí ke konci, hurá.....mám břicho jak když čekám čtyřčata.

A jak bylo v porodnici? Dobrý? Nebo se mám na něco speciálně psychicky připravit?

markettka
19. únor 2010

Rennco, gratuluju, máte krásnýho chlapečka...

Doufám, že budeš mít brzy čas se tu zastavit a povědět nám dojmy z porodnice 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru