Názory na porodnici Nymburk a Mladá Boleslav

bielanevesta
7. únor 2007

Babuľky, veľmi vás prosím o názory na tieto dve porodnice. Každá má totiž niečo pre a proti a neviem podľa čoho sa mám rozhodnúť. Vopred ďakujem za názory 😉

jd
7. říj 2007

Ahoj,
rodila jsem v Nymburce, byla jsem velmi spokojená jak s přístupem doktorů (především pana doktora Aleše Tomana),tak všech sestřiček. Jelikož je porodnice menší, nebylo to tam jako na běžícím pásu a musím říci, že jsem byla mile překvapená péčí jak o mně jako rodičku, tak následně i o miminko. Všichni byli velice milí. Nymburk opravdu mohu doporučit. Jana

mafnurka
20. říj 2007

1.10.2007 jsem v Boleslavy porodila císařským řezem naši holčičku a když jsem viděla jak to tam chodí,že maminky mají jasný případ na císařský řez a oni je tam nechali třeba 3 dny chodit po chodbě s bolestma a pak je vzali stejně na císař tak jsem se opravdu divila že mě na ten plánovaný císař vzali...Maličká byla totiž koncem pánevním byla veliká a já mám 17 pánev.Stejně ale se u mě rozhodovali jestli budu rodit normální cestou nebo ne-normální cestou bych teda rodit nešla,to bych šla do jiný porodnice.
V Mladý Boleslavy prostě dost upřednostňují přirozený porody před císařem,to je sice hezký,ale oni to hrotí...nechávají to zajít moc daleko...
To píšu za ty maminky s kterýma jsem tam mluvila,který prostě byli jasný na císař a doktoři je tam nechali několik dní i přes bolesti nebo vyvolávačky,jestli náhodou neporodí normálně a potom stejně je vzali na císař.
Ale když mám mluvit za sebe,tak si nemůžu vůbec stěžovat..veškerý personál perfektní a průběh operace a hlavně lidi na sále-to jsou lidi na pravým místě.Jejich upřímný oči si budu pamatovat do konce života.Opravdu moc hodný.Za to bych jim chtěla moc poděkovat,byla jsem vyděšená strachy,ale oni byli perfektní..Kdybych měla jít znovu na plánovaný císař,tak ráda do Boleslavy..

andreea
22. říj 2007

Ahoj holky,já sice budu rodit v Praze,jelikož zde bydlím,ale do poradny jsem chodila k primáři Čepelákovi a nemohu ho vynachválit.Po porodu zůstanu zase u něj v péči.Tak dobrou volbu!

ivusa1
27. říj 2007

Ahoj holky. Také se rozhoduji mezi MB a NB. Podle toho co jsem si zatím přečetla je na MB docela dost negativních věcí. Vím že záleží na lidech, nevíte jestli v MB pracuje ještě p. Dr. Karhan?

bielanevesta
autor
27. říj 2007

Andrea jj, Čepelák je prefektný 🙂 Keby taký doktory boli všetci to by sa to rodilo 😉

miminak
27. říj 2007

Ahojte holky,
rodila jsem v Boleslavi tento rok v dubnu a nemohu si personál vynachválit 😉 Porodní asistentka byla úžasná a lékařka taky, porod byl sice hnusnej a nechtěla bych ho opakovat, ale to se tak někdy stane .. poporodní péče byla taky fajn 😵 Někdy se může stát, že se něco zkomplikuje, ale jak řikám .. KDO NIC NEDĚLÁ, NIC TAKY NEZKAZÍ.

janulkavi
7. lis 2007

Chtěla jsem se zeptat, psalo se, že se boleslavská porodnice chystá v první polovině roku 2007 rekonstruovat porodní sály. Nemáte někdo informace nebo osobní zkušenost, zda k rekonstrukci došlo a co se změnilo? Díky za info.

miminak
7. lis 2007

Janulkavi - když jsem rodila 04/07 tak to mělo propuknout, ale nic se nedělo .. 😅 😀 a pochybuji, že se od té dpby něco změnilo .. 😀 😀

mitujka
9. lis 2007

Ahoj holky,

jsem v 9 TT a jsem z Poděbrad, proto, to mám nejblíž do Nymburka.....jinak pocházím z Kolína.....tak pořád váhám, kam se přiklonit s porodem. Jinak mě těší, že tu vidím těhulky ze stejného regionu....to si můžeme radit co a jak ....Míša.-)

aknitram
9. lis 2007

Ahojky,
jsem v 37TT a své první děcko jsem rodila v Nymburce. Na přístup sestřiček při porodu si absolutně nemůžu stěžovat-rodili jsme s partnerem-navíc jsem měla přizvaného Dr.Trunečka (svého gynekologa-porodníka)a vše probíhalo sice bolavě 🙂 , ale jak má. Službu měl Dr.Toman a i ten byl velice milý (i když mě jen jednou prohlížel). I následné dny na normálním dvoulůžkovém pokoji probíhaly pěkně, jediný, kdo byl PŘÍŠERNÝ, byl tehdejší primář (arogantní Dr.Klumpar myslím). Jako prvorodička po třicítce jsem zkrátka byla, dalo by se říct, nadšená. Teď se budeme chystat podruhé, opět se svým porodníkem (kterýžto i po celou dobu těhotenství VŽDY když bylo potřeba na zavolání reagoval a dal mi tím neuvěřitelný pocit důvěry). To ostatní- jako luxus na pokojích nebo mezinárodní kuchyně 😀 mi nějak nepřijdě až tak důležité.. Takže Nymburk ANO, držte nám pěsti, ať je to i nyní ok 🙂 A ke Kolínu- ohlasy co já vím nic moc. Praha daleko a přeplněná a rodí se i na chodbách.. A ještě ke kojení v Nbce- taky mám známou, která měla problémy! Ale volejte ihned laktační ligu, tam jsou prý báječní 🙂 Tak zatím..... 😉

andreabajsova
16. lis 2007

Ahoj holky!Volám sa andrea a s manželom bývame v Miloviciach.Som v 35 TT,chem rodiť v Nymburku.Ešte som si to tam nebola obzrieť,ale chystám sa na to.Nechce sa ku mne niektorá z vás,čo plánujete rodiť v nymburku pridať??? 🙂

ivusa1
16. lis 2007

AHoj holky. Pořád se rozmýšlím kde rodit, byli jsme se s manželem poívat ve Vrchlabí a jsou tam moc milí, příjemní, ale nevím jestli to tam stihneme ☹ Jinak uvažuji o Mladé Boleslavy a Nymburce, ale slyšela jsem že se v Nymburce porodnice rozpadá a že dal primář výpověď, nevíte o tom něco? Jsem z Lysé nad Labem 😉

andreabajsova
19. lis 2007

Ahoj Ivusa!Myslím,že s tou výpoveďou je to pravda,lebo vyhlásili konkurz na nového primára.Ale o rozpade nič neviem.Myslím,že to až tak horúce nebude.Ja som sa rozhodla pre Nymburk,je to predsa najbližšie.

bielanevesta
autor
19. lis 2007

Ahojky!Takže Čepelák dal výpoveď? ☹ On bol ten najlepší...

aknitram
23. lis 2007

Ahojky (39TT), co já vím-tak tam mají opravdu prapodivné starosti-změny primářů a namagementu nemocnice, nejasnosti okolo jejího prodeje a tak, ALE přes to FUNGUJÍ (zatím 😉 ) a od svého porodníka aktuálně vím, že např.minulý pátek tam měl jen on tři porody 🙂 A papíry, co si vzít s sebou k porodu, jsou taky furt stejné (jen poplatky za muže u porodu se zvedly), tak myslím, že to tak žhavé snad nebude... tak do týdne v Nbce papa 😀

bielanevesta
autor
25. lis 2007

No my sme za manžela pri porodu zaplatili ešte pred tým než sa šlo na vec....a nakoniec mi museli robiť cisárky 😒 a penaize nám nevrátili 😠 😝

1980mat
26. lis 2007

Ahojky holky,

ještě donedávna jsem byla jednoznačně přesvědčená, že budu rodit v Nymburce. Mám to 15 minut pěšky od domu a i většina informací od kamarádek a jiných žen, které tam rodily, je vesměs pozitivní. Teď mě ale znepokojuje to, co se v celé Nymburské nemocnici děje. Dokonce se uvažuje i o jejím zrušení a desítky doktorů zde dávají výpovědi a prchají jinam. To člověku na pocitu jistoty moc nepřidá. Takže jsem mírně začala uvažovat, že bych rodila jinde. V úvahu v mém případě přichází ještě Mladá Boleslav, Kolín a Praha. Pročítám různé diskuze a informace na různých webových stránkách a nemůžu se rozhodnout. Trochu jsem začla přemýšlet o Praze, protože tady pracuji a mám zde i rodiče, takže by nebyl problém od rodičů dojet do nějaké z Pražských porodnic. Ale zase mě docela šokovaly ty informace o tom, jak se tu rodí na běžícím páse a někdy i na chodbě, protože není jinde místo. Takže se pomalu vracím k myšlence, že budu raději rodit v tom Nymburce, pokud zatím nemocnici nezruší. Doufám jen, že odtud neodejdou všichni dobří doktoři a sestřičky.

aajina
27. lis 2007

Ahojky taky doufám, že budu mít kde rodit 😉 NB porodnici mám z domova cca 10min.A v Praze mají všude stopstavy a hlavně člověk musí být registrovaný od 12tt což já mám už smůlu a ani se mi jinam nechce, tady přeci jen člověk ty Dr. zná a je ve známem prostředí a rodina může kdykoliv dorazit na návštěvu.No uvidíme jak se to vyvrbí a doufám, že to nemůžou přeci jentak zavřít 😒

aknitram
28. lis 2007

Opět ahoj s aktuálními informacemi "od zdroje" 🙂
TAKŽE -Nbk je opravdu bez primáře, ALE dr.Čepelák tam normálně spolu s dr.Tomanem a jinými FUNGUJE (dokonce ho jako pana primáře i oslovují, ale on nemá nejspíš ty ambice, tak jmenován nebyl, pracuje jako jeho zástup) vše je v pořádku a SNAD bude tento rok i porodně nejsilnějším v historii - přes 600kousků miminek 😀
To s platbou předem si ani nepamatuju-jestli jsme tenkrát platili až PO? No každopádně vám napíšu do dvou týdnů,-to už bychom snad měli být ok doma 🙂 Nevím, jestli jsem tak naivní 😉 ale fakt doufám, že se nic moc měnit nebude- vždyť Městec je zrušen už léta a KAM JINAM 😨 A sestřičky z okolí by snad neprchaly jen tak- mají jistě rodiny a budou vyčkávat až do konce..?? No budu informovat. Držte nám pěsti 😵

aajina
28. lis 2007

S platbou je to asi tak kamarádka tam rodila v létě a než skončila jedna směna nechali si zaplatit za přítomnost tatky u porodu a pak rodila císařem a 600 v čudu to už jim nikdo nevrátil, takže lépe platit po.

andreabajsova
28. lis 2007

Ahoj...no my sme tam boli teraz s manzelom a povedali nam,ze staci zaplatit az po.tak neviem.

bielanevesta
autor
29. lis 2007

Ahoj...no keby som vedela, tak neplatíme dopredu 😝

aknitram
9. pro 2007

Ahojky po porodu 🙂
Takže v nymburské porodnici se zatím NIC nezměnilo, platili jsme v pohodě až PO porodu, sestřičky i lékaři v čele s MUDr.Čepelákem byli báječní a i když to byl záhul-jsem ráda, že jsme opět mohli rodit v Nbce. Oddělení je pořád plně obsazené a pro náročnější-mají jen jeden nadstandardní pokoj.
Ovšem že existují finanční problémy je pravda..nezbývá než věřit starostovi a řediteli nemocnice a doufat, že se domluví 🙄
Hodně štěstí a co možná nejkrásnější zážitek s přiváděním prcků na svět 🙂

andreabajsova
4. led 2008

Ahojky.....tak uz po porodu.No s tym platením je to nakoniec pravda,je lepsie zaplatit az po....mne nastali komplikacie a museli mi urobit cisarsky a peniaze za manzela nam uz nevratili,vraj preto,ze bol u mna v prvej dobe....no co uz.Inak novym primarom je Mudr.Toman.

ivusa1
4. led 2008

Ahoj,
tak jsem po předčasném porodu, při bolestech břicha jsem jela do Mladé Boleslavy, a velice mladá a ochotná doktorka, evidentně nová, s trochou zkušeností mě nechala rychle převést do perinatologického centra do Prahy, takže mi jsme porodnici vyřešili takto 🙂
Hodně štěstí při vybírání 🙂

andrissek
5. led 2008

Ahoj já jsem dvakrát rodila v MB a nemužu si na nic stěžovat a Boleslavsakou porodnici jen doporučit.

kalanchoe
21. únor 2008

Ahoj zdravím všechny.Jsem tu nová a jsem čerstvá mamča Adámka.Chci takto poděkovat personálu porodnice Nymburk.Jejich přístup byl skvělý ,dokonce i dětské sestričky byly milé a ochotné kdykoliv pomoci, není na co si ztěžovat.Jen jednání dětské lékařky by se mělo trochu vylepšit.Zapomíná,že doba je jiná.Je tam prý krátce ,tak asi nemá ještě zkušenosti.Přeji všem mnoho úspěchů v jejich náročné práci.

macekaa
5. bře 2008

Ahojky.Jsem tu taky nová.Mám zkušenost s Ml.Bol.Porod jsem sice měla těžký,ale nemůžu si postěžovat na personál či porodnici,jako takovou.Teď čekáme druhé děťátko a budu rodit jedině tam.Takže tedy všem maminkám doporučuji.Taky si myslím,že hodně záleží,jak se chováte vy k personálu.Nemají rádi ufňukánky.Ale to už v porodnicích neměli za dob našich maminek.Budete se divit,ale i v největších bolestech jsem si se sestřičkama vyprávěla vtipy.Moc mi pomohly a patří jim obrovský dík.

glia
6. bře 2008

ze nemaji radi ufnukanky...nehnevaj sa na mna, ale ked neide vsetko tak, ako ma, cloveka naviac zmahaju poporodne hormony, tak aj silna osoba sa zlomi a poplace si...to im este nedava pravo spravat sa arogantne(detska doktorka), davat za vinu matke to, ze sa nedari kojenie...mna tam teda uz nikdy nikto nedostane...persoal zenskeho je ok, skvele sestricky a aj doktori...porodne asistentky boli ako vlastna rodina, absolutne uzasne, ale detske sestry a doktorka boli take, ze ma nikto nepresvedci, ze su ludske bytosti...ked mi zahlasila jedna detska sestra, ze maly je take dieta, len chytit a vyhodit do kosa, pretoze nechcel papat, tak nehnevaj sa, ale toto asi nebude celkom o tom, ze ufnukanky... 😒

macekaa
6. bře 2008

Ajaj,tak to jste mi neporozuměla,chválím porodní kolektiv.A hovořím o ufňukánkách při porodu.Věřte můj nebyl lehký,ani krátký.Protrpěla jsem bolestmi 21 hodin.Dětské sestry soudit nemůžu.Měla jsem miminko na JIPU a kojení mě učily sestřičky tam a ty byly absolutně skvělé,trpělivé a ochotné mi to ukázat třeba pětkrát.Díky nim jsem tedy neprožívala trauma.A jak tak koukám,máte chlapečka a o těch se říká,že se špatně chytají.No a můj muž,jako malé mimi nectěl prs vůbec.Takže,jestli budeme mít chlapečka,tak počítám,že budeme mít také problém.No mám se nač těšit.Ale nevzdávám se,můj muž je téměř dvoumetrový a statný muž,takže umělá strava je taky dobrá.Maminky mnoho síly.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru