Názory na porodnici Nymburk a Mladá Boleslav

bielanevesta
7. únor 2007

Babuľky, veľmi vás prosím o názory na tieto dve porodnice. Každá má totiž niečo pre a proti a neviem podľa čoho sa mám rozhodnúť. Vopred ďakujem za názory 😉

flosmanka
9. led 2010

P.s. a kdyby jste některá měla i fotky z porodního sálu, pokoje atd. - byla bych vděčná. Ještě jednou díky..

markettka
9. led 2010

Ahoj Flos 🙂

Taky by mě zajímaly novinky z poslední doby. Doufám, že se tu nejde někdo, kdo nás potěší něčím pozitivním 🙂.

Chodily jste na předporodní kurz do Klaudiánovi nemocnice? Stojí zato?

Jinak co si pamatuju Moni, tak sály jsou úplně nové a moc pěkné. Pokoje už jsou horší, sprcha a wc na chodbě a opravdu nic moc ☹... Nadstandartní pokoje znám jen na obyčejné gyndě a tam jsou po 2 pacientkách, wc a sprcha na pokoji, tv a polohovatelné postele - jak je to na porodnici by mě taky zajímalo...

Mám zato, že prohlídky sálů jsou na možné na domluvu.

flosmanka
10. led 2010

Markett - ahooj.

Když jsem se koukala na info přímo na stránkách nemocnice, tak tam mají nadstandarty 3. Jeden je jednolůžák s možností tatínka během pobytu (cca 1400,- i s tatínkem, jinak 1tis.). A ty 2 jsou pro 2 pacientky (cca 400,-/den) - bych ráda jeden z nich .. A lepší, když tam budeme 2, ale pro mě je důležitý hlavně mít sociálku na pokojí! Kvůli tomu chci nadstandart víš 😉

Tak si držme palečky, ať nám tu někdo dá žhavé info a víš co mě napadá? Si myslím, že se tam stejně sejdeme v tý MB 😀 😀

Sály i pokoje si je snad možné prohlídnout během předporodního kurzu - někdo jsem to myslím četla 😉

markettka
10. led 2010

Moni,

Jj, taky jsem si na gyndě platila nadstandart jen kvůli té sociálce na pokoji - pro mne docela důležitá věc. A pokud by byl volný pokoj s možností tatínka, tak to beru všema deseti - jen nevím, co mi to řekne on. Se ho musím hned zeptat 😀 ....

Já myslím, že si tam poležíme my dvě spolu 😀 😀 😀

flosmanka
10. led 2010

🙂 hmm, to já ho asi nevyužiju. Manžel bude určitě muset do práce - chci totiž, aby si pak vzal dovču až se vrátíme z porodnice domů - alespoň 14dnů 😉 Myslím si, že pak ho budu potřebovat víc 😀

markettka
10. led 2010

Hmmm, tak se mnou tam taky nebude 🙂

lenule11
10. led 2010

Ahoj, tak já rodila v Boleslavi v květnu a byla jsem moc spokojená. Porodní boxy jsou parádní, všichni tam byli moc milí, i přesto že ten den rodila snad půlka okresu 😀 Nadstandarty byly bohužel obsazené, jinak bych do něj bez váhání šla. Normální pokoj by mi vůbec nevadil, jen ty sociálky, to byl vážně děs 😒 Oblečení pro děti jsme dostávali(košilka a zavinovačka), sebou jsem si brala ponoštičky a rukavičky. Papírové plenky nám dali 4, takže balík si sebou určitě vemte. Olejíček a mýdlo na mimčo bylo na pokoji, mastičku na prdku jsme dosly, nic jiného nebylo potřeba. Po porodu dávají balík vložek, když dojdou musíte použít svoje. Jo a na tom předporodnim kurzu jsme byli s manželem asi ve 32tt, objednávala jsem se na něj ve 30tt. Snad jsme vám trochu pomohla 😉

markettka
12. led 2010

Lenule, děkujeme. Jen jsem slyšela, že oblečení na miminko už nepůjčují, tak snad se tu objeví ještě někdo, kdo rodil v poslední době a poví nám...

flosmanka
12. led 2010

🙂 lenule díky moooc ..
Jsi poklad
😉

lenule11
12. led 2010

A já mám pořád pocit, že jsem rodila nedávno 😀 Hrozně to utíká, i to mé miminko mi zachvilku bude utíkat 😲 Pokud se chystáte na kurz, tak tam vám vše řeknou. Já dostala seznam, co si sebou vzít, od svého doktora.

yanik
12. led 2010

ahoj,
v Boleslavi jsem už jednou rodila (říjen 2007) a podle seznamu, co jsem dostala u své doktorky, tak pro miminko je už potřeba mít body na dobu, co tam budem a taky kosmetiku. Ty košilky byl stejně děs 😖 Takže si chystám hromádku zavinovacích body - pamatuju si, že často chodily kontroly na miminko, které jsem musela furt vyslékat a oblékat, tak ať miminko nedráždím častým přetahováním body přes hlavu ... předpokládám, že balíček porodnických vložek dostanu - hned po porodu musí být totiž sterilní a že zavinovačky a bavlněné pleny ke koupání budou taky v porodnici ...

jinak ty sociálky, to mi ještě teď běhá mráz po zádech - jako ty, které jsem měla hned u svého pokoje, vypadaly dobře, ale ani kousíček soukromí - aspoň pidizástěna u záchodu mi tam scházela, u sprchového koutu a pod. ...

taky bych uvítala, kdyby se tu ozval někdo, kdo v MB rodil nedávno 🙂

flosmanka
13. led 2010

🙂 Yanik, jak koukám, tak tam asi budeš rodit i teď .. Prosííím, nezapomeň pak na nás, napíšeš nám své poznatky a dojmy? Předem ti moooc děkujeme. 😵
Nicméně budu držet palečky ..

yanik
13. led 2010

flosmanka, budu se snažit poreferovat jak nejdřív to půjde 🙂 snad mě ještě prckové pustí k počítači ... díky za palečky 🙂

anopka
14. led 2010

dobry den Moniko,na předporodním kurzu jsem byla tento týden.(25.týden)je i s prohlidkou porodniho sálu a šestineděli.ale musíte se objednat.kosmetiku používají johnson ale do porodnice si stejně musíte vzít plinky a vlhčené ubrousky.oblečení pro mimi vám dají ale svoje už musíte mit ponožtičky a rukavičky aby se mimi nepoškrábalo
.vložky samozřejmě taky svoje. šetří se všude 🙂

giannag
14. led 2010

Anopko, a jak tam vypadaly ty záchody a sprchy?

anopka
14. led 2010

giannag,na porodnim sale a na nadstandartech vypadaly rozhodně lip než na šestinedělí které není zrekonstruované.na šestinedělí jsou sprchy a toalety přes chodbu od pokoje kdežto na nadstandartech mate svoji socialku.

giannag
14. led 2010

A pro kolik pokojů je jedna toaleta a koupelna? a jsou ty záchody fakt bez zástěn jak popisovala yanik, nebo už to trošku od toho roku 2007 změnili?

anopka
14. led 2010

jojo jsou bez zastěn na mě to působilo hrozně.na chodbě jsem viděla jen jedny dveře s koupelnou ale je možné že jich tam je vic

giannag
14. led 2010

Ježíš, no tak to nedávám!!!

giannag
14. led 2010

Nadstandard se asi nedá zamluvit, co? To bude asi jako všude, kdo dřív přijde......

anopka
14. led 2010

bohužel nedá.ta porodní saistentka říkala že je o ně velký zájem a ani se nedivím.taky bych chtěla na nadstandart.ty lůžka co jsou na normálních pokojích jsou ty staré železné.

giannag
14. led 2010

Holky, tak jedna čerstvá informace. V MB mají schválenou rekonstrukci toho šestinedělí - hlavně sociálek, ale zatím není dán termín, ale třeba budeme mít štěstí a do našeho porodu to stihnou 😎

markettka
14. led 2010

A nebo bude rekonstrukce až tam budu rodit 😒 - to by bylo teda na houby 😒 ... Pokud vím, mění se v nemocnici ředitel, tak uvidíme co se ještě změní...

Ty sociálky mě děsí, ale snad se to dá těch pár dní vydržet- Ležet tam třeba s rizikovým těhu - no, to bych moc nadšená nebyla.

O nadstandarty se tam porveme 🙂 🙂 🙂

flosmanka
14. led 2010

☹ bezva. Už to vydím, jak bude rekonstrukce a k tomu ještě plný nadstandarty a ve finále se půjde rodit jinam 🙄 Díky moc za info a držme si palečky 😉

szkatka
14. led 2010

Ahojky všem.No my tam byli na kurzu.Hodně příjemná paní a i pěkné porodní oddělení.Šestinedělí-novorozenecké jsem neviděla.Ale boxy dobrý,takže jsem spokojená.Navíc tam může být přítel přítomen i kdyby byl nutný císař,což někde třeba nedovolí.Plenky a vložky máme mít své a krem na prdelku i bradavky.Jinak nic.

rennca
15. led 2010

Ahoj holky. tak včera jsem byla sepsat porodopis v MB. Příští týden mě čeká první kontrola v 37 tt, tak uvidíme jaký budou tam 🙂 zatím jsem narazila jen na příjemné sestry 😉 co se týče dětského oblečení tak si ho připravím doma a při nejhroším ho manžel druhý den přiveze.nechce se mi to tahat.už takhle mám narvanou tažku a to tam nemám vše🙂

flosmanka
15. led 2010

😉 No jo, ty to máš za pár ... Tak taky strašně moc držíme palce a dej pak vědět, jak vše probíhalo. Je to pro nás taky 1.porod, tak ať víme, co nás čeká 😲

giannag
15. led 2010

Rennco, můžu se zeptat, teď budeš už chodit na kontroly jen do porodnice? Ke svému gyn. už ne? Nebo jak to chodí? Dej, prosím, vědět, jaký tam jsou doktroři, kdo tě kontroloval a tak 🙂 Moc díky!

lenule11
15. led 2010

Ještě k sociálkám 😉 Záchod a sprcha jsou vždy společné pro 2 pokoje. Návštěvy by tam chodit neměli. Sprcha je opravdu bez zástěny, záchod oddělený dveřma. Nikdy se mi nestalo, že by mi tam někdo vlezl. Stačilo se podívat zda se tam svítí(jde to vidět z chodby) 🙂 Nebojte se, já mám taky ráda soukromí, ale po první vizitě mi to bylo už fuk 😀 A ty 3-4 dny se dají přežít. Krásný zbytek těhulkování.

rennca
15. led 2010

flosmanka: jo jo už to mám za pár 😉začínám mít předporodní deprese 🙂

giannag: ted už budu chodit na kontroly jen do porodnice. ze začátku je to prý každý týden(chodíš na ty monitory) a pak už třeba po 2 dne. Tak uvidíme ale malej se mi ještě neotočil takže se obávám jestli mě nečeká císař. Doktoři se podle mě střídají ale určitě dám vědět jaký tam jsou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru