Názory na porodnici Nymburk a Mladá Boleslav

bielanevesta
7. únor 2007

Babuľky, veľmi vás prosím o názory na tieto dve porodnice. Každá má totiž niečo pre a proti a neviem podľa čoho sa mám rozhodnúť. Vopred ďakujem za názory 😉

michalka23
2. čer 2008

Ahojky... Nevím, zda tu je někdo, kdo se chystá rodit v MB. NB a nebo kdo už rodil. Ale zkusím to 🙂 chtěla bych se zpeta, zda tu je někdo, kdo teď někdy tady bude rodit nebo rodil (v MB.NB) stále se rozmýšlím kam půjdu já. Nevím totiž jak to teď je ale spousta lidí mi vyhrožuje, že bych se měla co nejdříve někam přihlásit. Četla jsem si tady ty starší komentáře.. no nevím nevím. Mám strach všeobecně z porodu a ještě k tomu když se dějí občas takové věci... Opravdu nevím kam jít. Mám to do NB i do MB kousek. Jsem od Lysí nad labem, takže mě to asi vyjde nastejno... ale kam... to teda opravdu nevím. Prosím prosím, zda tu někdo je....Napište mi nějaký komentářík, zda jste byly spokojeni či ne... Díky moc... PA

aajina
2. čer 2008

Ahojky 🙂 já rodila v NB na konci února auž jsem tu psala jak moc jsem byla spokojená .A hodně moc mi pomohly předtěhu kurzy vedená dvěma skvělýma por.asistentkama v NB.Zbavili mě veškerého strachu a rodili jsme i s humorem 🙂 .Jestli chceš kurzy jsou v NB v Nirvaně http://www.nirvana-sport.cz/novinky/cviceni-pro....

slunickob
4. čer 2008

Ahojky
Tak pro Michalku23,mám uplně stejný problém 😉
Já ale váhám mezi Nbk a Vrchlabím.S vrchlabím mám zkušenost z předchozího porodu a musim říct že suprovou.Jenže teď se to tam nějak mele a jsou tam nějaký problémy,tak nevim.
Můj doktor řikal,že odtamtud ti nejlepší lidi odcházejí a ať si to prý dobře rozmyslim.A že právě jeden z lékařů z Vrchlabí dělá teď v Nymburce. Předtim jsem na Nymburk slyšela jenom stížnosti a na Vrchlabí chválu,tak jsem jela tam. Teď je to zas naopak,takže asi zůstanu u nás.
Jinak porodu se neboj,nic to neni.To se mi to kecá,když už vim do čeho jdu,viď... 😅
No,ten první byl sice dlouhej a samozřejmě bolestivej,ale to štěstí potom je daleko silnější. I když je fakt,že ještě půl roku po porodu jsem se dušovala,že dalšího potomka radši adoptuju 😀 No a vidiš,neadoptovala...

sluninka
4. čer 2008

ahojte holky...já jsem z Phy-východ a stále už přemýšlim o porodnici..pořád jsem si myslela jak Podolí nebo Apolinář,ale představa, že budu mít stahy a budu se trmácet někde v Pze v zápě mě děsí...
Proto přemýšlim o MB nebo okolí...zatím je tu málo názorů...pokud máte některá zkušenosti i s jinýma porodnicema..tak písněte

sonisek
10. črc 2008

Ahojky, tak včera se mě známá ptala jestli jsem už někde registrovaná v porodnici, tak jsem řekla že ne a ona že být mnou, tak si tam radši pro jistotu zavolám, jestli to vážně nemusí být. Tak jsem dneska volala do Nymburka a radši se ujistila. A mluvila jsem s vrchní sestrou a ta byla tak ochotná, že se těším až tam půjdu rodit 🙂 A registrace teda být opravdu nemusí a že když budu chtít, tak se tam můžu přijít podívat, ale radši tam třeba zavolat, jestli nemají moc frmol apod 😀

macekaa
10. črc 2008

Ahoj holky.Tak jsem tu po delší odmlce.První mimi jsem rodila v MB 2005 a druhé teď v dubnu zase v MB a zase musím chválit.Nové sály jsou naprosto super,tatínka Vám tam nechají hned už od prvního natáčení a kontrol.A,jsou velmi příjemní i v noci(přijeli jsme v půl druhé,já už bolesti po dvou minutách)Chlapeček se nám narodil v půl páté.Nečekají,víceméně mi hned po klystýru a sprše píchla vodu a bylo to pak šupem.I když měl Péťa krátkou pup.šňůru,hrozilo nebezpečí,ale paní doktorka vše hravě zvládla. Musím jen a jen chválit a doporučovat.Jen prý pozor na nějakou doktorku blondýnu,ta asi moc machr není,prý,když se na to necítí,nebo je komplikace,tak volá jiného doktora(vím jen z doslechu),takže to může být,"JEDNA BÁBA POVÍDALA"
Přeji všem krásný a rychlý porod.První byl dlouhý,druhý byl šupem,tak ať to máte ŠUPEM 🙂 🙂 🙂

donia
11. črc 2008

Ahojky, tak jsem se konecna rozhodla taky zaregistrovat, abych mohla i ja napsat svou zkusenost s nymburskou porodnici. Sve prvni dite jsem rodila v Horovicich (okr. Beroun), kde jsem byla velmi spokojena, proto jsem z Nymburku mela trochu obavy. Ohlasy na tuto porodnici nebyly v minulosti zrovna nejlepsi. Musim vsak rict, ze jsem byla mile prekvapena. Prohlidka porodnice jeste v dobe tehotenstvi na me sice neudelala nejlepsi dojem, bohuzel je to tam jiz zastarale, ale pristup veskereho personalu toto mnohonasobne vykompenzuje. Zacatkem cervna jsem tedy v Nymburce porodila sve druhe dite a tuto porodnici mohu jen doporucit. Natrefila jsem na sympatickou porodni asistentku a pan doktor Capek u porodu byl taky skvely. Velmi mile me prekvapil gestem, kdy me i manzelovi hned po porodu podal ruku a popral nam k miminku. Bohuzel se u nas neobeslo vse bez problemu, nase holcicka musela byt prevezena na JIP do Prahy, ale skvely pristup detske lekarky Mudr. Skorkove nas ubezpecil o tom, ze je pro nase miminko delano jen to nejlepsi. Timto ji patri nas dik, protoze nas opravdu pravidelne informovala o aktualni situaci a o miminko se zajimala i po mem propusteni z nemocnice.
Takze holky, ktera vahate, Nymburk skutecne doporucuji, protoze pristup k maminkam po porodu je opravdu dulezity.

venuse.bezuchova
30. črc 2008

Ahoj maminy, není to tak dlouho, co jsem si četla vaše názory na boleslavskou porodnici, měla jsem asi měsíc do termínu porodu.Malej se přihlásil o 13 dní, takže se mi vyhlo vystresovaný čekání a nervování na den D.Za to jsem moc ráda.Chtěla bych přidat svůj názor na porodnici v MB.Jsem nad očekávání velice mile překvapená a spokojená s personálem porodnického oddělení.Rodila jsem poprvé, předčasně a s mírnýma komplikacema, ale díky všem kteří měli službu 16.7. od 18 hodin ( a samozřejmě díky mému skvělému manželovi 🙂 ), byl pro mě porod i se všema bolestma, zážitkem plným emocí, byl to den na který nikdy nezapomenu a díky porodní asistentce, bohužel neznám její jméno a paní doktorce Jitce Jírové, to bude jeden z nejkrásnějších dnů.Od první chvíle se o mě starali perfektně a profesionálně.I když jsem chvílema byla "mimo" jejich milé a vstřícné jednaní a chování mi neušlo.Jak řekl můj manžel,který to viděl "jinýma očima" než já, pro tyhle lidičky, kteří mi pomohli přivést na svět našeho Matyáška to co dělali nebyla jen práce, je to očividně bavilo a dělali to se zájmem.takže moje velké DĚKUJI, patří všem kolem paní doktorky Jírové ze dne 16.7.2008,porodní asistentce díky ní trval můj porod se vším všudy od 16h do 19.31h, byla u mě, nehla se ode mě a neskutečně mi pomohla jak fyzicky tak psychicky a samozřejmě nechci zapomenout na sestřičku z novorozeneckého oddělení.Takže můj porod jednoznačně super, díky personálu, to znamená že boleslavskou porodnici moc a upřímně chválím, děkuji a všem pochybujícím nastávajícím maminkám doporučuji.Samozřejmě respektuji názory ostatních, třeba to byla jen náhoda, nebo jsem měla obrovský štěstí na super lidi a snad až půjdu rodit podruhé bude všechno tak jako poprvé. 😵

haninka
30. črc 2008

Ahojte maminy,
my máme termín v září a že budeme rodit v boleslavi jsem rozhodnutá od začátku. Jeden důvod je ten, že tu bydlíme (a nedokážu si představit jet např. do Liberce nebo Jablonce - velmi dobré porodnice - až to vypukne...) a druhý, že jsem v poslední době slyšela na boleslavskou porodnici samou chválu 🙂 Tak snad i my ostatní budeme mít štěstí 🙂

Venus, gratuluju k miminku 😵

makkyna2
31. črc 2008

já jsem tedy na MB slyšela jen samé negativa, ale je to také případ od případu.
hlavně hrozně neradi dělají císaře, to opravdu v nejkrajnějším případě, kdy nejdříve nechají dlouhou dobu rodičku pěkně potrápit!
a sestřičky ani s mimčem moc nepomohou, s koupáním, přebalením... hlavně pro prvorodičky je to problém!

haninka
1. srp 2008

Makky, je to asi doopravdy případ od případu a na koho člověk zrovna narazí. Moje kamarádka rodila asi před 3 týdny, byla jsem za ní v porodnici a řikala že super, sestřičky se chodí během dne i v noci ptát zda je vše v pořádku, prostě byla spokojená..🙂
A moje švagrová rodila v prosinci 07, ta se zase těšila domů z porodnice, že už byla ze sester celá zmatená a naštvaná.. 😒
Já ležela v listopadu 07 na gyndě kvůli laparce (sestry jsou tam asi jiný, ale doktoři budou stejný) a taky jsem byla moc spokojená..takže je to asi o štěstí.
Jak píšeš o tom císaři, tak právě s tim měla švagrová taky problém. Kontrakce měla od neděle v noci a porodila v úterý večer..celou dobu ji chudinku a toho prcka nechali trápit. Ale asi už byl v takový poloze, že nemohli císaře udělat..to se stává, ne?? 😒
Kde teda budeš rodit? už to máš za dveřma 🙂

makkyna2
3. srp 2008

Ahoj Hanko, věděla jsem, že jsi těhule, ale že tě potkám zrovna tady, to jsem nečekala!
jak se ti daří v těhotenství? zvládáš to v poho?
já ten konec moc ne, už bych to chtěla mít za sebou.
Budu rodit v MB, i když moc nechci, ale asi v každé porodnici jsou klady i zápory!
Bydlím v JC, ale bohužel zrovna v srpnu tu máme porodnici z personálních důvodů zavřenou, tak nemám moc na výběr!
Markéta Příhonská.

mishulle
3. srp 2008

ahoj, já rodila v Mb ještě před rekonstrukcí, dr. a PA super, sestry na šestinedělí - co sestra to přístup, takže těmi "babami" se nenechte odradi´t a řekněte si o radu těm milým, a hlavně, pokud se vám něco nebude zdát, použijte selský rozum, např. mě u koupání malýho namydlili nasucho. jinak jsem opravdu měla vesměs pozitivní zážitek

haninka
6. srp 2008

Ahoj Marketo,
koukni do IP 😉

Holky, v pondělí jsem byla na pohotovosti na gyndě v MB, natáčeli nám ozvy mimča na PS a musim říct, že tam mezitim prošlo pár sester a jedna velmi mladá doktorka a všechny byly ohromně milý! 🙂
Dokonce v jednom z porodních boxů rodila nějaká mamina. Občas jsme něco s mužem zaslechli, tak jsme jim fandili..než jsme odešli, slyšeli jsme brek miminka..bylo to ohromný a mamině Štěpánky (ikdyž sem asi nechodí) moc gratulujeme 🙂 Byla hrozně statečná a vůbec nekřičela 🙂

Mishulle, není náhodou tvoje ségra Jana??.. 🙂

bielanevesta
autor
7. srp 2008

Tak jedna kamarátka porodila 27.7. v MB holku CR tak sa jej skúsim povyzvedať čo a ako

haninka
7. srp 2008

bielanevesta, vyzvěď a určitě písni 😵

haninka
14. srp 2008

Ahoj maminy,
co jste rodily v MB, nastřihávali vás všechny a šili bez umrtvení? co jsem tak sondovala, tak vim jen o jedný mamině co si řekla, že nechce nástřih, jinak všechny ostatní byly automaticky nastřižený..a šití jim pak neumrtvili..četla jsem, že šití je kolikrát horší jak porod.. 😒

nunacek
27. srp 2008

haninka: Tak si sepiš porodní plán a dej do něj, že nástřih jen v případě opravdové nutnosti a až po konzultaci s tebou. Známá to tak měla a nenastřihli ji 😉

venuse.bezuchova
4. zář 2008

Ahoj Haninko, nejdřív i když opožděně ti děkuji za gratulaci k miminku.Včera bylo Matyáškovi 7 týdnů !!!!!!Strašně moc to utíká, je to kouzelný, milionový miminko,ale to o svým drobečkovi říká každá maminka 🙂 Trošku víc nás trápěj prdíčky,ale to je něco čím si většina miminek musí projít a upřímně, těch slz co jsem nad plačícím Matýskem doslova prolila nebylo fakt málo.Vím, že to každou maminku bude trápit a bude zoufalá, ale holky rada pro nastávající maminky, NESTRESUJTE SE, NEPLAĆTE A NEBOJTE SE!!!!!Nejde vážně o nic jinýho než o prdy.Já jsem s malým byla dokonce na pohotovosti, kde mi paní doktorka velice hezky a mile vysvětlila, že to jak se cítím já, tak stejně se cítí i miminko a svůj stres a nervy na něho svojí náladou přenáším.Takže radím KLID a pro vašeho drobečka vždycky úsměv na tváři a láskyplný slovíčka.Vždyť ten malej človíček má "jen" tebe a je na tobě plně závislej a odkázanej 🙂 🙂 A k tvýmu dotazu Haninko, ohledně nástřihu.Jak už ti nějaká mamina radila, můžeš personál dopředu upozornit že ho nechceš, ale z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že o nic hroznýho vůbec nejde. nástřih udělaj ve chvíli kdy se tlačí ven hlavička a ty jsi dole maximálně "napnutá" takže fakt ani nevíš že tě nastřihli. A šití?Není to moc příjemný, to nebudu lhát, ale s klidem to vydržíš, nemusíš mít z ničeho strach, já jsem si během šití povídala s manželem a dokonce i s paní doktorkou, která mě šila. A hlavně si Haninko myslím, že je lepší nechat to na doktorovi, oni vědí jestli je to nutný nebo ne, pořád je lepší mít nástřih a malinkou jizvičku,vydržet pár minut šití, stejně ti to opíchnou, než aby ti to samo od sebe tlakem prasklo a byla jsi né odborně nastřižená, ale bolestivě natržená.Takže držím palečky a neboj se, porod je nádhernej zážitek, na bolesti rychle zapomeneš.A pak už budeš mít svoje maličkatý štěstíčko.Dej určitě vědět jaký byl porod a co miminko.Měj se krásně 🙂 🙂

haninka
7. zář 2008

Ahoj Venusko, kuk do IP 🙂

slunickob
18. zář 2008

Ahoj holky!
Tak jsme se byli s manželem podívat v porodnici v MB. Musim říct,že jsem z toho nadšená! Pořád jsem se nemohla rozhodnout, jestli budu rodit v Boleslavi anebo tady u nás v Nymburce. Teď už to vim. Do Nymburka se nepůjdu ani podívat, boleslavská porodnice mně naprosto přesvědčila.
Je to tam po tý rekonstrukci opravdu parádní, všechno takový pěkný,nový. Příjemný jsou i sestry, i když je fakt,že za tu prohlídku jsme jich moc nepotkali... 🙂
No, každopádně jsem se rozhodla přivíst toho našeho prcka na svět tam kde si připadáte skoro jako doma.
Představa omyvatelnejch zdí,oprejskanejch kachliček a sterilního nemocničního prostředí mě totiž děsí...

janule27
19. zář 2008

Ahojky,
já rodila v Mladé Boleslavi 13.7.2008. Doktorka, porodní asistentka i dětská sestra, byly skvělé. A proto děkuji Dr. Novotné a všem ostatním, které ten den ráno měly směnu. V době kdy jsem rodila se tam tu noc narodilo 7 miminek, a ráno před devátou ve dvaceti minutách 3 miminka najednou ( mezi nimi i moje zlatíčko Filípek). Na doktorce, která měla jen v porodnici službu - Dr. Novotná - shodou okolností je i mojí gyn.), na porodní sestře ( mladá s delšími vlasy) a starší dětské sestře( s brýlemi), bylo vidět že svoji práci mají velice rádi. Porodní sestřička se ani na mě nezlobila, když jsem tlačila a docela jsem ji dost zmáčkla - chudák asi měla pořádnou modřinu. A večer mi ta starší dětská sestra ukázala jak se myje malý ( posrajdil se tak, že byl špinavý i za ušima) - a to měla 15 min před koncem směny a mytí se ukazuje až druhý den. Bohužel pak se to samé stalo mamině u mě na pokoji - a ta další směna byla horší . Mumlaly něco o neschopnosti mamin si uvědomit, že mají jen pár přebalovaček☹ No jinak ostatní personál a další Dr., byly příjemní.
Předtím než jsem šla rodit sem do MB, jsem slyšela hodně negativ - hlavně maminy co měly těžší porod, říkaly že císaře dělají, když už je nejhůř. Švagrová která rodila až v srpnu 2008 (v porodnici - 24hod, než přišla malá na svět) - nebyla moc spokojená - Dr., který ten den rodil byl protivný a když začala rodit - bohužel na 7 cm, tak volal pí Strakovou, kde si ještě vylil srdíčko, že ho tam chudáka nechali samotného - a že ten den rodily 3 maminky☹ Prostě síla. Takže na závěr : asi doopravdy záleží na náladě personálu a možná i na postavení hvězd a samozřejmě i na obtížnosti porodu. Naštěstí však určitě každá z nás ví, že bolest zmizí a že závěr toho nejhoršího je to nejhezčí a to je ten mimísek ( kam se na ten pocit hrabe zvládnutí státnic). A nakonec nám všem je jedno jaký byl porod, personál a zůstane nám jen ten pocit blaha . Jen podotýkám, že můj porod byl na prvorodičku lehký, takže pohled mamin, který hodně trpěly může být opravdu jiný).

haninka
23. zář 2008

Ahoj holky, ahoj Jani 🙂
já jsem rodila 18.9.08. Celý porod jsem popsala v "Jaký byl porod" na str. 74 tušim. Paní Dr. která mě rodila, bohužel neznám jméno, byla skvělá. (hnědé vlnité vlasy polodlouhé, věk cca 35 let) A všechny porodní asistentky také 🙂 ..tímto jim všem moc děkuju 🙂
Jediné co mě štvalo byly dětské sestry ( snad většina), protože každá ohledně kojení, péči o mimi..hlásala něco jiného. Když se mamina přišla poradit, byly arogantní..jako že je mamina neschopná a hloupá..už proto jsem se domů tolik těšila 🙂

Všem kdo se rozhodují přeju šťastný výběr porodnice a příjemnou směnu u porodu 🙂

barky
10. lis 2008

Ahoj holky. Tak ja jsem rodila v Bolce (25.10.08) a jsem spokojená. Sesřičky byly super a pani Dr. Jírová která mě rodila taky. Je tam dost mladých doktorů a doktorek, ale nebála bych se toho. Ja mužu Boleslav jenom doporučit. 🙂

markettka
16. pro 2008

Ahojky,
chtěla jsem se zeptat jestli je Dr.Tomáš Čepelák ten doktor o ketrém se tu mluvilo, že je z nymburské porodnice? Lékaře s tímhle jménem jsem potkala v Mladoboleslavské nemocnici, sice bohužel ne na porodnici, ale když jsem potrácela. Musím říct, že je naprosto perfektní a hodně mi pomohl svým přístupem.
Celkově jsem byla s Boleslavskou nemocnicí spokojená. Když se nám zadaří, tak bych tam šla i jednou rodit

bielanevesta
autor
16. pro 2008

Markettka takže dr. Čepelák je v Boleslavy? Mám naňho rovnaký názor ako ty a veľmi ma mrzí, že z Nymburka odišiel...

markettka
16. pro 2008

Já si myslím, že to určitě bude on.
Hodně mě překvapil, vypadal dost mladě a měl opravdu výborný přístup, kéž by takový byli všichni - myslím, že v jeho přítomnosti se i sestry chovají tak nějak líp...

bielanevesta
autor
16. pro 2008

presne s tebou súhlasím, vyzerá celkom mlado, a prístup kiež by každý bol taký 🙂

nunacek
20. pro 2008

Ahojky, dr.Tomáš Čepelák je opravdu v mladoboleslavské porodnici a přišel z nymburské 😉

sonisek
8. únor 2009

Ahojky, tak já rodila nedávno v nymburské porodnici a byla jsem spokojená se vším. Personál naprosto vynikající, jen mi nesedla jedna dětská sestra a dr. u porodu mi nebyl zrovna dvakrát sympatický, ale jinak jako fakt super.Takže Nymburk můžu vřele doporučit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru