Nemocnice Nymburk. Máte zkušenost?

chaplinka
16. bře 2012

Ahojky holčiny,maminky, Chtěla jsem se Vás zkušenějších optat, zdali máte zkušenost s porodnicí v Nymburce? 😲

pismenka
16. bře 2012

@chaplinka Už jsem se na tuto otázku tady ptala a nikdo nenapsal ☹ tak doufám, že ted snad ano, pořád se rozhoduji, zda Nymburk nebo Ml.Boleslav.
Rodila jsem svou první holčičku v Nymburce a dobrý, žádný problém ..... ale pan primář Toman už tam není, od 1/2/2012 mají opět nového primáře, tak nevím.
Mám teď při druhém porodu obavu, že co kdyby se něco stalo, tak tam nejsou tak vybaveni......rodila tam v lednu má známá a říkala, že vše ok, akorát jí nepřišli na to, že měla v bříšku zbytky přirostlé placenty, že pořád víc krvácela a bolelo jí břicho,ale jinak prý ok.
Chtěla bych ale více info......

chaplinka
autor
16. bře 2012

@pismenka Já už to mám do Ml. Boleslavy daleko.Moc Ti asi nepomůžu s rozhodnutím, páč tohle bude naše první miminko. Ale Já se rozhodovala mezi Kolínem a Nymburkem. V kolíně jsem byla na screeningu a strašný. Krev mi odebírali mezi dveřma a .. no prostě naprd ☹ V Nymburce jsme se byli podívat a celkem na mě udělali dobrý dojem.Mají tam nové křeslo pozitivně oranžové 😉 Chodím teď na předporodní kurzy,které vede PA přímo z porodnice a je moc fajn 😀 a ano, říkala nám že mají nového primáře, ale že je prý moc fajn, je tam chvilku tak se jim tam do ničeho moc nemontuje a je spíš takový tichý pozorovatel 😀 spíš jsem slyšela špatnosti na dětské sestry z nemocnice.. tak jak se chovali k tobě po porodu? a k miminku? 😨

pismenka
16. bře 2012

@chaplinka
také jsem chodila při Štěpánce (první dcerka) na předporodní kurzy, PA jsou moc fajn, pak jsem jednu z nich měla i při porodu 😀 Hlavně ti poví co tě při porodu čeká, čeho se nemáš bát apod. a opravdu mi to pomohlo, i jak dýchat.....
jj, koukala jsem na intern.stránky Kolínské porodonice a z fotek nic moc ☹ tak že jsem ho zavrhla hned. Toman totiž přestoupil tam.......
i jsem koukala, že mají nové zařízení v Nymburce, trochu to tam dali do kupy.
Do Ml.Bol.to mám....no také né zrovna blízko,ale né daleko,nechceme se mi dál než je Nymburk 😀 měla jsem totiž porod jedna dvě 🙂 sotva jsem vyšla schody a za 45min bylo hotovo 😀
Sestry v Nymburce ...... byla tam jedna starší, co rozdávala prádélko a ta mi nebyla moc po chuti 😀 ale jinak taková normálka. Občas, když jsem si nevěděla v noci rady,tak byli takové nabroušenější,ale pak se mi ráno přišli omluvit, že měli frmol....dneska se tomu směju...chytla mě i plačtivá,prostě jsem brečela i když mi přišla návštěva 😀 a sestry mě utěšovalli. Spíš jsem měla špatnou spolubydlící na pokoji, dnes bych šla na nadstandart, udělá to hodně, když je špatná maminka stebou na pokoji, celou noc svítila i když děti spali a já vůbec nemohla zabrat, když mi světlo svítilo přímo do očí....když odešla, to byla krása 🙂) chytla jsem fajn maminku,škoda že jen na poslední noc. Tam ta mi třeba vůbec neporadila,když jsem ji žádala o názor nebo pomoc.
Už jsem v 6měs. a uvažuju, že bych taky chodila zase na kurz, nebylo mi do teď dobře ☹ kam chodíš? do centra Nymb.jak je posilovna?
co mi nejvíc vadilo, bylo to, že v Nymb.nemají digit.váhy,ale ty zelinářské 😀 a já tam sotva dosáhla a přijde mi blbost vážit dítě při každém kojení....hlavně mi po kojení krásně usnula, tak že jsem jim to tam trochu sabotovala a teď bych to tak udělala znova, prostě zvážit ráno a pak večer. Četla jsem, že to ani nemá cenu, vážit dítě po každém kojení, není to ukazatel toho, kolik přibývá. Štěpánka byla totiž maličká, počáteční váha 2,60 a domu jsme šli 2,40 ale dnes vím, že není nic na tom, když je dítě malinké, vyrostla a je v pohodě 😀

chaplinka
autor
16. bře 2012

JJ ty schody v nymburce mě vyděsili hned při první návštěvě.. Teď jsem 39tt a když tam jdu na ozvy jsem udycháná že když mi otevřou nemůžu ani nic říct 😝 Sestry jsou pak vyděšený jestli už nerodím 😀 To jsi měla opravdu krásný a hlavně rychlí porod, šikulka 🙂 No taky uvažuju o nadstandartu, hlavně mi říkali že by tam se mnou mohl spinkat i přítel. alespoň tu první noc. 😎 Na porodní kurzy chodím do Nirvány 😉 Teda teď už tam nepůjdu páč to mám za pár (týden) 🙂 a dojížděla jsem vlakem, tak už mám strach aby se něco nestalo cestou, lidi jsou různý a jistě nevím jestli by mi někdo pomohl.. 😖 No vím že mi někdo říkal že ty zelinářské váhy jsou lepší než digitální že se mimčo vrtí a pak se to odhaduje. ale nevím jestli to byla taky ta PA. 😉 S vážením také nemám bohužel žádnou zkušenost.. Vím že jedna dětská sestra, na kterou si tam holky stěžovali odešla a prý teď dělá dětskou sestru tady v Pečkách..

vercaberca
16. bře 2012

ahoj holky,
v nb jsem sece nerodila, ale zkušenosti od ostatním maminek jsou celkem ok. nicméně dneska je to v každé porodnici plus minus stejné. je to o lidech. třeba budete mít štěstí a všechen personál vám bude vyhovovat a budete se cítit příjemně. a nebo chytnete černého petra a narazíte na nějakou protivku.
já jsem si porodnici vybírala podle mého gynekologa/porodníka.

@pismenka miminka se neváží před a po kojení kvůli přibírání na váze. je to ukazatel, kolik mlíčka miminko vypilo. díky tomu se hlídá, jestli se ti dobře spouští laktace a hlavně, jestli má miminko dost mlíčka. takže se do poznámek nepíše celková váha, ale jenom přírustek gramů před a po kojení. váhu miminka si hlídá pediatr, většinou ranní váha.

pismenka
16. bře 2012

@chaplinka to ti zááávidím 😀 že to máš za pár 😀
když to na mě přišlo, ani mi ty schody nevadili, ani jsem si nestačila uvědomit, že je jich tolik, akorát paní v mezipatře seděla a na mě jak to přišlo (nepraskla mi plodová voda, tak se mi malá tlačila strašně do zadečku a já si musela vždycky kleknout na čtyři)..........tak ta paní "podívej, jak je vožralá" a můj manžel "paní, ona není vožralá, my rodíme 😀 " tak na ty schody máme úsměvnou vzpomínku 😀
také jsem na kurz dojížděla, busíkem a bylo to náročné. Tak že tě chápu!!!!
Před otěhotněním jsem měla rozdělanou autoškolu v Praze, tak jsem pak kurz nedochodila a dodělala jsem si v 8měs. autoškolu 😀 uf, bylo to náročný,ale jsem ráda, že mám řidičák, neumím si to teď bez něj představit 😀
vyprávěla jsem manželovi, jak si tady píšeme o Nymburku, tak půjdu asi tam, tak nějak cítím, že chci tam, né daleko ☹ 🙂 snad nebudu litovat a vše proběhne normálně.
MOC MOC TI DRŽÍM PALCE, UŽ VÍTE CO ČEKÁTE? 😀 my chlapečka 😀

komon
17. bře 2012

@chaplinka

ahoj, jen pro vysvětlení nebyla to dětská sestra,ale lékařka Mudr.Oreská /Škorková/ nyní je v ordinaci v Pečkách.Původně sloužila denně, v současné době má tak průměrně 2 služby na dětské pohotovosti.Přes týden od 6-15 hod se o novorozence stará Mudr.Pavlův - úžasný , vlídný lékař k matkám i dětem,který slouží též na dětské pohotovosti.

chaplinka
autor
18. bře 2012

@pismenka my čekáme holčičku Natálku 🙂 to máte hezký vzpomínky na porodnici 🙂 dneska tam jedeme na ozvy, doufám že poslední.. nevím jestli je co závidět, taky se dočkáš :p já z toho mám celkem strach, ale nějak to ven jít musí to miminko 🙂 já budu rodit o chlub dřív než ty, tak ti sem potom můžu napsat jak je to tam teď v Nymburce 🙂 teda samozřejmě to bude z mýho pohledu,ale alespoň něco 🙂 😀

chaplinka
autor
18. bře 2012

@komon děkuji za info, já jsem myslela že tak nějak to bude :p ale alespoň to teď víme s přesnosí 😀 Mudr.Pavlův to jsem ráda, že něco pozitivního 🙂 teda já ho neznám, ale jestli je tak fajn, jak píšeš, tak je to super 😀 A ty jsi tam taky rodila?

tehulka12
19. bře 2012

@pismenka
@chaplinka Ahoj holky,koukám,že vásm moc maminek stejně nenapsalo.Já jsem teď čerstvě přestěhovaná do Poděbrad.Rodit chci ale v Hradci.Já jsem totiž střelenej zdravotník a v malé nemocnici bych nerodila.Koukám jen,jestli se něco nedozvím nového,kdybych potřebovala zajet někam blíž.Držím palce,ať to máte brzy za sebou,teda asi jen Chaplinka,ta už má termín,že jo.
Historka se schody je dobrá,ještě že v tom Hradci mají výtah.Mějte se a doufám,že ještě někdo napíše,ať se něco o porodnici dozvím.

pismenka
19. bře 2012

@chaplinka holčičku, jůů 😀 také jsem se bála neboj, ale pomohlo mi naslouchat lékařům a dělat co mi říkají, mám na porod krásné vzpomínky, třeba druhý tak lehký nebude,ale to si vůbec nepřipouštím 😀 Můj gynekolog říká, že holčičky jsou šikovnější 😀 i na porod 😀 😀 Těhotenství mě tak trochu nebaví 😀 tak proto ti závidím, že to budeš mít za sebou 😀 URČITĚ NAPIŠ,JAKÉ TO TAM BYLO.
Koukala jsem na intern.stránky nemocnice a přibylo tam info, že mají porodní kurz i v Lysé, což by pro mě bylo mnohem blíž!!! 😀 a kdyby se mi nechtělo autem, mohu autobuse, za 15min jsem v Lysé 😀

@tehulka12 😀 😀 jestli jsi zdravotník, tak to je jasné 😀 moc obdivuju vás, kteří pracujete ve zdravotnictví, já nemohu vidět ani jehlu 😀 a také jak jste k lidem milí a prostě máte náš život ve vašich rukou, je to i velká dřina. 🙂

tehulka12
19. bře 2012

@pismenka je,to je hezke jak nas zdravotniky vidis.To zase takovy bolobozi nejsme.Me nekdy z toho co znam malinko harasi na cimburi,nekdy vidim vsechno spatne,co by mohlo nastat.Ale cim vic jsem tehotna,tak to je lepsi.Docela me prekvapilo,ze diskutujete jen 2.Myslela jsem,ze vas urcite bude vic a hlavne,ze nekdo napise jake to tam je.Drzim vam holky palce,at to dobre zvladnete.

pismenka
19. bře 2012

@tehulka12 taky mě to překvapilo, že nikdo nepíše, jsem ráda, že alespoň někdo 😀
děkujeme, tobě taky, ať je vše oukej 😀

chaplinka
autor
19. bře 2012

@pismenka To si vůbec nepřipouštěj, že by bylo druhé mimčo horší porodit, naopak každý říká že druhé je už lepší, hlavně víš co tě čeká a všechno líp zvládáš.. 😉 Já jsem ráda, že budeme mít holčičku, ty jsou menší a lehčí tak na první by to mohlo být šup šup. 😝 Včera jsem byla na ozvách a PA co tam byla mě nechala na monitoru skoro hodinu, že se jí zdálo že to moc skáče a srašila mě, že až to půjdu nechat podepsat gyn.doktorkou, že mě tam určo pošle ještě zpátky.. ale jinak byla moc fajn, jen mi přišla moc vystrašená a to mě taky děsilo.Ale doktorka se na to mrkla a říkala že je to normální,když jsem už 39x 2tt, tak to se mi ulevilo 😀 Stávalo se ti že se tě každý ptal jestli ti tvrdne břicho nebo jestli máš kontrakce? Já jsem prvorodička a vůbec nevím jak to má vypadat, tak mi to přišlo trochu jizlivý.. 😕 včera se mě taky ptali v nemocnici, nevím co jim mám vždycky říct 😎 🤐

chaplinka
autor
19. bře 2012

@tehulka12 Ahojky, snad se něco užitečného dozvíš 😉 Já mám termín 23.3. takže už to ,,klepe na pupek,, 😀 Pak sem napíšu zkušenost, ale zatím, bych také potřebovala něčí zkušenost.. 😲 No asi budu průkopnice 😨

pismenka
19. bře 2012

@chaplinka jéé tak to jsme na tom stejně - teda byli, taky se mě ptali, "tvrdne vám břicho?" a já "nééé netvrdne" a přitom - rodila jsem v březnu a tvrdlo mi od prosince 😀 😀 to vím až teď a teď mi tvrdne už do 3měsíce....teď už teda dobrý,ale musela jsem brát hořčík, hodně mi pomohl,ale ke konci těhu je tvrdnutí normální - si myslím 😀 a kontrakce - no to jsem vůbec nevěděla co to je....proto jsem měla tak krásný porod, protože já měla kontrakce třeba po 5-10minutách a já byla doma a nějak se to prostě přežilo a já nevěděla, že rodím 😀 tak jsem si šla lehnout do vany, že to budou ty poslíčci....a ouha, já už nemohla z té vany vylézt (to jsem se dozvěděla na porodním kurzu) že když jsou to poslíčci,tak to ve vaně-teplé vodě-přejde a že když to nepřejde ve vaně - ba naopak zintenzivní, je to rodění 😀 😀
Jednou mě tam na ozvech sestra zapoměla a já tam seděla 2h, bála jsem se odepnout a jít se zeptat, zda je to normoš, 2hodiny 😀 měli zrovna nějaký koplikovaný případ na gyndě 😀 a tak na mě zapoměli 😀 a jednou jsem seděla u té vany na ozvy - nevím kde se sedí teď a maminka vedle rodila.
3 dny jsem i ležela ke konci těhu v nemocnici a některé maminky opravdu hodně,ale hooodně řvali, až tak hrůzostrašně, že to vypadalo, že je tam vraždí a to mi můj muž řekl "Jitu, prosím tě, hlavně takhle neřvi joo" 😀 😀 na kurzu nám také říkali, že některé maminky si neuvědomují, že tím křikem a řevem se spíš vyčerpávají....tak jsem si u porodu spíš tak mručela a pan doktor "to je špatný tlačení 🙂" a já si řekla, ok,tak já teda zatlačím" a nevidala jsem ani hlásku, možná jen takové mručení a byla venku.

chaplinka
autor
20. bře 2012

@pismenka No mě se nezdálo, že by mi tvrdlo břicho, ale na poslední kontrole mi dr.řekl že jé vám už tvrdne břicho a já ahá já myslela že se tam šponuje a to je ten tlak. 😀 takže tvrdnutí už poznám, a včera mi tvrdlo docela dost 😉 jinak kontrakce fakt nepoznám, tak nevím jestli je mám nebo ne.. 😝 hořčík taky beru, ale teď už teda né, páč jsem se před chvilkou dozvěděla že po 36.tt už se brát nemá že by mohl zbržďovat porod 😖 takže proto se možná ten děl.čípek neotvírá.. já chodím na ozvy do té místnosti vedle přijmu. naštěstí tam žádná maminka zrovna nerodila, což je dobře, kdyby jo, a něco takového bych slyšela tak bych se bála ještě víc.. taky nám říkala zavřít oči, zavřít pusu a tlačit ne křičet, že to vysiluje, ale ono to asi chvilkama nejde si nezakřičet. mě když škube v třísle tak jsem kolikrát sprostá, tak se bojím abych na tom porodním sále něco takového ze sebe nevydávala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mručení? to si neumím představit... 😀 😀 😀 😀 😀 Ale pokud se to dalo zmáknout, tak to je fajn 😅 😅 😅 😅

maruja
20. bře 2012

ahoj holky, já jsem rodila v NBK v roce 2008, tak vám taky asi moc nepomůžu. Ale já jsem byla spokojená. Teď čekáme dvojčata a proto jsem se rozhodla pro Kolín, ale jinak bych šla zase do Nymburka

chaplinka
autor
20. bře 2012

@maruja To když čekáš dvojčátka, tak musíš do Kolína? Nemůžeš do Nymburka? ☹ No Kolín Ti moc nezávidím, ale jsou i tací,které si nemůžou kolínskou porodnici vynachválit 😉 já k ním tedy bohužel nepatřím .... :( :( :( Dvojčátka Ti moc přeju To bude dvojnásobná radost :D 😀 😀 😀 😀

maruja
20. bře 2012

@chaplinka nomůžu, ale není tu neonatologie a kdyby jí mimina potřebovali tak by byla komplikace no, já v Kolíně už taky ležela na gyndě a byla jsem s péčí spokojená i tam. A je to stejně na maximálně 10 dní tak se to podle mě dá vydržet všude

tehulka12
20. bře 2012

@maruja a proc by jsi mela lezet v porodnici po porodu az 10 dni,to je strasne dlouho,ne?Me rikala spoluzacka,co pracuje v Hradci na detske klinice,ze i po cisari pousti 4.,sice se nepocita den operace,ale to nikde,takze to je maximalne 5.Pak maminky nedonosenych miminek jdou lezet k miminkum,kdyz nejsou uplne malinkata,to jdou na chvilku domu a pak tam.
Jinak jsem rada,ze se konecne nekdo ozval,kdo ma zazitky z Nymburka a ze jsou pozitivni.

maruja
20. bře 2012

@tehulka12 po císaři a s dvojčatama, doufám že se rozkojím , dvojky budou přibývat, jizva se hojit a půjdu domů co nejdřív. 😀

lucy222
20. bře 2012

Ahoj,
s Nymburkem osobní zkušenosti nemám, ale na předporodním kurzu se nás sešlo 6 těhulek - všechny jsme čekaly ledňáčky. 2 rodily v Kolíně, 2 v Nymburce, 1 v Čáslavi, já v Jičíně.
V nbk jsem byla jen na prohlídce a prostředí se mi tedy nelíbilo vůbec - ani pokoje, ani porodní sál, přípravna ... Ale je fakt,že obě holčiny byly moc spokojené s personálem. Jedna rodila císařem, druhá kleštěma...ale nestěžovala si ani jedna z nich - personál prý super (a to už tam Toman nebyl).
V Kolíně - tam až na 2 sestry také byla spokojenost. Ta jedna měla domluveného císaře přímo s primářem...
Jičín - tam bomba - záleží tedy na personálu - jako všude - ale velké "+" je normální pokoj max. pro 2 a s vlastní sociálkou ...(já měla naštěstí nadstandart, ale kdyby nebyl volný...)
a nejhůř z nás dopadla ta v Čáslavi...

tehulka12
20. bře 2012

@maruja ,me tech 10 dni prijde desne dlouho.To kojeni urcite pujde.Vim,ze s dvojcatkama je to slozitejsi,ale zase uz mas zkusenosti,ze jo?

maruja
21. bře 2012

@tehulka12 to máš pravdu, těch 10 dní bylo jen co já si představuju jako nejdelší pobyt 😉

tehulka12
21. bře 2012

@maruja tak preju,at to tak dlouho neni.

chaplinka
autor
22. bře 2012

@lucy222 Mě se právě nejvíc líbilo v nbk, a ty sestry a PAsistentky mě přišli opravdu nejmilejší a nehodnější. já jsem dost vystrašená z porodu.. Do kolína jsem volala kvůli předporodním kurzům a hned jsem se pohádala z jednou sestrou.. tak jsem kolín zavrhla hned.. I když do Kolína to mám nejblíž byla jsem tam mockrát. I na tom screeningu a hrůza děs běz tak jsem to hned zavrhla... 😕 😕 😕

maruja
22. bře 2012

@chaplinka NBK je dobrej, já bych tam šla hned zase, ale chodím k MUDr Tomanovi a ty dvojčata, tak je Kolín prostě jasná volba 🙂

chaplinka
autor
22. bře 2012

@maruja To je jasný 😀 😀 😀 😀 😀 u dvojčátek se může stát cokoliv a v kolíně jsou na to líp vybavený 😉 😉 né že bych chtěla strašit nebo jen na to myslet, ale je to právě pro tvůj klid.. 😎 😎 A těch pár dní se vydrží kdekoliv, pak budete spolu doma a to už máte vyhráno 😀 😀 😀

maruja
22. bře 2012

@chaplinka právě a sestry mám na háku 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru