Nemocnice Nymburk. Máte zkušenost?

chaplinka
16. bře 2012

Ahojky holčiny,maminky, Chtěla jsem se Vás zkušenějších optat, zdali máte zkušenost s porodnicí v Nymburce? 😲

chaplinka
autor
22. bře 2012

@maruja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak ať ti to dopadne na 1 s hvězdičkou 😀 😀 a všichni jste v pořádku a zdraví.. 😀 😀

tehulka12
22. bře 2012

@maruja taky chapu,ze jdes s dvojcatkama do vetsi nemocnice,kde maji vetsi zazemi.Ja bych sla jeste do vetsi,ja chci rodit v Hradci,ale ja jsem ten zdravotni,co je trosku na hlavu a trosku pokakanej z komplikaci.Do Nymburka pujdu,jen kdyby bylo potreba neco rychle.Holky at rodime,kde chceme,hlavne at mame miminka zdrava,ze jo.

chaplinka
autor
27. bře 2012

@pismenka Ahojky, tak jak se máš? něco nového? Já pořád nic, nějak se Natálce nechce ven 🙂 V pondělí jsem byla na monitoru a zrovna tam dvě maminky rodily 😕 😕 😕 no pěknej zážitek mi daly... jsem zase postrašená,hrozně ta jedna křičela,odříkala si celou modlitbu a prosila koho mohla... nakonec jí řekli že ještě je moc brzo 😲 😲 😲 😲 no monitor mi hrozně skákal, a museli mi měřit tlak, jak jsem byla bílá,bylo mi z toho mdlo a pořádně vystrašená 😢 😢 😢 😢 snad mě to rychla přejde...

pismenka
27. bře 2012

@chaplinka ahojky 😀 jsem ráda, že jsi napsala 😀 zrovna na tebe myslím a říkám si, zkusím se sem kouknout 🙂 každý den sem nechodím. Teď jsem už K.O., dcerka zítra slaví 4 narozeniny,tak jsem pekla dort,nakládali jsme maso na gril a zítra ráno musím brzy vyrazit na gyn. mám zkoušku cukru ☹ blééé 😀 ale zítra ti určitě písnu víc!!!
a nic se neboj, maminky to někdy opravdu přehánějí, když si u toho stihla ještě odříkat motlidbu,tak to nebylo tak horké 😀 😀 já jsem chtěla jen na to křeslo a jít už na to 😀 ale modlitba by mě nenapadla 😀 Ale věřím, že ti z toho nebylo moc příjemně, je to takové zvláštní, vědět, že někdo vedle trpí ☹ moc na tebe myslím, drž se a zítra písnu😀

chaplinka
autor
28. bře 2012

@pismenka oikej, čekám nějaké nejnovější zprávy 😉 no ta motlidba byla tak rychle odříkaná že nemohla stihnout ani dýchat :O Včera jsem cítila nějaký stahy konečně 😉 ale nic z toho.

pismenka
28. bře 2012

@chaplinka omlouvám se, celý den jsem nestíhala, příprava oslavy........zítra to napravím 😀

pismenka
31. bře 2012

@chaplinka tak až ted jsem se dostala k tomu, ti napsat. No možná ty už jsi porodila a máš vše už za sebou 😀 u mě pořád stejné, cukr u MUDr. dopadl dobře, teď mi hooodně roste břicho. Musím se objednat na to 3D do Nymburka, tak jsem zvědavá. Dostihlo mě zase pospávání ☹ 🙂 asi je to tím počasím, tohle zatažený počásko mi nedělá vůbec dobře. Ale co ty?

chaplinka
autor
13. dub 2012

@pismenka Ahojky :p tak jak píšeš, já to mám za sebou :D 30.3. 2012 v 10:24 se Nám narodila holčička Natálka. Měřila 49cm a vážila 3260g. Ale Vás určitě zajímá jaké to bylo, co? zvědavky 😀 😀 😀 Musím říct že jsem čekala strašný bolesti a buhví co, ale nic takovýho jsem neměla. V 11večer jsme šli spát to jsem neměla náznak ničeho a ve 12v noci mě začlo trochu bolet v zádek jakoby ledvina, pořád jsem lítala na záchod, pak jsem usnula a asi za dvě hodkx už mě bolely obě ledviny. Tak jsem se šla napařit do teplí vany V\ylezla jsem z ní asi ve 4ráno 😀 😀 To už se mi ta bolest přesunula do bříška,tak jsem to začla měřit a bylo to nepravidelný, tak jsem si říkala poslíčkové... No v půl pátý měl jet přítel do práce, tak jsem mu řekla ať mě pro jistotu odveze na kontrolu.. Vyjížděli jsme až v 6 ráno, páč se přítel potřeboval oholit, obléknout všechno dobalit a tak, já už obutá připravená čekala u auta, kde jsem se chvílema svíjela bolestí 😀 😀 😀 No a v půl 7 jsem zvonila v porodnici na sestru v tom mezipatře. Ta se mě ptala přes zvonek co potřebujeme a já jí řekla že jdeme na kontrolu 😅 😅 Až když jsem jí řekla že mám nějaký bolesti tak nás pustila... když mě viděla hned mezi dveřma mi řekla to nic není to jsou asi poslíčkové,byla jsem celkem v pohodě usměvavá 😀 😀. dala mě na monitor a říkala že to nemám pravidelný, že půjdu domů.. S tím jsem souhlasila ale pak se v 7 vystřídali a přišla doktorka Zahradníková se jsmenovala, ta byla super. Prohlídla mě a byla jsem otevřená na dva prsty tak mě tam nechali Než jsme sepsali papíry bylo něco kolem půl 8, šla jsem zpátky na monitor a pak vím že jsem říkala přítelovi že stihneme Ulici v 9 😀 😀 Udělali mi klistýr, to jsem na tom záchodě seděla asi půl hodiny a pořád přebíhala mezi záchodem a sprchou 😀 😀 😀 Pak mi nabídli vanu, tak jsme šli nevím jak dlouho jsem tam byla ale pořád jsem tam usínala, neměla jsem v tý vaně žádný bolesti, byla jsem totálně uvolněná, pak přišla doktorka,prohlídla mě a říkala že už jsem na 6 otevřená a šup šup píchnout vodu a na sál 😀 😀 Potom co mi píchli vodu ty kontrakce už bolely. ale stihla jsem jich asi 3 Pak jsme šli na sál pořád s tou samou doktorkou, která mě nechala si dělat co jsem chtěla, což bylo fajn, žádný keci jak mám dýchat nebo cokoliv takovýho.. byla prostě úžasná 😀 Když jsem byla na tom oranžovým křesle tak jsem čekala co se bude dít, byla jsem strašně nervozní a ona jen říkala až budete mít kontrakci tak tlačte,ale já jsem ty kontrakce vůbec necítila tak jsem hned tlačila a ona se jen tak podívala a prý: vy máte kontrakci? se divila.. řekla jsem jí že nevím, tak jsme se smáli.. Pak jsem jí prý měla tak mě popohnala ať zatlačím nic jsem necítila.. a asi na třetí zatlačení vykoukla hlavička. Všichni se usmívali, a chválili mě, tak jsem si myslela že už je to všechno odpadla jsem na tom křesle, ale pak všichni spustili ať tlačím, to už byla bolest větší no a šup malá byla venku.. v 10:24 Takže se vším všudy jsem to měla za sebou za 4 hodiny 😀 😀 Paráda celý personál byl úžasnej.. I všechny dětské sestry byli moooc fajn :p Jen jsem měla výhrady k dětskému doktorovi, nevím jak se jmenoval ale to byl kokot.. I když co se mnou ležela maminka na pokoji k té byl milí a rozumněli si. Mě v porodnici držel týden, tak asi proto jsem už poslední den byla na něj naštvaná.. Malá měla žloutenku a podle vyšetření které jí dělal měla nějaké zvýšené záněty ale když mi to přišel říct, tak se tvářil že do druhého dne umře.. Pak tam naštěstí dorazila Naše doktorka a vše mi vysvětlila. Natálku mi nosili jen na kojení. takže jsem se už těšila domů. Pak jsem začala zvracet já takže ve finále jsme tam byli přesně týden 😢 😢 Ale shrnutě nelituju že jsem rodila v Nymburce. Bylo to tam dobrý a personál výbornej 😉 😉 😉 😉 😉

pismenka
13. dub 2012

@chaplinka jupííííííííííííííí, říkám si,ted se zkusím podívat, zda jsi nepísla!!!!!!!
na odpověď si musím nechat delší čas. Abych ti na tu dlouho zprávičku napsala. Manžel mi dýchá na záda, hraje hry 😀
Moooooc ti děkuju, že jsi písla, měla jsi krásný porod, to jsem ti moc přála!!!! hodně jsem se u tvé zprávy nasmála😀 MOC GRATULUJU!!!!!! holčičky kočičky jsou super, uvidíš, mám ji a jsem za ní šťastná 😀 kluci jsou taky určo dobrý,ale holčička je holčička 😀
opatrujte se holky a já určo napíšu!!!!!

lucy222
13. dub 2012

@chaplinka ted jsem se dostala k odpovedi. No,ja byla v Koline na screeningu a pak i na velkem UTZ ve 20.tydnu a i na 3D v 16tt a pak ve 24 tt (tusim) - az na jednu navstevu jsem chytla vzdy stejneho Dr.a byl uplne uzasny. V 16tt mi i dal zdarma fotecku 😵 takze ja si na Kolin nemohu stezovat. Mam tam i pribuzneho,tak dalsi porod probehne asi tam 😎 no,uvidime. V Nbk mne odradil ten porodni sal -ten je snad jeste puvodni co tu nemocnici dostaveli 😅

pismenka
13. dub 2012

@lucy222 jiný porodní sál jsem neviděla, tak nemůžu srovnávat 😀

lucy222
13. dub 2012

@pismenka tam jsou 2 vedle sebe. Nevim jestli tam neco renovovali,ale byly hrozne oba 🙂 ale lidi fakt super 😵 pak mi vadila i ta socialka na cele oddeleni...proste tam chybi penize a je to znat,ale to nemeni nic na tom,ze se tam da zazit hezky porod 🙂

pismenka
13. dub 2012

@lucy222 😀 myslím, že se to dá přežít 😀 proto je nadstandart, že když chce někdo něco lepšího, může to mít. Jjj, chybí prachy, to je jasný 🙂

tehulka12
14. dub 2012

@chaplinka tak to taky moc kratuluju,takhle nejak si ten svuj porod taky ve snu predstavuju.
@pismenka tobe uz je dobre?Vim,ze jsi nekde psala,ze te boli bricho,uz je to dobre?
@lucy222 Ta jedna socialka na chdbe by mi taky vadila.Je tam dos naval,ne?Tak jsem teda rada,ze jsem se rozhodla pro ten Hradec,sprcha a WC maji na kazdym pokoji a neni to nadstandart.Doufam,ze z tech Podebrad tam dojedu.Personal je taky supr
.Mam cerstvou zkisenos.Spadla jsem ze schodu,tak jsem tam chvilinku lezela na pozotovani.

Tak jeste jednou velka gratulace chaplince ke krasnemu porodu.

lucy222
14. dub 2012

@pismenka no,nerikam,ze bych tam umrela,ale spolecne socialky jsou pro mne dost zasadni problem. Proste to mam nastavene trochu jinak 😉 v Koline nevim jak jsou pokoje. My rodili v Jicine a super - oddeleni nove, normalni pokoje pro 2 +socialka, nadstandart pro jednu a socialka k tomu... A vim,ze kdyby nebyl nadstandart volny,tak to nejak zvladnu...
@tehulka12 s navalem - nevim,ja tam nerodila a s kamoskama jsem se o socialkach nebavila 😅 z Podebrad do HK v pohode. Ja uvazovala o Koline, Havlickove Brodu (ten je super,ale uz dal) a Vrchlabi (tam se mi to moooooc libilo 😵 ) - nakonec jsem na doporuceni sveho Dr. 2 tydny pred porodem menila Vrchlabi za Jicin a chyba to nebyla. Aspon nemam ten pocit 🙂 😉

chaplinka
autor
2. kvě 2012

😉 😉 @pismenka porodní sály jsou tam dva 🙂 🙂 na jednom je nové křeslo a nově uděláno.. tam se rodí přednostně, já tam taky rodila 😉 😉 soc jsou blbí, ale jsou tam 3 záchůdky a za celý týden se mi nestalo, že bych tam čekala.. na nadstandartu je vc, tak když by byl volný tak je to samozřejmě je to lepší, ale myslím že je pořád plnej.. ale dá se asi zamluvit dopředu... 😀 😀 😀 😀 😀 jinak v tu chvíli kdyby mě odrodily venku na chodníku, bylo by mi to jedno 😀 😀 😀 😝 😝

Holky držte se, a určitě se jeďte do te své vybrané porodnice podívat a všechno tam prošmejděte ať víte .. 😀 😀

miru001
7. lis 2013

Ahoj, sice starší diskuse, ale přeci jen - pro skoromaminky co přemýšlí, kde rodit - tady jsou nové fotky oddělení 😉
http://www.nemnbk.cz/porodnice/

ivca_ch
20. únor 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat na nymburskou porodnici, jestli nemáte zkušenost s tím, že pokud nechci nástřih (odmítnu ho), opravdu ho neudělají. Chtěla bych také, aby dítě jen opláchli, udělali nejnutnější vyšetření, ale nikam ho neodnášeli, zatímco budu na porodním sále - nevíte, jestli je to v Nymburce možné? Díky!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru