Nemocnice posílá k rodičkám kontroly, jestli mají výbavu?

karlajasmine
1. zář 2015

Známá tvrdí, že každá nemocnice posílá k rodičkám domů kontroly, jestli už mají nakoupenou výbavu? Případá mi to jako totální hovadina.. kde by na tohle vzala jakákoli nemocnice čas?? Že prý úplně každá nemocnice, jakmile se tam zaregistruje žena k porodu, tak plánuje domovní kontrolu výbavičky pro dítě a podmínek v domě/bytě. Zeptala jsem se jí, jestli si to neplete s nějakou kontrolou např. při vyplácení sociálních dávek, ale že prý ne, že proste mám očekávat že ke mě přijde domů kontrola a bude se koukat, jestli už mám postýlku, vaničku atd. Potvrďte mi někdo, že to je naprostý nesmysl 😀

anetka1701
1. zář 2015

to je dobrá kravina :oD

eldrag
1. zář 2015

haha, tak to slyším prvně,... tyhle kontroly dělá opravdu sociálka v některých případech zanedbání péče, ale porodnice fakt ne... ani dětské doktorky už nechodí domu (tedy ne všechny)... 😀

xleni
1. zář 2015

Tak to jsem teda ještě v životě neslyšela.
Leda, že by to bylo na nějaké udání a jednalo se o kontrolu z nějakého úřadu.
Ale určitě nechodí běžně domů něco kontrolovat.

nolies
1. zář 2015

Dobrej vtip 😁

karlajasmine
autor
1. zář 2015

No ja jsem si rikala, ze si to plete s kontrolou od socialky v pripade zanedbani pece.. no ona o tom byla skalopevne presvedcena, tak mi to nedalo a musela jsem se prece jenom zeptat :D

zuzineckah
1. zář 2015

@karlajasmine 😀 😀 😀 jsem dávno tak dobře nezasmála

ckei
1. zář 2015

Kamarádka se asi dívala na "Arabela se vrací" a na paní Mosovou z odporu péče o dítě 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hany_bany
1. zář 2015

Blbost 😀 My jsme stejně postýlku vůbec neměli nachystanou, skládal ji manžel, až jak jsem byla v porodnici...

talina
1. zář 2015

Známá byla asi dlouho na sluníčku 😀 My měli kontrolu (jeslti se to tak dá nazvat) u první dcery, když jsme přišly z porodnice naší dětskou dr. Zkontrolovala jak se jí daří, koukla kde spí a tak nějak zběžně byt a dala nám recepty na kapičky.

ladyhacek
1. zář 2015

:D a známá má zkušenosti . Tohle slyším prvně, ano pokud někde chce adoptovat dítě tak věřím, že prohlídky se konají, ale takto? V dnešní době nikoho nic nezajímá >
a navíc teď přece často dítě spí s rodiči > takže nemáte postýlku? tak to u nás nerodítě! :D:D:D:D:D:

@hany_bany přesně nastoupila jsem do porodnice kvůli tlaku a druhý den (možná dva) my porod vyvolávali a manžel ještě pokládal lino a sestavoval postýlku.

pozor porodnici zajímá při odjezdu vajíčko, slyšela jsem, že pak nemusí pustit, ale u nás nic takového neproběhlo 🙂

katyxq
1. zář 2015

totální hovadina (možná u nějakých sociálních případů to možná je, ale to určitě jen pokud je ta rodina už v hledáčku úřadů a s nemocnicí to nemá nic společného)

verdos
1. zář 2015

Hmm, unikla jsem už dvěma kontrolám! Není to divné? :D. (btw. nečekám ji ani tentokrát, ale pravda, u nás se vlastně do porodnice ani neregistruje, tak jak by to mohly chudinky nemocnice tušit ;)).

betelgeuzz
1. zář 2015

já ani v žádné porodnici registrovaná nebyla, takže by ani nemohli udělat kontrolu. 😀
Dětská sice u nás vždy byla na první kontrolu miminka, ale nic nekontrolovala. vzala jsem ji jen do obyváku a myslím, že šla do koupelny umýt si ruce. všude bordel, protože jsem nestíhala uklidit věci z porodnice.
a vajíčko taky nikdo nekontroloval, na to ani nemá porodnice právo.

seb
1. zář 2015

podle mě si to plete s prohlídkou od pediatričky, která probíhá po příjezdu z porodnice, u nás sestra byla asi druhý nebo třetí den, podívala se na miminko, kde spinká a ptala se, jestli nepotřebujem s něčím poradit

gepe
1. zář 2015

@karlajasmine vem si treba Podoli, tam jezdi zensky rodit i kdyz bydli treba 200km daleko. Hodne porodu, z ruznych koutu CR. To by meli jeste jeden dum se specialnim kontrolnim oddelenim 😅
Na kontroly domu chodi pediatr domu, pokud se tak rodicka s nim domluvi a nechce s miminem k nemu/ni. Nekontroluje vybavu, ale mimino 🙂

verdos
1. zář 2015

U nás teda nikdo z pediatrů nikdy nebyl. A to jsem jich vyměnila několik, tedy starší a mladší měli po porodu každý jinou pediatru a stejně jsme museli dojet (navíc v zimě, "paráda"). Takže nás nikdo nekontroloval ani po porodu... A teď máme zase jinou pediatru, ale protože čekáme třetí dítě, patrně se o to opět nebude nikdo zajímat, když ty starší dvě jsou zdraví, nezanedbaní, čistě oblečení...

shine2015
1. zář 2015

Neni to ze socialky ale pediatri. Ti maji prvni kontrolu miminka udelat u vas doma.....sestrence a to je reditelka skoly opravdu doma dusledne kobtrolovala oblecebi atd ...to jsem nechapala....my se s pediatrickou domluvili....ale vim od kamosek ze domu se porad jezdi dokonce lekari maji v ordinacnich hodinach zakomponovano kdy jezdi po pacientech domu.....takze ja bych se tomu uplne nevysmivala....asi zalezi i na pediatrovi.....ke kteremu se prihlasite jak to dela nebo ma....

betelgeuzz
1. zář 2015

@shine2015 ale pediatr jde zkontroloval miminko, ne nakoupenou výbavičku. Rozhodně ti nemá co šmejdit po bytě a kontrolovat, kde co máš. když budu chtít, tak ho domů ani nemusím pustit.

gepe
1. zář 2015

@shine2015 pediatr nema zadne takove opravneni, pokud to neni ve spojeni se socialkou. Co vim ja a zkusenost, lekari jezdi po domluve na urcity termin, ne ze delaji prepadovky.

mysonek
1. zář 2015

To je pěkný nesmysl. Navíc ve spoustě porodnic není registrace potřeba, já jela do porodnice jen k porodu, jinak jsem chodila až do konce ke své doktorce.

hany_bany
1. zář 2015

@ladyhacek já jsem měla doma ještě dost chaos, říkala jsem si, že přijdu z porodnice z monitoru a všechno uspořádám, ale už si mě tam taky nechali...
Jinak nám v porodnici taky říkali, že bez vajíčka nás nepustí, ale nepřišlo mi, že by to někdo kontroloval... a kdyby nebylo takové vedro a já neměla 2 cestovky věcí, tak bychom šli stejně pěšky 🙂

shine2015
1. zář 2015

@gepe prepadovky urcite ne.....ono u nas ani nebyl...ale v mem okoli u kamosek ano a koukal kde co a jak maji...
Ale me to je fuk 😊

rainbow_x
1. zář 2015

Nene.. 😀 😀 😀

cibetkaa
1. zář 2015

U nás nebyl nikdo na kontrole ani před porodem ani po něm. Pediatři řeší první kontroly miminek asi dost individuálně. Když jsem objednávala termín první kontroly po příchodu z porodnice, sestřička mi do telefonu řekla, že paní doktorka na návštěvy k miminkům už nejezdí a musíme přijet my k ní.

shine2015
1. zář 2015

@cibetkaa taky si myslim ze je to lekar od lekare....

mercedesse
1. zář 2015

Tak to jsem se fakt pobavila, u nás tedy byl dětský lékař, když se narodil první syn, ale asi jen aby viděl, že nejsme žádní asociálové, dal pár rad, prohlédl mimčo a hotovka. A u dcerky už nepřišel, protože už nás zná. A hlavně teda jezdí na první návštěvu domů pro pohodlí maminky a dítěte, protože jede hned druhý den po propuštění z porodnice, tak aby se hned nikam nemuselo.

kamino
1. zář 2015

Tedy nevim,ale u nas nebyla ani lekarka,sni sestra, pekne treti den jsme supajdili k ni do ordinace.. a kontroly vybavy ? Pekny hoax 😃😃

svetlus_pepca
1. zář 2015

:D Tak to ti taky můžu potvrdit, že je to pořádná kravina. Ale občas si říkám, že by po porodu neuškodila v každé rodině kontrola sociálkou, když to kolem sebe sleduju 😒

werumka
1. zář 2015

Já bych někdy dělala kontroly ještě před početím 😀 😀

ty_na
1. zář 2015

Tak o tomhle jsem v životě neslyšela 😀 Pěkná blbost.

A co se týče kontroly pediatra doma po porodu. Nechápu, proč by k nám měl někdo jezdit. Pojedeme s malou tam a ne on k nám domů. Nechápu, co to je za zvyklosti, šmejdit a čumět, co kde mám. Není moje povinnost je pustit do baráku. Jo sociálka, to by bylo něco jiného. Ale takhle.. Nechápu, pořád u nás vládnou komunistické manýry opravdu... 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru