Nepřetržitý kontakt s miminkem po porodu sekcí (za přítomnosti otce)

neomia
2. únor 2018

Ahoj, poradi mi prosím někdo porodnici kde po akutní sekci (kdy by k tomu došlo)půjdu rovnou na nadatandard? Můj manzel je mi připraveny pomáhat se vším kolem dcerky. Děkuji za odpovědi

zdenkaell
2. únor 2018

Na nadstandarty je většinou pořadník. A téměř všude se jde z operačního salu buď na JIP nebo dospavaci pokoj. Ne rovnou na standardní lůžko.

anetka1701
2. únor 2018

Jediná nemocnice kde to jakž takž jde je Rakovník. Já se snažila sehnat porodnici ve středočeském kraji, na vysočině i víc na sever - a to na plánovanej císař - a vůbec :(

alicie_k
2. únor 2018

Císařský řez je velká břišní operace a nemělo by se po ní jít na NP hned. V některých porodnicích je ale možné ubytovat na NP otce a miminko mu tam nechat. Záleží na dostupnosti NP a ochotě personálu a spíš i časových možnostech dětských sester.

tynka9
2. únor 2018

Jen taková poznámka - dostat se na nadstandardní pokoj není zas až tak snadné. V porodnicích na něj pořadníky nebývají (zabraly by ho plánované císaře) a pokud zrovna nemáte štěstí, tak se může stát, že si nějaký den počkáte na normálním pokoji.

listopadka1
3. únor 2018

Mám za sebou dvě akutní sekce a pokaždý se šlo nejdřív na JIP. Nemyslím, že jinde by tě pustili na jakejkoli normální pokoj, po sekci se několik hodin sleduje tlak, tep, různý životní funkce, máš cévku... takže pokud budeš mít kliku a bude volnej nadstandard, nejdřív tě na něj pustěj po těch 12 hodinách, kdy se po operaci může vstát a jít do sprchy. A k tomu obzvlášť po akutní sekci, k tý ani nepouštěj otce, i když je epidurál. Jestli se někde dá domluvit, že nechaj miminko s tatínkem, to nevím, ale tipla bych, že to nebude jednoduchý je ukecat. Plus hrozně záleží na stavu miminka, po tý první sekci byla dcerka úplně v pořádku a přinesli mi jí hned, jak jsem se probudila, ale tu druhou museli rozdýchávat a byla sama na JIPce, takže k ní jsem šla, až když mě samotnou pustili na pokoj. Takže ti budu držet palce, aby to nakonec nebylo nutný 😉

zdenkaell
3. únor 2018

@listopadka1 já šla z dospavaku po 3 hodinách. A manžel měl dceru celou dobu u sebe. Je to jak kde.

m.e.l
3. únor 2018

Na JIP jsem po akutni sekci byla vice jak 24 hodin, po planovane take. A uprimne vzhledem k cevce, drenu, vecne napojena na tlak jsem byla rada, ze mam klid od vseho a vsech. Prvniho mi prinesli asi jednou - nestihali pro mnozstvi porodu (Bulovka 2009), druhyho co cca tri hodiny (Mělník 2018 ). . . Ona ta JIP je jinak zarizena pro peci po tak velke brisni operaci a je i umistena jinde nez novorozenecke oddeleni. . . Je tam i jiny rezim pece . . .Na JIP jsem pravidelne dostavala dost silne leky na bolest, na oddeleni sestinedeli uz neni tak casta kontrola, leky jsou sice nabizeny ale ne v takovych intervalech jako na JIP. Proste za me radsi 24 hodin na JIP s peci sester, nez nadstandart s manzelem. . .

fifina86
3. únor 2018

Ctyri roky zpet na kurzu v nymburske porodnici rikali,ze u nich se na JIP bezne po cisari nevozi,jen pokud si to situace zada ;)

soleilll
3. únor 2018

@neomia Rodila jsem 2x sekcí v Ivančicích, kde je většina pokojů jednolůžkových, což je jinde nadstandard. Ovšem partner se mnou nebyl. Pochybuju, že ti hned po sekci nechají 24 h denně novorozeně - sama si ani nedojdeš na záchod, natož, aby ses postarala o dítě... Budeš muset tak den počkat. Na JIP jít nemusíš, obvykle stačí pár hodin pod zvýšeným dohledem. Záleží na konkrétní porodnici - spíš se poptej v okolí svého bydliště.

fifi02
3. únor 2018

Mám zkušenost z Jihlavy, kde po plánovaném CS jsem byla na dostávacím pokoji cca 4 hodiny a potom nadstandard. U porodu jsem měla sestru (zdravotní sestra ve stejné nemocnici) a manžela. Ti se celou dobu starali o malého, jeli jsme spolu ze sálu, na dospáváku ho měli střídavě v náručí. Ani minutku nebyl sám a já ho celou dobu, co jsem musela ležet, viděla nebo jsme zkoušeli přikládat.

martiniquest
3. únor 2018

@neomia Krnov

frndafrrr
3. únor 2018

Ono je to jak kde a hlavne bych dodala "jak kdy" rodila jsem v porodnici kde otec u cisare neni problem, ale musi mit sestru navic, samozrejme zadna navic nebyla a po planovanem cisari bez komlikaci jsem byla na dospavaku snad 36h, dyl nez na jipce po akutním a transfuzích na jipu, protoze pry byl nedostatek sester a sami vstavat nesmime....

zmrz_lina
3. únor 2018

Rakovník. Rodila jsem 30.12., nepřetržitý kontakt už na sale, převoz na volný dvouluzak, aby mohl být manžel s námi a mimino nemuselo na novorozenecké. Večer mě zvedli a přesun na uvolněný nadstandard, kde mohl manžel přespat (to nevyužil, musel za starším). Žádná JIP se nekoná. A to ani v Příbrami, kde jsem rodila před třemi lety.

princeznicka1
3. únor 2018

V Jihlavě je to samozřejmostí. Po císaři je miminko stále s Tebou, pokud se nestará tatínek tak obstarávají sestry, ale vždy u tvého lůžka.

junkka
3. únor 2018

Ve šternberku taky. Dvakrat sekce. Jednou planovana a jednou akutni. Dve az tri hodinky te sleduji na pooperacnim a pak rovnou nadstandard. U plánovaného byl manzel se mnou cely den a malou jsme meli u sebe pořád. Sestra jen chodila prebalovat a prikladat mi ji. Akutni byla bohuzel pozde vecer a manzel musel domu za prvni, ale syna mi dovezli hned na pokoj a vozili pravidelne a pred polednem jsem vstala a starala se o nej uz sama

ivuska1986
3. únor 2018

@neomia ahoj, ja byla v Apolinari v Praze, cisar mi delali v utery v devet rano, na JIPu jsem byla do stredy do dvanacti, pak jsem si zaplatila nadstandard, taky zalezi, zdali zrovna v tu dobu bude volna kapacita. Znama rodila cisarem na prani v Podoli v Praze, manzel tam s ni byl na pokoji po porodu celou dobu pobytu.

bassetlady
3. únor 2018

@ivuska1986 můžu se zeptat na kolik tu známou vyšel císař na přání? Klidně sz

neomia
autor
4. únor 2018

Holky, Moc děkuji! Můj první porod byl horor. Po 55 hodinách mi malého nakonec vymackali z břicha a vytáhli zvonem. Já už jsem nedokázala tlačit a malý úplně ztratil ozvy a museli ho pak oživovat. Ale mohli si alespoň udelat čárku za přirozený porod... co se tyče přístupu ke mne se nebudu ani rozepisovat :( Pak ještě manuální vyndavani placenty pod celkovou narkozou.Tentokrat jestli to půjde špatně, budu prosit o sekci. Mam domluvené Horovice, ale před par dnema jsem tam byla a dozvěděla jsem se ze se tam dává standardně na 24 hod na JiP a manzel zatím na nadstandardu byt nemůže :(

ivuska1986
4. únor 2018

@bassetlady to nevim, jen vim, ze za manzela na pokoji platila 500 Kc. Urcite to budou mit na stránkách, Podoli se netaji tim, ze delaji cisare na prani

neomia
autor
11. únor 2018

Tak jsem se byla podívat v Příbrami a všichni počínaje pani co me po telefonu objednavala přes sestřičky v ordinaci a na konec i mladá pani doktorka byli neskutečné milí! O malou se v případě akutní sekce muže starat manzel na nadstandardu. Už pocas by mi ji přikládali aby se přisala! A rodit mužu v poloze co si sama zvolím! Téměř jsem se tam rozplakala dojetim ze by to snad tentokrat mohl byt hezky zazitek! Ve středu jdu znova, tak se to snad bude opakovat 👏 Pro teď mám ale pocit ze moje modlitby byli vyslyšeny. Hlavne si tam všichni získali moji důvěru, co je pro mne velice důležité. Tak mi prosím držte palce 👏. Dam vedet jak jsem dopadla 😊

neomia
autor
11. únor 2018

-pocas siti-

elencze
11. únor 2018

Krnov. Tam bez komplikací nejdeš na JIP.

zmrz_lina
11. únor 2018

@neomia v Příbrami jsem rodila prvního syna, kvůli mladé paní doktorce a PA jsem skončila akutní sekcí.

cheetah_
11. únor 2018

Mladší se narodil plánovanou sekcí v Táboře. Asi pět minut po narození mi ho na přání dali, pomáhali přidržovat, mezitím mě ještě šili. Když jsem se bála, že ho už neudržím, odnesli ho manželovi. Byla jsem na JIP, ale je to defacto normální dvojlůžkový pokoj se zvýšeným dohledem, malého mi normálně nosili. Vlastně u mě byl pořád, dokud jsem nezazvonila na sestřičky, že potřebuje přebalit nebo pohoupat, to jsem fakt první den nezvládla. Od druhého dne na dvoulůžáku, který byl volný a tudíž jen pro mě, byl malý pořád se mnou, manžel mohl přijít kdykoli během dne. Fantastický přístup.

petruse82
11. únor 2018

Rodila jsem 3x akutni sekcí, a miminko pri prvnich dvou porodech dostal po osetreni muj muz, potreti nam miminko nechali i na JIP kde jsem byla ja a muz se mnou. Je tedy fakt ze pro vyber bylo pro nas vysoce prioritni mimojine to, jestli poporodu bezne separuji nebo naopak podporuji rany kontakt. Ze stredoceskeho kraje se domluvite urcite v Rakovniku, velmi prijemna je porodnice v Příbrami, tez v Neratovicich bude mozna domluva. Na Morave urcite zkuste Krnov, Ostravu, Vyskov. Ja jsem rodila potreti v Jihlave a bylo to tam po vsech strankach vyborne, doporucuji! Akutni sekce s prilozenim k prsu ihned na sale, po dobu operace mi syna drzeli u hlavy, pak ho mel muz. Nadstandard nam vyridili prednostne, protoze jsme z Prahy. Doporucuji ujasnit si porodni prani a s tim si objet vybrane porodnice, oslovit primare a zeptat se v cem Vam vyjdou vstric. Drzim palce 🙂

cestovatelka_terka
10. dub 2018

Ahoj holky 👶 Potřebovala bych poradit s výběrem porodnice - nebo způsobu porodu. Založila jsem na to novou skupinu, tak budu ráda za každou informaci, kde a jak jste rodily vy a co byste doporučily/nedoporučily. Nejideálněji Brno. https://www.modrykonik.cz/group/8301/ A už je nás tam víc, kdybyste se chtěly přidat a popovídat!
Nejraději bych rodila co nejpřirozeněji - bojím se ale rodit doma, ale i přístupu v porodnici 😒 Předem díky za každou radu a zkušenost ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru