Nepříjemné zážitky z porodnice. Jak to řešíte?

nemonka
16. dub 2008

Máte některá špatnou zkušenost/zážitek z porodnice, na které nemůžete zapomenout a trápí vás? jak to řešíte? vyhledala jste některá kvůli tomu odbornou pomoc (psychologa)?
Díky

ketyh
17. dub 2008

caute kocky,vavka33 dakujem za pomoc co sa tyka pc som antik.
nemonka aj ja som dost kricala a robila som poriadky aj zo sestrickami,aj som im nadavala ze sa nevedia postarat o prvorodicku 😝
a malu mi preto priniesli az na druhy den,lebo sa vraj pridusila bo bola dlho bez plodovej vody!!Hlavne ze ja som o tom nemala ani sajn.J...m taku nemocnicu a takych lekarov,ked ma doktor zasival bolelo to jek svina a aj som si poplakala a pan doktor sa spytal KED STE TO ROBILI VTEDY NEBOLELO 🙄 😠 buzerant
ked v blave vydeli ako som zasita,krutili hlavou a zhodli sa ze musim ist na plastiku,no ha by som bola sprosta sa nechat este raz rozrezat.Takze dokonca zivota budem vdacna dr. Mlincekovi a jeho skvelemu personalu za krasne spomienky 😒

a este dotaz,junovka moj porod bol oproti tomu co si prezila ty prechadzka ruzovou zahradou (alebo ordinaciou v ruzovej zahrade 🙂 ) ale nie zarty bokom a pred tvojim vykonom klobuk dole

a vidim ze je viacero mamiciek co ma zle skusenosti a pritom to ma byt to najkrajsie v zivote zeny,priviest na svet dieta

mirka5
17. dub 2008

Ahojte babenky, ja som nemala ani tak traumu zo samotneho porodu, aj ked bol akutne cisarskym, ako z 2-mes. pobytu na jednom nemenovanom oddeleni nasej najvacsej nemocnice v BA. Sestricky boli nesympaticke, podla toho ako sa vyspali, zasadne ma davali na monitor ked som mala navstevu. Ked im manzel vynadal tak sa spravali este horsie. Doktori neboli o nic lepsi. Nikto mi nic nepovedal, bola som tam ako inventar. Na vizitach ma uz ani nekomentovali. Pomaly ma v 31. tt brali na cisarsky a nakoniec mi ho ani v 38. tt nechceli urobit, pricom mi to povedali. Az ked sa malemu zhorsili ozvy na minimum ma brali akutne na cisarsky a este som si vypocula ze ci uz som spokojna ze to takto dopadlo. Spokojna som bola ze sa maly narodil OK a uz som ich nemusela stretavat kazdy den. Tot odo mna.

nemonka
autor
17. dub 2008

ketyh, doktorku jsem měla fajn, ale ta u mě byla asi 10 minut na sále - nastřihnout, vytáhnout, zašít a jít 😀 ale jinak byla opravdu moc fajn milá a hodná. To je zajímavý s tou vodou. Mě praskla okolo půlnoci z pátku na sobotu, v sobotu kolem poledne už jsem ani nepotřebovala vložky, už mi neodtékala, okolo 16h mě začali ládovat vyvolávákama (a to jenom že jsem měla v krvi nějakou špatnou hodnotu, jinak by se ještě čekalo) a až v neděli v 0:50 se syn narodil a byl úplně v pořádku...

vavka33
18. dub 2008

Ketyh,nemas zac.a ty si z NR?Vsimla som si to,az ked si napisala meno Mlyncek

very
18. dub 2008

Ahoj, tak mi měli hezký porod, ale jen díky PA..sloužící lékař byl vážně divnej..věděl, že u mě bude zřejmě císař, ale raději spal..až když po čtyřech hodinách nepřišel a já měla děsivé bolesti, manžel seřval PA a pak přišel..byl ale hrubý, nepříjemný..ty jeho pihaté ruce uvidím i na smrtelné posteli.. Když jsem měla kontrakci - ležela jsem na vyšetřovně, kvůli ozvičkám - řval na mě, ať se ihned zvednu, že potřebuje vyšetřit další pacientku, podotýkám nerodící, bez bolestí, tak i PA na něj zvedla hlas.."to nevidíte, že má rodička kontrakci!?"..
PA už ho pak k mému porodu nepustili..jeho stejně nejvíc zajímal manželovo americký přízvuk..
O dva měsíce později velmi ublížil mojí kamarádce, také při porodu..špatně ji nasřihl, sešil..do rány se dostala infekce a 10 dní po porodu ji opět otvírali a dávali do pořádku..Hrůza!! Naštěstí už tam není..
Jinak opravdu vše v pořádku PA i novorozenecké sestřičky..i další péče kolem.. 🙂

nursik
18. dub 2008

Tady si můžete přečíst slohovku 😀 : http://www.minipotvurka.estranky.cz/stranka/jak...

dididi30
19. dub 2008

hm mursit, tak teda klobuk dole 😉 vela zdravicka tebe aj malinkej 🙂

ladybird.....
19. dub 2008

http://mamkydubnovky.blog.cz/ ahojda navstivte nase stranky 😉

berynka
19. dub 2008

Ahojky, já jsem raději šla do porodnice s tím, že to nebude procházka růžovým sadem, doktoři i sestříčky jsou taky jen lidi a nějaká mrcha se mezi nimi najde 😒 . Nakonec to dopadlo dobře. PA jsem měla báječnou. Jedna sestra na šestinedělí byla sice k maminkám hrozná, ale když jsem v noci zahlédla, jak ňuchňá plačící nedonošeňátko, tak jsem změnila názor 😉 .
Dojala mne ale situace, když vrchní sestra vysvětlovala paní, která chtěla původně nadstandart, že je plno a co by vlastně chtěla, že přece dvoulůžkové pokoje jsou skoro pro V.I.P. 😀 . Ta paní jen kulila oči 🙂 .

ketyh
19. dub 2008

vavka33 som z nr a nevedela som ze je Mlyncek 😉 s y 😀

kamila4
22. dub 2008

nedá mi holky vám nenapsat...mám dvě děti a oba porody byli dobré,u prvního v pohodě a teď u druhého super porod,krátký,bolesti až ke konci,PA suprová ,DR ještě lepší...no,moc ráda na to vzpomínám,ale co když není prblém v personálu,ale ve spolupacientkách??... rodila jsem 30.12.2007,tedy mezi svátkama,u nás ve Znojemské porodnici se zrovna dělala na oddělení přestavba (nechápu...) a tak maminy ležely kde se dalo.Byla jsem se dvouma maminkama na malinkém pokoji,dítě jsem měla celé 4 dny u sebe v posteli,protže jsem se do postýlky nemohla dostat...no hrůza.Ale všechno se dá nějak vydržet,člověk tam neleží měsíc,že...Ovšem den po mě porodila maminka chlapečka 2,3kg,sice v termínu,ale byl jakýsi nemocný a malinký...a opak mi došlo ,že to byla kuřačka,neustále chodila kouřit o dvě patra dolů k centrálnímu příjmu,mimino v posteli někdy spalo někdy plakalo...Když přišla na pokoj smrděla kouřem,což mi moc vadilo,měli sme pokoj malý a bylo to jako v udírně.A navíc tak strašně chrápala...Vím,že za to asi nemohla,ale celé 4 dny jsem byla nervozní,chrápala moc nahlas a opravdu se nedalo spát !!! Asi bych po porodu toho moc nenaspala,ale strašně jsem stála o to mít klid ,užít miminko,návštěvy a prostě jen být v klidu... s ní se to nedalo.Šťastná jsem byla v den odchodu !!!

sisipetka
22. dub 2008

Ahojte dievcata,
je tazke, ked ten krasny okamih "narodenie vytuzeneho babatka" prezivate v prostredi, na ktore neradi spominate a sposobuje vam psychicku bolest a mozno niekedy aj strach z dalsieho porodu.
Ja by som svoj porod chcela hodnotit nejakym privlastkom, avsak po prichode do porodnice uz s kontrakciami kazde 3minuty, s monitorom, kde nemohli najst bijuce srdiecko, rychle uspatie a vykonanie cisarskeho rezu, prebudenie a zistenie, ze vas ocakavany a zdravy syncek uz nezije (uz nevydrzal a nadychol sa - hovori sa tomu aj tichy porod), tak to mozem zhodnotit, len ako velku tragediu ☹
Personal v porodnici sice uzasny, ale lekarka v tehotenskej poradni neprikladala doraz mojim priznakom bliziaceho sa porodu...Byt ci nebyt? Otazka, ktora rozhodla o mojom osude.
Byt ineho lekara v poradni! Nebyt tejto doktorky v poradni! - nas syncek mohol zit....stacilo ma len skor poslat do porodnice a mozno porod vyvolat. Nesudim/nekritizujem - bojujem/snazim sa zit dalej a vrucne priat vsetkym maminkam, vela zdriavicka a stasticka s ich malickymi uzlickami lasky!

dididi30
22. dub 2008

☹ 😢 na dnes je toho vela, aj v spravach v nitre.......hruza, des a hlavne to ,,preco prave ja,,
sisi...vela sil a vsetko ostatne co si ty sama zelas 😔

vavka33
23. dub 2008

ketyh,ja som si tiez nie ista ze sa tam pise Y ja len predpokladam,ze je to odvodene od vybraneho slova mlyn 😀
Didi,co bolo v spravach?

nika000
23. dub 2008

sisipetka ☹ ☹ ☹ nedokážem si ani predstaviť tú bolesť čo prežívaš .slzy mi tečú po tvári keď to čítam ☹ buď veľmi ,veľmi silná .

liviky
24. dub 2008

sisipetka - nedokáže si nikdo z nás představit jak moc tě to bolí,ale drž se,bojuj a nevzdávej se.Odborník(psycholog)ti pomůže v tom,že tě vyslechne někdo nestranný.Je to úleva,když to ze sebe dostaneš.Ještě jednou drž se!!! 😵

ketyh
24. dub 2008

sisipetka je mi uprimne luto co sa ti stalo,bohuzial lekary su niekedy fakt hlupy ☹ snad sa vam znova podary maly zazrak a male sa narody zdravucka a ty budes ta najstastnejsia mamicka pod slnkom,zo srdca ti to prajem!!!
a priznam sa ze moj porod je oproti tomu co sa v poslednom case deje,uplna nadhera
Drzim palce!!!!

sisipetka
25. dub 2008

Dakujem dievcata, aj ja verim, ze to zvladneme - mame anjelika a ten uz to zariadi 😔 😉
Posielam bozteky vsetkym babatkam 😉

adelan
25. říj 2013

Reakce na Prisscillu:
Roudnické gynekologicko-porodnické oddělení - chceme se bránit urážkám a pomluvě
Ráda bych se alespoň stručně vyjádřila, jako zástupkyně pracovníků roudnické nemocnice k příspěvku ve vašem diskuzním fóru, ohledně nespokojenosti s roudnickým gynekologicko-porodnickým oddělením. Nejprve bych ráda řekla, že uveřejňování takových informací považuji za šíření pomluvy a je to urážlivé a hrubé, jak se pisatelka o zdravotnících z naší nemocnice vyjadřuje a jen těžko rozumím důvodům, proč se takové články na fóru objevují. Jako certifikované zařízení máme přesný postup, jakým způsobem řešit připomínky a náměty. Pokud má přispěvatelka pocit, že došlo k medicínskému či profesnímu pochybení, což zásadně odmítáme, je samozřejmě možnost podat stížnost proti postupu našich lékařů. Bohužel, článek je plný osobních útoků a urážek proti našim zaměstnancům a místo věcných argumentací se jedná o typickou pomluvu, jak jsem již zmínila v úvodu, bohužel se proti pomluvě nedá efektivně bránit. Rádi v naší nemocnici kohokoliv uvítáme, představíme lékaře, vybavení a personál. Množství spokojených pacientek a maminek dokazuje, že situace není rozhodně taková, jako je v příspěvku. Naši lékaři jsou špičkoví odborníci a operatéři, mající dokonce zahraniční zkušenosti a certifikáty (Kanada, Německo), což potvrzuje jejich velmi vysokou erudici. Sestřičky a ostatní personál je také velmi profesionální a snaží se vytvořit pro všechny pacienty to nejlepší prostředí. Dokazují to i výsledky anket spokojenosti, které pravidelně děláme. Vzhledem ke způsobu napsání příspěvku je jasné, že se jedná jenom o snahu poškodit dobré jméno nemocnice. Pevně věřím, že si čtenáři udělají vlastní názor a skutečném stavu se osobně přesvědčí. Děkujeme za důvěru, pracovníci gynekologicko-porodnického oddělení v Roudnici nad Labem.

prisscilla
31. říj 2013

Milá adelan, já jsem vůbec neměla snahu roudnickou nemocnici pomluvit, já jsem pouze napsala svůj zážitek, který mám s roudnickou nemocnicí. Že je negativní a k politování, za to nemůžu já. Mám lhát ?! To já bohužel nemůžu,neumím ani nechci.
Myslíte, že je to pomluva, když napíšu pravdu ? To, co jsem napsala se mi bohužel přihodilo a bohužel u vás. Já záměrně nikoho nejmenovala a neoslovovala. Hrubé mi přišlo jednání některých rádobyvtipných pánů doktorů...Mě třeba NIKDO lékaře nepředstavil, nikdo mi nevysvětlil postup, následky, nikoho nezajímalo, že chci ještě rodit, nikdo se mě na nic neptal a ani nic neřekl... Nejsem lékař, ale když existuje šetrnější metoda, která pacienta nepoškodí tolik, mělo by se jí logicky využít. Nechápete důvody proč to píšu ?! Třeba proto, že díky operaci ve vaší nemocnici se mi rapidně snížila možnost ještě otěhotnět. Jinak proti ní nemám nic, prvního syna jsem rodila u vás a byla jsem moc spokojená.
A ještě dodatek, jak může špičkový lékař být v práci opilý, to mi vysvětlete...
Myslím, že napsáním mého článku třeba zachráním některé z děvčat možnost mít ještě děti.

pellullinka
31. říj 2013

@prisscilla mohu si někde váš příspěvek přečíst? nenašla jsem ho. děkuji

prisscilla
31. říj 2013

Milá pellullinko, já už také ne...

prisscilla
31. říj 2013

Je to příspěvek: POZOR NA ROUDNICKOU NEMOCNICI....

lady_giraffe
31. říj 2013

@prisscilla nemůžu ho najít ani když zadám vyhledávát to, co jsi napsala výše.. Jestli ho náhodou někdo nesmáznul...

prisscilla
31. říj 2013

Porodnice a doktoři - POZOR NA...............

maudn
31. říj 2013

Já nikdy nezapomenu na porodnici v Brně- Bohunicích, operatéry na císaře a sestry na JIP musím pochválit,ale zbytek byl k pláči. 3 dny jsem řvala bolestma, ale protože si hlavní dr. vzala volno přes Velikonoce, tak nikoho nezajímalo, že nemůžu chodit. Dneska bych to asi řešila jinak a volala rovnou policii, i kdybych pak měla být v TV jako hysterická matka. Pak tam jedna sestra byla dost zlá na matky i návštěvy, byla taková starší a za každou druhou větou říkala, že je bakalářka a tukala si na cedulku. Aby toho nebylo málo, tak o patro výše (či níže) ležely rizikové těhotné pacientky, tam i já a bylo tam ve zvyku naschvál bouchat dveře, místo zavření do nich prostě sestry nebo uklízečky kopaly- nedovedu dodnes pochopit. A můj pohled na tuto nemocnici definitivně ovlivnila sanitárka, která mi ani nechtěla převléci postel od krve, protože by mě mohli propustit přece kdykoliv a byla by to zbytečná práce... Za mě nikdy sem, už mám husí kůži jen se k té porodnici přiblížím a rodit tam už potomto nechci, byť mě hezky zašili a malého rychle vytáhli...

prisscilla
31. říj 2013

Maudn, souhlasím s tebou. Popsala jsi přesně to, co já o roudnické nemocnici, a sice to, co jsi tam prožila. Že to nebylo pozitivní, za to nemůžeme ty ani já. A kdybychom to věděly předem, tak bychom jim nesvěřily naše životy a životy našich dětí...
Zajímalo by mě, jesli to pro Adelan taky je pomluva a je to hrubé a ponižující...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru