Nepříjemné zážitky z porodnice. Jak to řešíte?

nemonka
16. dub 2008

Máte některá špatnou zkušenost/zážitek z porodnice, na které nemůžete zapomenout a trápí vás? jak to řešíte? vyhledala jste některá kvůli tomu odbornou pomoc (psychologa)?
Díky

denousek
16. dub 2008

nemonka ja primo ne az na to ze kdyz mi odesla pani co lezela se mnou tak jsem se prestehovala k oknu aby malej nemal zloutenku a mohli jsme domu a oni me uplne zmrd.li ze co si o sobe myslim atd...to snad slo rict v klidu,,,a ja rikam ze sem to rikala jedne dr a oni na me ale ona o tom nerozhoduje ...a jak ja mam vedet kdo o to rozhoduje??no hnus na me byli...

a segra.....mala ji brecela v noci a uz nevedela co s ni tak jela s vozickem na sesternu a oni ji rekli a my jsme jako neco vic??tak se slzama v ocich vzala vozicek a zase odjela na pokoj..na co ty sestry tam teda jsou??asi jim narusila nocni spanek....

petule.h
16. dub 2008

A kde jste to holky byli? je fakt, že nepříjemné sestray jsou prý taky u apolináře,slyšela jsem to tak od holek okolo co tam rodily, ale prý jen vždy ta jedna parta.no to je tedy asi rok zpět,tak třeba už né.Já naštěstí vše super...

nemonka
autor
16. dub 2008

tak, kde jsem byla, je to už zrušený, ale rozhodně to nebylo o jedné partě. Příšerný byly PA i sestry na 6nedělí, nenarazila jsem na jedinou hodnou a milou a i když to bude pomalu rok, nemůžu se s těmi zážíitky doteď vyrovnat 😔

nikka.vo
16. dub 2008

to je stejně děs, jak se se sejdou fůrie na jedný směně 😠 😠 😠 ... jinak v Podolí byly milé, až na pár vyjímek, ale to milé chování přebilo to špatné 😵
U Apolináře rodila kamarádka a nemohla si stěžovat, ale měla nadstandart a malou celou dobu u sebe, takže asi sestry ,,nes*ala,, 😕 😅
Mě by zajímalo, jaké by byly ty sestry machryně po svém prvním porodu, kdyby neměly denodenně zkušenost s novorozenci 🙄 ... a byly by na vše samotné 😠
Já ležela na JIPce po porodu a evidentně jim tam přivezli jejich kolegyni, co asi taky porodila císařem, drbali jí tam, mimojiné ,že je otravuje atd ..prostě bylo znát že jí znají všechny osobně, takže kdo jiný by to byl než taky sestra 😕 Takže ani ony nejsou v konečný fázi hrdinky 😝 a mrchy jsou i mezi sebou 😅

nikka.vo
16. dub 2008

nemonka, musíš si říct, že to jsou pipiny a já nevim co ještě a hodit to za hlavu, takových lidí je, já je snad přitahuju... ač se snažim být fakt milá, tak se mi už několikrát stalo, že někam přijdu, vidim že třeba pani úřednice je na člověka předemnou milá a přijdu já a hrozně obtěžuju, je nepříjemná a to se mi stalo už několikrát 😠 Mám asi blbej xicht 😅

nemonka
autor
16. dub 2008

a podotýkám, že jsem si pobyt zaplatila - platila tam každá a mělo to být jako že je porodnice komplet nadstandart a celkem nás tam bylo 10 na 6nedělí plus pár JIP po císaři. Bláhově jsem se domnívala, že když se to platí, tak tomu ta péče a přístup bude odpovídat... 😔

nikka.vo
16. dub 2008

měla sis stěžovat ještě s vícero holkama 😉 , já bych to tak nenechala, kor když sis za to zaplatila... neplatila si tam za buzeraci 🙄 ...

matru
16. dub 2008

já mám naštěstí z porodnice jen dobré zkušenosti, všichni byli moc milí a příjemní...je to sice už pár let 🙂 🙂 na druhou stranu je jasné, že v každé nemocnici je někdo méně příjemný nebo jen má prostě špatný den...všichni jsme lidi, chce to trochu tolerance na obou stranách...nemonko snad budeš mít příště větší štěstí,držím palce 🙂 a nejdůležitější je stejně zdravé mimnko!!!!

nemonka
autor
16. dub 2008

nikko, to jsem si říkala, ale nějak to už nezabírá... úplně mi zničily ten "zážitek" z porodu a celkově těch prvních pár dní se synem, bylo to skutečně nechutný a pořád mě to trápí a nevím, co s tím... chtěla jsem rodit doma a nechala jsem se přemluvit okolím, že je to nesmysl a neustále se z toho obviňuju a bojím se, že mě příště bude čekat něco podobného. Chtěla jsem velkou rodinu a teď nevím, jestli vůbec seberu odvahu alespoň na ještě jedno dítě - co kdybych musela do porodnice... Mám z toho panickou hrůzu.

nikka.vo
16. dub 2008

matru, to sice jako jo...já třeba dokážu pochopit, že ne vždycky musí být člověk usměvavý, ale zase na rodičku, co si neví rady pomalu sama se sebou, být fakt nepříjemný je hnusný a zbytečný a už vůbec to nelze tolerovat, když si platíš za služby, který se ti nedostávají 😉 😖

nemonka
autor
16. dub 2008

matru, nic proti tobě, ale věta "Hlavě že máš zdravé dítě" mě přivádí k naprostému šílenství... Kdo si něco podobného nezažil, tak tomu nerozumí 😔 co chceš tolerovat na PA která ti za všechno vynadá a seřve tě?

matru
16. dub 2008

nemonko to je mi fakt líto, že tě to tak zničilo, můžeš prozradit, co to bylo za porodnici???

nemonka
autor
16. dub 2008

a samozřejmě se tak chová, jenom když je tam maminka sama, což se snaží maximálně prodlužovat a je vidět, že tatínka by nejradši vůbec nepustila dveřma...

nikka.vo
16. dub 2008

a zjišťovala sis názor rodiček z té tvojí porodnice? 😉 ... příště si zjisti kde, kdo a jak 😅 a jdi rodit jinam a bude to ok 😉 a nebo se příště nenecháš, zavoláš si primáře postěžuješ si a věř, že na tebe budou jako míliusky 😵 😉 To zafunguje vždycky 😉

nikka.vo
16. dub 2008

mrchy 😠 😠 😠

nemonka
autor
16. dub 2008

můžu, v Plzni ve Vojenské nemocnici, ale už je tam zavřené. I když část přešla do nově otevřené porodnice na Lochotíně

nemonka
autor
16. dub 2008

no když oni tam jinak byly maminky spokojený. To jenom já tam měla takový problémy...

kacerka
16. dub 2008

Tak já mám naopak velmi milé zkušenosti s dětskými sestrami - vlastně ani jednu noc jsem neměla Karlíka u sebe, páč jsem to po hodinách řevu vždycky vzdala - rekord jsem měla do tří do rána, ale to už jsem volala a ony si pro něj přišly. Už byl vyhlášenej, jako největší noční řvoun. Ve dne spal a v noci řval. 😀 😀 😀 Ráno jsem se cítila hrozně jako neschopná matka a vždy jsem si řekla, že tu další noc vydržím, ale nevydržela. Jinak znám nemocnice, kde nekompromisně dají mimi hned první noc a starej se, tam bych se asi zbláznila . . . .

Jediné, co mě v porodnici fakt štvalo byly vizity - nejdřív gynekologická a potom dětská - pravidelně, když mi Kája usnul, tak ji ohlásili a já ho musela svléknout a nechat prohlídnout. Jo a potom ještě ortopéd přišel akorát na začátku návštěv a my se museli sbalit a jít nechat prohlédnout kyčle. Jinak to šlo 😉

matru
16. dub 2008

tak to je dobře, aspon už víš, kam nejít...dnes si každý může vybrat, kde chce rodit...a myslím, že i porod doma dnes není vzácností, ikdyž na to já bych neměla odvahu...určitě by byla škoda nemít další dítě kvůli nějakým nepříjemným sestrám...držím palce!

nemonka
autor
16. dub 2008

já jsem se rozhodla, že s tím půjdu k psychologovi, tak uvíidím. Doufám, že mi pomůže

nikka.vo
16. dub 2008

nemonka, tak má stejnej problém jak já... přitahuješ tyhle lidi 😅

karot
16. dub 2008

Tak pro mě byl nekjhorší zážitek(po těch 2.dnech,kdy jsem měla miminko na novorozeneckém kvůli žloutence) odchod domů,ikdyž jsem se na něj po 7.denním pobytu těšila. 😖
Bylo hodně porodů,tak nikdo neměl čas na to,aby byla vizita.V 10:00 nás sestry vyhnaly(dost jsem se děsila toho aby nám ještě nevzali vozíčky na miminka 🤐 )z postelí,abysme si sedly ke stolku,všechny věci jsme si musely dát do tašek a převlékly postele.Tvrdly jsme tam do 15:30 a do poslední chvíle jsme nevěděly,co s námi bude.Pak přiběhl pediatr,musely jsme ihned odvézt děti na oočkování a pak nás pustili domů.
Nejhorší na tom bylo to,že jsme z toho byly tak akorát vystresované a o miminkách ani nemluvím. 😢
Adam mi tam po kojení řval 2 hodiny v kuse a ze strachu,aby mu něco nebylo,jsem ho odvezla na novorozenecké.Setřička se mi tam vysmála do obličeje s tím,že mu nic není. 🙄

kyri
16. dub 2008

😲 nemonko, tak je tam běž seřvat teď, dítě nech doma, ať máš volný ruce, a jdi jim to tam naprášit, ne? anebo pošli článeček do aperia, tam otisknou rádi, jak to chodí v některých porodnicích, protože jim záleží na tom, aby se tohle v čechách zlepšilo...

nemonka
autor
16. dub 2008

kyri, co je aperio? uvažovala jsem o nějaké stížnosti, ale to mi nijak nepomůže a nic nevyřeší, obzvlášť, když už je to zavřené

kachnicka01
16. dub 2008

holky to je fakt priserny v nekterych porodnicich..ja sem z porodnice mela hruzu predem, protoze jsem nikdy nebyla v nemocnici a hlavne jsem nechtela do prazskych gigantu, i kdyz v Praze bydlim. Takze jsem rodila v Turnove a teda muzu rict, ze to tam bylo uzasny... vsichni hrozne mili, takze zazitek mam dobrej a urcite pujdu rodit znovu tam!!!! Jsem strasne rada, ze jsem tam byla, protoze ja sem hrozna citlivka a uz vidim, ze jak by na me nekdo po porodu - a jeste i ted - zvysil hlas, uz bych se rozbrecela 😅

nemonko, urcite k psychologoj zajdi, stoji to za to 😵 drzim Ti moc palecky!!!

petule.h
16. dub 2008

Matru: neboj v Krči jsou fakt hodní jak na nadstandartu, tak i na šestinedělí, já doufám , že se to nezměnilo i doktoři byli super.Opravdu je to hrozné mít zrovna v porodnici takové zážitky.Jseš vystresovaná z porodu a vůbec nemocnice jsou na stres lákado..ono tam kde to jede jak na běžícím pásu toho ty sestry určitě musí mít dost, ale neměli by si to dovolit..holky držím palečky ať máte všichni jen nej zkušenosti a vyberete porodnici správně 🙂

maart
16. dub 2008

.....no mam zkusenosti s jednou neverici PA....drzela me ve sprse "zuby nehty" ac jsem ji rikala, ze uz rodim a pak jsme to nestihli na porodni sal, malou jsem porodila v pripravne na nechutnem lehatku pokrytem modrym igelitem....a pritom maji v tom Motole tak pekny oranzovy porodni boxy..... 😠 😀 😝

lenkabu
16. dub 2008

To je síla co si někdo dovolí....jsem zdravotní sestra a když to tady čtu, skoro se za to stydím 😖 Teda je jasný že jsme jenom lidi a nejde být pořád usměvavá,ale min. slušná teda jo.....ono dost záleží co jim vedení toleruje a jestli řeší stížnosti.

nemonko:stěžuj si klidně i teď....napsala bych dopis na vedení té kliniky,nejlíp adresovat vrchní sestře a zároveň hlavní sestře nemocnice a přednostovi kliniky...i když teď si vzpomínám že jsi psala že to tam zrušili...tak aspoň do aperia nebo do zdravotnických novin by šlo taky napsat.

eena
17. dub 2008

no super téma - rodila som trikrát a trikrát super zážitky s personálom! Prvý pôrod v pohode, ale po štyroch hodinách mi malú priniesli a viac ju nevzali. Ja som bola tak unavená, že som ledva žila a do toho plačúce mimino spolupacientky, moja malá tiež neviem ako dobre nespala takže únava ako hrom, s kojením mi tiež nikto neporadil - až keď som mala dohryzené krvavé bradavky tak povedali, že načo ju tak dlho nechávam piť! Druhý pôrod vyvolávaný v podstate v pohode, ale malú mi zase doniesli o polnoci ( 10 hod po narodení) s tým, že ju za chvíľu prídu zobrať - o štvrtej ráno som sa išla spýtať či im ju nemám priniesť - tak ma sprdli pod čiernu zem, že je to moje decko a mám sa starať ja veď som matka. Tak som pýtala aspon mlieko nech mi dajú, že ja zatiaľ nemám - odpoveď čo som to za MATER keď nechcem kojiť a dieťa nemusí po narodení 48 hod jesť! So slzami v očiach som odtiaľ odišla a trápila sa ako sa dalo - prikladala každú hodinu na desať min, ale kde nič nie je .... Spolupacientka bola rómka a tá tam skoro nebola - decko nechala revať v postielke a na pol dňa zmizla - tak tej decko zobrali na sesterňu! Po dvoch dňoch mi jedna milá sestrička potom v noci doniesla fľašu feminaru - že prečo mi to malé tak reve - skontrolovala, že teda mlieko fakt nemám a oni mi nič nedli - malá potom spala od polnoci do rána. Ráno pri vážení pediatrička začala drbať mňa, že mi dieťa schudlo pol kila a že čo si nejdem pýtať mlieko - tak som jej už v tých nervoch zvýšeným hlasom vysvetlila ako to bolo a to ste mali vidieť ten obrat tých sestričiek - samé behali s fľaškou za mnou. Keď som konečne mala vlastné mlieko tak ma ešte prišla tá sprostaňa prosiť, aby som jej odstriekala pre nedonosené dvojčatá ( lebo som zase mala mlieka ako dojná krava). No trauma do teraz a to je prosím pekne skoro 11 rokov! A pri poslednom som si vybavila protekciu ale len pri detských sestričkách. Tak zase za figu stáli tie PA a doktor pri pôrode, ale aj tak vďaka tej protekcii bol aspon ticho a nedrbal tak ako pri ostatných mamičkách. Ale keď tu spomínali neveriace PA - môj tretí prípad. Po dvoch hodinách od oznámenia, že mi teda voľačo je ma ten doktor pozrel a len - honem na sál ... Minútu predtým ma sprdli, že na oddelení nie som sama, že veď monitor neukázal žiadne kontrakcie a že čo si vymýšľam,že ich mám po dvoch min. Porodila som do desať minút napriek ich jasnovideckým schopnostiam odhadnúť či mi niečo je ...
Jednalo sa o pôrodnicu v Poprade - vraj sa to tam ale už zlepšilo. Takže na personále naozaj veľmi záleží - doteraz mám pri spomienkach na tieto okamihy husiu kožu na chrbte. Najkrajšie chvíle budem mať na vždy poznačené prístupom personálu ...

paolin
17. dub 2008

tak my taky bohuzel narazili na nezapomenutelnou PA. od zacatku byla neprijemna, kdyz jsme uz chteli z hekarny na porodni box, tak nas servala na dve doby..nerekla nam ani pul slova, zadne rady, informace, nic. jen se na me v pulce porodu koukla se zdvyzenym obocim a prohlasila - no vy vypadate! to jako chcete jeste rodit, jo? a sla pryc. temer se o nas nestarala, prisla jednou za dve hodky a to pro ni manzel musel dojit. pry tak kysely oblicej dlouho nevidel. PA sedela v sesterne u kaficka..podotykam, ze jsme zrovna rodily jen dve maminy. kdyz dorazila zase po svych dvou hodinach tak zjistila, ze jdou malemu dolu ozvy. zbledla a uz to litalo. pak tedy zustala uz s nami a docela i radila. po porodu mi manzel rikal, ze PA neverila, ze me neco boli. ze jsem pro ni byla za histerku. hm, tak to jsem si ty udesne krizove bolesti asi vymyslela. 🙄 vzhledem k tomu, ze bych chtela jit rodit do stejne porodky, tak doufam, ze na tuhle PA uz nenarazim anebo bude mit minimalne lepsi naladu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru