Nevím, kde rodit. Žádná porodnice mi nevyhovuje

radova23
14. zář 2013

Ahojky holky máte taky takový problem s tím že nevite do ktere porodnice ? Já ano ! ☹ Jsem z toho zoufala . žadna porodnice mě prostě nevyhovuje ☹

adelinkkaa
14. zář 2013

@radova23 faaaakt 😀 mrkni se sem na recenze.my teda mame v planu si zaplatit doktora k porodu,tak snad to půjde 🙂
http://www.mojeporodnice.cz/

kacenka1979
14. zář 2013

@radova23 bulovka...no koment rodila tam i sestra před 20 lety ale ta se dovolala🙂 já už neměla hlas🙂 a přítel to nestihl dorazil 7 min .po narození smůla teď jede taky 100 km za prahu takže mám bobky tentokrát ho tam chci mít nějak se víc bojím:-/ člověk zapomene navic po 14 letech jsi zas prvorodicka prý🙂 chjo mno jestli se mlej bude courat tak se třeba narodí stejně jak dcera ta je 23.9. Ve 23:09 mazec co? A pocali jsme v ten samí den 27.12.:-) svátky holt no ale tentokrát hodně vytoužené po 10 letech snažení a ještě syn🙂 taky mám trochu obavy aby vše dobře dopadlo uf uf ať už je Kryštof s námi🙂 nic víc už nechci....

zuzakure
14. zář 2013

Ahojda, já jsem rodila před 3 lety v Jilemnici, na pokoji jsem měla holčinu ze Dvora a myslím, že jsme byly obě spokojené.

dasty79
14. zář 2013

@radova23 za mě jedině Náchod 🙂 🙂

radova23
autor
14. zář 2013

@adelinkkaa no ja koukam na emimino a ma nejmin procent 🙂

radova23
autor
14. zář 2013

@dasty79 za me jedině ne 😀

lenda01
14. zář 2013

@radova23 ja rodila v Trutnove a taky spokojenost... na novorozeneckym jsou az na jednu sestru vsechny v pohode a moc mily... tak za me taky Trutnov 🙂

radova23
autor
14. zář 2013

holky ja se neptam na porodnice ale jak se mam uklidnit když do žadne z nich se me nechce !

ivcacekb
14. zář 2013

@radova23 a co Jilemnice?Mě se taky do žádné nechtělo a druhý bych chtěla bez porodu 😀, což půjde asi blbě.

aneta15
14. zář 2013

Holky já taky řešila, kde rodit, první porod byl nic moc tak jsem druhý hodně řešila, studovala porovnávala a pak to byla taková rychlost, že jsme jeli automaticky do té nejbližší, porodila jsem 20 minut po příjezdu do porodnice ani klystýr mi nedali, hrozně jsem se bála a nakonec jsem byla ráda, že jsem nerodila v autě

pe.martina
14. zář 2013

@radova23 koukala jsem na fotečky a asi jsme se neviděly, nebo si tě nevybavuju 🙂 dcera je narozená 27.2.

betelgeuzz
15. zář 2013

@radova23 tak na nějaké obecné hodnocení v procentech bych vůbec nekoukala. každá jsme jiná, zatímco jedna nadává, že jí nedali epidural, druhá nadává, že jí ho neustále vnucovali. Jedné vadí, že jí dali mimčo hned po porodu na pokoj a ona si neodpočinula, druhá nadává, že jí dítě nechtěli na pokoj dát. Pro někoho je důležitá strava, pro jiného je důležitější přístup k porodu. Já doporučuji udělat si seznam věcí, co jsou pro tebe důležité a pak se na tyhle konkrétní věci ptát. U některých je to trochu problém, záleží, na jakou směnu doktorů a sester narazíš, ale to se dá vyřešit tou domluvou své PA, případně někde si můžeš domluvit i doktora. Ptej se v okolí, tady na netu, mně byla PA doporučena tady přes diskuzi.

radova23
autor
15. zář 2013

@ivcacekb Tam nevim jak co chodi atd .... ty jsi tam rodila ?

ivcacekb
15. zář 2013

@radova23 Jj, rodila, sice máme Jičín daleko blíž, ale tam ani za boha...., jedna věc jsou řeči, druhá osobní zkušenosti známých, nicméně jsme se tam byli podívat na dni otevřených dveří a to byl fakt gynekolog amatér, byla jsem z toho rozhozená nejen já, ale i ostatní, co tam byli a manžel nakonec taky přiznal(i když nejdřív říkal, že je to jedno, kde budu rodit, a že je to nejblíž, mohl by za mnou jezdit každý den), že to chování doktora na něj nepůsobila taky zrovna dobře. Tož jsme se jeli podívat do Jilemnice, na kterou jsme slyšeli samou chválu, rodila tam i známá, která v ní ležela 2 měsíce, i holky, s kterými jsem chodila na těhu plavání. Prováděla nás porodní asistentka a fakt super, ještě nám říkala, že kdybychom si na něco vzpomněli, ať klidně zavoláme a je fakt, že kdykoliv jsem tam volala-jednou jsem i spadla, ajk byla vedra, tak jsme jeli tam a přesvědčila jsem se, že jsem v rukách odborníků, prostě jsem v Jilmencii získala důvěru. Navíc tam někdy slouží i můj gynekolog, škoda, že jsem ho zrovna "nechytla". Jo, jasně, narazila jsem na 3 lidi, kteří nebyli zrovna košér, ale jinak byli všichni skvělí, v budoucnu plánujeme druhý a půjdu rodit zase tam. jediný, od čeho tam ustupujou je nástřih a nechtěli mi dát epidurál, což mi teda dost vadilo, protože jsem se speciálně na něj ptala při sepisování porodopisu (není problém, stejně jako říkali, že dělají nástřih).Pořád jsem byla na 1-2 cm od příjezdu do porodnice, takže mi nakonec dali aspoň spinál-po 12 hodinách a pak se už porod rozjel. Manžel byl po celou dobu se mnou, mají pěkně zařízené sály, porodní asistentka radila co a jak za polohy, sestřičky příjemný. Fotili jsme se i na sále s taťkou a malým, mimčo přikládají k prsu ještě na porodním křesle a po nezbytných vyšetření a omytí nám ho nechali v soukromí ty dvě hodiny na sále v zavinovačce. Porodní asistentka mě chodila kontrolovat, ještě jsem měla zavedenou kanylu a hned zase s úsměvem zmizela.

wosk
15. zář 2013

@radova23 Nemáš to jednoduché (ale na druhou strani, kdo má? 😉 ). Za sebe ti můžu doporučit mít u porodu někoho, kdo ze tebe bude kopat. U mě to byl manžel, ale může to být i dula, PA a není problém se domluvit s vícema (ale je to otázka peněz), pokud by hrozilo, že bude třeba pryč, když bys měla rodit. Tohle mi přišlo fajn, neb od přijetí na sál jsem se defacto s personálem nemocnice bavila minimálně a vše řešil manžel (pro ně nestandard, ale zvykli si). Vzhledem k tomu, že já jsem během těhotenství diametrálně změnila svůj pohled na porod (od porodu ve fakultce po domporod) , skončila jsem asi nejmenším zlem - ambulantním porodem v nemocnici, která mi přiišla, že bude nejvstřícnější k většině mým požadavkům... přeji ti, ať se rozhodneš jakkoliv, aby to bylo dobré rozhodnutí, se kterým budeš spokojená.

michaela_2
15. zář 2013

@radova23 ahoj tak já se i podruhé chystám do Hořovic - kde jsem poprvé byla moc spokojená. Celkové jednání jak doktorů, ale zejména sestřiček na novorozeneckém se mi moc líbilo. Přestože jsem byla po císaři, dceru mi už od první chvíle nosily v pravidelných 3-5h intervalech, takže jsem se i díky tomu krásně rozkojila - se vším vždy ochotně poradily.

Za mě tam má plus ještě milé jednání a dobrá nálada na oddělení od celého personálu, což sice není jejich povinnost, ale přiznejme si, člověka to povzbudí 🙂.

Já se pobytu v porodnici strašně bála, nesnáším nemocnice, ale Hořovice mě doopravdy nadchly.

melis7
3. říj 2013

@radova23 Nechco ti samozrejme vymlouvat tvoje nazory na porodnice.Znam to jen v Hradci.Tvoje informace nejsou upne pravdive.Neni vubec pravda,ze by zeny,co cekaji napr. na cisare a zeny,co se rozhodly pro interupci byly na stejnem oddeleni.Dokonce nejsou ani ve stejnem patre.Navstevy jsou kazdy den od 10 do 20 h a ne jen 2 hodiny.S temi detmi to je tak,ze kdyz prijde nekdo s malym ditetem,tak se sedi na chodbe a pred sestinedelim maji detsky koutek.Kdyz chces navstevy na pokoj,tak na nadstandart muzou i ty deti.
Jo,jinak ti tam vsechno daji,kdyz chces,tak vlastni mit muzes,obleceni na miminko rozhodne,kdyz nechces,tak ti daji.Detskou kosmetiku pouzivaji Weledu,to je kvalitni.
Samozrejme preju stastny vyber porodnice.Zkus si ty informace overit z vice zdroju.Treba tu pravou porodnici najdes.
Tyhle moje informace jsou cerstve,rodila jsem tam uz potreti.
Tak ti drzim palce.

melis7
3. říj 2013

@radova23 Jo,jeste s tou dietou.Jestli nejis maso,tak nahlas,ze jsi vegetarianka a tu dietu ti daji,alespon v HK jo.Jinak jeste eksistuje takova bez cerveneho masa,tu by ti taky daji.Rodi tam i muslimky,tak jsou na to zarizeni.Jinak zase clovek nesmi cekat zadny interhotel,je to precejen nemocnice,ale jedle to je.
Personal je mily a vstricny.Na novorozeneckem jsou vetsinou sestricky i laktacni poradkyne,takze ti mimi prikrmem nenakrmi,snazi se o kojeni.
Jinak bych asi taky doporucila ty porodnice objet a dat na dojem.Ja rodila opravdu nedavno,tak mam cerstve zkusenosti.Kdyby jsi se treba chtela zeptat.
Tak dobre vyber.Drzim palec.

mitote
3. říj 2013

tak premyslim, jestli pri porodu jde clovek do porodnice-nemocnice, nebo do hotelu... nezlobte se na me, ale resit, ze porodnice nema neomezene navstevy a nedovoli je na pokoj, nebo ze rodicka dostane na jidlo maso... to by jedna mohla rici ze neji maso, druha neji zeleninu, treti ovoce, ctvrta mliko, pata brambory a ve finale by mohli vyvaret kazde solo, ne? Pokud chci mit neomezene navstevy a na pokoj, logicky si zaplatim nadstandart. Je to o ohledu i pro druhe, jedna maminka bude mit na pokoji od rana do vecera navstevy a druha se bude chtit vyspat po porodu...
To, ze nekomu zustal kus placenty, no to se stava.... lekar nema vesteckou kouli aby zjistil, jestli tam nahodou nekde nejaky milimetr nezustal a kazde zenske po porodu asi nebude delat preventivne revizi, ze?
Divat se na to, kolik porodnice ma procent od jinych rodicek je trochu mimo, kazda bude hodnotit porodnici jinak, kazda narazi na jinou smenu personalu, kazda ma jiny porod.
Ze nekde nejake miminko umre? V kazde porodnici nejake miminko umre, kdyby to tak nebylo, nebyla by zadna novorozenecka umrtnost a neexistovaly by novorozenecke JIPky. A to zda pochybil lekar nebo ne myslim ze maji posoudit odbornici, ale ne rodicky... ty vetsinou nejsou vystudovane lekarky.
A pak pribehy ala malem jsem porodila sama... jedna pani povidala, i sama rodicka si to tak trochu pribarvi, zvlaste pokud se to vyklada dal a dal a dal.... a kolik z nas si pamatuje co a jak presne bylo pri porodu? Ja si teda druhou dobu porodni nepamatuji vubec.
Pokud Ti nevyhovuje zadna nemocnice, mozna nebude problem jen v nemocnicich a pak si sezen dulu a rod doma.
Mozna je muj prispevek trochu drsny, ale neverim, ze vsechny nemocnice jsou spatne. A z Tveho prispevku mam trochu pocit, ze na kazde porodnici neco najdu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru