Od jakýho týdne se chodí do poradny do porodnice?

zuska20
22. lis 2013

Ahoj holky od kolikáteho tydne jste začali chodit do poradny do porodnice? jsem ted 34tt a mam jít ještě ke svému dr za 14dní a pak už me snad vypustí do porodnice?! ale mam těhu cukrovku a na netu jsem četla že sní se chodí do porodnice už od 33tt?? měla jste to taky tak nejaká? muj dr neděla nic pořádně ani mi neřekl kolik mimčo váží což by měl hlídat když mam tu cukrovku a sotva se vždycky podívá do prukazky třeba si zase ani nevšiml že jí mam! Děkuju za odpovědi 🙂

reynocek
22. lis 2013

Tak těhotenskou cukrovku jsem teda neměla, ale do péče porodnice mě moje dr. předávala ve 40 tt. Naposledy jsem byla u ní na kontrole ve 39 tt. Ale nakonec jsem na tu kontrolu do porodnice nedorazila, protože se mi den před ní dcera narodila.

jpetraa
22. lis 2013

@zuska20 taky mám cukrovku a ke své doktorce jdu ještě v 36 tt..taky o nějak zvlášť neřešila, ani mě nezve na častější kontroly...byla jsem na utz ve 30 tt a další kontrola právě až v tom 36..

angelsb
22. lis 2013

@zuska20 ja tehu cukrovku mám a neslyšela jsem o tom že by jsi měla jít do porodnice možná na ozvy a to se chodí od 36tt jinak jsem dnes40+1 a stále chodím k mému pokud neporodim do út tak už nastupují do porodnice

rebelie
22. lis 2013

@zuska20 Není žádný termín, od kdy musí žena chodit do porodnice... je to v rukou lékaře... většina doktorů předává rodičky mezi 36 a 38tt, ale u rizikových to může dřív, naopak jiné si může v péči ponechat déle (zvlášť třeba, když má sám v ordinaci monitor, nebo žena plánuje rodit ve vzdálené nemocnici)... ale pokud máš pocit, že už bys chtěla chodit do porodnice, tak choď, nic Ti v tom nebrání... nebo se doktora zeptej, případně ho požádej, ať už Tě předá do péče porodnice...

zuska20
autor
22. lis 2013

Holky tak děkuju tak nevím co jsem to četla za blábol že se musí už v 33tt 😒 ...mě řekl at příjdu ještě 5.12. pro vysledky z krve a poslední kontrolu a výtěry a pak už mě snad pošle do porodky...spíš mě zaráží že když mam tu cukrovku tak mi dělal UZ jen ve 12tt a těd až v tom 30tt a to ani nezkoumal vahu mimča no...nemam z nej dobry pocit a do porodnice se těšim 🙂

ivca_doubek
22. lis 2013

@zuska20 Já tedy sice cukrovku neměla, ale zjišťování váhy miminka dělá jak který doktor. Moje doktorka dělala UTZ jen 6-7 tt (kontrola srdíčka, pak 12tt při vydání průkazky, ve 20tt mě poslala na UTZ na "specializované pracoviště, stejně tak ve 30tt, a pak jsem kluky viděla až narozené 😀. Ostatní UTZ dělají doktoři u "normálních" těhotenství spíš pro klid, ale nejsou nutné.

klouzek
23. lis 2013

Já tam byla v 36tt a řekli mi,že jsem tu ještě brzo,že se chodí až od 37tt-38tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru