Odmítnutí očkování TBC v porodnici. Komu a kdy to říct?

miona
14. dub 2010

Ahoj holky, prosím nemáte s tím některá zkušenost, konkrétně v Motole? Chci to odmítnout a zajímalo by mě, komu a kdy a jak často sdělovat tuhle informaci, aby se náhodou nestalo, že mě mimi "omylem" bez mého vědomí naočkují. Moc díky.

campi
14. dub 2010

Ahoj, promin, ze neodpovím přesně na Motol, rodila jsem v Podolí. Tam jsem jen dostala info, že už byla Lada naočkovaná 😠 . Byla ale po porodu na jinym oddeleni než já, nejak se to u nas po porodu debilně seběhlo.. Po porodu to řekni dětský sestře, at na to upozorní doktora.

miona
autor
14. dub 2010

Campi, díky! Teda ale to je na zabití 😠 Já to snad budu hlásit už na příjmu a ještě to budu řvát mezi kontrakcema 😀

aurecon
14. dub 2010

Ale teď už se TBC v porodnici neočkuje, ne?

momin
14. dub 2010

Koukam tu na to a vubec me nenapada duvod proc nedat ockovat...
Ale mate pravdu ze nekde-je to i mujpripad-o tom matka ani nevi ze ji dite naockovali.. me jenom oznamili at jedeme po nejake dobe-nepamatuju si po jake-na kontrolu...

Aurecon nejaka novinka? ja myslim ze porad ockuji....

kocicinka
14. dub 2010

Momin- náš doktor mi říkal, že se uvažuje nad tím, že se očkovat nebude. Možná se už neočkuje, nevím. Důvod- proto, že to pro takhle malý mimi není dobrý.

artuse
14. dub 2010

miona, co já jsem tak slyšela, tak toto očkování už není hned na porodnici povinné, ale podle mě to musíš hned říct, že nechceš očkovat a pokud možno stále opakovat, protože jinak ti dítě rutinně naočkují 🙄 jinak já slyšela, že tohle očkování nebude povinné už vůbec (nedostatečná účinnost vakcíny), nebo se přesouvá, pokud teda nenaočkuješ v porodnici, až do pozdějšího věku, něco o tom je např. tady: http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...

já bych novorozeně taky už nenechala naočkovat hned v porodnici, je to živá vakcína a je to zátěž

artuse
14. dub 2010

http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...

posílám odkaz znovu, v předešlém příspěvku nefungoval, nevím proč

j.kriv
14. dub 2010

Ahoj holky, u nás malou očkovali přede mnou, bohužel v té době jsem si nezjišťovala info, ani jsem nevěděla, že je možné odmítnout 😒 jinak tady je stanovisko ČPS k očkování proti TBC http://www.cpsjep.cz/

kocicinka
14. dub 2010

Odkaz zase nefunguje... To jsem nevěděla, že je živá. Nám Jonáška neočkovali, protože bral ATB a my jak blbci jsme s ním jeli ve 3 týdnech na kalmetizaci, scháněli jsme to po všech čertech. Ještě jsem neměla info. No jo, no.

j.kriv
14. dub 2010

musíte kliknout vlevo na odkaz "stanoviska ČPS" 😅

artuse
14. dub 2010

kocicinka,j á nevím, proč to nefunguje 😕 ale když tu adresu zkopíruješ a normálně zadáš, tak se to otevře, tak nechápu...

no my jsme taky normálně naočkovaný, tenkrát to bylo povinný a ani nevím, kdy ji píchli, ani mi to neřekli 😠 ale teď už bych fakt nenechala...

bocinka
14. dub 2010

nás naočkovali bez mého vědomí a teď s tím máme problémy, ještě jsme nedostali hexu, protože malá má nepřiměřenou reakci... 😔 😔 kdybych to věděla odmítnu....

bertica.h
15. dub 2010

bocinka..ako bz tvojho vedomia?
ty nevieš,že sa v porodnici očkuje TBC?
a vieš prečo je tá reakcia vlastne?

keby tu tbc dostala,bolo by to oveľa horšie ako ked mala nejakú silnú reakciu na očkovanie..

momin
15. dub 2010

bertica.h ma pravdu.. my sme meli na TBC hodne silnou reakci do 7 mesicu...
U druheho mimca urcite necham ockovat taky-i kdyz sme se s s tim s Danikem tak trapili...

ale koukam ze sme trosku mimo puvodni tema.... 😎

elephant
15. dub 2010

Odjakživa to bolo v zákone tak, že sa má očkovať od 4. dňa po narodení až do 6. týždňa. Prax bola (a je) zaužívaná taká, že sa automaticky očkuje v pôrodnici. Posledné roky (kto to sleduje, tak vie) je okolo tohto očkovania trochu rušno, preočkovanie v 13 rokoch sa tuším už zrušilo (hovorím o ČR).

Miona - v Motole som síce nerodila, ale všade, kde som rodila som nedávala očkovať priamo v porodnici. Všade sa tvárili, že chcem snáď dieťa zamordovať... 😠 Hovorila som to pre istotu každému, kto vyzeral, že chce dieťa odniesť na nejaké "vyšetrenie". Strážila som deti ako oko v hlave 🙂 a z ruky som ich nedávala. Takže, ak aj niekomu nahlásiš, že očkovať v porodnici nechceš, a on sa bude tváriť, že to berie, i tak sa tam strieda hromada ľudí... Oni si to medzi sebou nepovedia, alebo ten niekto ďalší očkovať proste chce... Slovom, i tak musíš dieťa strážiť 😖

Momin - skús si prečítať príbalový leták k očkovacej látke. Bude tam hromada kontraindikácií, ktoré očkovanie vylučujú. Problém je, že u novorodenca kontraindikácie jednak nikto nezisťuje, a jednak u novorodenca, aj keď ich má, nejdú hneď tak ľahko zistiť. Ďalej, v stanovisku ČPFS sa píše, že toto očkovanie, keď sa skomplikuje, odďaluje očkovanie proti napr. dávivému kašľu, ktorý dieťa do 1 roka ohrozuje omnoho viac, než TBC. A tiež to, že očkovanie proti TBC a hexavakcína "sa neznášajú", očkovanie hexavakcínou častokrát znovu rozhnisá jazvu po TBC očkovní, a treba to potom komplikovane liečiť.

momin
15. dub 2010

U nas se zaclo HEXOU ockovat az po tom 7 mesici... az sme meli TBC zahojene...
Docela me to desilo.. jeste kdyz sem videla v televizi ze se vraci cerny kasel-a bylo tam asi 6 mesicni miminko jak se dusilo.. a my bez ockovani..... 😕

elephant
15. dub 2010

No práve! Stojí za to o tom trošku premýšľať! Očkovanie TBC sa môže posunúť, a dieťa to prakticky neohrozí. Akurát v pôrodnici treba mať "zrak sokolí" a s dieťaťom chodiť úplne všade...

moravanka
15. dub 2010

my zijeme v rakousku, tady je toto ockovani zakazane (ne nepovinne, ale vylozene ZAKAZANE). a v nemecku taky, takze nejake duvody tyto zeme k tomu mely. podle me je jen otazka casu, kdy se toto zakaze i v cr.

mmmk
15. dub 2010

My zijem v Nemecku a tu se na TBC neockuje vubec. Ptala jsem se na to v porodnici primare pediatrie, kdyz maleho prohlizel a rikal, ze TBC ma tolik ruznych kmenu, ze to ockovani postrada smysl. Navic kdyz se tu vyskytne TBC jsou toho hned plne noviny a televize, hned se to resi, cloveka zavrou do karanteny, tudiz se s tim deti ani nepotkaji. A k tomu to podle toho pediatra hodne zatezuje imunitni system mimca.

kocicinka
15. dub 2010

Bertica, ale tohle není téma o úplném odmítnutí očkování proti TBC, ale o odmítnutí očkování v porodnici. Vždyť to, že se očkuje takhle brzy, nemá žádný význam, je to pozůstatek doby minulé, kdy tato onemocnění představovala reálné ohrožení života dítěte( byly epidemie a umíralo se na ně ve velkém). Což už dnes není...
No, já bych očekávala, že mi to v porodnici alespoň přijde někdo oznámit, že budou moje dítě očkovat. Pakliže mi to nikdo neoznámí, tak je to pro mě taky za zády. Byť o tom, že se v porodnici očkuje, vím.
Moravanko, nevíš, proč je u vás zakázané?
Docela by mě zajímalo, jak je to v ostatních zemích.

bocinka
15. dub 2010

bartica, věděla jsem, že se něco očkuje, ale já třeba nejsem na TBC očkovaná z porodnice, ale až v 11ti letech a měla jsem hroznou reakci (hnisání, horečky, omdlévání...) proto jsem myslela, že až mi řeknou budeme očkovat, tak je na to upozorním, mě ji donesli ráno druhý den po porodu už naočkovanou.... ☹

bocinka
15. dub 2010

Elephant nezrušilo se.... můj brácha byl očkovaný teď... a povinně....

bocinka
15. dub 2010

kocicinka, přesně tak, nechala bych ji očkovat určitě, ale až později, podle mě je hexa a pneumokok momentálně daleko důležitější.... 😔

miona
autor
15. dub 2010

No Kocicinko, to je přesně ono..fakt není nutný rasit 4 dennímu miminku organismus živou vakcínou...obzvlášť, když to většina odborníků ví a už nějakou dobu to posunutí doporučují.
Já chci nechat proti TBC očkovat až po 6 měsíci věku dítěte.

Elephant, teď s druhým mimčem už budu otrkanější a mimi nedám z ruky.

Jinak tady je odkaz na aktuální článek z Čech:

http://www.zdn.cz/denni-zpravy/z-domova/rodice-...

anicka164
15. dub 2010

Ze zákona je povinnost naočkovat miminko do 6 týdnů života. Co jsem se ale ptala dětské lékařky, nikde by nás nehlásila, kdybychom M. naočkovat nedali.
Měla jsem v porodním plánu, že si očkování nepřeji a sestra na porodním sále to založila M. do karty a ještě to podtrhla. Rodila jsem v Podolí. Pak jsme teda vyměkli a naočkovat ho nechali, ale pak jsem se dost bála, že na to bude mít M. nějakou reakci. Naštěstí teda v pohodě.
Pokud očkovat nechceš, doporučuju to napsat do porodního plánu (ale zrovna v Motole na něj prý dost kašlou), hlásit to hned dětské doktorce a poprosit o zápis do karty. Očkuje se ten 3 nebo 4 den, tak si mimčo víc hlídej. Mě teď třeba dost mrzí, že jsem nebyla s Mikulášem na odběru krve z patičky a pak ho nepochovala, ale odnesli mi ho z pokoje během mé vizity, já jsem se zrovna probudila akorát na tu vizitu a než jsem si to rozmyslela, tak byl pryč...
Je taky dobrý vědět, že dítě, které nemá všechny ze zákona povinná očkování, nemusí být později přijato třeba do školky, tak na to bacha. To teda jenom v případě, že byste chtěli tohle očkování vynechat úplně, tak si to kdyžtak ještě nějak pozjišťujte. A mrkněte na očkovací kalendář, nám Mikulášova dr. říkala, že po tom 6 týdnu se to už nestíhá, aby se to netlouklo s ostatním očkováním a dostal by až přeočkování (pro něj vlastně první) až ve 2 letech. Domluv se kdyžtak s tou dětskou dr.

bocinka
15. dub 2010

Anic, taky jsem nebyla u odběru krve s patičky, zrovna jsem se sprchovala a sestry mi malou odvezly, rozpíchali jí obě paty a stejně jí neodebrali, protože to neteklo.... 😠 😠 plakala ještě hodinu po tom.... 😖

sicinka
15. dub 2010

Ahoj, v motole se za mnou přišli že si vezmou miminko den před propuštěním na odběr krve z patičky a očkování. Upozornili mě že u toho radši maminky nemají a že mi Dádu hned přivezou (pokud bych na tom tevala mohla bych u toho být). Protože s mi očkování nevadí, tak jsem souhlasila a byl zpátky za chvilku.. Asi bych na to, že nechceš očkovat upozornila pediatra u ranní dětské vizity (co nejdříve po porodu), možná ti budou něco vysvětlovat, ale mě se tedy v motole ptali na můj souhlas na věechno 🙂 Jinak ty dětské vizity mají být denně 2, ale v praxi u nás probíhala ta ranní (vážení, prohlídka, meření žloutenky). U nás proběhlo očkování 5 den po porodu.

nika
15. dub 2010

mé zkušenost - ptali se na vše, i na odběr z patičky (mj, malá měla 2 cm ranku an patě, dosut tam má jizvičku), a i na očkování- já svolila. ale měli jsem trochu horší hojení.

pročítala jsem net a narazila na článek- jeslti najdu znovu hodim sem, že některé porodnice od očkování upouští, a očkuje se TBC právě po 3 dávce Hexy, což vchází okolo půl roku. a taky těžší průběhy hojení - hnisavé ložiška můžou být způsobeny nesprávnou aplikací vakcíny - hodně hluboko ☹ pak se to hůře hojí.

miona
autor
16. dub 2010

Aničko, očkování neodmítám, jen chci to, co už chtějí odsunout na později opravdu odsunout. Ta možnost je, takže bych jí ráda využila. Tak extrémní v názoru na celkové očkování nejsem 🙂 Jinak, to, že to nechtějí odkládat, že by se nestíhal očkovací kalendář je podle mě jen chabá výmluva..spíš se jim nechtějí měnit zákony 😉

Niko, no to je taky jeden z důvodů..že to píchnout špatně. Přeci jen na tý kalmetizaci s tím mají větší zkušenost.

Moc dobře si pamatuju kontrolu na plicním s Matym..bylo nás tam asi 10 maminek a ani ne půlka jsme to měly zahojený?? To taky o něčem svědčí. Až tam jsem pochopila, že se musím po tomhle všem pídit a zjišťovat si informace..ne vždycky doktoři jednají v zájmu dětí a pacientů..taky je tu tlak ze strany farmaprůmyslu a státu..ale to už je na jinou debatu 🙂

Já rodila prvně před dvěma lety a nějak si nedokážu vybavit, jestli mě na to očkování upozornili..co mě teď, když jsem to začala řešit zarazilo ale je, že mě malýho museli vlastně píchnout už 3. den, protože to nás propouštěli..takže ani nedodrželi ten 4. den.

moravanka
16. dub 2010

taky jeden z nazoru. v rozhovoru je zminka i o tom, ze od ockovani upustilo napr. rakousko. http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2009_03.htm

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru