Otěhotněly jste těsně po ovulaci a máte holčičku?

lentilka131
14. črc 2018

Ahoj, vím že pohlaví dítěte se nedá ovlivnit, ale přesto mi to nedá a chtěla bych se zeptat, zda některá z vás měla jediný pohlavní styk a to tesne po ovulaci (a má to prokázaný např. bazalni teplotou nebo ovulacnim testem) a narodila se vám holcicka? Protože i když se všude píše, ze se to ovlivnit nedá, tak když si pročítám konkrétní diskuze na internetu, tak holkám, co měli jediný pohlavní styk tesne po ovulaci se vždy narodil chlapeček.. tak mi přijde, ze vyšší pravděpodobnost tam určitě bude.. prosím nepište, ze se to ovlivnit nedá, fakt mě jen zajímá jestli se někomu takhle holcicka narodila, protože zatím jsem vždy vycetla, ze se narodil chlapeček..

klea81
14. črc 2018

Na holčičku, tak 3-5 dní před ovulací ;o)

dzogobela
14. črc 2018

@klea81 3-5 dni pred ovulaci pravdepodobne neotehotnis 🙂 nebo spis ta pravdepodobnost je velmi mala... 3 dny jsou maximum.
@lentilka131 je to o nahode, rika se, ze kdyz mas sex co nejblize ovulaci, bude to kluk, kdyz treba 2 dny pred a asi po, tak holka. Ale je i tady plno pripadu, kdy holky vedely, ze mely styk primo v den ovulace a maji holku a stejne tak, ze mely styk 2 dny pred a maji kluka 🙂

lentilka131
autor
14. črc 2018

Jj, pravé vím, ze se to takhle říká. Ja bych si moc přála holčičku, ale zrovna tento měsíc jsme měli jediný pohlavní styk tesne po ovulaci:( ještě ani nevím jestli vůbec k oplodnění doslo, ale teď zpětné si říkám, ze jsem to mohla trochu zkusit ovlivnit:( já ještě opravdu nenarazila na diskuzi, kde by některá holka konkrétně napsala, ze měli jediný styk po ovulaci a mají holku..

martina1317
14. črc 2018

@lentilka131 28.3.slabe pozitivni ovu test, 29.3.jasne pozitivni ovu test, styk byl 30.3.rano . . .a cekam holcicku 🙂 9.4.uz mi vysel pozitivni prvni tehu test s dusikem

denniiissa12
14. črc 2018

@martina1317 wau Gratuluji ikdyz tě neznám, mě to taky tak vyšlo akorát sex byl. Místo rána až večer a byl i v době toho pozitivního slabe i předtím, myslíš že taky šanci máme? Jinak moc gratuluji a ať se jen a jen daří mamince i miminku :-*

lady5
14. črc 2018

My jsme to dělali přesně podle tohohle návodu abychom měli holčičku a stejně máme kluka🤣🤣

lachtanice86
14. črc 2018

@lentilka131 my v den ovulace. Pár hodin před a bude to holčička. A vím to dle ovulačních testů, měření bazální teploty a bolesti. Takže je to fakt úplně jedno.

laja64
14. črc 2018

@lentilka131 ze budu mit ovulaci mi vzdy rekl doktor, ja prd poznam, a je to tedy 2x holka 😀

preiba
14. črc 2018

Já jsem se na to ptala mého doktora a pak i v nemocnici ( i když nám jeto jedno, hlavní je zdraví, nechceme vědět ani pohlaví) a všichni se mi smáli, že je to jen ráda maminek na internetu co kde zaslechly, že je to holý nesmysl...

priefi
14. črc 2018

@lentilka131 ono to kolokrat ani nezalezi na tom, kdy k tomu doslo, ale od kvality hlenu a spermii. Tato kombinace je to gro. Pokud bude hlen nepratelsky, doputuji k vajicku jen ty vytrvale, ale pomalejsi spermie = holcicka. Pokud jsou spermie s prominutim chcipacci i kdyz hlen jen pratelsky, preziji jen ty vytrvalejsi = holcicka. Pokud je kvalitni hlen, kvalitni sperme, nebo nepratelsky hlen, ale mega kvalitni spermie a je to blizko ovulky = chlapecek

preiba
14. črc 2018

Já vím, že to sem úplně nepatří, ale mě tak rozčiluje tohle.. Kdyz si někdo urputně přeje jedno či druhé pohlaví...🙈 Teď končím 15.tt... máme také už syna a holčička do páru by se nám samozřejmě líbila, ale není to sakra jedno? I kdyby 10 kluků, ale hlavně v pořádku ne? Mě i rozčiluje otázka " Co čekáte?“... my to vědět nechceme teda ani, ale to už je věc jiná...
Je tu plno žen, co mají problém se stát vůbec maminkou, snaží se roky, nevychází jim to a co by daly za zdravé dítě a je jedno jakého pohlaví... Přijde mi to děsně povrchní... Rodič stejně miluje svoje dítě, ať už je to chlapeček či holčička... Ženský neblaznete...

normalnimatka
14. črc 2018

@preiba já zas nevim, co je to za módu jen kvůli tomu,že spousta lidí má problém otěhotnět, strašně kritizovat ty, který si přejou holku a chtěj tomu pomoct.
každej po něčem touží. někdo po velkým autě. někdo po baráku. někdo po fungujícím manželství. někdo po dítěti. a někdo holt po holčičce, no.
spousta lidí omezuje ty pravý a důležitý hodnoty (bejt se svým malým dítětem, kupř) kvůli tomu, aby mohla jít do práce a užít si ten luxus koupit víc lepších věcí. a to už není tak v módě, je kritizovat, že jsou trapný a povrchní a že si nevážej toho, že maj to zdravý dítě, po kterým tak toužili, a to bydlení (nějaký), když tolik lidí na světě umírá na hlad a žízeň, žejo🙂))))))

elikup
14. črc 2018

Příroda to drží těsně 50:50 s tím, že se vždy rodí trochu více chlapců. Příroda ví, že o ty přichází rod častěji než o dívky. Zdroj: www.uzis.cz Rodička a novorozenec

elikup
14. črc 2018

Tedy můžeme si pouze myslet, že jsme to ovlivnili, ale neni tomu tak. Bez infanticidy nahnout přibližný poměr 50:50 nejde.

preiba
14. črc 2018

@normalnimatka
Tak auto, dům, dovolená... To jsou všecko věci, které si můžeme sami zařídit, ale děti, ať už početí nebo pohlaví, to je hold příroda a myslím, že můžeme být šťastní za to co nám naděli.. Jinak ano, plno lidí umírá hlady a tak, ale to si dovolím říci , že to je také příroda, dokonce i války a nemoci jsou reakce na přeplnění planety.. Hold to tak má být a i když je mi těch lidí líto ( ačkoliv jsou šťastní i když jsou chudí, byla na na Zanzibaru, Filipínach a mnoho dalších...váží si všeho co mají), tak hold planeta také nestojí všecko. Myslím, že mi přijde povrchní i srovnávat peníze, ať už ve formě peněz či aut a podobně s dítětem.. Je fakt, že metalízu si narozdil od pohlaví dítěte vybrat můžete 😉

normalnimatka
14. črc 2018

@preiba právě, že je to povrchní, srovnávat peníze s dítětem, a přesto je to pro spoustu lidí tak důležitý, že kolikrát upřednostněj na pár měsíců lepší příjem, před tím, bejt s dítětem doma, který není na školku připravený. navíc vždycky získat tolik peněz, kolik chceš, získaa nemůžeš, protože ti to zkrátka nedovolí tvoje vzdělání a schopnosti.

preiba
14. črc 2018

@normalnimatka přijde mi to ale úplně jiný případ než co jsem psala já. Jeden o voze, druhý o koze... Označování braní ohledu na ženy, které nemohou mít děti za módu mi přijde docela mimo misu... Byt v jejich kůži, mluvíš jinak. Zkrátka si myslím, že urputne se hnát za takovou věcí je povrchní, ať už kvůli těm co mít děti nemohou nebo samotný přírodě... 🙂 Já si třeba když už, urputne přeji zdravé dítě a ne nám s mužem jedno, co to bude. 🙂

normalnimatka
14. črc 2018

@preiba a ty bys zase mluvila úplně jinak, kdybys takovou touhu (chtít holčičku) silně cejtila a nedokázala ji ovlivnit.

martina1317
14. črc 2018

@denniiissa12 diky moc! Vy jeste teda pohlavi nevite? Ja i podvedome citila, ze to bude holcicka. . .zmenili se mi chute a prahla jsem hned od zacatku po sladkem. Predtim bych se ujedla cesneku a slaneho a najednou nic 🙂 jen me vsici zvyklavali na kluka, protoze kluk = pokracovatel rodu. . .ale ja se spis citim jako holcici mama 🙂 budu drzet palce!

preiba
14. črc 2018

@normalnimatka přijde mi to prostě hloupý, nic víc, nic min 😉

2hanah
14. črc 2018

@lentilka131 já jsem zase četla, že holčičí spermie jsou odolnější, tak má styk proběhnout před ovulací, že ty klučičí spermie dřív uhynou a holčičí si na uzrání vajíčka počkají, takže jsme to zkusili takto, styk jen jeden a dva dny před ovulací a máme taky kluka 😆 ale moc krásného, obličej má jako holčička 😂

klea81
14. črc 2018

@dzogobela dle lékařů spermie vydrží až 5 dní

klea81
14. črc 2018

@normalnimatka psychoterapie? 😉

dzogobela
14. črc 2018

@klea81 ano, ale v pripade, ze je suptrupr prihodne prostredi u zeny, coz se stava malo kdy.

zmrzlinka
14. črc 2018

Prej si zdrave dite ,pak zdravi pro sebe a chlapa....

denny27
14. črc 2018

@preiba svým způsobem s tebou souhlasím....a ono hlavně, když si člověk přeje určite pohlaví a pak na utz se zjistí nějake nesrovnalosti, tak se člověk modlí, že je mu jedno, co to bude, ale hlavně, ať je to zdravé..to je to nejdůležitější....a myslím, že ať kluk/holka...maminka to miminko bude i tak milovat...i když někdo si třeba bude tu cestičku déle hledat

izz76
14. črc 2018

@lentilka131 Mám dceru počatou v den ovulace,vím to protože jsem si dělala ovulační test. Pravděpodobnost početí kluka v době ovulace a po ovulaci je určitě větší,ale vždy je šance,že se s vajíčkem spojí spermie holčičí,stejně tak jako klučičí bez ohledu na to jestli je před nebo po...

dzogobela
14. črc 2018

@izz76 ale ovulacni test Ti rekne, ze ovulace probehne do 48 hodin, takze podle toho nevis, kdy byla 🙂

aselluska
15. črc 2018

@preiba Ano, ty co si ho moc přejí a nedaří se jim, by dali cokoliv za to, aby měli vůbec nějaké ... Na to, že na tomto vůbec nezáleží, přijde člověk až když je nějaký problém, poté by dala cokoliv za to, mít dítě kteréhokoliv pohlaví

beruda
15. črc 2018

Zajímalo by mně, co myslíte všichni tím termínem PO ovulaci. Otěhotnění probíhá zpravidla PŘI ovulaci. Vajíčko je oplodnění schopné cca 24 hodin. Ideální tedy je, aby tam spermie číhaly už předtím. Už když pohlavní styk proběhne v den ovulace - což zjistí přesně jen žena, která si měří bazální teplotu - je menší šance na otěhotnění, než když pohlavní styk proběhne den či dva předem. Ovulační testy ukazují, že ovulace proběhne zhruba do 48 hodin, indikují luteinizační hormon - jeho nejvyšší hladinu, v samotný den ovulace už pak pozitivní nejsou, takže podle nich je to dost plus mínus autobus.
A poslední poznámka - žena není plodná 7 v měsíci, ale jen 24 - 48 hodin - tedy po dobu životnosti vajíčka. Oněch v mobilních aplikacích uváděných 7 (někde i deset) plodných dní je pouze součet doby životnosti vajíčka a spermií v děloze u průměrné ženy s průměrnou dobou ovulace (14 den cyklu). Já sama mám ovulaci 11 den cyklu. Osobně doporučuji obětovat ráno deset vteřin na změření bazálky. Dělejte to tak dva měsíce a budete přesně vědět, kdy ovulujete a kdy je nejvhodnější doba pro pohlavní styk.